DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.05.2024. u 22:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,39
18.811
7,877
2,36
2,44
1,68%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Koje su ovo naivćine koje sad prodaju,pa ljudi moji ovo se sve znalo.
Istina da se oćekivalo ispod 200 milja la što je tu je!!

Sad se kupuje budućnost i ja mislim da ide oporavak u slijedeća 2 ili tri kvartala,a
vi radite što hoćete [cry]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

ova dionica je teško razočaranje…ogroman gubitak [cry]

@magnus10
Da, zato su poduzeli mjere i ćeka ih svijetlija budućnost ,a to će se odmah vidjeti u prvom kvartalu ove godine.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Pripreme za udaju?

"Premda Menadžment smatra kako će postojeće mjere restrukturiranja biti dovoljne za potpuni oporavak poslovanja, paralelno će se raditi na pronalasku strateškog partnera za Maticu, obzirom da financijski snažan strateški partner može povećati stabilnost i kredibilitet Grupe, pogotovo ukoliko potražnja na inozemnim tržištima nadmaši kapacitet financiranja Grupe na samostalnoj osnovi. Menadžment vjeruje kako bi odgovarajući strateški partner mogao sa manjinskim ili većinskim udjelom uzrokovati i druge pozitivne promjene u Grupi, poput organizacijske ekspertize, pristupa novim tržištima i pristupa povoljnijem financiranju. Grupa bi bila zanimljiva velikom broju strateških kupaca obzirom da posjeduje izniman brend i brojne reference sa tržišta na kojima neki strateški igraĉi nisu prisutni, ima vrlo cijenjene zaposlenike zbog svojih tehniĉkih znanja, te trenutno ima nisku tržišnu kapitalizaciju. Apetiti za preuzimanjima i spajanjima u ovom sektoru su prisutni,
posebice kod malih i srednje velikih kompanija uslijed izrazito pozitivnih oĉekivanja za sektor."

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

izgleda da je gotovo…ko god tio zaplasit nije uspio…
samo da uspijem prodat jednu dionicu cije izvjesce jos nije izaslo…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Gore ne može i to je to a sadaćemo pomalo ali sigurno rasti i jedva čekam novo izviješće.

bit će bolje................

Da, zato su poduzeli mjere i ćeka ih svijetlija budućnost ,a to će se odmah vidjeti u prvom kvartalu ove godine.

Mislim da mi se čini da su ih poduzeli i prošle godine pa udvostručili gubitak…

Sva sreća da sam izašao na vrijeme…


par komentara…
pogledao sam izvješće (http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DLKV-fin2011-1Y-NotREV-K-HR.pdf), i uočio sljedeće:

1) str. 11, u zadnja dva stupca "grupa dalekovod", dva puta je naveden isti datum, 31.12. 2011, umjesto da jedan stupac označava 31.12.2010.g. Jasno je na što se misli, ali mislim da si jedna tvrtka koja želi biti ozbiljna ne smije u ovakvim ključnim dokumentima dozvoliti niti jedan tipfeler, a kamo li ovakvu grešku. pitam se je li itko to pregledao prije objave. Pokazuje aljkavost kompanije, ali i podcjenjivanje zg burze, ako mogu tako poslati…

2) str 14, pozicija III. FINANCIJSKI PRIHODI (132 do 136)… svjestan sam da nemam dovoljno znanja iz područja računovodstva, pa ne zamjerite na možda glupom pitanju i zapažanju, ali posjedujem zdrav razum (nadam se) kojim se tu i tamo poslužim… pa mi nije jasno kao je moguće da financijski prihodi "grupe dalekovod" (1.577.111) budu manji od financijskih prihoda "dalekovod d.d." (4.829.163)? nije li "dalekovod d.d." dio grupe???

glupi komentari, to bi značilo da Dalekovod d.d. ostvaruje većinu financijskih prihoda od članica grupe i isti se u konsolidiranom izvješću eliminiraju.. To je sve što imaš reći na ovakvo izvješće???

