BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: VLDS (Validus)

Kako je onda DKVS još na 10 kn?

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Premješteno iz teme: VLDS (Validus)


Kako je onda DKVS još na 10 kn?

Jer još postoji nada da će nešto od imovine ostati!!!
To je svojevrsni vid "kockanja"!!!
Tek kada dođe do stečaja vide se sva dugovanja i realna vrijednost imovine.
Pozdrav

Sa nestrpljenjem očekujem kolegu ŠEFA da se obrati napaćenoj naciji u svezi glede današnjeg smjera kretanja dionica,na kojima očekuje negativne blokade i iz kog razloga,da možemo pravovremeno reagirati

LP Domobran


Sa nestrpljenjem očekujem kolegu ŠEFA da se obrati napaćenoj naciji u svezi glede današnjeg smjera kretanja dionica,na kojima očekuje negativne blokade i iz kog razloga,da možemo pravovremeno reagirati

LP Domobran

zašto danas nema šefove "urbi et orbi"??? kako ćemo danas ulagati bez njegovih naputaka? [shocked]
nije mu se valjda nešto dogodilo pa sad lutamo kao guske u magli bespućima tržišta kapitala?? [cry]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!



Sa nestrpljenjem očekujem kolegu ŠEFA da se obrati napaćenoj naciji u svezi glede današnjeg smjera kretanja dionica,na kojima očekuje negativne blokade i iz kog razloga,da možemo pravovremeno reagirati

LP Domobran

zašto danas nema šefove "urbi et orbi"??? kako ćemo danas ulagati bez njegovih naputaka? [shocked]
nije mu se valjda nešto dogodilo pa sad lutamo kao guske u magli bespućima tržišta kapitala?? [cry]
[/quote]

To i mene muči….nadam se da će se u toku dana javit,možda još nije dobio naputke koje će dionice u blokadu [lol] [lol]

JAVI Seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

[kiss] No , no dečki i cure ne biti ljubomorni Vi dnevno pišete desetke postova a ja jedan do dva . I pored toga Vi bi mi najradije demokratski zabranili pravo na vlastito mišljenje . To nije ljepo ali je poznato u našem narodu. [tongue]
[cry] [bye]Tvrtke & tržišta » Znatan pad dobiti Instituta IGH
poslovni rezultati
Jure Radić, predsjednik Uprave IGH
Znatan pad dobiti Instituta IGH

Institut IGH ostvario je u prvom ovogodišnjem tromjesečju dobit poslije oporezivanja od 13,8 milijuna kuna, što je za 16 milijuna kuna ili 53,8 posto manje od dobiti iz istog prošlogodišnjeg razdoblja, podaci su iz poslovnog izvješća IGH-a objavljenog na Zagrebačkoj burzi.

Ukupni prihodi Instituta IGH u prvom tromjesečju ove godine smanjeni su na godišnjoj razini za više od 70 milijuna kuna odnosno za 36,1 posto i iznosili su 124,2 milijuna kuna.Istodobno su ukupni rashodi iznosili 108,4 milijuna kuna, što je 32,3 posto manje nego u prva tri mjeseca prošle godine, kad su dosegnuli 160,3 milijuna kuna.S obzirom na krizu koja je eskalirala u 2010. godini, posebice u graditeljstvu, rezultati poslovanja u prva tri mjeseca ove godine su pozitivni i na tragu planiranog za ovu godinu, kažu u IGH-u. Napominju da je poslovna aktivnost smanjena što je rezultiralo smanjenjem prihoda, no to je kompenzirano uštedama ostvarenim restrukturiranjem u svim segmentima poslovanja. U IGH-u kažu da su u poslovnu 2010. godinu ušli s oprezom očekujući pad aktivnosti te se Institut fokusirao na inozemna tržišta što je rezultiralo novim poslovima u zemljama okružja među kojima je 4,5 milijuna eura ugovorenog posla na Kosovu.Što reći nego da imamo još dva sigurna dana u padanju dionica građevinara , Tehnika, Ingra, Industrogradnja , Viadukt itd. [cry] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


[kiss] No , no dečki i cure ne biti ljubomorni Vi dnevno pišete desetke postova a ja jedan do dva . I pored toga Vi bi mi najradije demokratski zabranili pravo na vlastito mišljenje . To nije ljepo ali je poznato u našem narodu. [tongue]
[cry] [bye]Tvrtke & tržišta » Znatan pad dobiti Instituta IGH
poslovni rezultati
Jure Radić, predsjednik Uprave IGH
Znatan pad dobiti Instituta IGH

Institut IGH ostvario je u prvom ovogodišnjem tromjesečju dobit poslije oporezivanja od 13,8 milijuna kuna, što je za 16 milijuna kuna ili 53,8 posto manje od dobiti iz istog prošlogodišnjeg razdoblja, podaci su iz poslovnog izvješća IGH-a objavljenog na Zagrebačkoj burzi.

