BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledam tvbloomberg ima malo i pisanja kako je podravka zainteresirana za neke firme kada počme rasprodaja Fortenova pa se onda sjetim da je adris imao neke zaloge na jamnica i ledu kod Tode i što je sa sudom. MP nešto pokazuje kupnjom povlaštenih dionica ali to je ništa spram Daličke koja kao i nekad pok. JR na igh podiže cijenu dionice. Bogami podravka bi kupnjom belja, ppk…

Uglavnom dalička zna kak se šika

Fortenova priznaje suvlasništvo iz Agrokora. Može se tražiti isplata ili dogovoriti daljnje povećanje/kupnje istoga.

https://lidermedia.hr/biznis-i-politika/pogledajte-vrtoglavu-vrijednost-drzavnog-portfelja-u-kompanijama-na-zagrebackoj-burzi-155075

https://lidermedia.hr/tvrtke-i-trzista/garofulic-u-iducih-pet-godina-cak-20-tisuca-kompanija-u-hrvatskoj-ocekuje-promjena-vlasnistva-153478

za 2023 analitičari su govorili da treba biti oprezan a crobex10 odličan.

za 2024 se piše da će biti lošija od 2023 ali po meni CRO je u poziciji da 2024 bude dobra kao i 2023. jer u izbornim godinama nije loše.

Fortenova priznaje suvlasništvo i daljnju kupnju istoga. Dalička kupuje belje pik, adris ima  udjele u nekim dijelovima, kredit Todi, adris odlučio isplatu divki u CO gdje država prodaje preostali dio. PVUJNOVAC priprema IPO Fortenova.

Na CRO TK kuha se podravka juha s pozdravima iz Rovinja a šef kuhinje s pedigreom novog CRO gospodara priprema IPO. David coperfild pun love spreman je odriješiti kesu punu dolara. Imao sam prekrasan san da purani lete po Dolcu.

Sretna nova izborna godina

Uz sve  nabrojano isplatu divke od CO i probuđene suradnje sa majčicom nam državom kupuju prodaju name na na reprezentativnim lokacijama. Nemojmo zaboraviti prekrasnu zgradu HPošte u Jurišićevoj koja je na prodaji. CO ima vrijednih nekretnina i na drugim lokacijama u Hr

U skladu s najnovijim promjenama u EU propisima o korporativnom izvještavanju o održivosti, hrvatske kompanije iz indeksa Crobex10 aktivno se pripremaju za implementaciju nove Direktive o korporativnom izvještavanju o održivosti (CSRD). Iako imaju prethodnog iskustva u ESG izvješćivanju, priznaju da se suočavaju s brojnim izazovima kako bi se uskladile s novim, strožim pravilima, dok istovremeno otkrivaju nove poslovne prilike u procesu prelaska na održivije poslovne modele.


U skladu s novim zahtjevima, kompanije poput Hrvatskog Telekoma, Podravke, Spana, Zagrebačke banke, Adrisa, Atlantica i Končara već su započele s pripremama za prilagodbu svojih izvještajnih procesa. Primjena novih Europskih standarda za izvještavanje o održivosti će od njih zahtijevati proširenje izvještaja detaljnijim informacijama o utjecajima održivosti na njihovo poslovanje i poslovnim prilikama koje se otvaraju zahvaljujući tranziciji na održivo poslovanje. Osim toga, bit će potrebno uključiti interesne skupine u proces pripreme izvještaja o održivosti kroz proces dvostruke materijalnosti, što predstavlja osnovu za objavljivanje informacija o održivosti. (…)

https://hr.bloombergadria.com/biznis/kompanije/47506/esg-izvjescivanje-ne-brine-crobex10-kompanije/news/

 

Nesto gledam ulagati u NYSE preko Revoluta.

Sprdao sam se sa Revolutom ali konstantno se poboljsavaju i prosiruju ponudu dionica i reko zasto ne. Dali itko imam ikakve smjernice, savjete, moguce problemcice itd. (pa i svoje pickove) u vezi prekookeanskog ulaganja?

Mogući problemčići naiđu ako umreš. Ne želim crnjačit…poživio nam sto i više godina, ali treba paziti s tim slabim brokerima jer u takvim ekstremnim situacijama može doći do velikih zavrzlama. Dobro je imati “ili” račun koji glasi na ženu, a po mogućnosti još nekog. Općenito je daleko sigurnije preko banke, nego preko tih Revoluta, Robin Hooda i ostalih..

yieldchaser, 22.01.2024. u 23:26

Mogući problemčići naiđu ako umreš. Ne želim crnjačit…poživio nam sto i više godina, ali treba paziti s tim slabim brokerima jer u takvim ekstremnim situacijama može doći do velikih zavrzlama. Dobro je imati “ili” račun koji glasi na ženu, a po mogućnosti još nekog. Općenito je daleko sigurnije preko banke, nego preko tih Revoluta, Robin Hooda i ostalih..

I ja sam imao skepsu od tog revoluta, ali malo sam istrazivao i suzio na 212trading, IBKR, a posto sam vec imao revolut reko idem pogledati i bilo mi zgodno a vidim imaju hrpu dionica i svega, hmmm. Par klikova mobitelom, imaju i oni neko osiguranje (zaboravio sam tocno, mislim da je do kojih 25-30 k), pa ajde da probam. Sada trebam samo dionicu odabrati 😀

Uciloj prici sam se zasition ZSE posto imam long pozicije i to je to, stojim i cekam. Malo su mi postali dosadni

dali itko ima neki insight gdje naci dobre informacije ili u kojem smjeru kreniti, kojim putem 😀

Lako tako zgrtati.

 

Warren Buffett će i ove godine zgrnuti pravo bogatstvo na dividendama

trial, 23.01.2024. u 11:18

Lako tako zgrtati.

 

Warren Buffett će i ove godine zgrnuti pravo bogatstvo na dividendama

Dividende i reinvestiranje ( naravno treba i sebe pocastit ) su najjace oruzje .

https://www.rapidtables.org/hr/calc/finance/compound-interest-calculator.html

https://hr.bloombergadria.com/biznis/kompanije/50430/ovo-je-top-10-hrvatskih-kompanija-s-najboljom-bloomberg-esg-ocjenom/news

Adris ocjena 2,5 od BA

plavi01, 24.01.2024. u 15:13

Adris ocjena 2,5 od BA

Ne razumijem zašto ste najprije postali na temi “Best buy” i ondje tražili komentare pa kada sam opsežno komentirao i još potkrijepio grafičkim prikazom i čekalo se eventualno komentare ostalih, onda ste pak postali ovdje. Gdje na kraju očekujete raspravu? Kolega, ovo je neozbiljno…

New Report

Close