DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kada je g. Ćosić upozoravao na loše poslovanje uprave bio je popljuvan od strane g. Bakića.

https://www.monitor.hr/spasavanje-dure-dakovica-od-politike/

Danas radnici (stručnjaci koji bi trebali renovirati Bradley i proizvoditi Patrie) od istog traže rješenje momentalno:

Kada će g. Bakić izaći sa rješenjem pred njih?

Nemoj molim te samo Peru i njegovog prethodnika izuzimat iz ove prljave rabote. Nitko ovdje nema čiste ruke; ni uprave ni radnici ni kooperanti ni političari ni vlasnici. Svi su podbacili.

Ja se ne sekiram za radnike, oni koji znaju i žele će se sutra prebaciti u drugu firmu unutar kapije, ljudi fali na svakom ćošku. Ali mi je užasno žao što su uništili ovakav jedan simbol grada i cijelog gospodarstva. A sve zbog parcijalnih privatnih interesa

tržište je pokazalo da je dno tu negdje oko 4.70-5 kn… firmi treba kvalitetno riješenje… ako ga bude ide značajan rast cijene. Ja sam jutros uzeo iznad 5 nešto komada i pobrao ono po 4,77. Pratimo dalje.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

😂😂😂😂😂😂 u sridu!!!
(Bio sam profesionalni pripadnik HV. Vidim da vam je sve kristalno jasno.)

A što se tu ima pametno za reći. Mnogi ne razumiju da je Đuro sa poslom koji je u zadnje vrijeme radio (transport) bankrotirao. Nema veze što formalno nije u stečaju ali je sa sadašnjim poslom u stečaju i sve što se dalje bude događalo neće imati više veze sa onime što su do sada radili. Proizvodnja je stala i isporuka dogovorenog neće biti obavljena, nismo djeca, naručitelji to neće tolerirati, teško da će biti narudžbi a prijeti sjedanje penala i potpuni kolaps.
“Novi vlasnik”, jednostavno, nema ga niti će ga biti za ono što je ostalo i program koji se proizvodio. Dugovi su preveliki, nitko u stvari niti ne zna koliki točno. Ako i bude eventualnog interesa, biti će za novu proizvodnju građenu na novim temeljima a ne na ruševinama postojećeg, drugo navedeno jednostavno nema smisla i preskupo je.
Provlači se priča o nekoj važnosti Đure za Slavoniju. Čista utopija, Đuro jeste važan za Slavoniju ali treba imati na umu da u ovom djelu koji nije privatan i prisutan je na burzi radi oko 800 ljudi, ostale firme koje zapošljavaju radnike u industrijskog zoni Đuro Đaković (noseći i dalje ime Đuro Đaković ili ne) broje preko 4000 zaposlenih, sa kooperantima preko 6000. Te firme posluju dobro i trebaju radnike, svatko tko želi raditi će naći posao bez problema u tim firmama i nije nikakva katastrofa ugasiti gubitaša, osim za neradnike, sindikate i političke uhljebe naravno. I radnici Uljanika se bez problema snašli.
Dalje, uspoređuje se Đuro i Petrokemija koja navodno sada super posluje što je neusporedivo. Petrokemija ima proizvod i samo je trebala bolju organizaciju i korigiranu cijenu energenta (plina) kako bi poslovala bez gubitka. Kada je poslovala sa gubitkom oni koji su isporučivali plin su imali dobit na plinu jer su ga masno naplaćivali, interes im je bio da Petrokemija bankrotira. Sada, dobavljači plina su vlasnici Petrokemije sanirane od strane poreznih obveznika i prikazuju dobit na radu Petrokemije ali po kojoj cijeni sada istoj isporučuju plin i kolika ima je zarada na plinu?


obzirom da nitko nije dao odgovor na moj post, bit ću slobodan isti ponoviti jer vjerujem da valjda netko od svih ovih ljepitelja linkova ima nekakav, kakav takav, odgovor? dakle:

