DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 01:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,38
2.380
1,000
2,36
2,44
-2,46%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Najznaĉajniji ugovori potpisani u prethodne dvije godine, a realizirati će se u 2012. godine nadalje ukljuĉuju (iznosi bez PDV-a):

Norveška – izgradnja dalekovoda, isporuka opreme te elektromontažni radovi HRK 812 mil.
Slovenija – izgradnja dalekovoda, isporuka opreme te elektromontažni radovi HRK 409 mil.
Ukrajina – izgradnja HRK 604 mil.
Ukrajina – izgradnja

HRK 75 mil.
Hrvatska– tunel Burilica – radovi na elektroenergetskom napajanju, izgradnja cestovne i tunelske rasvjete te opremanje i ventilacija HRK 29 mil.
Hrvatska – tunel sv. Ilija- radovi na ekektroenergetskom napajanju, cestovnoj rasvjeti, telekomunikacijama, signalizaciji i opremanje tunela 167 milijuna HRK
Hrvatska – TS SrĊ – izgradnja transformatorske 75 milijuna HRK

Slijedom navedenoga, 2012. godina trebala bi donijeti znaĉajan oporavak poslovanja s aspekta prihoda i profitabilnosti – oĉekivani poslovni prihodi na razini Grupe oĉekuju se na razinama od preko 1.700 mil. HRK uz EBITDA-u od 128,1 mil HRK. Važno je napomenuti da je plan situiranja /prihoda koji se odnosio na tendere u


Iz ove današnje obavjesti se također može iščitati da budućnost postoji sami ili sa strateškim partnerom nije toliko važno.firma ima šta za ponudit tržištu možda je to najbitnije trenutno
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/obADGym1bXh1aWZ1amzoew==.pdf
Dovršetkom izgradnje vjetroparkova ZD 2 i ZD 3, Dalekovod sudjeluje u upravljanju vjetroparkovima ZD 6 te ZD 2 i ZD 3 s ukupno instaliranih 45 MW, što je za sada najveći takav portfelj u Republici Hrvatskoj. Očekivani godišnji prihod ovog portfelja je preko 13 MEUR.
Dalekovod namjerava nastaviti s ulaganjima u vjetroelektrane. U završnoj fazi je i priprema novog projekta vjetroelektrane Kamensko – Voštane od 63 MW, koji se planira kao zajedničko ulaganje s dosadašnjim partnerima. Ukupna vrijednost ovog projekta procjenjuje se na više od 100 MEUR.

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.

Molim bakicu (i ostali su dobrodošli) da mi da svoju procjenu koliko će vrijediti dionica dalekovoda za godinu-dvije (pretpostavljamo da neće biti bankrota). Ne cijam na cijenu dionice koja će stvarno biti na ZB za godinu-dvije, nego na mišljenje korisnika (bakice i drugih) koliko bi po njima trebala vrijediti dionica u tom periodu (recimo da je dalekovod izlistan na nekoj drugoj burzi…). Znam da je pitanje malo glupasto, al eto ako se kome da dati procjena, bio bih zahvalan!



Najznaĉajniji ugovori potpisani u prethodne dvije godine, a realizirati će se u 2012. godine nadalje ukljuĉuju (iznosi bez PDV-a):

Norveška – izgradnja dalekovoda, isporuka opreme te elektromontažni radovi HRK 812 mil.
Slovenija – izgradnja dalekovoda, isporuka opreme te elektromontažni radovi HRK 409 mil.
Ukrajina – izgradnja HRK 604 mil.
Ukrajina – izgradnja

HRK 75 mil.
Hrvatska– tunel Burilica – radovi na elektroenergetskom napajanju, izgradnja cestovne i tunelske rasvjete te opremanje i ventilacija HRK 29 mil.
Hrvatska – tunel sv. Ilija- radovi na ekektroenergetskom napajanju, cestovnoj rasvjeti, telekomunikacijama, signalizaciji i opremanje tunela 167 milijuna HRK
Hrvatska – TS SrĊ – izgradnja transformatorske 75 milijuna HRK

Slijedom navedenoga, 2012. godina trebala bi donijeti znaĉajan oporavak poslovanja s aspekta prihoda i profitabilnosti – oĉekivani poslovni prihodi na razini Grupe oĉekuju se na razinama od preko 1.700 mil. HRK uz EBITDA-u od 128,1 mil HRK. Važno je napomenuti da je plan situiranja /prihoda koji se odnosio na tendere u