Ukupni prihodi Instituta IGH u prvom tromjesečju ove godine smanjeni su na godišnjoj razini za više od 70 milijuna kuna odnosno za 36,1 posto i iznosili su 124,2 milijuna kuna.Istodobno su ukupni rashodi iznosili 108,4 milijuna kuna, što je 32,3 posto manje nego u prva tri mjeseca prošle godine, kad su dosegnuli 160,3 milijuna kuna.S obzirom na krizu koja je eskalirala u 2010. godini, posebice u graditeljstvu, rezultati poslovanja u prva tri mjeseca ove godine su pozitivni i na tragu planiranog za ovu godinu, kažu u IGH-u. Napominju da je poslovna aktivnost smanjena što je rezultiralo smanjenjem prihoda, no to je kompenzirano uštedama ostvarenim restrukturiranjem u svim segmentima poslovanja. U IGH-u kažu da su u poslovnu 2010. godinu ušli s oprezom očekujući pad aktivnosti te se Institut fokusirao na inozemna tržišta što je rezultiralo novim poslovima u zemljama okružja među kojima je 4,5 milijuna eura ugovorenog posla na Kosovu.Što reći nego da imamo još dva sigurna dana u padanju dionica građevinara , Tehnika, Ingra, Industrogradnja , Viadukt itd. [cry] [bye] [bye]


Šta će biti sa LEDOM molim te ako znaš [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Premješteno iz teme: DKVS (Đakovština d.d.)

ĐAKOVŠTINA ILI BOLJE REČENO DIONICE ĐAKOVŠTINE NE POSTOJE OD STEČAJA

Ovo je info koji moram podijeliti s forumom ;
Danas u razgovoru s Stečajnim upravitelje Đakovštine, dipl. iur. Perica Mitrović, objasnio mi je da je on dao nalog prestanka trgovanja dionicama Đakovštine odmah po stečaju jer istu nije moguće kapitalizirati, sanirati niti izvršiti akviziciju, te da svi koji trguju Đakovštinom trguju praznim papirom koji praktički ne postoji, samo u teoriji.
Drugim riječima, po Mitriviću, HANFA samoinicijativno nije zabranila trgovanje dionicama DKVS-a i dovela dioničare u zabludu.
Žito d.d. treba u narednim danima kupiti preostali dio imovine Đakovštine, a nama ostaju dionice da njima trgujemo.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Današnja važnija događanja umjesto kolege ŠEFA

PROJEKTI
Građevinari: 130 razvojnih projekata vrijednih 33 milijarde eura
Autor/izvor: SEEbiz / VL
OPATIJA – Hrvatska komora inženjera građevinarstva izradila je program 130 razvojnih projekata vrijednih 33 milijarde eura za pokretanje gospodarstva, prevladavanje krize i nova zapošljavanja, a predstavljen je jučer u Opatiji na Danima ovlaštenih inženjera građevinarstva.

Projekti su odabrani, kako je objasnio Zvonimir Sever, predsjednik te komore, prema kriterijima isplativosti i realnosti izvedivosti, a ne prema političkim odlukama, što se dosad najčešće događalo. Tih 130 projekata, koji su poslani Vladi, podijeljenih u šest sektora: promet, energetika, energetska učinkovitost, natapanje, turizam i zaštita okoliša ­– obuhvaća i već postojeće, a nikad ostvarene, ali program zapravo daje smjernice koje je projekte isplativo graditi.

Tako u energetici građevinari predlažu gradnju 21 hidroelektrane jer one mogu biti 85 posto hrvatski proizvod zato što u Hrvatskoj možemo izgraditi sve osim turbina, a i od strateškog su interesa. U dijelu energetske učinkovitosti inženjeri građevinarstva predlažu građevinske zahvate na već postojećim stambenim objektima kojima bi se poboljšala toplinska izolacija i slično te 50 posto uštedjela potrošnja energije. Projekt natapanja pak predlažu jer se u Hrvatskoj samo jedan posto obradivih površina natapa, a oni sugeriraju da se natapanjem pokrije 154.000 hektara do 2020. godine. U prometu su istaknuli razvitak željezničkih pruga koje su u katastrofalnu stanju i kočnica su razvitka, a u Europi je trend prelaska na željeznički promet i na gradnju novih luka. U turizmu se predlaže osmišljavanje regionalnih projekata turističkog razvitka zadarske regije, dalmatinskih otoka, istočne Slavonije, rješavanje pitanja napuštenih vojnih objekata itd. U zaštiti okoliša projekti su vezani za gospodarenje otpadom te zaštitu voda.

Građevinare je na izradu tog programa, za što im je bilo potrebno osam mjeseci, ponukalo to što je država zbog mjera štednje prvo zaustavila projektiranje i sada smo u situaciji da nemamo projekata koji bi se mogli ponuditi potencijalnim investitorima. Za izradu projektne dokumentacije za tih 130 projekata potrebno je od 280 do 300 milijuna eura koje bi, istaknuli su Sever i suautor tog programa Mladen Vedriš, trebala izbrojiti Vlada. Gradnja tih projekata, rekao je M. Vedriš, trebala bi se financirati privatnim kapitalom i fondovima Europske unije te novcem razvojnih banaka, a vrlo malim dijelom iz proračuna ili kroz javna poduzeća. Kad bi država izbrojila 300 milijuna eura za izradu pripremne dokumentacije za 130 projekata, Zvonimir Sever izračunao je kako bi to značilo da bi na pripremi te dokumentacije pet godina radilo 650 inženjera, ako bi se ti projekti izgradili u roku od deset godina.