DDJH u ovakvom stanju neće dobiti nikakav posao jer
-računi su blokirani
-radnici štrajkaju
-keša/para nema
-prijeti raskid svih ugovorenih poslova, a kamo li da ugovaraju nove
-kredite im ne želi više nitko dati
-radna snaga odlazi

znači da bi se uopće moglo razgovarati o nekakvim novim poslovima, najprije treba riješiti dokap i to po mojem mišljenju od bar 100 milijuna kuna za početak….problem je što im te pare nitko neće dati bez da dobije većinski udio…i sad dolazimo do glavnog pitanja za vas koji mislite da je novi posao tik pred vratima: kako zamišljate da novi vlasnik uđe u DDJH, tj s kojim kapitalom i pod kojim uvjetima???
molim samo konkretne odgovore

skriveni na 5,14…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

iskrcaj na 5,14 kn traje i dalje iako je danas iskrcano već oko 60.000 dionica …srećom pa fond ima robe ko u priči, još oko 750.000 dionica, navali narode 🤪
tko nije naučio lekciju na ULJN, sada bogami hoće…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

mali kupuju od fonda 800.000 dionica i preuzimaju DDJH? odvalit ću od smijeha 😆


mali kupuju od fonda 800.000 dionica i preuzimaju DDJH? odvalit ću od smijeha 😆
4 milijuna kuna? Neš ti para😲 nas 10 na forumu možemo rasteretiti fond kad se sjetimo. I hoćemo kad za to dođe vrijeme.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


iskrcaj na 5,14 kn traje

Kakav je to iskrcaj ako se udara po prodaji? Prije bi rekao ukrcaj



iskrcaj na 5,14 kn traje

Kakav je to iskrcaj ako se udara po prodaji? Prije bi rekao ukrcaj
[/quote]

ma je li?…ti bi rekao “ukrcaj”?…tako ti je bio “ukrcaj” i kad su pred par mjeseci fondovi iskrcavali dionice uljanika, a ti si zadovoljno trljao ručice jer kao bit će para jer će nakon fondova ULJN nebu pod oblake….a kad ono stečaj-delist-likvidacija…game over…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Zbog cega znate da fond ide u prodaju svih dionica ?

Posljedni Đurin ratnik



iskrcaj na 5,14 kn traje

Kakav je to iskrcaj ako se udara po prodaji? Prije bi rekao ukrcaj
[/quote]

Danas se je dalo zaraditi i na Đuri , a nadam se uskoro i više . Male tajne burek majstora !
Sutra je novi dan , nove prilike . Cairos is clever .

Sad vidim kako sam jeftino onaj dan sve pobacao… a sada se gura cijena gore, znaci jos neko vrijeme ce se tu oko 5-5,5kn bitka voditi! Poslije toga budemo vidjeli!
P.S. ako sam dobro vidio prije fond nije nize od 5,14kn prodavao

Gledam prosvjed radnika ĐĐ, samo što mi suza ne krene. U Titova vremena svi bi uživali u zasluženoj mirovini, a danas uzvikuju parolu “Ne damo Đuru”. A kome? Ja jedino ne znam tko bi uopće radio da nisu propali svi HR giganti (uljanik,dioki,kamensko, Željezara Sisak, bagat, staklenici, konstruktor, viadukt…)


Gledam prosvjed radnika ĐĐ, samo što mi suza ne krene. U Titova vremena svi bi uživali u zasluženoj mirovini, a danas uzvikuju parolu "Ne damo Đuru". A kome? Ja jedino ne znam tko bi uopće radio da nisu propali svi HR giganti (uljanik,dioki,kamensko, Željezara Sisak, bagat, staklenici, konstruktor, viadukt…)

….a ,da nađeš neko drugo mjesto za naricanje za nečim što je moralo propasti, ne mislim na ddjh …..

New Report

Close