Iz ove današnje obavjesti se također može iščitati da budućnost postoji sami ili sa strateškim partnerom nije toliko važno.firma ima šta za ponudit tržištu možda je to najbitnije trenutno
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/obADGym1bXh1aWZ1amzoew==.pdf
Dovršetkom izgradnje vjetroparkova ZD 2 i ZD 3, Dalekovod sudjeluje u upravljanju vjetroparkovima ZD 6 te ZD 2 i ZD 3 s ukupno instaliranih 45 MW, što je za sada najveći takav portfelj u Republici Hrvatskoj. Očekivani godišnji prihod ovog portfelja je preko 13 MEUR.
Dalekovod namjerava nastaviti s ulaganjima u vjetroelektrane. U završnoj fazi je i priprema novog projekta vjetroelektrane Kamensko – Voštane od 63 MW, koji se planira kao zajedničko ulaganje s dosadašnjim partnerima. Ukupna vrijednost ovog projekta procjenjuje se na više od 100 MEUR.
[/quote]

To je lijepo, no iz navedenog nije jasno kako će to tvrtka financirati. 100 milijuna eura na ovu razinu duga nije izvedivo (barem ne u kratkome roku), osim ako stvarno uskoro uspiju dezinvestirati projekt Skyoffice, udjel u tlm-tvp, cinčaonu u Doboju i druga društva koja su non-core biznis. Nažalost, u ovom dopisu nisu naveli koji je očekivani povrat tih projekata, a niti kolika će biti njihova vlasnička ulaganja u buduće projekte vjetroelektrana. Isitna, naveli su za trenutne projekte, a živo me zanima ko uzima ostalih 50% i koje su sve koristi za DLKV, a koje za partnera.

Fiju ovo je u topu 3 najgora izvješća na zse

migra, 15.02.2012. u 14:36

To je lijepo, no iz navedenog nije jasno kako će to tvrtka financirati. 100 milijuna eura na ovu razinu duga nije izvedivo (barem ne u kratkome roku), osim ako stvarno uskoro uspiju dezinvestirati projekt Skyoffice, udjel u tlm-tvp, cinčaonu u Doboju i druga društva koja su non-core biznis. Nažalost, u ovom dopisu nisu naveli koji je očekivani povrat tih projekata, a niti kolika će biti njihova vlasnička ulaganja u buduće projekte vjetroelektrana. Isitna, naveli su za trenutne projekte, a živo me zanima ko uzima ostalih 50% i koje su sve koristi za DLKV, a koje za partnera.

još jedan dokaz da nas uprava drži za budale
koje ništa netreba zanimat pa da oni rade kao do sada za svoj interes i nteres svojih rođaka i prijetelja kao onog iz splita koji je zaradio desetine mil kn jer dalekovod nije sam sposoban naručit iz njemačke ploče za bukobran nego ih mora rođo dobavit a cijena prava sitnica
nema veze platiće porezni obveznici još malo budala
e neće ići više tako gospodo[angry]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



Najznaĉajniji ugovori potpisani u prethodne dvije godine, a realizirati će se u 2012. godine nadalje ukljuĉuju (iznosi bez PDV-a):

Norveška – izgradnja dalekovoda, isporuka opreme te elektromontažni radovi HRK 812 mil.
Slovenija – izgradnja dalekovoda, isporuka opreme te elektromontažni radovi HRK 409 mil.
Ukrajina – izgradnja HRK 604 mil.
Ukrajina – izgradnja

HRK 75 mil.
Hrvatska– tunel Burilica – radovi na elektroenergetskom napajanju, izgradnja cestovne i tunelske rasvjete te opremanje i ventilacija HRK 29 mil.
Hrvatska – tunel sv. Ilija- radovi na ekektroenergetskom napajanju, cestovnoj rasvjeti, telekomunikacijama, signalizaciji i opremanje tunela 167 milijuna HRK
Hrvatska – TS SrĊ – izgradnja transformatorske 75 milijuna HRK

Slijedom navedenoga, 2012. godina trebala bi donijeti znaĉajan oporavak poslovanja s aspekta prihoda i profitabilnosti – oĉekivani poslovni prihodi na razini Grupe oĉekuju se na razinama od preko 1.700 mil. HRK uz EBITDA-u od 128,1 mil HRK. Važno je napomenuti da je plan situiranja /prihoda koji se odnosio na tendere u

Ma sve je to lijepo i to što se oni trude iz petih žila, navodno. No, činjenica je da je firma, ali i dionica još uvijek u downtrendu i dok god se ne vidi neki značajan nagovještaj pozitivnih promjena, po meni ovo ne treba kupovati. Očekivanja su često "mrtvo slovo na papiru", planska varijabla koja služi samozadovoljavanju uprave, NO-a i dioničara, no to ne znači da se uistinu već nešto krucijalno i dogodilo.

