DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 05:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,39
18.811
7,877
2,36
2,44
1,68%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

skoro pa nepotrebno pitanje jer na neki način izvješća već tu ima
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/KG460MHGTDNi2rr1Bad9gQ==.pdf

http://webcafe.net.hr/2013/02/02/0226007.63.jpg

Onome tko nije trader, već dugoročni ulagač trenutni nivo cjene dionice je poprilično dobar level za ulazak u poziciju.

PS
Ovo nije post na temelju kojeg će te donijeti odluku o Vašem investicijskom ulaganju, već moj subjektivni pogled na cjenu dionice temeljen na mojoj tehničkoj analizi iste. Ne posjedujem dionice DLKV-R-A.

"Istina je neotkrivena laž"


stalno pristizu nove kolicine na 60 kn..[emo_zacudjen] nekome se zuri van ,koje je ovo napad na 60 cetvrti [emo_beztona]

taj tko izlazi vrlo vjerojatno zna po koliko će biti izdane nove dionice, a ako je njemu ova cijena odlična za izlaz onda je za zabrinuti se po kojoj će cijeni biti nove dionice?!?! [emo_zacudjen]

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju

2. puta od kada sam na burzi kupio DLKV


2. puta od kada sam na burzi kupio DLKV

loviš padajuće noževe….pazi samo da ne izrežeš prste

Ja sam ušao, to sad je uvjek bila praksa da se objavi nešto lijepo u ovakvim situacijama, evo recimo mogu djelomično pripomoći:

Tunel ‘Sv. Ilija’

Izgradnja i opremanje Tunela ‘Sveti Ilija’ i spojne cesti Zagvozd – Baška Voda odvijaju se planiranom dinamikom, a izvodi ih ‘Hidroelektra Niskogradnja’ d.d. Zagreb. Radove na Tunelu ‘Sveti Ilija’ izvodi poslovna udruga ‘Hidroelektra Niskogradnja’ i ‘Konstruktor-Inženjering’, a preostale radove će temeljem sporazuma izvesti ‘Hidroelektra Niskogradnja’. Opremanje spojne ceste Zagvozd-Baška Voda i Tunela ‘Sveti Ilija’ izvodi poslovna udruga ‘Dalekovod’ d.d. i ‘Aquaterm’ d.o.o. Planirani rok završetka radova je 30. travnja.
Vaš link …

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ovo je već komično… Svaki nalog na kupnji čim dotakne 60 pomete ga ko metlom. Ako se počisti prodaja na 60 evo novog naloga za par sekundi.
Ne možete vi kupiti koliko ja mogu prodati ?!
Par dana prije toga PBZ se natrpava dionicama od 66-70 kn.
Ovdje je očito nekima boca polupuna, a nekima poluprazna !


Ja sam ušao, to sad je uvjek bila praksa da se objavi nešto lijepo u ovakvim situacijama, evo recimo mogu djelomično pripomoći:

Tunel ‘Sv. Ilija’

Izgradnja i opremanje Tunela ‘Sveti Ilija’ i spojne cesti Zagvozd – Baška Voda odvijaju se planiranom dinamikom, a izvodi ih ‘Hidroelektra Niskogradnja’ d.d. Zagreb. Radove na Tunelu ‘Sveti Ilija’ izvodi poslovna udruga ‘Hidroelektra Niskogradnja’ i ‘Konstruktor-Inženjering’, a preostale radove će temeljem sporazuma izvesti ‘Hidroelektra Niskogradnja’. Opremanje spojne ceste Zagvozd-Baška Voda i Tunela ‘Sveti Ilija’ izvodi poslovna udruga ‘Dalekovod’ d.d. i ‘Aquaterm’ d.o.o. Planirani rok završetka radova je 30. travnja.
Vaš link …

Na budućih 35 mil dionica ovaj posao da je novougovoreni , a ne stari, bi mogao imati
pozitivan utjecaj na cijenu dionice od nekoliko kuna.Otprilike na 70 mil kn realizacije jedna kuna.Na 1.4 mlrd kn godišnje realizacije dvadesetak kuna.Za sadašnju8 cijenu od 60 kn realizacija bi trebala biti 4,2 mlrd kn godišnje ili jednu mlrd kuna
kvartalno.Dakle,neminovno slijedi korekcija,nažalost na niže,jer u planu
predstečajne nagodbe to će se dogoditi,nikada,a možda ni tada!

@lopina
Vjerujem da im ovo nije jedini posao, pogotovo zato što su se trudili ovaj završiti što prije:
Dodaje se da je za Dalekovod završetak posla u Sloveniji izuzetno bitan, jer je unatoč zahtjevnoj trasi i uz upotrebu helikoptera, uspio završiti dalekovod pola godine prije roka.
Vaš link …

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


skoro pa nepotrebno pitanje jer na neki način izvješća već tu ima
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/KG460MHGTDNi2rr1Bad9gQ==.pdf

Navedeno je za Dlkv d.d. a ne za Dlkv grupu.
Sada cemo kroz konsolidirano izvjesce vidjeti sta ima za reci kreativno knigovodstvo.



