DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo odmah dajem punomoć 3. dioničaru ako će glasati protiv. Spoji me sa Pavelom Petrovičem da to potpišem.

johnwayne, 18.01.2022. u 00:11

Vidim da neki ovdje i dalje imaju mentalnih ograničenja haha …

Znači, 3. , 6., 7. , 8. , 9. i 10. dioničar drže više od 12% kapitala.

Jasno je da će oni svi doći na GS i glasovati protiv odluka koje bi im

prijetile oduzeti sav uloženi novac u dionice DDJH.

Tako da sve i da država sa sva 3 računa i Česi odluče podržati

takvo smanjenje kapitala poput onog u DLKv koje bi imalo posljedicu

brisanja uloga malih dioničara po 20, 30 pa i 40 kuna , oni za to

jednostavno nemaju dovoljno glasova.

Treba im barem 2% više dionica nego imaju.

Ovako kako stvari sada stoje nemaju baš ni teoretske šanse izglasati

bilo šta bez davanje opcije za dionićare pod rednim brojem 3., 6., 7., 8, 9. i 10.

da vrate uloženi kapital.

A onda automatski to vrijedi i za svih ostalih 40% malih dioničara.

Over & out

 

johnwayne, 18.01.2022. u 00:11

Vidim da neki ovdje i dalje imaju mentalnih ograničenja haha …

Znači, 3. , 6., 7. , 8. , 9. i 10. dioničar drže više od 12% kapitala.

Jasno je da će oni svi doći na GS i glasovati protiv odluka

ma jel? a oni su tebi dali napismeno ovjerene izjave kako će svi oni glasati? čini mi se da si se malo  zaigrao u tim maštarijama i predviđanjima , onako malo “mentalno ograničeno”

Over & out

 

Kolega tovarish, a šta će meni izjave bilo kojeg dioničara kada imam zdrav razum ?

nisam se gušio maskama dvije godine kao neki , pa mi se valjda očuvao.

Zdrav  razum nam kaže da nijedan dioničar koji drži 40 ili više tisuća dionica bilo koje firme

neće propustiti skupštinu na kojoj se odlučuje da mu se te dionice obezvrijede 5, 10 ili 20 puta.  Kada mu zakon daje mogućnost da dođe iskazati protivljenje, i potom podići tužbu na nadležnom sudu iz članka 40.

E sada, ako neki od malih dioničara djeluje zajednički sa RH  onda ga pak kači obveza javne ponude.  HANFA tu neće imati previše izbora niti će smjeti pogodovati takvim dioničarima, pa da se pravi “Luda”.

ZPDD Je vrlo jasan o tome kako se stječe obveza javne ponude.

Cijena bi bila najviša postignuta u posljednjih 3 mjeseci prije nastanka obveze,

dakle i do 5 kuna.

Tako da iz bilo koje pozicije gledali, ovdje dioničari mali stoje puno bolje nego oni odigrani

u Dalekovodu i kupnja na ovoj razini i dalje ne predstavlja tzv. “rizično ulaganje”.

Hbg, kome ovo sve nije i dalje jasno, moj mu je dobronamjeran savjet da se drži podalje od burzi.

Na NYSE su tužbe normalna stvar.  Bez dobrog odvjetnika ne ulažeš više od 1000 dolara, osim ako nisi milijuner, luđak ili oboje.

Aha dobili smo odgovor, znači ‘i do 5 kuna’… Kupovati prezaduženo smeće po 13 lipa je puno, a kud po 3,89kn i kakvim cijenama. A sve da bi se ‘prošlo dobro’ i dobilo ‘i do 5 kuna’…

Pitam se što će se postići čak i da dođe do realizacije te famozne negativne kontrole na GS o kojoj toliko maštate? Hoće li se time ‘otkloniti prezaduženost’ ?

johnwayne, 19.01.2022. u 06:38

Zdrav  razum nam kaže da nijedan dioničar koji drži 40 ili više tisuća dionica bilo koje firme

neće propustiti skupštinu na kojoj se odlučuje da mu se te dionice obezvrijede 5, 10 ili 20 puta.

a što ako recimo netko, tko je zainteresiran da odluka prođe, da lovu nekom xy ida otkupi dionice jednog od tih na koje ti računaš da će glasati protiv pa taj novi kupac nakon toga glasa ZA odluku? formalno taj novi kupac ne bi bio povezan ni sa kime, odluka bi prošla i pušing do neba za špekulante koji po ovim cijenama kupuju dionice!

yieldchaser, 19.01.2022. u 13:18

Aha dobili smo odgovor, znači ‘i do 5 kuna’… Kupovati prezaduženo smeće po 13 lipa je puno, a kud po 3,89kn i kakvim cijenama. A sve da bi se ‘prošlo dobro’ i dobilo ‘i do 5 kuna’…

Pitam se što će se postići čak i da dođe do realizacije te famozne negativne kontrole na GS o kojoj toliko maštate? Hoće li se time ‘otkloniti prezaduženost’ ?