U godini bi se u njih ulagalo tri milijarde eura, na mjesec bi se od 1200 do 1400 inženjera bavilo izradom glavnih projekata, a još 1200 inženjera mjesečno bi sudjelovalo u gradnji i nadzoru gradnje tih projekata.

– Evo načina da se zaposli ljude. Ovaj program treba shvatiti kao građansku inicijativu, a rađen je prema principu otvorene knjige, što znači da se neprestano može nadopunjavati novim idejama – zaključio je Zvonimir Sever.

P.S.Što reći nego da imamo još dva sigurna dana u padanju dionica građevinara , Tehnika, Ingra, Industrogradnja , Viadukt itd.

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

[thumbsup] Dragi moj prijatelju DELUX s hrpom svojih pomoćnih nickova a što reći stalno lažeš i drukaš na kupnju građevinara i Leda a ja opet govorim danima da je pred tim dionicama pad. No jedino mjerodavno mjesto je burza niti DELX, niti šef a niti moderator nego ponavljam samo BURZA. A i danas je burza pokazala Tehnika – 6,60 % a Ledo – 4,53 % , sad ćeš pitati može li gore o da može . Ali ja nisam ti reći ću javno i kad je vrijeme za početi kupovati građevinare i brodare a sad još nije.
Pad dionica građevinara
Domovi na dohvat ruke, očekuje nas revolucionarni pad cijena nekretnina!
Očekuje nas revolucionarni pad cijena nekretnina!

‘U Zagrebu postoji oko 13 tisuća neprodanih stanova. Sam taj broj govori da se cijene moraju revidirati na mnogo normalnijoj i nižoj osnovi’, rekao je Vlaho Kojaković, direktor hrvatske podružnice mađarskog Trigranita.

Vlaho Kojaković, direktor hrvatske podružnice mađarskog Trigranitam tvrdi da su cijene nekretnina u Hrvatskoj prenapuhane, a kao glavni argument ističe usporedbu cijena stanova u Zagrebu i drugim europskim metropolama.

”Ako je cijena stana u Beču ili Trstu između 1.500 i 2.500 eura, a u Budimpešti možete za 1.300 do 1.500 eura kupiti stanove u zgradi koja je energetski učinkovita, ima zajednički bazen i portira, to je znak da se u Hrvatskoj mora dogoditi revolucija cijena”, rekao je Kojaković u intervjuu za Lider u kojem predviđa i da će banke morati neprodane stanove prodavati po cijeni kredita koji još nije otplaćen.

”Iste su banke financirale graditelje, građevinske firme i kupce. Banke doslovno sjede na tri grane i pitanje je koju će najprije početi rezati. Banke će, ako ništa drugo, morati skratiti jednu od tih triju grana”, najavio je Kojaković. Uz crvenilo i iskrcavanje kod amera i na Europskim burzama nije potrebno naglašavati da ide novo iskrcavanje kod nas koje će predvoditi građevinari. Idući tjedan na našoj burzi možemo očekivati čak i blokade na Tehnici,Ingri , Ledu, Hidroelektri , Uljanik plovidbi itd. To je vidljivo čim pogledamo ovu preslabašnu kupnju od par dionica i veliki pritisak na strani prodaje plus neradni dani u idućem tjednu. [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


[thumbsup] No jedino mjerodavno mjesto je burza niti DELX, niti šef a niti moderator nego ponavljam samo BURZA.

Idući tjedan na našoj burzi možemo očekivati čak i blokade na Tehnici,Ingri , Ledu, Hidroelektri , Uljanik plovidbi itd. To je vidljivo čim pogledamo ovu preslabašnu kupnju od par dionica i veliki pritisak na strani prodaje plus neradni dani u idućem tjednu.[/b] [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]


Što nisu to dvije totalno kontradiktorne izjave?
A vani već tjedan dana ništa drugo osim rasta, dok smo mi rasli 3 posto.



[thumbsup] No jedino mjerodavno mjesto je burza niti DELX, niti šef a niti moderator nego ponavljam samo BURZA.

Idući tjedan na našoj burzi možemo očekivati čak i blokade na Tehnici,Ingri , Ledu, Hidroelektri , Uljanik plovidbi itd. To je vidljivo čim pogledamo ovu preslabašnu kupnju od par dionica i veliki pritisak na strani prodaje plus neradni dani u idućem tjednu.[/b] [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]


Što nisu to dvije totalno kontradiktorne izjave?
A vani već tjedan dana ništa drugo osim rasta, dok smo mi rasli 3 posto.

[/quote]
Bargain hunting i dalje kolege ali nijedne od ovih,mi reagiramo ali sa bitnim zakašnjenjem,onda kada uvidimo da je vani počeo summer rally [lol]

New Report

Close