BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]

@sharky2

Najbolji post u zadnjih XXX dana na ovom forumu.

Za pojašnjenje kolegi Exposure navodim jedan briljantan kratak citat:

“There are two technologies for producing automobiles in America.

One is to manufacture them in Detroit, and the other is to grow them in Iowa.

Everybody knows about the first technology; let me tell you about the second. First, you plant seeds, which are the raw material from which automobiles are constructed. You wait a few months until wheat appears. Then you harvest the wheat, load it onto ships, and said the ships eastward into the Pacific Ocean. After a few months, the ships reappear with Toyotas on them. International trade is nothing but a form of technology.

The fact that there is a place called Japan, with people and factories, is quite irrelevant to Americans’ well-being. To analyze trade policies, we might as well assume that Japan is a giant machine with mysterious inner workings that convert wheat into cars.

Any policy designed to favor the first American technology over the second is a policy designed to favor American auto producers in Detroit over American auto producers in Iowa. A tax or a ban on “imported” automobiles is a tax or a ban on Iowa-grown automobiles. If you protect Detroit carmakers from competition, then you must damage Iowa farmers, because Iowa farmers are the competition.

The task of producing a given fleet of car can be allocated between Detroit and Iowa in a variety of ways. A competitive price system selects that allocation that minimizes the total production cost. It would be unnecessarily expensive to manufacture all cars in Detroit, unnecessarily expensive to grow all cars in Iowa, and unnecessarily expensive to use the two production processes in anything other than the natural ratio that emerges as a result of competition.

That means that protection for Detroit does more than just transfer income from farmers to autoworkers. It also raises the total cost of providing Americans with a given number of automobiles. The efficiency loss comes with no offsetting gain; it impoverishes the nation as a whole.”

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)[/color]

@ Pilot
Pomiješao si i lonce i poklopce, da ne kažem kruške i jabuke.
Što si s ovim člankom uopće htio dokazati, ili baram samo pokazati?
Nešto? Teško.

[b]http://david-udruga.hr/[/b] [b][/b] [b]Hrvatska - tamo gdje je more bistrije od naroda[/b]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LPLH (Lošinjska plovidba d.d.) [/color]

LPLH da vrijedi u ovom času više od KORFa….

Vrlo zanimljivo. [emo_zacudjen]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LPLH (Lošinjska plovidba d.d.) [/color]

7.467.235*140= 1045412900 KORF

662.416*145= 96050320 LPLH

KORF je trenutno cca samo 11 puta vrjedniji, čudni su ti brojevi dionica pojedinog društva

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: LPLH (Lošinjska plovidba d.d.) [/color]


7.467.235*140= 1045412900 KORF

662.416*145= 96050320 LPLH

KORF je trenutno cca samo 11 puta vrjedniji, čudni su ti brojevi dionica pojedinog društva


Korf je od turizma uprihodio u 2012 godini 989 milijuna kuna i zaradio 63,5 mil kuna, dok je LPLH turizam uprihodio 15 mil kuna uz dobit od 1 milijun kn. Znači prihodi korfa su 66 puta veći, dok je dobit veća “samo” 62 puta. Ako je vama ovdje važnije da imate neproduktivnu imovinu tj hrpu imovine koja ništa ne zarađuje samo izvolite. Dionica hvala bogu ima. Ljudi, ne srljajte!!!



Gospodin Linić besramno ide na ovrhu građana zbog duga od 1 000 kuna. Dok u isto vrijeme stečajni upravitelj u slučaju Centar banke novac investitora od prodanih dionica u brokerskoj kući Centar banke zadržava i okreće mjesecima s kojim pravom? Po kojem kriteriju je nama vlasnicima dionice vratio kroz par dana a novac od prodanih dionica zadržao? Tko će građanima platiti kamate na izgubljenu dobit? Gubitak zbog propuštenih poslova. Tko će platiti duševne boli , stres koje su nastale ovom pljačkom? HANFA tvrdi novac je na računu ali niti oni neznaju ništa o samovolji stečajnog upravitelja i zašto ne vraća novac investitorima? Dali je ovo primjer stranim investitorima iz Evrope što ih čeka u Hrvatskoj kad bi uložili? Čeka ih bezakonje i pljačka njihove privatne imovine za koju nitko kod nas nema rješenje? Bježite iz svih dionica koliko vas noge nose. Zakon se mjenja od slučaja do slučaja, i od volje pojedinog stečajnog upravitelja. Oštećeni ulagači se pozivaju na osnivanje udruge opljačkanih i pokradenih radi obrane naše imovine pred hrvatskim sudovima a prvenstveno pred sudom u Strazburu. Neka i europske države vide kako se provode zakoni u državi Hrvatskoj i dali uopće trebaju kupiti ma i jednu hrvatsku dionicu. Molim opljačkane da se jave na meill : udrugaopljackanihgradana@gmail.com

