Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ohladi

Može pojašnjenje za PODR, na osnovu kojih pokazatelja/projekcija ste došli do toga?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Zasto mislim da ce PODR rasti sam malo detaljnije pisao na temi PODR.
Mozete tu procitati moje misljnje.
I misljenja sam da ce do kraja godine PODR imati bolje prihode nego za proslu godinu kad je PODR bila 430kn (s time da ce imati manji profit radi jednokratnih isplata), ali zato za 2018. ocekujem vatromet :).

Malo da se ispravim za nove Belupo pogone koji jos nisu poceli sa proizvodnjom ljekova.
Rekao sam da onog trenutka kad krenu u proizvodnju ljekova, povecati ce proizvodnju za 1x – 1.5x, medjutim pogrijesio sam. U izvjescu pise da onog trenutka kad krenu u proizvodnju ljekova, povecati ce proizvodnju za 1.5x – 2.5x ovisno o vrsti proizvodnih resursa. Proizvodna pocinje tek u Q4 2017.


Best buy sve osim brodara

zapravo, dok se ne vidi kakav će biti rasplet na ovoj burzi koja je mjesecima na aparatima, trenutni best buy je presavinuti novčanice i vratiti iz u džep

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Vlen, atpl, turisti, igh


Malo da se ispravim za nove Belupo pogone koji jos nisu poceli sa proizvodnjom ljekova.
Rekao sam da onog trenutka kad krenu u proizvodnju ljekova, povecati ce proizvodnju za 1x – 1.5x, medjutim pogrijesio sam. U izvjescu pise da onog trenutka kad krenu u proizvodnju ljekova, povecati ce proizvodnju za 1.5x – 2.5x ovisno o vrsti proizvodnih resursa. Proizvodna pocinje tek u Q4 2017.


To sto ce povecati proizvodnju lijekova,ne mora puno znaciti(pretpostavljam genericki ljekovi)u smislu profitabilnosti!
BELUPO vec vise od 15 godina povremeno salje informacije o povecanjima proizvodnje i sl.,ali nisam bas vidio do sada nekakve senzacionalne efekte,tako da treba biti oprezan u zakljucima!



Malo da se ispravim za nove Belupo pogone koji jos nisu poceli sa proizvodnjom ljekova.
Rekao sam da onog trenutka kad krenu u proizvodnju ljekova, povecati ce proizvodnju za 1x – 1.5x, medjutim pogrijesio sam. U izvjescu pise da onog trenutka kad krenu u proizvodnju ljekova, povecati ce proizvodnju za 1.5x – 2.5x ovisno o vrsti proizvodnih resursa. Proizvodna pocinje tek u Q4 2017.


To sto ce povecati proizvodnju lijekova,ne mora puno znaciti(pretpostavljam genericki ljekovi)u smislu profitabilnosti!
BELUPO vec vise od 15 godina povremeno salje informacije o povecanjima proizvodnje i sl.,ali nisam bas vidio do sada nekakve senzacionalne efekte,tako da treba biti oprezan u zakljucima!
[/quote]

S obzirom da su ulozili 500 mil kuna u nove pogone, valjda im potraznja premasuje proizvodnju.
Inace, prihodi od ljekova u H1 2017 su porasli 7.3% u odnosu na H1 2016 a bruto dobit je narasla 5%.

Za EBIT-u kazu sljedece:
Operativna dobit (EBIT) je u H1 2017. niža za 10,0 mil. kuna u odnosu na usporedno razdoblje. Na nižu operativnu dobit utjecali su, povrh prethodno navedenih čimbenika, viši troškovi otpremnina u odnosu na usporedno razdoblje (+5,5 mil. kuna) te niži neto ostali prihodi u odnosu na usporedno razdoblje (-14,0 mil. kuna). Niži neto ostali prihodi su ponajviše vezani uz tečajne razlike iz odnosa s kupcima i dobavljačima koje su u H1 2017. bile negativne, dok su u H1 2016. bile pozitivne.

Ja sam osobnog misljenja da ce kroz 2 godine da se dionica udupla i da ce dobiti nekog kapitalca od Agrokora.

Nadam se da cu biti u pravu 🙂




Malo da se ispravim za nove Belupo pogone koji jos nisu poceli sa proizvodnjom ljekova.
Rekao sam da onog trenutka kad krenu u proizvodnju ljekova, povecati ce proizvodnju za 1x – 1.5x, medjutim pogrijesio sam. U izvjescu pise da onog trenutka kad krenu u proizvodnju ljekova, povecati ce proizvodnju za 1.5x – 2.5x ovisno o vrsti proizvodnih resursa. Proizvodna pocinje tek u Q4 2017.


To sto ce povecati proizvodnju lijekova,ne mora puno znaciti(pretpostavljam genericki ljekovi)u smislu profitabilnosti!
BELUPO vec vise od 15 godina povremeno salje informacije o povecanjima proizvodnje i sl.,ali nisam bas vidio do sada nekakve senzacionalne efekte,tako da treba biti oprezan u zakljucima!
[/quote]

S obzirom da su ulozili 500 mil kuna u nove pogone, valjda im potraznja premasuje proizvodnju.
Inace, prihodi od ljekova u H1 2017 su porasli 7.3% u odnosu na H1 2016 a bruto dobit je narasla 5%.

