Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fljus

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Gold?

Na dailyu na Ultimatu overbought, danas je i to smanjeno, moguće do 1687.
Na weeklyu isto visoko na Ultimatu, moguć prvi cilj.

Zlato mi je još manje jasno od nafte.

Jebt, sam sebe citiram[emo_palacg]

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Dax završava u MINUSU!!!! [emo_euro][emo_euro]

Ljudi, da li je to mogućeee

"alea iacta est"

prestrašno… -0,05%[emo_bijesan]
možda je ovim i korekcija završena,ipak je sve sjajno[emo_palacd]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

jedno zgodno pitanje, ako kupim LGD1 na 1641$ a granična vrijednost certifikata je 1640$ da li pucanjem dobivam većinu svoje love nazad, odnosno gubim samo standarni minus od 1$ koliko već on tada iznosi s trenutnom polugom?? u tom slučaju postaviti se malo iznad pucanja ima smisla jer odbijanac mnogo donosi a pucanje malo štete.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Europa se grči pošteno…

Zamislite s&p 500 na razini 1300 a dax na 7410 ?????????

[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

@Rekvijem

Na papiru tvoja teza drži vodu, ali ako pročitaš ovo dolje rekao bih da će se potruditi isplatiti što manje. To ovisi koliko je temeljne imovine uloženo, koliki je tečaj, kad će odrediti iznos reziduala… bla..bla..bla uglavnom ne bih volio da mi se to desi.

U slučaju da pukne:

U roku od najviše tri sata trgovanja (Izvršni period), Izdavatelj mora odrediti rezidualnu vrijednost
(Rezidualna vrijednost) Turbo-certifikata koja nastaje uslijed zatvaranja pozicija zaštite od rizika, koje
zatvara Izdavatelj nakon što je uzeo u obzir sve troškove koji nastaju u svezi s tim zatvaranjem, zajedno s
Valutnim tečajem [vidi KU br. 19.]. Rezidualna vrijednost može biti jednaka nuli u nekim tržišnim uvjetima. [emo_ooooo]
Kretanje Temeljne imovine ili, ukoliko je to slučaj, Temeljne imovine koja je dio košarice Temeljne imovine,
unutar Izvršnog perioda nakon ukidanja Turbo certifika, relevantna je za određivanje Rezidualne vrijednosti.
Izdavatelj može prema vlastitoj procjeni te ravnajući se prema postojećim tržišnim uvjetima odabrati datum
kada će unutar Izvršnog perioda odrediti Rezidualnu vrijednost

"alea iacta est"

izgledao kad da bježe iz spx-a u dax ?


jedno zgodno pitanje, ako kupim LGD1 na 1641$ a granična vrijednost certifikata je 1640$ da li pucanjem dobivam većinu svoje love nazad, odnosno gubim samo standarni minus od 1$ koliko već on tada iznosi s trenutnom polugom?? u tom slučaju postaviti se malo iznad pucanja ima smisla jer odbijanac mnogo donosi a pucanje malo štete.

U prospektima piše da ulagatelj može izgubiti čak i cjelokupni ulog, ali mislim da bi to bilo samo u slučaju da je granična cijena jednaka izvršnoj cijeni. Po meni ispravno misliš da bi izgubio samo 1$ (preračunato u xy vrijednosti certifikata).

EDIT: exelleroo, u pravu si, ipak se oni moraju u potpunosti pokriti, pa onda što ostane, podijele. 🙁

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

preračun tih cerifikata koliko sam ja do sad pratio temu izgleda da iziskuje ozbiljan umni napor. da se stvarno ništa jednostavnije nije moglo naći za ubaciti na burzu !? ovo bi trebalo biti pitanje na ispitu na ekonomiji i iskreno me zanima koliko bi studenata točno odgovorilo. ne govorim to napamet jer znam da je masi bio problem preračunati tri valute na tri različite burze.

who dares, wins

Nimalo sjajna situcacija sa fiscal cliffom, EU u banani,Španjolska tone u grčki scenarij…a indeksi zeleni iz dana u dan,pitam se samo kad će ova balončina puknuti opet????!!!![emo_ooooo]
p.s. ameri ni izbliza nisu blizu rješenja,i bit će gusto!!!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Loše vijesti su loše samo onda kad bankari kažu da su loše,do tada mogu vijesti biti kataklizmične,ali burze će svejedno UP. Ali,pogledajmo malo mjesečni graf SPX i poneke oscilatore… Na mjesečnom grafu imamo prvo uspon od 2003., pa slom 2008.,pa opet uspon od 2009. Kad uporedim dva uspona (2003-2008 i 2009-2012),ovaj od 2009. djeluje bolesno, momentum svaki put postiže niži vrh, a RSI nije ni uspio preći 70 i također postiže niže vrhove. Prometi su u stalnom padu (to nisam stavio,pogledajte sami na netu),sve je umjetno,bolesno,klimavo… tj. upućuje na pucanje balončine kako kaže kolega dkinvest26. Zadnje što je najava loma jest mjesečni Stohastic koji je napravio negativnu divergenciju na dva zadnja vrha (30.4. – 30.9.2012.). A sad izvolite pogledati graf:

http://postimage.org/image/54x15xrej/

P.S. Čujem da su u ZG pahuljice ko lišće, blago vam se. 🙂

ako se EBund zadrži sutra oko 144,50 bilo bi dobro da opalim short [emo_zloban]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Dax završava u MINUSU!!!! [emo_euro][emo_euro]

Ljudi, da li je to mogućeee

Nije to ništa, švabe kad krenu, onda stvarno krenu…kako do sada prema gore, tako će uskoro i prema dolje

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

http://www.cnbc.com/id/100276501

New Report

Close