DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Ako se petrokemija mogla transformirat, moze i Đuro, ipak obrana je u pitanju”

Ništa se nije moglo transformirati dok država nije izašla a ušao investitor iz privatnog sektora. Ulazak investitora (kojeg u ovom slučaju trenutno nema i pitanje da li će biti) podrazumjeva brutalno razvodnjavanje postojećih dioničara. Da li će to dozvoliti ili se držati onoga “Ako moramo potonuti onda tonemo svi zajedno” vrijeme će pokazati.

Doista je zalosno gledati toliko negativnih komentara na racun DDJH, kao da velika vecina ljudi na ovom forumu zeli da Djuro ode u stecaj a mozda i da bude likvidiran i da potpuno nestane, kao da nikada nije postojao. Dionicar sam DDJH, dionice sam kupovao daleko prije ove teske situacije i trpim nemali gubitak, medjutim ni u jednom trenutku mi nije palo na pamet pomisliti nesto ruzno i lose o Djuri kao firmi. Da je lose vodjen-je, da je bilo nepostenih i kriminalnih radnji-sigurno ih ie bilo, ali zvati Djuru spalionicom novca i otvoreno zazivati stecaj i propast firme stare skoro 100 godina – e to mi je stvarno too much. Dajmo svi skupa malo pozitive i za Djuru i za Petrokemiju i za sve one firme koje imaju trzisni potencijal i koje mogu uspjeti. Kao mali dionicari, imamo pravo ali i obavezu puhati za vrat i Upravi Djure ali i Nadzornom odboru. Razrjedjivanje? Da li bih volio da npr. Patria i/ili Kognesberg udju u Djuru, razrijede me i utrostruce vrijednost novih ugovora? Bih. Da li mora do razrjedjivanja? Ne mora, ako RH svoje dionice proda strateskom investitoru i ako se na tome stane. Ako pored toga, novi vlasnik ulozi u Djuru (daj Boze) onda je razrjedjivanje neminovno. Meni se ne zuri, mogu cekati 10 i 20 godina na Djurin uspjeh a ako i ode u stecaj ili pokrene PSN, nije ni to smak svijeta. Doista zelim da Djuro uspije jer vjerujem da uz kvalitetan, posten i komercijalno agresivan management i uz jakog strateskog partnera ima sansu za uspjeh na trzistu i doista bih volio vidketi i cuti malo vise pozitive i optimizma a malo manje crnjaka i gorcine. Ne polemiziram s nikime, samo iznosim svoje osobno misljenje.

Slaven Posavac podnio ostavku.
Vaš link …

……da nije izbora u 9 mjesecu možda bi bilo mjesta za pesimizam ,kažem možda …..ali i bez izbora ipak mislim da je đuro preopasan da bi propao


Nagasaki
Ako se nije pomirio 7 dana prije stecaja, tada mu skidam kapu jer ocito zeli vidjeti to napismeno. Ja sam se vec davno pomirio. Dobro je biti klasa optimista ali nakon svega vidjenog od 2008 godine kada sam poceo ulagati u ddjh, jasno je da strateskog partnera nema niti ce doci do petka.

Možemo i pretpostaviti da je čovjek profesionalac pa da čeka kako bi se svi pravni instrumenti proveli za eventualni slučaj utuženja ukoliko je netko oštetio ĐĐ kao tvrtku.

Realno, kod većine europskih zemalja je u segmentu proizvodnje i održavanja oklopništva strateški partner – Vlada dotične države. ĐĐ Specijalna vozila proizvod i održava stvari koje samo Republika Hrvatska može kupiti u RH, u RH nema drugog kupca. To je normalno, nije to “slobodno tržište” kako je buncao Damir K pa je vidio koliko ima “slobodnog tržišta” kad je htio kupiti stare avione od Izraelaca.

Ovih dana se ljudi iz Vlade RH čude da je samo segment Specijalna vozila ĐĐ (koji ima glavnu svrhu proizvoditi i održavati oklopništvo za Hrvatsku) u nelikvidnosti, i to zato jer država RH koja jedina može kupovati njihove proizvode i usluge – ne kupuje niti jedno niti drugo! K tome još jedan ministar (obrane) kupuje od konkurencije i stvara nelojalnu konkurenciju firmi u kojoj RH ima oko 23% vlasništva!