Konačno drukeri skužili da rast ne ide na silu pa sad fino Dalekovod i Viadukt po – 6 % za par dana mogli bi i na 90 kuna ako se opet ne podmetnu hrabri i " podignu " cijenu dionici.



ja sam jucer piknul zbog buducnosti a ne ovog sto je sada objavljeno…to su oni koji su trebali znat vec rijesili…

vjerovatno je tako jer ovo šta su sada objavili je prošlost koja se odavno zna a ko je kupovao kupovao je vjerovatno onaj dio izvještaja koji se odnosi na budućnost i to bi bilo logično

”Slijedom navedenoga, 2012. godina trebala bi donijeti znaĉajan oporavak poslovanja s aspekta prihoda i profitabilnosti – oĉekivani poslovni prihodi na razini Grupe oĉekuju se na razinama od preko 1.700 mil. HRK uz EBITDA-u od 128,1 mil HRK. Važno je napomenuti da je plan situiranja /prihoda koji se odnosio na tendere u tijeku za 2012. godinu na tržištu Republike Hrvatske već premašen. Uslijed visokih troškova financiranja, neto rezultat Grupe za 2012. godinu oĉekuje se na pozitivnoj nuli.”
spominje se i mogućnost strateškog kupca itd itd http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/DLKV-fin2011-1Y-NotREV-K-HR.pdf
[/quote]
nema više možda već samo prijedlog na skupštini za izdanje novih 51% za prodaju strateškom partneru u paketu ili pozivam sve da mi pridružite urušenju ove nesposobne(a nije ni uskok ovdje rekao svoju zadnju) uprave [angry]

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

…ha,dobro,glavno da nam je general Jeruzelski ostao živ i jaše na konju na čelu kolone… [rolleyes]

…bit će bolje,poslije kiše uglavnom zasije i sunce… [tongue]

PS molimo upravu da nas više ne obaviještava o novim poslovima…
djeluje kontraproduktivno… [lol]

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/obADGym1bXh1aWZ1amzoew==.pdf

slobodni smo izvijestiti vas da je vjetroelektrana ZD2 i ZD3, koju čini 16 vjetroturbina ukupne snage
36 MW, na lokaciji Medviđa i Bruška nedaleko Benkovca, počela s komercijalnim radom,…….

Dovršetkom izgradnje vjetroparkova ZD 2 i ZD 3, Dalekovod sudjeluje u upravljanju vjetroparkovima
ZD 6 te ZD 2 i ZD 3 s ukupno instaliranih 45 MW, što je za sada najveći takav portfelj u Republici
Hrvatskoj. Očekivani godišnji prihod ovog portfelja je preko 13 MEUR.

Dalekovod namjerava nastaviti s ulaganjima u vjetroelektrane. U završnoj fazi je i priprema novog
projekta vjetroelektrane Kamensko – Voštane od 63 MW, koji se planira kao zajedničko ulaganje s
dosadašnjim partnerima. Ukupna vrijednost ovog projekta procjenjuje se na više od 100 MEUR.
U raznim fazama upravnog postupka za ishođenje građevinske dozvole trenutno je i dodatnih pet
lokacija ukupne planirane snage veće od 100 MW novih vjetroturbina.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Bit će dobar trejd na 100kn.

fondovi,koji su nas kupovali u dokapitalitaciji po 245 su nas napustili ali dok je cijena iznad 104 kn
mogu početi i kupovati
novi fondovi koji nisu unutra ne mogu kupovati ovu dionicu,min cijena 122
dakle neki novi osnovani fond ne bi mogao uložiti ni njednu kunu u građevinare jer ni jedan nema
veći MCAP veći od 350 mil kn.
Kakva katastrofa za sve naše građevinare?I dioničare koji su unutra.
Ipak svaki građevinar koji opstane će dioničarima u budućnosti donijeti veliku dobit.Nadam se da je
DLKV prošao najgore i da je 2011.iskoristi za čišćenje bilance i da će 2012.biti godina stabilizacije.


Bit će dobar trejd na 100kn.

Ne bi trebalo padati ispod 104 jer ispod te cijene fondovi ne mogu kupovati , ako dođe na 100 može
i puno niže

New Report

Close