Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.cnbc.com/id/100276501

Ne vidim relevantnost tvog linka, barem ne sto se tice ove teme. Clanak je svjez ali govori o problemu starom vise od 10 godina.
Krediti i garancije koji se spominju u clanku, Njemacke su banke pocele davati jos krajem 90-ih godina proslog stoljeca. To je bilo u vrijeme krize Njemackog brodarstva pa je vlada donijela zakon o poreznim olaksicama na investicije u izgradnju brodova. Tada su mase ljudi iz srednjeg staleza (odvjetnici, zubari, etc.) profite iz svojih poslova reinvestirali u brodove. Onda je to izgledalo kao dobar nacin izbjegavanja poreza na dobit ali sve to skupa na kraju nije dobro ispalo.
Da skratim pricu, nemojmo se loviti za slamke – nece Dax sutra nizbrdo zato sto je objavljen ovaj clanak [emo_plazi]

Futuresi opet u debelom plusu na daxu…otkud samo toliko sljepila i lažnih nada???!![emo_zacudjen]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Nikako na crvenu granu. Sve se zeleni jutros, i Azija i US Futures.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

e sečki dečki

Šortate, a nemate nikakve jasne signale za to. Glavno da vi nešto trgujete.
Ja ne kažem da će biti ovako, ali što ako bude

Ovaj graf nije poziv da se prema njemu orjenitirate kod trgovanja vec samo jedna od mogucnosti razvoja dogadjaja na stranim trzistima.
Autor ne snosi odgovornost za realizaciju grafa.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

nevjerojatno, DAX će danas opet otvoriti u plusu od oko 0,8% ili više….nikakve loše vijesti ne djeluju, švabe samo kupuju i kupuju dionice kao da im život o tome ovisi. USA je 2 dana za redom pala, švabe su ostale na mjestu, a sada će opet jače skočiti gore… ima li netko suvislo objašnjenje za ovaj pravocrtni rast sa 6950 na 7480, tj. preko 500 bodova na prilično lošim podacima iz EU i svijeta??!

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Danas 7500 razloga za nerviranje..ili za dokup. Mislim ovo drugo.

"alea iacta est"


e sečki dečki

Šortate, a nemate nikakve jasne signale za to. Glavno da vi nešto trgujete.
Ja ne kažem da će biti ovako, ali što ako bude

Ovaj graf nije poziv da se prema njemu orjenitirate kod trgovanja vec samo jedna od mogucnosti razvoja dogadjaja na stranim trzistima.
Autor ne snosi odgovornost za realizaciju grafa.

Konačno kvalitetan graf i post.
Pozzz

pumpaju svabe….
PUMPENNNN
bit ce fljusennn

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Ma koja TA na daxu je već bilo sto varijanti i prognoza…naravno netko će sukladno tome i pogoditi, no realno možete sve to objesiti mačku o rep..nitko nezna što nas čeka na burzi iako svi znamo da je nova recesija bliže no dalje…[emo_zacudjen]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Prošli tjedan sam napisao da graf dozvoljava da DAX ode preko 8000, ali uvjet je korekcija bar do 7250

Redovno trgovanje je jučer stalo na 7434, ali fondovi i banke su ga do 23 sata automtaskim nalozima napumpale i jutros otvorile na 7488

Ovdje je problem momentum ili trenutna snaga trenda koja ide u prilog daljnjem rastu

Tko pumpa DAX ?
znamo da je Erste kako u Hrvatskoj tako u većini istočno europskih zemalja pa i Turskoj otvorio poslovanje certifikatima nedavno svima odjednom i lako je moguće da su mnogi uletili u shorteve i sada ekipa banaka i fondova pokušava pumpanjem izbiti što je moguće više shorteva . To se dešava u USA pa je i za vjerovati da se dešava i ovdje i to treba stalno očekivati.

Mida@ dobio si i long certifikat , sad su ti svi krivi sto si na krivoj strani marketa [emo_ooooo]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ja nevidim na certifikatima one po 10.000
ima jos tko problem?

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

možda i bolje da ih danas nema [emo_beztona]

@Mida

Svaki put kad mislim da si se sabrao…..ti izletiš s novim hitom.
Inverter ima pravo..i btw teorija zavjere ne drži ti vodu.

"alea iacta est"


ja nevidim na certifikatima one po 10.000
ima jos tko problem?

MM nije još stavio naloge, moraju biti najmanje 60% vremena prisutni tako da je sve OK….tko zna, možda procjenjuju da je DAX na vrhu pa im se ne žuri prodavati shorteve jer očekuju da će DAX uskoro prema dolje?
p.s. evo vratili su se

New Report

Close