Činjenica je da proizvodnja i održavanje oklopništva – nije i ne može biti profitabilna grana industrije. Tenk košta, kvalitetan tenk može proizvesti samo oko desetak država u svijetu. Jedna od tih država je Hrvatska. To je razlog zašto smo uspjeli obraniti Hrvatsku tijekom DR, zato jer smo imali ĐĐ i mogućnost proizvodnje i servisiranja oklopa. Da smo imali više oklopa, imali bi manje štete u DR.

Izravna šteta tijekom DR procijenjena je od strane ekonomista na oko 63 milijarde dolara. Da je kojim slučajem Hrvatska imala na raspolaganju tenkove M-84 koliko ih ima danas – niti bi toliko ljudi stradalo, niti bi bila tolika šteta. To košta, kao i zdravstvo, kao i školstvo. Ne stvara profit, osim ako se ne izvozi van zemlje, što je u svjetskim okvirima – rijetkost. Obično se izvoze izraubani i zastarjeli oklop.

Stoga bih radije bio realist, nego optimist. Ukoliko netko objasni Premijeru i Ministru financija da će Hrvatsku koštati puno više u budućnosti ukoliko izgubi proizvodnju i servis oklopništva nego da svaki mjesec naručuje servise i modernizaciju oklopa, možda će shvatiti da je vrijeme za intervenciju u taj segment industrije i da Vlada RH može itekako biti strateški partner i sama sebi dignut cijenu dionice.

Ukoliko ne shvate, neće proći na idućim izborima. S minimalnim ulaganjima RH je već mogla imati prototip Degman 2 tenka, dignuti bar sve tenkove na D standard i napraviti testni tip T-55 s 1050KS i 120mm cijevi po NATO standardu. I još zarađivati na tome, to raditi za Sloveniju i druge zemlje koje imaju mali T-55 konzervirane u svojim zalihama. Bez ulaganja nema profita.

Ako Specijalna vozila odu u stečaj, ja ću vjerojatno pretpostaviti da se radi o nekoj malverzaciji koju mi kao mali ulagači nemamo mogućnosti vidjeti. Jer iskreno, da ste vi Vlada RH te da vam vrijednost dionice pada svaki dan, a da imate mogućnost intervenirati te okrenuti stvar tako da počnete stvarati milijunsku dobit – zar bi vi dopustili da vam cijena dionice i dalje pada?

Bit će zanimljivo u svakom slučaju. Mene čudi da Zdravko Marić nije nešto poduzeo, zar nije on tamo negdje iz tog kraja? Pa on bi sigurno mogao shvatiti da je to financijski potencijal koji može puno toga donijeti u budućnosti.


Doista je zalosno gledati toliko negativnih komentara na racun DDJH, kao da velika vecina ljudi na ovom forumu zeli da Djuro ode u stecaj a mozda i da bude likvidiran i da potpuno nestane, kao da nikada nije postojao. Dionicar sam DDJH, dionice sam kupovao daleko prije ove teske situacije i trpim nemali gubitak, medjutim ni u jednom trenutku mi nije palo na pamet pomisliti nesto ruzno i lose o Djuri kao firmi. Da je lose vodjen-je, da je bilo nepostenih i kriminalnih radnji-sigurno ih ie bilo, ali zvati Djuru spalionicom novca i otvoreno zazivati stecaj i propast firme stare skoro 100 godina – e to mi je stvarno too much. Dajmo svi skupa malo pozitive i za Djuru i za Petrokemiju i za sve one firme koje imaju trzisni potencijal i koje mogu uspjeti. Kao mali dionicari, imamo pravo ali i obavezu puhati za vrat i Upravi Djure ali i Nadzornom odboru. Razrjedjivanje? Da li bih volio da npr. Patria i/ili Kognesberg udju u Djuru, razrijede me i utrostruce vrijednost novih ugovora? Bih. Da li mora do razrjedjivanja? Ne mora, ako RH svoje dionice proda strateskom investitoru i ako se na tome stane. Ako pored toga, novi vlasnik ulozi u Djuru (daj Boze) onda je razrjedjivanje neminovno. Meni se ne zuri, mogu cekati 10 i 20 godina na Djurin uspjeh a ako i ode u stecaj ili pokrene PSN, nije ni to smak svijeta. Doista zelim da Djuro uspije jer vjerujem da uz kvalitetan, posten i komercijalno agresivan management i uz jakog strateskog partnera ima sansu za uspjeh na trzistu i doista bih volio vidketi i cuti malo vise pozitive i optimizma a malo manje crnjaka i gorcine. Ne polemiziram s nikime, samo iznosim svoje osobno misljenje.