Njofra kaj te muči  ? jel imaš dionice DDJH  ? očito nemaš.

U čemu je onda problem… gledam te, od 2 kune naovamo svaki dan dolaziš tu i dežurni

si pljuvač ove kompanije i njezina opstanka na način da nešto ostane i za jadne ljude koje je Nenad navukao da plaćaju ovo čudo i po 40 kuna po dionici

Velim , Njofra, imaš još puno dionica na ovome forumu, kupi neku i odi tamo dalje

zazivati stečajeve i poništavanje kapitala poštenih, dobrih ljudi

Ovdje si već dosadio svima koji su plaćali ove dionice od 4 do 80 kuna, samo ti to valjda

nitko nema volje pisati

Ako dioničari ne dođu na GS logično je da će uprava sprovesti šta god hoće, pa možda čak i taj Dalekovod scenarij

Ali jedna bitna stvar – ovdje je upravo EK odobrila program.

EK ne može odobravati program koji nije sukladan propisima EU.

Tako da treba prvo čekati pa vidjeti da li će prijedlozi uprave točki dnevnog reda

za  GS biti fer i pošteni, ili će biti “Pljačka” kao ona na Dalekovodu.

Ako bude “Pljačka” onda treba vidjeti je li model “Pljačke” sukladan propisima EU.

Ako nije sukladan, onda ništa od državne pomoći, odnosno doći će do reprograma.

Kako Bero veli, Restarta

 

 

Naravno da nemam dionice DDJH niti sam ih ikada imao.

Ja sam taj Njofra koji sugerira ljudima oprez, a ti si ekspertu taj koji ovdje nastupa nadmoćno u stilu velikog vizionara ‘bit će ovo, bit će ono i to će biti odlično za dioničare’… DDJH je dionica koju ne treba dirati ni izoliranim štapom. Ljudi googlaju pa ih to dovede ovdje i onda čitaju tebe i tvoje sličnomišljenike. Hoćeš mi zabraniti da komentiram? Jer nemam dionice DDJH, je li? Haha.. Ne samo da ih nemam, nego otvoreno i dobronamjerno sugeriram onima koji ih imaju da ih se čim prije riješe, a onima koji ih nikad nisu imali, da ih ni ne pribavljaju u ovim trenucima. Tipovi poput vas naprosto moraju izgubiti novac. Morate ga izgubiti u pozamašnim količinama da ljudi vide kakvi ste prodavači magle…

Velike su mudrosti prosipane na temama Leda, Dalekovoda i sl. pa evo… Mnogi su popušili upravo jer su slušali takve poput vas. Tu se prosipa o spajanjima dionica i svakakve vratolomije se izvode, a firma je prezadužena i ja ne vidim kakve razlike ima za male dioničare, kud aktualne, kud potencijalne?

Realizirat će se, financijska sredstva bit će osigurana, dobit ćemo sposobnost Hrvatske vojske; tvornica Đuro Đaković specijalna vozila imat će posao i prihode i treće, osnažit ćemo partnerstvo sa Sjedinjenim Državama”, dodao je premijer Plenković.

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/4179764/plenkovic-neki-odmaraju-a-neki-rade-uzimamo-bradleyje-dogovorili-smo-s-amerikancima-puno-bolji-aranzman/

Stiže lova sa svih strana u ĐĐ 😛☝ neka i smanje TK da ima što manji broj dionica, da se prestane fino lipariti, a za par godina 2-3 će da vrijedi par stotina € ☝😊

