Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Konzultiraj temu Pevec str. 145.
Dug je minimalan tek su nedavno uzeli nešto zanemarivo povoljnog kredita.

EBITDA po dionici Peveca je oko 85 kn, a dionica se prodaje oko 210 kn.
Mislim da nema tako povoljne kupnje na ZSE te da ova cijena svaki rizik minimizira.

Dajte kad svi pričate o tom Pevecu, recite mi odakle vadite svježe financijske pokazatelje? Na Moje dionice je zadnje 4/15

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Otiđi na Pevec temu. Netko je uploadao fin.izvjestaje i racunao pokazatelje.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


@tigre
Ja o tome pišem mjesecima…i umjesto da barem nailazim na kulturno ponašanje i uvažavanje….omalovažavan sam konstantno..
Ali to mi daje još veću energiju i volju a i sama moja dobt će bit puno slađa..
Evo mojih top 4 favorita iako u portfelju ima još dionica..Eevo i to redom kako izgleda iz mog kuta
JDPL
ULPL
VLEN
MDKA
Na ove 4 dionice sam siguran da ću( :::XXXXXXXXXXX:::::::::::)
Slobodno pratite…

Ovdje nisam bio nadodao atpl….smatrao sam da se podrazumjeva🤸🏋️

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Kada bi imali cjelovite 3.mj. FI izvještaje za Pevec bilo bi puno lakše ovako je dijelom maglovito. Ali izvjesno je što dolazi nakon magle. Faza stjecanja od strane Dicentre dioničara br. 1 je u punom jeke i čine sve da što jeftinije stječu. Dali su javnu ponudu po 199 kn kako bi prepali male dioničare da im prodaju, prije godinu i nešto bila je javna ponuda po 105 kn. Cijena je srušena sa cca 290 kn na sadašnje razine.

Predsjednica ZSE Gažić vrlo afirmativno govorila o turističkim kompanijama
na HRT u emisiji o turizmu. Možda je turistički boom 2017. samo uvod u još
jači rast turizma u Hrvatskoj. Financiranje, SIGURNOST, klima, blizina EU,
sve jači kapaciteti.
Da li su turističke dionice ipak best buy ???
Ipak je Hrvatska u svjetskim razmjerima relativno nepoznata turistička destinacija,
ali što ako se jači igrači uključe u kupnju turističkih dionica ili dođe do preuzimanja…

Tržište kaže da jesu.

Turističke dionice predvodile rast, Valamar u fokusu


ethereum 🙂

Preko koje platforme kupujete/prodajete?

Turističke dionice lagano idu prema gore.
Izgleda da je Valamar postao jako zanimljiv nekim kupcima.
Da li je Valamar best buy u ovom trenutku ?
Financijski moćni kupac ili kupci smatraju da jest, cijena je stigla
ne nekoliko % od do sada ciljane cijene analitičara.
Nemamo 3 kv. FI, kada ga dobijemo želja za informacijama bit će utažena.
Radi se o 2 mjeseca čekanja. Koja će cijena RIVP-a biti tada ???

Ajmo best buy ?


Turističke dionice lagano idu prema gore.
Izgleda da je Valamar postao jako zanimljiv nekim kupcima.
Da li je Valamar best buy u ovom trenutku ?

A ne znam bas da je best buy, tamo u 6-tom mjesecu je bila, ali od 6-tog mjeseca do danas je dionica porasla preko +20%.
Jel jos ima koliki prostor za rast?

Nisam trejder, dugoročan sam ulagač, od 1 godine + na više
nemam pojma u roku mjesec ili dva toliko mi treba da uopće
skeniram dionicu.

Best buy sve osim brodara

E pa za tako dugorocno vrijeme misljenja sam da tko god ulozi u turiste nece izgubiti, moze samo ici u plus. Sad dali je best buy Valamar nebi se usudio prognozirati posto nisam nikad pratio tu dionicu (na zalost).

Ako bas prognoziramo na dugorocno razdoblje od recimo 2 god ja bi rekao da je best buy dionica Podravke.
Osobno ju imam za nesto manje od 330 I mislim da ce u roku 2 godine vrijediti 600+ kn, uz minimalan rizik od gubitka.
Naravno, postoje dionica i koje mogu puno vise narasti za puno krace vrijeme ali je rizik gubitka puno veci.

PS, nemojte da vas ja nagovaram, to je samo moje misljenje zbog toga sto imaju ogroman rast prihoda u inozemstvu, jos nisu poceli sa proizvodnjom ljekova novi Belupo pogoni koji ce im povecati proizvodnju, cini mi se izmedju 100 – 150 posto.
A kao jos jedan razlog bi naveo da ce im vlada na neki nacin ispod stola gurnuti neke od Agrokorovih perjanica (ja osobno mislim i nadam se da ce to biti Ledo).

New Report

Close