DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko je meni poznato, ništa se nikad ne događa slučajno, a kad je velika lova u pitanju ništa se ne prepušta slučaju. Sve ostalo su modaliteti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ovako sam ja to razumio

1. Dokap prolazi samo ako bude uplaćeno 12,5 x 20 kn = 250 milja. Ispod ne prolazi

2. Ako bude uplaćeno 12,5 x 21 kn, prolazi, Ako 12,5 x 22, prolazi . Ako 12,5 i 20,01 , prolazi. Itd., itd.

3. Svatko, ponavljam svatko, može kupiti dionica za 800 000 kn pa naviše

Ukupan zbir tih koji kupu dionice, mora biti najmanje 12,5 x 20 kn. Da li taj zbir čine jedan kupac, ili dva kupca ili sto kupaca, nebitno – ako svi zajedno kupe 12,5 puta 20 , dokap je prošao.

To znači – ili će crni čelik biti sam, ili crni čelik neće biti sam. Kako je crni čelik izričiti uvjetovao da želi bit sam, onda bilo koji uljez njemu ne odgovara tj. poništava njegovu ponudu jer crni čelik želi kuput 12,5 mikja dionica po 20 kn, a ne želi kupiti 12 milja dionica, ili 10 milja dionica ili 5 milja dionica.

Nazalost po nas koji smo dionice prodali nije tako. Sve je podredjeno tome da Crni Celik uzme sve.
Zaradio jesam ali premalo.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


"Za kupnju tih dionica mogli bi se javiti svi ulagatelji koji bi za koji bi za taj paket ponudili najmanje pojedinačno 800 tisuća kuna", kazala je Dalić. Izdavanje će biti uspješno, kako je rekla, ako se unaprijed uplati i upiše svih 12,5 milijuna novih dionica.

sam si rekao..svatko tko ima 800 000kn se moze javiti za sudjelovanje u dokapitalizaciji….ali crni čelik se već javio sa iznosom u cjelosti?

Dio priče o “dokapu” je završen..sada ostaje vidjeti kako će se priča dalje odvijati..zbog radnika i gospodarstva nam bih volio da se stvarno odigra priča o “proizvodnji naoružanja”, ali treba biti realan i reći da ono što radi ĐĐ u ovom trenutku nikako nije al pari onome sto se radi u svijetu..nakon debelog restrukturiranja, modernizacije, specijalizacije, itd, možemo pričati o proizvodnji naoružanja..taj dio priče tek počinje i kažem, nadam se da će biti pozitivan razvoj..

Međutim (sad dolaze prst dolje:)) zašto bi kuvajćaninu koji očito ima ogromne količine novaca na raspolaganju bilo u interesu da se njegovom tvornicom naoružanja može javno trgovati? I što ga priječi da proglasi još jedan dokap sa novostečenih 55% u kojem će dokupiti 20% po istom principu i delistira Đuru? Food for tought, samo jedan od ishoda, nadam se ipak malo svijetlijem:)

Zašto?
Pa zato jer će dobiti gotovo džabe.
Koliko bi platio takvu tvornicu negdje drugdje, a da mora platiti kao za dobro uhodani business?
Nekom privatniku?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://zse.hr/default.aspx?id=78926

Dogovorite se vas par i zaradite.

@serislav Dobro uhodani biznis odlaska u stečaj.

Vec uz malo jaci angazman privatnog gazde se lako dodje do preko 1 mlrd prihoda.
Te nase provincijalnosti su nas i dovele do toga da od najbolje metalne tvornice napravimo nista.
Sad je vrijeme da pokusa netko tko ima privatni interes.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


@serislav Dobro uhodani biznis odlaska u stečaj.

Ovo nije, ali zamisli da neki vani je. Koliko bi kostao?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

evo i nova odluka sa istim propisanim uvjetima koji omogućuju ponudu sve ili ništa.
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/D6jmLeeiKk4keXdFEtsDQA==.pdf
Dakle ponuditelji nude max novce, max cijenu i min broj dionica. Crni čelik kaže da želi sve dionice za 250 mil kuna ili ništa i oni dobivaju sve dionice ako ostali ne skupe više od toga, a nekako sumnjam u to. Takva je bila i prošla dokapitalizacija. I tada je netko mogao ponuditi 150mil kuna za sve pod uvjetom da dobije sve i isto bi dobio malo preko 50% vlasništva. Zašto se nisu prije javili nikada nećemo znati, a NB ako i zna ne želi reći. A 4 Člana NO – nakon dokapitalizacije im ne nedostaje puno da mogu imenovati cijeli NO – daju jednog člana Bakiću, jednoga mirovincima i mogu preglasati državu sa 75%

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

“Država nije zadovoljna ponudom Crnog čelika..”

https://m.facebook.com/Glas.Slavonije/photos/a.110867068931529.13598.110553385629564/1674658225885731/?type=3&source=54

Nisu se javili prije iz razloga da bude sve čisto i transparentno s obzirom da znamo koliko je sdp i hdz kadrova unutar đurice a ovako je sve čisto s obzirom da je država imala prilike uložiti novce u dokap a nije, đurici je neophodno do kraja godine 100milja te je ponuda od crnog čelika tempirana u najboljem trenutku jer u protivnom đurica je stjeran pred zid. Bogu hvala kupio sam xxxx dionica po 26kn na vrijeme… a ovakav razvoj događaja sa možebitnim “poslom stoljeća” sad je i bliži nego mi to mislimo jer stvari su se posložile za taj posao.💸

evo ga
sad još samo čekamo javni poziv za upis da vidimo rokove 🙂

http://www.zse.hr/default.aspx?id=78926

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Leont , to je naslovnica od prekjučer , možda nisi dobro vidio datum

..da, nisam vidio dobro datum…isprike…

Svako dobro Đuri i cestitke dionicarima….


Potpredsjednica Vlade i ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta Martina Dalić rekla je na sjednici Vlade da bi se dokapitalizacija provela na način da se na Zagrebačkoj burzi ponudi na prodaju paket od 12,5 milijuna novih redovnih dionica, pojedinačne cijene od 20 kuna.

"Za kupnju tih dionica mogli bi se javiti svi ulagatelji koji bi za koji bi za taj paket ponudili najmanje pojedinačno 800 tisuća kuna", kazala je Dalić. Izdavanje će biti uspješno, kako je rekla, ako se unaprijed uplati i upiše svih 12,5 milijuna novih dionica.

Proces dokapitalizacije, kako je dodala, može uspjeti samo i jedino ako paket od 12,5 milijuna novih dionica po najnižoj cijeni od 20 kuna bude uplaćen u cijelosti.

http://www.seebiz.eu/predstavnik-drzave-u-skupstini-dure-dakovica-ovlasten-da-glasuje-za-dokapitalizaciju/ar-162963/

Šta je tu sad pjesnik htio reći – može svatko iznad 800 000, ali n emoze nitko ispod 250 milja. Tko je tu lud i zna li t ažena uopće što priča.

Ovo spada u onu poštapalicu svakog plitičara – moj stav je vrlo jasan – vidim da je dan, ali ja nisam relkao da je dan.

ovo je turbo nejasno

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close