Po meni bi trebali vidjeti pozitivan nagovještaj u novčanom toku iz poslovnih aktivnosti kao i nastojanje da operativna profitailnost u značajnoj mjeri može pokrivati i dio financijskih rashoda, do tada ovo je samo za slika za promatranje, krunica za molitvu, želja o boljoj i sretnijoj budućnosti.
[/quote]

Dok Vi vidite nešto pozitivno oni će je naguziti na 200 kuna.
Ja smatram da to sad treba kupiti,doduše nisam gomilu kupio čekam na bidu pa ćemo viditi.
Mislim da bi u narednom periodu mogao čitav crobex živnuti.

bit će bolje................


još jedan dokaz da nas uprava drži za budale
koje ništa netreba zanimat pa da oni rade kao do sada za svoj interes i nteres svojih rođaka i prijetelja kao onog iz splita

u nadzornom odboru su ljudi iz mifova pa ako je tako kao ti kažeš onda su i oni u to uvučeni jel tako?

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.


bestija2, 15.02.2012. u 14:46

To je lijepo, no iz navedenog nije jasno kako će to tvrtka financirati. 100 milijuna eura na ovu razinu duga nije izvedivo (barem ne u kratkome roku), osim ako stvarno uskoro uspiju dezinvestirati projekt Skyoffice, udjel u tlm-tvp, cinčaonu u Doboju i druga društva koja su non-core biznis. Nažalost, u ovom dopisu nisu naveli koji je očekivani povrat tih projekata, a niti kolika će biti njihova vlasnička ulaganja u buduće projekte vjetroelektrana. Isitna, naveli su za trenutne projekte, a živo me zanima ko uzima ostalih 50% i koje su sve koristi za DLKV, a koje za partnera.

još jedan dokaz da nas uprava drži za budale
koje ništa netreba zanimat pa da oni rade kao do sada za svoj interes i nteres svojih rođaka i prijetelja kao onog iz splita koji je zaradio desetine mil kn jer dalekovod nije sam sposoban naručit iz njemačke ploče za bukobran nego ih mora rođo dobavit a cijena prava sitnica
nema veze platiće porezni obveznici još malo budala
e neće ići više tako gospodo[angry]

[/quote]

Migra ne gubi poverenje na kraju puta.

Pozdrav

bit će bolje................




Najznaĉajniji ugovori potpisani u prethodne dvije godine, a realizirati će se u 2012. godine nadalje ukljuĉuju (iznosi bez PDV-a):

Norveška – izgradnja dalekovoda, isporuka opreme te elektromontažni radovi HRK 812 mil.
Slovenija – izgradnja dalekovoda, isporuka opreme te elektromontažni radovi HRK 409 mil.
Ukrajina – izgradnja HRK 604 mil.
Ukrajina – izgradnja

HRK 75 mil.
Hrvatska– tunel Burilica – radovi na elektroenergetskom napajanju, izgradnja cestovne i tunelske rasvjete te opremanje i ventilacija HRK 29 mil.
Hrvatska – tunel sv. Ilija- radovi na ekektroenergetskom napajanju, cestovnoj rasvjeti, telekomunikacijama, signalizaciji i opremanje tunela 167 milijuna HRK
Hrvatska – TS SrĊ – izgradnja transformatorske 75 milijuna HRK

Slijedom navedenoga, 2012. godina trebala bi donijeti znaĉajan oporavak poslovanja s aspekta prihoda i profitabilnosti – oĉekivani poslovni prihodi na razini Grupe oĉekuju se na razinama od preko 1.700 mil. HRK uz EBITDA-u od 128,1 mil HRK. Važno je napomenuti da je plan situiranja /prihoda koji se odnosio na tendere u

Ma sve je to lijepo i to što se oni trude iz petih žila, navodno. No, činjenica je da je firma, ali i dionica još uvijek u downtrendu i dok god se ne vidi neki značajan nagovještaj pozitivnih promjena, po meni ovo ne treba kupovati. Očekivanja su često "mrtvo slovo na papiru", planska varijabla koja služi samozadovoljavanju uprave, NO-a i dioničara, no to ne znači da se uistinu već nešto krucijalno i dogodilo.