Ako se dobro dalo isčitati Darka Horvata, on je nekako najavio da će ugasiti jedan dio Đure i višak radnika prebaciti u druga dva djela koja su profitabilna. Ukoliko bi ugasio Specijalna vozila (stečajem), tada bi vrijednost dionica sigurno još dodatno pala jer to znači da će rasprodavati sve što vrijedi za krpanje dugova.

Volio bih da ĐĐ opstane, i da se Specijalna vozila nastave razbijati. Samo je pitanje, ima li u ĐĐ ljudi sa znanjem kako dalje te da li će moći računati na političku (i financijsku) podršku Vlade RH?


"Ako se petrokemija mogla transformirat, moze i Đuro, ipak obrana je u pitanju"

Ništa se nije moglo transformirati dok država nije izašla a ušao investitor iz privatnog sektora. Ulazak investitora (kojeg u ovom slučaju trenutno nema i pitanje da li će biti) podrazumjeva brutalno razvodnjavanje postojećih dioničara. Da li će to dozvoliti ili se držati onoga "Ako moramo potonuti onda tonemo svi zajedno" vrijeme će pokazati.

tako je! zato ovih 5 kn na burzi nikako nije povoljna cijena nego skupa jer svaki ulazak strateškog u firmu razvodnjavanjem će vrijednost sadašnjih dionica skinuti za bar 50%, ako ne i 70%

Ovo je politicka igra ionako…

Ukratko – Slavonija nosi HDZu cca. 25% mandata u Saboru… Go figure onda sto ce se desiti sa jednom od najvecih firmi u Slavoniji i da li ce HDZ dopustiti da propadne i izgubiti glasove iz Slavonije… Nema ovo veze sa ekonomijom…

Nagasaki
cekam od 2008, pa ako sam tako dugo cekao pricekat cu jos i par dana da vidimo i sluzbeno.
Ako ce biti osnove za utuzenje prvi sam koji ce dati punomoc odvjetniku.
Sve ostalo sto ste naveli stoji, osim za Marica. Iako drzi kljuceve blagajne, nema on tu moc da urgira bilo sto po pitanju holdinga.

Mark85
pogledao prilog i nakon samo par sekundi i nekoliko recenica vidi se da je to sve mlitavo. Nema tu zara, borbe, htjenja za pravi preokret.
Takodjer kada cujete nekoliko recenica,, ovo nam je zadnja sansa,, ,,cekamo novu dokapitalizaciju,, ,, mi moramo pronaci strateskog partnera,, itd itd, jasno je da ovo ne drzi vodu.
Bio u puno kompanija, ali kada imate takvu situaciju koja je kao ova u prilogu, uvijek se desilo najgore.


Ovo je politicka igra ionako…

Ukratko – Slavonija nosi HDZu cca. 25% mandata u Saboru… Go figure onda sto ce se desiti sa jednom od najvecih firmi u Slavoniji i da li ce HDZ dopustiti da propadne i izgubiti glasove iz Slavonije… Nema ovo veze sa ekonomijom…

Nakon što je HDZ 30 godina sponzorirao i upravljao uništenjem ĐĐa, ti pitaš mogu li si dopustiti da ostaci ostataka ĐĐa propadnu? Mogu, jer im se neće dogoditi ništa. Slavonija će i dalje slijepo glasati za HDZ.


Ovo je politicka igra ionako…

Ukratko – Slavonija nosi HDZu cca. 25% mandata u Saboru…

zato će ovim kreditom održavati đuru na životu još 8 mjeseci do novih izbora, a onda ga pustiti u stečaj jer računaju da će se do idućih izbora za 4 godine sve zaboraviti

…..propao GAJ Slatina sa 1500 zaposlenih pa nikome ništa, HDZ ostao na vlasti u VPŽ, propao i DIK Đurđenovac sa 2 500 zaposlenih, pa isti slučaj,…ima toga za nabrajati ….ništa se bitno neće desiti i ako propadne DDJH…žalosno ali tako to kod nas ide…

…ništa nama tih 25% na znači u Slavoniji, svi političari iz Slavonije koji odu u Zg zaborave Slavoniju čim prođu Viroviticu…..

New Report

Close