Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

inverter, exllerao

u čemu je problem ?
naravno da sam na točnoj strani, ali činjenice su činjenice, a u Americi i službene

@all

kriva je ona strana na kojoj je večina, nekako mi se cini da to i jesu shortevi.

Bar se pozicije lako provjere. Dakle teoretski je moguče.

Praktično, ne vjerujem u zavjere.

BTW. po eur/usd mislim da ovo nema još dalekog potencijala za rast.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Pitanje za EUROBUND.
Vidim da Erste još uvijek indeksira ugovore za prosinac koji su danas 142,76, a ugovori za ožujak su 144,50. I što sad recimo ja shortam i oni sutra prebace na ugovore za ožujak i fino 17% sam odmah u minusu. Tu uopće nema informacija kako to oni vode i kako podešavaju i kada prelaze na nove ugovore. A s ovakvom polugom sigurno se isplati igrati long/short na Bundu jer je fina volatilnost. ERSTE ERSTE!!!

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]



@all

kriva je ona strana na kojoj je večina, nekako mi se cini da to i jesu shortevi.

Bar se pozicije lako provjere. Dakle teoretski je moguče.

Praktično, ne vjerujem u zavjere.

BTW. po eur/usd mislim da ovo nema još dalekog potencijala za rast.

ma da ,nakon 200 pipsa relija eura..[emo_smijesak]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Imaš tu nove granične cijene http://www.zse.hr/default.aspx?id=43274.

Sad sam tek skužio Rekvijem na što si mislio, ne znam to.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Mrzim kad niš ne vidim.

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

s ovim kalkulatorom od CEBA-e izgleda da se neće sutra ništa promijeniti na LBU1 i SBU1, podesili su tako da ostanu na ovim razinama kako je sad. svejedno pričekat ću sutra za bilo kakvu kupovinu kad to i osobno vidim

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

@Inverter

to je ona grupa Pips Chips i to?

Da, 2% rasta pogotovo bez pullbacka je koliko znam sasvim ok za manju korekciju.

Koliko vidim u biti je 2,4% rasta eura.

Od 12/11 je dax istovrmeneo došao od 7168 do 7455 tj oko 4,2% ili ti 420 pipsa(da ti bude jasnije).

Sad probaš izračunati kako bi izgledao pullback eura od 1% i gdje to svrstava DAX – po meni na sma 50 ali ok.

Nije nagovor za kupnju ili ostalo, štogod.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

http://www.forexpros.com/news/economic-indicators/euro-zone-retail-sales-tumble-1.2-in-october-241556

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

thanks

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

domach1984@ dax je jos u kanalu od 6950 i bori se sa linijom trenda iz 6 mj.ove god , .famozna razina 7430 probijena iz 4 pokusaja , ozbiljnog shorta jos nema na vidiku..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ali vide se naznake
evo Njemačka banka zadnjih dana narasle je 10%, umjesto da padne 15% obzirom da ide u dokap

zato kao mogući vrh vrhova vidim 7514 prije korekcije


Tko pumpa DAX ?
znamo da je Erste kako u Hrvatskoj tako u većini istočno europskih zemalja pa i Turskoj otvorio poslovanje certifikatima nedavno svima odjednom i lako je moguće da su mnogi uletili u shorteve i sada ekipa banaka i fondova pokušava pumpanjem izbiti što je moguće više shorteva . To se dešava u USA pa je i za vjerovati da se dešava i ovdje i to treba stalno očekivati.

Ono što je valjda svima jasno to je činjenica da su banke nakon hipotekarne krize postale još moćnije nego što su bile,a bile su hebeno moćne. No,kolkogod da sam poklonik teorija zavjere, Erste možda i može izvršiti pritisak na DAX, ali na DJ,SPX i ostale jako teško. Prvo moraju pitat Goldmana što misli. 🙂

Ono što me najviše smeta kod certifikata jest resetiranje vrijednosti,što u prijevodu znači da što duže držite certifikat šanse za dobit vam se sve više umanjuju. Teoretski,ako netko drži certifikat do isteka roka,resetiranje vrijednosti može prouzročiti toliki gubitak da ga nikakav rast ili pad indeksa ne može kompenzirati. Uglavnom,došao sam do zaključka da ću ubuduće sa certifikatima trgovati jako oprezno.

Slabljenje EUR tj jačanje dolara bi trebalo znaciti kupovinu dolara tj. izlazak iz dionica(ne mislim nista dramatično).

Ali mislim da SPX bude došao do 1392/1385

An na filozofskoj strani, moguće da tuplipani u USA vlasti i riješe fiscal cliff prije Božića ali je dosta upitno koliki će biti rally.

Nekako je već i dosta uračunato riješenje u ovom rastu.

Ugl, problem je slijedeća earnings season nakon fiscal cliffa.

Rezanja se budu dogodila sigurno a ona budu direktno utjecala na ekonomiju i na potrošnju(više psihološki) tak da me ne bi zacudio rast SPX-a ali i korekcija kad se najmanje očekuje, do 5. mjeseca.

ovo je više onako opčenito:)

PS. guidance-i bi trebali pasti za slijedeću godinu što bi dosta poravnalo indexe.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

meni ovo stvarno više nije jasno ekonomski podaci jedan gori od drugog i opet nema reakcije kad ovo krene dole mislim da ce biti svašta 🙂

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

New Report

Close