DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Gorane, nema dokaza da je Bakić uzeo margin, ali postoje indicije koje upućuju da bi to moglo biti tako. Ako se dobro sjećam, na taj zaključak se došlo kada je g. Bakić iz dana u dan akumulirao ADPL unutar top 10 (to je bilo na cijenama oko 100 kn, nešto više, potom nešto niže od 100 kn, odvrtite temu pa ćete vidjeti). Nakon toga je odjednom nestao iz top 10, a točno na njegovom mjestu se pojavio skrbnički…

Zašto bi netko u takvoj situaciji uzeo margin?

Mislim da za to ne treba puno filozofije. Krenuo je na spomenutim cijenama u akumulaciju misleći, kao i mnogi drugi, da je cijena povoljna, niska. Kad je vidio da pada, dokupljivao je. Kad je vidio da i nakon dokupa povećih količina na nižim razinama cijena još i dalje pada, nije mogao, poput malih investitora, špekulativno prodati tako veliku količinu pa se ideja o uzimanju margina nameće sama po sebi. Dodatnom količinom novca može se (u njegovom slučaju) dosta toga dokupiti i (eventualno) spriječiti (ublažiti) daljnji pad te financijskom polugom profitirati od kasnijeg (eventualnog) oporavka cijene.

Međutim, ako se to doista odigralo sukladno ovoj hipotezi, g. Bakić nije očekivao tako snažne sile i vrtlog koji je sve skupa potegnuo u ponor. Cjenovna (postotna) razlika u takvom scenariju je poprilična i nije isključeno da netko na takvim razlikama dođe u margin call. Ostalo je pitanje, ima li još novaca za dokupe (ili eventulna pokrivanja) ili ne. Ako ima, sve u redu i po njega i po tržište, ako nema, onda može doći i do djelomične rasprodaje i pritiska.

A ako nije uzeo margin, a ipak prešao na skrbnički račun?
Za to mogu biti različiti razlozi, privatni i poslovni. Otkuda bi to netko mogao znati ako ga ne poznaje?
I g. Šola iz Karlovačke banke je prelazio s osobnog računa na skrbnički i sl. Meni se osobno takvi postupci ne sviđaju previše jer pobuđuju sumnju i transparentnost daljnjih postupaka. Ako netko stvarno stoji iza svojeg poslovanja, ako netko stvarno ima razloga vjerovati u dugoročni uspjeh svojeg poduzeća, taj bi trebao igrati otvorenih karata.

Nego, kolega, zašto Vi mene ovo pitate ako ste, ako sam dobro primijetio, odlično potkovani na poslovno-burzovnom terenu? Mislim da Vam ovim nisam napisao ništa što Vi ne biste i sami znali.

Kolega hvala na komplimentu, ljepo je to čuti od burzovnog mačka kao što ste vi.

Što se tiče Bakića važno je znati da je još velika količina dionica ostala uknjižena na njegovo ime, što znači ako je i uzeo margin da nije sve založio, te da u slučaju margin calla može dionice sa slobodne pozicije preknjižiti na račun margina što ipak daje sigurnost da neće biti panične rasprodaje s njegove strane.
Prije i za vrijeme velike euforije jako se puno pričalo o Kristijanu Florčiću i o njegovom uspjehu na tržištu kapitala, te o svim njegovim brijantnim potezima kroz povjest, a za 5 ili više godina tako će se pričati o Nenadu Bakiću i njegovom briljantnom ulaganju za vrijeme recesije.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Dražava će odlućiti o sudbini DDJH može ga lansirati u nebo, a može i još više prizemljiti, a realna vrijednost to isto ovisi o državi.

"Finska Patria prodala je Hrvatskoj vojsci 84 borbena vozila za 112 milijuna eura i obećala oko 100 milijuna eura vrijedne poslove hrvatskim tvrtkama u Finskoj, odnosno ulaganja u Hrvatskoj"

Kakva je ovo cijena dionice??? Razmišljam da li da odem na gablec ili da kupim par dionica

Hell is Empty and all the Devils are Here

bome ovo pici dole ,ali ja sam danas kupio 2 kruha jogurt i 2 dionice dure
sramota stavljam nalog na 20 kuna a vrijedi puno puno vise

vise volim narodnjake nego kruva jesti

Umjesto odlaska u birtiju, kupio 47 dionica DDJH

Hell is Empty and all the Devils are Here

Koliko kn/dionici sjeda od prodaje Montaze?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

a za što ti je to kolega u ovoj situaciji bitno ? Misliš da će to pomoći ovoj dionici da prestane padati kao is sve ostale na tržištu?

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

dolazimo na granicu kupovanja branitelja. već su se počele pojavljivati 748-ice na asku. jadna li nam majka ako se uplaše i krenu udarati po bidu. Razmišljam da dignem kredit od 60000 i uzmem još 2000 komada. kakav IGH, Ingr i kompanija, jednog dana kada krene oporavak ovdje samo do knjigovodstvene vrijednosti ima trenutno 400% zarade.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

imas pravo sad i ja bas to gledam do kraja god moram skupiti barem 3000 kom
pa sjedi i cekaj ,ako se ova firma propadne sve je propalo

vise volim narodnjake nego kruva jesti


dolazimo na granicu kupovanja branitelja. već su se počele pojavljivati 748-ice na asku. jadna li nam majka ako se uplaše i krenu udarati po bidu. Razmišljam da dignem kredit od 60000 i uzmem još 2000 komada. kakav IGH, Ingr i kompanija, jednog dana kada krene oporavak ovdje samo do knjigovodstvene vrijednosti ima trenutno 400% zarade.

Hm, Ja sam to napravio kad smo bili na 50,00 kn, sad jedino još od kamatara da posudim. [lol]

Uhljebe na ulicu!!!!!

Treba imati na umu da je MCAP DDJH trenutno cca 100 milja kn ili ti nešto više od 13 milja eura. To je višestruko manje samo od jednog DDJH poslića, i tek nešto više od love koja im je nedavno sjela na račun. Iracionalno?

Ja čekam branitelje na 20 kuna, 2 – 3 tisućice da ubodem. Ako svijet ne propadne, sva je prilika da ću kroz par godina biti itekakav milijunaš. Ako svijet propadne, onda ionako nema veze mojih 3 tisućice

Hell is Empty and all the Devils are Here


a za što ti je to kolega u ovoj situaciji bitno ? Misliš da će to pomoći ovoj dionici da prestane padati kao is sve ostale na tržištu?

Ne. Nego gledam na kojoj razini da postavim nalog.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ima koji dobrovoljac da ovog na 33,79 više #%&*!!!

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Ima koji dobrovoljac da ovog na 33,79 više #%&*!!!

evo tek sto nije 🙂 kak se samo fino postavio sa 5k komada na avg od jucer

New Report

Close