Tek krene stečaj Centar banke ulagači u komi kad ono novi stečaj ovaj put Dioki. Pa fino nam je krenulo tko je sljedeći, Ingra, Dalekovod, Vaba ili Hidroelektra? Što kupiti na burzi i dali uopće išta kupovati? Mislim da za sada najbolje ništa. Još malo pa dolaze božićni i novogodišnji blagdani. Cijene dionica će još dodatno zaroniti a poneke završiti i u stečaju. Po meni bolje sačekati proljeće iduće godine sa kupnjom nego si pogrešnom kupnjom pokvariti blagdanski ugođaj, sreće i opuštanja.
[/quote]
Drage kolege slažem se sa vama da su blagdani pred nama i da će cijene dionica dodatno zaroniti, drugo pitanje je dali će u proljeće biti rast. Većina svijetskih stručnjaka i ekonomista slaže se u jednome da će 2014 biti gora od prethodne i sam vrh krize. I na stranim tržištima rasprodaje i pad cijena dionica.Vaš link … A kao što znamo kad padamo mi uvijek padamo više od ostalih a kad ostali rastu mi i dalje padamo. Istina da tu nema baš niti malo logike niti emocija ali tako je to na burzi.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: SAPN (Saponia d.d.)[/color]


Andy,vi kažete "dionice se ne kupuju kad cijena skoči u kratkom periodu 42%"???to ne da je površno nego je i neozbiljna rečenica za nekoga tko se bavi ozbiljnom analizom ulaganja.LPLH je porastao u jednom danu preko 50% pa je i dalje bila navala na kupnji i dobro znamo gdje cijena sada.

Tipičan komentar koji sam očekivao. LPLH nema veze s temom pa neću obrazlagati. LPLH je u rastu zbog “imovine”. Meni je smiješno da jedan nejasan Holding očekuje da će prodavati zemlju po cijeni koju neki investitor zamisli a Jadranka koja na toj zemlji ima hotele koji proizvode dobit se prodaje po vrijednosti 0.5 Booka. Tipično jer ljudi u HRV se lako zavedu kao da jedino u HRV ima mora i svi čekaju samo da dođu ovdje i plate koliko si netko zamisli. To je otprilike kao da ATPL čeka da svi zovu samo njih za prijevoz nečega kao da nema drugih brodara po povoljnijim uvjetima. Jedno je tražena cijena a sasvim drugo postignuta i plaćena.

Ulaskom u novu 2014 godinu ništa novo nego i daljnja rasprodaja dionica na svijetskim burzama. Vaš link …Što onda očekivati kod nas kriza nas uništila naročito građevinara.

Lagana analiza do kud su strani i domaći igrači srušili zse bez ikakvog razloga-usput-isti ti su sad na rekordnim razinama od 2007 godine-sramota

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=8&cad=rja&ved=0CFUQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.vecernji.hr%2Fzanimljivosti%2Frekord-u-japanu-tuna-prodana-za-18-milijuna-913572&ei=omnOUpr3JYSdyQO8lYEI&usg=AFQjCNGQyLO8I1QHKeMlXz1kmgsxY7L8vg&bvm=bv.59026428,d.bGQ

Gornji link je početak nebuloza koje rade strnci i naši na zse

-jedna tuna u japanu vrijedi 10.098,00 miliona kuna-usput,takvih u jadranu pliva bar tisuću,a sad usporedite cijene naših firmi koje neznamo cijeniti,dok strana ekipa ne počme kupovati

IGH 264 170 DIONICA X 168,43= TRŽ KAP 44.494.150,00 KUNA ILI CCA 4,4 TUNE
VIADUKT 456 813 DIONICA X318,06=TRŽ KAP 145.293.942,KUNA ILI 10,09 TUNA
DALEKOVOD 2 867 265 DIONICA X 34,93=100.153.566,45 KUNA ILI 10,09 TUNA
INGRA 13 545 200 DIONICA X 3,16= 42.802.832,00 KUNA ILI 4,2 TUNE

Iz svih ovih podataka koji su dostupni na zse ,vidi se cilj domaćih špekulanata-igraća-takvi love konstantno u mutnom-kad nanjuše strani investitori ove mizerne cijene dionica,i ogromnu imovinu kod nekih kao igh-g.Čović i G.mEZHIBOVSKI VEĆ sutra mogu ponuditi igh na prodaju Gazpromu ili kinezima po bar pet puta većpj cijeni od one koju su platili,a platili su 760kuna za dionicu ,a sudužništva nestala sa psn,dug kao za stare cipele,ogromna neopterećena imovina vrijednija od milijardu kuna.tu se puno ljudi nebu moglo ukrcati,karte buju jako skupe[emo_smijesak]