Za EBIT-u kazu sljedece:
Operativna dobit (EBIT) je u H1 2017. niža za 10,0 mil. kuna u odnosu na usporedno razdoblje. Na nižu operativnu dobit utjecali su, povrh prethodno navedenih čimbenika, viši troškovi otpremnina u odnosu na usporedno razdoblje (+5,5 mil. kuna) te niži neto ostali prihodi u odnosu na usporedno razdoblje (-14,0 mil. kuna). Niži neto ostali prihodi su ponajviše vezani uz tečajne razlike iz odnosa s kupcima i dobavljačima koje su u H1 2017. bile negativne, dok su u H1 2016. bile pozitivne.

Ja sam osobnog misljenja da ce kroz 2 godine da se dionica udupla i da ce dobiti nekog kapitalca od Agrokora.

Nadam se da cu biti u pravu 🙂

[/quote]
U nadi je spas,he,he!
Samo,kako mogu dobiti “nekog kapitalca” od Agrokora?Tko ce “im dati”?To je slicno kao da “srdela proguta kita”,he,he!Mozda mislite da ce im SBERBANK pokloniti,jer vjerovnici odlucuju,a kada bi recimo “dobili LEDO” sa dugovima i oni bi “potonuli”!

Pa da se Agrokor rijesi dugova, njegove firme ce morati ici u Prodaju, kako ce drugacije da se rijese svih dugova?

Misljenja sam da ce Podravka od toga dobiti nesto, ja se osobno nadam i mislim da ce to biti LEDO.

U Ledu mirovinci imaju 25% udjela a Todoric ima 49% udjela. S obzirom da mirovinci imaju u Podravci 49% udjela, kupovinom Todoricevog udjela u Ledu bi imali preko Podravke 74% udjela i u potpunosti bi imali kontrolu nad Ledom. Svi ostali bi morali uzeti veci postotak…
Puno lakse je Podravci preuzeti Ledo nego nekome drugom, a kupovinom Leda Mirovinci bi preko Podravke zastitili sami sebe u Ledu.
Takoder, godinama se vec prica da Podravka hoce Ledo, ovo im je sad idealna situacija.

A i samom HDZ-u pase da Podravka preuzme neke Agrokorove firme jer oni na taj nacin sprijecavaju rasprodaju glavnih Hrvatskih firmi strancima.
S obzirom da su oni ti koji upravljaju sa svom ovom situacijom oko Agrokora, jedva ce docekati da ih sto vise daju Podravci jer iako imaju samo 25% Podravke, ponasaju se kao da imaju 100%.

Jos jedna bitna stvar iz koje ja citam izmedju redova sta oni smjeraju su nedavne izjave Ministra Marica i Plenkovica kada su posjetili Koprivnicu i Podravku pa izjavili da vracaju Podravku u sustav firmi od nacionalnog interesa, i da je Podravka najbitnija firma za hrvatsku poljoprivredu…

Meni nekako sve naginje da ce najvise Podravka profitirati padom Agrokora.

Ovo sve uz uvijet da se otpetljaju garancije, tko kome duguje, tko kome garantira…
Nece sigurno Podravka preuzeti neku firmu koja garantira 20 milijardi kuna, medjutim nece niti jedna druga firma isto.
Tako da ako misle da prodaju Agrokorove firme, onda ce se te garancije morati raspetljati.

Naravno, mozda ja grdno grjesim a cak i da grjesim opet mislim da ce i bez Agrokorovih kompanija Podravka da ide uzlaznim smjerom, i to ostro uzlaznim.

@Oladi
LEDO ce se gotovo sigurno najprije dokapitalizirati ,pretvarenjem duga u kapital,a tu ce glavnu ulogu imati Banke i fondovi kreditori, ovisno o visini potrazivanja.Jedino tako se mogu rjesiti jamstva.
Dakle udjeli dosadasnjih dionicara ce se vjerovatno smanjiti i to drasticno,tako da je vasa opcija gotovo nemoguca.Mozda PODRAVKA moze velikim zaduzivanjem preuzet LEDO,ali dvojim, dali je to pametno!


@Oladi
LEDO ce se gotovo sigurno najprije dokapitalizirati ,pretvarenjem duga u kapital,a tu ce glavnu ulogu imati Banke i fondovi kreditori, ovisno o visini potrazivanja.Jedino tako se mogu rjesiti jamstva.
Dakle udjeli dosadasnjih dionicara ce se vjerovatno smanjiti i to drasticno,tako da je vasa opcija gotovo nemoguca.Mozda PODRAVKA moze velikim zaduzivanjem preuzet LEDO,ali dvojim, dali je to pametno!

Ne treba dvojiti, za ČPodravku do ne bi bio dobar deal. Definitivno.

Uz dug od 2% mislim da bi to zarada isplacivala bez problema. To su jedina dva parametra za promatrati. Da li zarada financira kamate i dio glavnice svake godine. Amortizacija i investicije se podrazumijevaju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

prvo pretvaranje duga u kapital, pa rijesavanje jamstva, pa otpis duga, pa prodaja drukcije nebu islo

Svatko tko misli da ce Ledo u prodaju prvo a da se nerijese vlasnicko-duznicki odnosi grdo se varaju nitko nece uloziti paru dok se nevidi tko je cega i u kolikom postoku vlasnik prvo cisti papiri pa onda dalje.Drzava moze i mora u ovome slucaju biti samo regulator

Kupujem dionice LEDO-R-A. Ponude mogu u PM. Hvala!

New Report

Close