BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ADRS2(i ADRS…) sam zaboravio spomenuti.

Još jedna dionica koja je brutalno pala u ovoj godini. Jedina “sretna” okolnost je što je vrh bio na svega 15-25 kuna iznad cijene na kraju prošle, odnosno početku ove godine pa ju se nije preplaćivalo cijelu godinu, nego samo kroz proljeće.

I ajde, bila je solidna dividenda, blizu razina od pred 4-6 godina…

Svejedno… gubilo se na Adrisu. Ima premali ROCE, kao i masa tih naših turističkih dionica. Previše su zadužene te kompanije.

PLAG ima daleko bolje fundamente i pokazala se kao dobitnica, isto s velikom dividendom. Na 1600kn je bila prilika još kakva, u više navrata, i prije i poslije dividende. Jedina turistička dionica koju sam ozbiljno razmatrao u 2022. i jedina dionica za koju mi je ove godine žao da je nisam kupio barem do 50.000kn uloga.

ZSE predsjednica Gaži je još uvijek u garaži a analitičari etf 7cro nisu položili ispit a održavatelji su tih dionica. Kako izgleda u 2023 će na popravni skupa sa fondovima jer planirani optimizam burze ne postoji.

Kao što vidimo rast luke Rijeka je ipak došao na vidjelo. Pismo koje nitko nije vidio odigralo je svoje. Koliko se sjećam da sam na forumu i napisao da izgleda da netko zna puno više o dionici kad je počela rasti. 

Volio bi da postoji i neko takvo pismo i za vlen, Jadroplov, valamar i bla, bla

Kam je nestal jadroplov?

Izgleda popunjeni svi gapovi. Koju god dionicu pikneš odmah skaće u zrak. Crobex i danas u zelenjava.

Melem za oči.

Molim lijepo da se u ovu zelenjava na burzi uračuna da je sutra 13.i petak.

Kak se nisam sjetio kupovat te dionice. A jbga. 🙂

 

https://www.seebiz.eu/tvrtke/dionice-caterpillara-obaraju-rekorde-evo-zasto-ih-analiticari-preferiraju/286899

Mali od gazde na VIRO ,onaj koji cmoljio na TV , vidi gle se osokolio. Male , male dioničare ocerup.t treba . Ma treba mu.   Koliko? .  Baja ajde,.   Možemo mi i sve ti pokloniti ,al takima ni dost nikad .  De malo s.ašite.  Mozemo se mi mali dioničari vozit na biciklu,al vaše dame bi SUVa …  E… jadni Vi, baš mi vas žao…🤧

Ovo su Ivana i fond menadžerčić.

Nju je iznenadilo s kakvim malim ulozima menadžerčić igra. Mene to nije iznenadilo jer već dugo znam koliko je malen. Na riječima je doduše velik. Igra tu i malo zavisti, kad promatramo s koliko malo igra.

Promatrajmo i dalje.

Da li se na ovoj temi (bez cenzure) moze pisati da netko prodaje ZABU a kupuje RIVP? 🙂

maro77, 25.08.2023. u 12:33

Da li se na ovoj temi (bez cenzure) moze pisati da netko prodaje ZABU a kupuje RIVP? 🙂

Moze, ako nije clanak u sukobu interesa sa interesnim skupinama 🙂

havi2, 27.08.2023. u 10:14

 





maro77, 25.08.2023. u 12:33



 

Da li se na ovoj temi (bez cenzure) moze pisati da netko prodaje ZABU a kupuje RIVP? 🙂

 



 

Moze, ako nije clanak u sukobu interesa sa interesnim skupinama 🙂

.zato je čitanost ovog foruma i broj objava u skladu s time 🤗

Bogom dan narod.

 

https://lidermedia.hr/financije/podobnik-hrvati-ne-znaju-i-ne-zele-investirati-novac-rade-drze-u-bankama-153257

Tv dnevnik ministar. Primorca. Na jesen 2024 znati ćemo koje su firme u 100% vlasništvu države a koje će djelom biti u državnom vlasništvu i ponuđene djelom građanima.

Pošta na veliko prodaje ili je već prodala svoje poslovne prostore diljem CRO. Restrukturiranje ne samo poslovnih nego i organizacija. kapaciteta. Dostojanstvena secesijska palača gl. pošte u jurišićevu 13 ide na bubanj. Zar nije zašt. kul. dobro. Privatizacija CRO je u punom tijeku.

New Report

Close