Kao prvo puno više poslovne sreće svim dioničarima u 2014 godini, jer će nam sreća biti i te kako potrebna. Tržište je dobro uzdrmano stečajem Centar banke i najave brojnih novih stečajeva Diokija, Ingre, Dalekovoda, IGH,Industrogradnje, Hidroelektre itd. Sa druge pak strane imamo konstantno rušenje dionica Belja i Vupika zbog čestih rasprodaja branitelja, koji su te dionice dobili već nekoliko puta a i još će ih dobivati. Rijetko koji branitelj misli biti dioničar na duge staze pa samo ruše cijene. Poslije navedenog stečaja Centar banke i BPBA se našla na udaru jer se šuška da je isti vlasnik i u ovoj banci, preko nekih svojih igrača. Što se tiče i Slatinska banka putuje nizbrdo i vjerovatno će još dosta putovati do dna. Najave svijetskih stručnjaka da će 2014 biti teža nego prošla loše se odrazila na burzu i trgovanje dionicama. Mali rast bi se mogao dogoditi u kasno proljeće V ili VI mjesec, pa onda pad do jeseni. Sve u svemu pred nama je jedna teška godina.

Treba burza i ovakvih poput tebe, živio [emo_namigusa]

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]



[/quote]

A DIOKI je firma koju su kriminalci poklonili kriminalcu koji je povedio pare i uteko. I ti to uspoređuješ?!? Stvarno si čudan čovo.
[/quote]
Uspoređujem jer se na DIOK-iju može zaraditi bogatsvo a firma ne postoji. To vani na prolazi a zašto kod nas prolazi neznam. Isto tako na osnovu dobivenih analiza ova cijena recimo ove dionice je jako podcijenjena i sad neki to izvlače kao argument za kupnju. U kontekstu ZSE-a kad se sve pogleda rizik je bacati novac. Za par dana idem u Kanadu riješiti neke stvari ali sumnjam da ću tu uložiti novac bilo gdje. Da ne spominjem lokalne političare koji su sramota ove države. Pa zašto bi ja davo nekom novac ako želim zaposliti ljude i otvarati nova radna mjesta. Pa možda sam čudan ali to je iz vaše perspektive jer iz moje svi ste vi meni čudni neka sam iz Hrvatske i volim svoju domovinu. Samo toliko da ne nastavljam. Tu planiram graditi kuću i da vidite samo razliku u cijeni i kad tražite objašnjenje zašto je netko enormno skuplji pa to je da ti se mozak okrene od muke. Misle ja sam bio u Kanadi pa ja im mogu dati koliko pitaju.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Sokrate,

na DIOKI-ju se može zaraditi, ali i krvnički ispušiti. Jednostavno, ako ulažeš, ulaži KAD procijeniš da je povoljan trenutak te u ono ŠTO smatraš dovoljno stabilnim da barem čuva vrijednost, ako već ne daje neki veći rast.
Benjamin Graham (knjiga The Intelligent Investor):

Investing is an operation which, after thorough analysis, promises the safety of principal and a reasonable return. Operations not meeting these basic requirements are speculative.

Ja nisam ovdje da bih špekulirao i izgubio. Zaradio sam na ovoj dionici kad je išla s 330 na 400 (žao mi je što nisam ušao 2012 na 200), pa kupio ponovno kad je pala na 370-380, i zaradit ću opet kad ode na preko 600. Zato jer hoće, jer svi fundamenti na to ukazuju. Naravno, može negdje zaratiti, prekinuti se neki putevi, neka tržišta doći u opasnost itd. Ali to je ono što se zove events. Ulaže se prema fundamentima. Na DIOKI-ju i INGRA-i je čista špekulacija. To su različite stvari, i zato nisu usporedive.
Špekuliram na INGRA-i, s 15% portfelja. Na brodarima se ulaže dok rastu, a kad krenu dolje onda se prodaje. Ali to su dugi ciklusi, nekoliko godina.

P.S.
I ja sam živio vani, u Australiji, i da, postoje drastične razlike u percepciji svijeta i života općenito. Ali eto, tu smo di smo, a i svijet je danas otvoren pa svatko neka gleda gdje mu je bolje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: BLJE (Belje d.d.)[/color]

Info!
Jučer je prodan PC Beljetrans. Za one koji ne znaju PC Beljetrans je bio dio Belja koji se bavio prijevozom. U svom voznom parku imao je kamion za prijevoz stoke, smjese, hladnjače, kamione za prijevoz robe na paletama “sandučare” i kipere. Imao je cca 100 kamiona.
(Informacija je neslužbena i ne provjerena).

Ovo je još jedan pokazatelj da je realizacija posla oko Mercatora gotova stvar!

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

Pa zar opet snižavanje kreditnog rejtinga Hrvatskoj? Svi dobro znamo što to znači za tržište dionica novi pad i rasprodaju jer neće biti stranog kapitala na burzama.Dali i kada se očekuje konačni trend oporavka, kako izgleda u 2014 od oporavka neće biti ništa. Čekamo 2015 pa neće i ona podbaciti nadam se. Vaš link …[emo_palacd][emo_bijesan]

New Report

Close