Po meni bi trebali vidjeti pozitivan nagovještaj u novčanom toku iz poslovnih aktivnosti kao i nastojanje da operativna profitailnost u značajnoj mjeri može pokrivati i dio financijskih rashoda, do tada ovo je samo za slika za promatranje, krunica za molitvu, želja o boljoj i sretnijoj budućnosti.
[/quote]

Dok Vi vidite nešto pozitivno oni će je naguziti na 200 kuna.
Ja smatram da to sad treba kupiti,doduše nisam gomilu kupio čekam na bidu pa ćemo viditi.
Mislim da bi u narednom periodu mogao čitav crobex živnuti.

[/quote]

Ma to s Crobexom vjerojatno i stoji iako ostaje pitanje kada i zašto, no zašto bi netko kupovao neizvjesnost i duplao joj cijenu? Zašto baš danas?

Zašto je mirovinci onda nisu branili i prije, ako su bili svjesni tako dobrog potencijala cijele priče?

Investiranje, pa čak ni špekuliranje ponekad, nije traženje dno-dna, nego iskorištavanje podcijenjenosti i povoljnih trendova u rastu poslovanja.

Odakle ti znaš da cijena sljedećih mjesec dana neće nastaviti padati? I koristiš li ti neke tehnike TA za takve procjene ili samo lupaš onak u prazno? Pa možda se i posreći?

..stručno se podhebavate , gospodo.Kvaliteta postova svaki dan je sve bolja….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


no zašto bi netko kupovao neizvjesnost i duplao joj cijenu?

ako govorimo o mifovima onda već čisto laički se može odgovoriti
zato što može
zato što mu to na ovakvim cijenama i nije nešto preskupo
i zato što na kraju krajeva time štiti svoju investiciju

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.

čemu frka napravljeno je rekonstruiranje, počeli su polako i poslovi u lijepoj našoj, od ovih stranih nije još ništa kapnulo, biti će to dobro… 😉

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.



još jedan dokaz da nas uprava drži za budale
koje ništa netreba zanimat pa da oni rade kao do sada za svoj interes i nteres svojih rođaka i prijetelja kao onog iz splita

u nadzornom odboru su ljudi iz mifova pa ako je tako kao ti kažeš onda su i oni u to uvučeni jel tako?
[/quote]
već ćemo na prvoj skupštini vidjeti u čiji rog pušu
zar i njima nebi trebalo biti u interesu prodaja većinskog paketa strateškom partneru
i rast cijene dionice od 100 do 200%
samo način na koji im je prodan udjel sugerira da je to sve ista ekipa
telegra je sve prodala po 275 omv plavom pa kupila opet od dlkv po 245
kao da su znali da će se prodavat,pa nismo mala djeca
telegra je sigurno miličićev igrač
a ostali će pokazati na skupštini
bilo je na brzaka i bez šanse da se vanjski igrači uključe
samo prodaja večinskog paketa strateškom partneru i to odmah ili prst dole
ove naznake mogućeg su kao i ona najava izlistanja u varšavi (da se ekipa iskrca)
bacanje prašine u oči,meni je toga dosta[angry]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


čemu frka napravljeno je rekonstruiranje, počeli su polako i poslovi u lijepoj našoj, od ovih stranih nije još ništa kapnulo, biti će to dobro… 😉

Hebote ekipi nikad ne valja,kad nema posla pa zašto,kad ima posla preko glave opet zašto,zašto bi kupovali neizvjesnost.Pa ko Vas sili kupovati ako mislite da će ići niže VI ne kupujte,ja mislim da je povoljno i spreman sam kupovati.Tu se ekipa glupira sa izvješćem,izvješće je naravno moglo biti bolje ali tko je malo bolje pročitao izvješće nije ni toliko crno i zna o čemu govorim.Vi pričekajte da nestane neizvjesnosti i onda kupite.

bit će bolje................

e da mi je netko rekao kad sam kupovao po 1500 da ce dlkv vrijedi 110 ne bi mu vjerovao, mozda zato mi je sada tesko vjerovati da ce jednog dana biti 200-300 ili vise.. stisnut zube i cekat, nema druge

New Report

Close