Meni se ne žuri, ako sam mogao od 2019 čekat, mogu još do 2025 😊

Nije nagovor na prodaju niti kupovinu, to je samo mišljenje jednog optimiste 😊

1. Kolega nije lijepo tako pričati o ĐĐ, znamo tko je doveo ĐĐ i ostale firme u položaje u kojima su upali u dogove.

2. Svatko nosi svoju glavu, hvala bogu svi mogu doći do svih podataka i nitko nikog na ništa ne navlači.

3. Dinice koje ja nemam, ne zanimaju me, ne odlazim na te forume i ne pišem kilometarske postove 👍

yieldchaser, 19.01.2022. u 13:18

Aha dobili smo odgovor, znači ‘i do 5 kuna’… Kupovati prezaduženo smeće po 13 lipa je puno, a kud po 3,89kn i kakvim cijenama. A sve da bi se ‘prošlo dobro’ i dobilo ‘i do 5 kuna’…

Pitam se što će se postići čak i da dođe do realizacije te famozne negativne kontrole na GS o kojoj toliko maštate? Hoće li se time ‘otkloniti prezaduženost’ ?

 

Sitna ribice..

1. A ja ću svejedno i dalje ružno pričati o ovoj dionici.

2. Slažem se.

3. Po toj logici svatko od nas tko želi biti kritičan prema bilo čemu, mora i sam to uraditi, bilo da se radi o kaznenome djelu ili nečemu trećem? Nisam znao da postoje neke kvalifikacije da se može o nečemu komentirati. Nemam ni SPAN pa sam na temi.

Javio se i ministar, da li će umanjiti braniteljima dionice, hm uskoro ćemo vidjeti

Bilo kako bilo dr.Bakić je svoje odradio matematički 😛😉

https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/medved-osuvremenjavanje-hrvatske-vojske-4918481

😊 kolega, ond uzivajte 👍

yieldchaser, 22.01.2022. u 23:17

Sitna ribice..

1. A ja ću svejedno i dalje ružno pričati o ovoj dionici.

2. Slažem se.

3. Po toj logici svatko od nas tko želi biti kritičan prema bilo čemu, mora i sam to uraditi, bilo da se radi o kaznenome djelu ili nečemu trećem? Nisam znao da postoje neke kvalifikacije da se može o nečemu komentirati. Nemam ni SPAN pa sam na temi.

 

Oho, evo i ceste odma do ĐĐ ☝😉

Nakon što je u prosincu 2017. projekt započeo objavom natječaja za izradu projektne dokumentacije, u 2022. bi ovaj vrlo važan projekt za grad Slavonski Brod i Industrijsku zonu Đuro Đaković mogao doći u fazu izgradnje. Naime, Hrvatske ceste su u svom planu nabave za 2022. godinu objavile i nabavu Izgradnje državne ceste DC431, dionica od DC53 (sjeverna vezna cesta) do sjevernog ulaza u holding Đuro Đaković u Sl. Brodu. Projekt izgradnje je vrijedan 12 milijuna kuna, a sam nadzor projekta 600 tisuća kuna. Predviđen rok za izgradnju je 9 mjeseci.

https://m.sbplus.hr/slavonski_brod/gospodarstvo/promet/investiraju_24_mil_kn_u_dva_vrlo_vazna_projekta_za_brodane.aspx#.Ye2UeFPR9zA

Ma nevažno je skroz kakav će biti omjer kod demontaže dionica i ponovnog spajanja…

Jer ako i ne bude povoljan postoji Trgovački sud , nadležan je u Brodu ili Osijeku,

podnese se kolektivna tužba protiv odluke o smanjenju temeljnog kapitala

i kada druga strana shvati da odobrenje EK ima neki svoj rok i  da ovo nije

“Dalekovod” i 20 kuna po komadu će biti povoljna nagodba.

Nitko pametan sada ne prodaje, jer danas baš svaki mali dioničar poznaje

svoja prava zajamčena Zakonom o trgovačkim društvima, Ustavom itd.

Ovdje se zna točno koliki su akumulirani gubici i koliko je potrebno smanjiti

kapital, a koliko unijeti novog kapitala da se to sve iznivelira.

A i da ostane 50 milijuna gubitaka zašto bi to TATRI i Česima smetalo

u budućem poslovanju ?

Tako da bi svako spajanje i prekrajanje dionica malih dioničara sa više od 3 u 1

, podrazumijevajući naknadno smanjenje nominale sa dobivenih 60 nazad na 20 kuna

bilo čisto iživljavanje i to nad braniteljskim obiteljima kojima je Vlada putem CERP-a

podijelila brdo ovih dionica – upravo po 20 kuna komad računici.

Rest my case for now on, see you in court guys !

 

 

 

 

New Report

Close