DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma neče u stečaj to sigurno, da nije Bakić našao prave igrače onda bi bio stečaj i netko kupio sve za kunu.. Ovako, bit će to dobra priča, a kako sam na početku pisao Bakić se možda i vrati kad se ovo sve riješi.. Da li će biti šišanja vidjet ćemo, čak mislim da ne jer je takav možda dogovor Bakić-Česi..

@sitnariba sumnjam da postoji takav dogovor između Čeha i Bakića, a i nije bitno. Ono što je bitno da se ova saga bliži kraju i da ćemo kroz mjesec do dva saznati što plan restruktiriranja donosi postojećim dioničarima. Nije razumno očekivati da će Česi blagi prema postojećim dioničarima, a i od države ne očekujem da nas zaštiti. Ostaviti će možda nešto malo, mrvice i podjeliti između sebe DDJH. Državi je bitan vojni program i zaposlenost u SB, a Česima proizvodni kapaciteti. Zašto bi išta dijelili sa ostalim dioničarima? Nitko ne želi biti korisna budala.

Eto nekog noviteta, samo nemam pretplatu, pa ne znam kaj imamo od informacija 🙂

Česi nestrpljivi, svako kašnjenje znači nove ‘rupe’ koje treba pokriti

Uzalad vam trud sviraci – Cesi. Nece se drzava tako lako odreci svoje zlatne krave ta zbrinjavanje kadrova i isisavanju love

Zadnji korak bit će dokap kojem će pristupiti D.D. Acquisition, doprinos će im biti u istom iznosu kao i države, s tim da bi u prvoj fazi unijeli 120 milijuna kuna.

 

i ovdje ima pregršt novoga tj potvrde

 

1. država i česi zajedno rade dokap

2. država i česi ulažu isti iznos

3.taj pojedinaćni iznos je veći od120 milja

 

dakle i država i česi će uložiti isto a više od 120 milja

 

država potražuje 360milja. gle čuda – 120 x 3 jednako 360

 

sa 360milja država će ala petrokemija popeglati dubioze, onda česi u prvom koraku ulažu 120 milja

 

ako već u prvom koraku sa 120 miljakupe 75 posto, koliko će onda imati nakon 2 i 3 trećeg dokapa – 90, 95 ili 100 posto

 

tko da mi se čini da cijena će biti takva da česi sa svojih 120 plus dobiju 75 posto, ali ne bas 90 ili 100 posto, to mi nema smisla

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Koliko Palumbo ima u Lencu, a za dvije godine od kad imTalijan gazda rokaju u plusu 😉

Svi detalji iz programa nose oznaku službene tajne, no iz onoga što je neslužbeno iscurilo, država će kao prvi korak u daljnjem procesu ići s unošenjem u temeljni kapital svoja potraživanja po jamstvima za kredite, ukupno 360 milijuna kuna, a potom će slijediti smanjenje temeljnog kapitala i kao zadnji korak bit će dokapitalizacija kojoj će pristupiti D.D. Acquisition.

Njihov doprinos bit će u istom iznosu kao i učešće države, s tim da bi u prvoj fazi unijeli 120 milijuna kuna svježeg kapitala, a u petogodišnjem trajanju procesa osigurali bi preostala ulaganja. Ono čemu se u Slavonskom Brodu najviše vesele – otvorili bi tržište i omogućili bitno povoljnije uvjete poslovanja.

 

točnoono što je i bilo za pretpostaviti

 

država 360 nilja odmah

česi 120 milja podmah, ostatak u 5 godina

 

ono što ne znamo je omjer šišanja – perica je bio naznačio 7 u 1. vrlo vjerojatno

 

može i 5 u 1, može i 10 u 1. tko zna. u svakom slučaju, česi su nam jedini spas da povratimo uloženo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ako ide 7 za 1,onda je ovih 3 kn na burzi puno previše. realna cijena bi trebala biti oko 1 kn

Ako je točno to što piše u članku onda bi to ovako nekako išlo.

Temeljni kapital = 203.064.600

Unos jamstva u TK = 360.000.000

Umanjenje za prenesene gubitke = 223M (prethodna razdoblja, info GS prošla godina) + 65M (za 2020 god) + 18M (1H 2021) = ukupno 306.000.000

Ispada da se povećao udio države u TK. I sada više nije 203M nego 257M!?!?

Nije li zabranjen debt to equity za rescue aid??? Znači samo jamstva izvan rescue aida. Zna li tko koliko ih je bilo? Pretpostavljam da u rescue aidu jamstva nisu bila više od 80-90M (nešto je Kekez o tome govorio prije pola godine), a i gubici će se do kraja godine uvećati koliko je potrebno, recimo cca 50M.

Pa bi po ovome gubici bili cca 340M, a jamstva cca 270M.I što nas dovede opet jako u grubo na novi TK od 130M, umanjenje za 1/3.

Razmišljam li ja dobro?

Investimir

kako god da racunate i nadate se nikada necemo svoja ulaganja vratiti. Nikada. Tu mislim da sve sto smo ulozili da dodjemo na 0 bilo bi ravno naucnoj fantastici. Nazalost.

ako ide 7 za 1,onda je ovih 3 kn na burzi puno previše. realna cijena bi trebala biti oko 1 kn


i dlkv bi trebao biti 15 kn a eno ga na 100

 

nije ovdje samo matematika. čsk i ddjh u stečakju koišta 1ckn. a spašen ddjh s ozboljnim vlasnikom a la lenac ili ptkm, taj ddjh prije košta 10 kn nego 1kn

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@investimir

👏👏👏

Koliko sam ja uspio izračunati omjer će biti 1:2,25

Ako cijena padne prema 1 – 1,3 kuni onda se isplati kupiti “stare” dionice.

Kako kaže investimir kasnije je onda druga priča, ali mi smo na 45% naših “starih” dionica.

Kolege, pa ne ide u stečaj da će netko prodat po kunu 🙂 ĐĐ je svj.brend od preko 100 godina, stvorite ga vi 😉

sitnariba, 09.09.2021. u 07:52

Kolege, pa ne ide u stečaj da će netko prodat po kunu 🙂 ĐĐ je svj.brend od preko 100 godina, stvorite ga vi 😉

Kolega molim te da budeš konkretan i predstaviš nam svoj model izračuna vrijednosti DDJH. 🙂

New Report

Close