Ja sam ušao, to sad je uvjek bila praksa da se objavi nešto lijepo u ovakvim situacijama, evo recimo mogu djelomično pripomoći:
Tunel ‘Sv. Ilija’

Izgradnja i opremanje Tunela ‘Sveti Ilija’ i spojne cesti Zagvozd – Baška Voda odvijaju se planiranom dinamikom, a izvodi ih ‘Hidroelektra Niskogradnja’ d.d. Zagreb. Radove na Tunelu ‘Sveti Ilija’ izvodi poslovna udruga ‘Hidroelektra Niskogradnja’ i ‘Konstruktor-Inženjering’, a preostale radove će temeljem sporazuma izvesti ‘Hidroelektra Niskogradnja’. Opremanje spojne ceste Zagvozd-Baška Voda i Tunela ‘Sveti Ilija’ izvodi poslovna udruga ‘Dalekovod’ d.d. i ‘Aquaterm’ d.o.o. Planirani rok završetka radova je 30. travnja.
Vaš link …

Na budućih 35 mil dionica ovaj posao da je novougovoreni , a ne stari, bi mogao imati
pozitivan utjecaj na cijenu dionice od nekoliko kuna.Otprilike na 70 mil kn realizacije jedna kuna.Na 1.4 mlrd kn godišnje realizacije dvadesetak kuna.Za sadašnju8 cijenu od 60 kn realizacija bi trebala biti 4,2 mlrd kn godišnje ili jednu mlrd kuna
kvartalno.Dakle,neminovno slijedi korekcija,nažalost na niže,jer u planu
predstečajne nagodbe to će se dogoditi,nikada,a možda ni tada!
[/quote]

A koliko je to na 30 milijuna novoizdanih dionica?

ma daj te ljudi malo stanite na loptu. jel itko ima igdje i jedan jedini dokaz da se izdaju nove dionice? možda sam ja to negdje previdio. sad od jednom 35 miliona dionica!? pa ni su to apoeni od po 1kn pa da se štanca kako se kome digne.

@lopina
znaš i sam povijest svoga turbo rizičnog ulaganja pa te ja valjda ne trebam podsjećati na to.

who dares, wins

Jedno je sigurno, dokapitalizacije će biti, barem po željama uprave, naravno ne 35 mil novih dionica kako lopina vjerujem ironično dočarava. Ne treba biti veliki znalac da će nakon dokapitalizacije te prijenosom vlasništva nad sky towerom i vjetroelektranama na vjerovnike cijena drastično pasti. Došlo je vrijeme da se polože računi koliko god nam to nije drago.


skoro pa nepotrebno pitanje jer na neki način izvješća već tu ima
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/KG460MHGTDNi2rr1Bad9gQ==.pdf

Kako okrenuti stranicu, vrat mi se iskrivio?


Jedno je sigurno, dokapitalizacije će biti, barem po željama uprave, naravno ne 35 mil novih dionica kako lopina vjerujem ironično dočarava. Ne treba biti veliki znalac da će nakon dokapitalizacije te prijenosom vlasništva nad sky towerom i vjetroelektranama na vjerovnike cijena drastično pasti. Došlo je vrijeme da se polože računi koliko god nam to nije drago.

Mozda Lopina ima povlastene informacije,ali u Planu restrukturiranja fino pise:
Smanjenje dionickog kapitala da se pokrije akumulirani gubitak (znaci za jedan dio, kad se potrosi akumulirana dobit, rezerve)
Dokap u novcu, cca 150M
Dokap konverzije dijela duga, cca 90M
Cijena ce se utvrditi tijekom postupka Predstecajbe.
Sve treba potvrditi Skupstina.

Sky Office se predlaze prepusti vjerovnicima, i tu puse cca 40-ak M ulozenih sredstava.
Vjetroelektrane ce se zadrzati ili prodati. Procjena Uprave je trzisna vrijednost je cca 100M. Dlkv ulozio cca 70-80M. Znaci vracaju ulozeno i nesto ce i zaraditi. Ovdje je problem nepovoljni Ugovori bivse Uprave sa danim jamstvima za cjelokupni portfelj, odnosno i za dio famoznog tajnog partnera koji sjedi u NO.

Po meni uz moguce namjestanje dokapa bilo Fondovima, FGS-ovima ili nekom strateskom partneru je slijedece:
Otpis potrazivanja od ogromnih 600M Dlkv d.d.
Jedan dio, ako ne i veci dio se mora preliti i na Dlkv Proizvodnju.
Otkud cca 900M potrazivanja tvrtki kceri prema Dlkv d.d.
Nigdje se ne moze iscitati koliko vrijede tvrtke kceri (Na pr Dlkv Proizvodnja, Dlkv Projekt, i dr).
Evo sad je i Dlkv TIM Topusko u predstecajnoj nagodbi.
Sve skupa previse otvorenih pitanja, neka se mogu protumaciti pozitivno, a neka negativno u cijelom postupku Predstecajne nagodbe za Dlkv d.d., a osnovno je to da je Predstecajna nagodba za Dlkv d.d. a ne za Dlkv Grupu pa su manipulacije kreativnim knjigovodstvom vrlo velike. Otuda i nova pitanje, kolika su potrazivanja, tko ima pravo na njih, a tko ne.

New Report

Close