Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Informanka.

 

– u ovom tjednu je krenuo lijepi rast, i dolazi info kako su 2 najveća dioničara počela prodavati KODT.

– i dolazi do pada cijene KODT, ali je još uvijek veća cijena od prošlog tjedna, tako da sam u ovom tjednu ostvarila rast portfelja od +1.4%.

– zanimljivo, sve ostale sastavnice portfelja osim KODT su mi ostvarile sitne minuse.

– tako mi je i ovaj tjedan portfelj završio na ATH s +39.7%.

– zbog ova dva velika prodavača na KODT, mislim da će mi teško portfelj ostvariti novi ATH prije jeseni.

– vidim neki pad portfelja kratkoročno, ali ne vidim neki veći pad portfelj dugoročno.

– KODT, imam previše u portfelju (zanimljiv broj, 66.0%, očito nedostaje još jedna šestica).

– kad ste u dobroj dionici onda nema straha, probajte zamisliti kako je mom prijatelju Krialu i gospon Brankecu u IGH, DLKV i VART.

Best buy i najpodcjenjenije izdanje na Zse :

E R N T

Crikva1, 18.03.2024. u 09:54

Best buy i najpodcjenjenije izdanje na Zse :

E R N T

 

– evo napokon i vama na ERNT zasjalo sunce.

– drago mi je zbog vas i gospona Y. koji godinama reklamira ERNT.

– poslovanje im nije nešto naročito ali im je dividenda svjetska.

– nadamo se da će se i poslovanje popraviti i da će nastaviti s ovakvim dividendama i u narednim godinama.

Informanka.

 

– ovaj tjedan gubitak ono boli glava, pogubila sam ne jedno auto nego cijeli vozni park.

– u ovom tjednu rekordni gubitak od -4.8%.

– ali u ovoj godini i dalje i više nego dobro, +34.9%.

– rekordni gubitak su mi ostvarile KODT i MDKA, jedino ZABA manji plus.

– ovaj tjedan sam puno trgovala, ono iz šupljega u prazno, kod KODT sam vatru gasila s vrućim uljem, prodavala sam KODT dok je cijena padala, kasnije sam kupovala KODT, trenutno mi je ta KODT 65.0% portfelja.

– ovaj tjedan mi je legla i jedna dividenda, trenutno sam još na kupnji KODT s par dionica i još nešto sitno na jednoj dionici.

– mislila sam još kupiti i malo ERNT ali je cijena previše brzo išla gore pa sam odustala od kupnje.

– eto, toliko od mene u ovom dosta zabavnom tjednu.

Čemu prodaja KODT na padu? Ako gledamo narudžbe i trendove, dobit ove godine bi mogla biti i dvjestotinjak eura po dionici, a dibadanzi uskoro – najmanje 30 i ma godinu najmanje 50.

Ero je među najprofitabilnijim na ZSE, tako da se ne slažem baš da mu poslovanje nije nešto naročito. Nije nešto naročito u usporedbi s dosadašnjim poslovanjem banaka i KODTa, ali nijedan izvještaj nije bio Bog zna što, osim KODTa koji je totalno rasturio, a rasturat će u dalje – winners win. Ero je napravio truli Q4, na sto milijuna kvartalnog prihoda parstotisuća neto dobiti…i ima slab rast u usporedbi s konkurentskim blue chipovima. Trenutni dibadand jild može napucati tu akciju do ljeta na dvjestapedeset ako se geniji u fondovima opet sjete da je “ipak dobro” pa da nisu ni trebali prodavati. Očekuje se osjetno manji prihod od Q1’23., a kolika će biti dobit? Ako Q4’23. nije bio samo jedan loš kvartal, nego nagovještaj slabih kvartala kroz cijelu ovu godinu, cijena ne da neće na preko 240, nego neće nikud i branit će se dividendom, a nakon ex div daya opet po ljeti krenuti u nove zarone ili u najmanju ruku mrcvarenja.

HT je napravio odličan posao, a vjerujem(a i market vjeruje) da će i u ovoj godini nastaviti tako. Ulaganja su bila masivna, ali godine svejedno nisu bile sušne…bile su oke…a sada slijede rodne godine, uz manje kapitalne izdatke i inflatornu klauzulu – EPS bi mogao skočiti i na 1,8-2 eura, što bi na nekom P/E ~18 moglo dati i cijenu od kakvih 35 eura.

VLEN je većini ispod radara i dobro ga je našamarao “loš”(ne baš dobar) Q4, ali dobro se i nose bez Doka 11, pogotovo što se tiče prihoda. Zadnjih mjesec dana i duže je lijepo popunjen i nema razloga da i Q2 ne bude plodan, a po ljeti kreće prava zabava kad proradi jedanajstica. Cijena već sada, krajem ožujka reagira, što nije iznenađenje jer dionice uvijek reagiraju(barem bi trebale) na događaje tri do šest mjeseci unaprijed.

O bankama nemam pojma. Kad su bile nulte kamatne stope, banke(pogotovo ZABA) su mi bile no brainer, a sada ne znam… Dosta je to već rasta odradilo i treba si postaviti pitanje vrijedi li ZABA toliko koliko košta? Ja smatram da ne, ali to sam samo ja.. HPB ima daleko povoljniju valuaciju. IKBA je mala lokalna/regionalna banka, kao i SNBA i o njima ne znam ništa.. Uglavnom, propustio sam ih(naivno) sve i propuštat ću ih i dalje jer smatram da ima boljih prilika – u prvome redu KODT, a i ove koje sam nabrojao. I naravno PLAG kao turist, koji u zadnje vrijeme nešto zapinje pa možda nije ni loša prilika za dokup, pogotovo ako jače padne. Slobodni novčani tok im je neviđeno jak.

Ivana, makar gubi vozne parkove, i dalje mene(skoro sam na ATH) jako owna s duplo većim prinosom u ovoj godini. Da sam ju više slušao lani i ako ne jako, onda barem malo se izložio na njene pickove, bolje bih prošao. Sad je dobro, ali može to i bolje.

yieldchaser, 24.03.2024. u 13:41

Čemu prodaja KODT na padu? Ako gledamo narudžbe i trendove, dobit ove godine bi mogla biti i dvjestotinjak eura po dionici, a dibadanzi uskoro – najmanje 30 i ma godinu najmanje 50.

ali nijedan izvještaj nije bio Bog zna što, osim KODTa koji je totalno rasturio, a rasturat će u dalje – winners win.

 

KODT.

 

– prodajem pri padu, kupujem pri rastu, nešto se uhvati i na dnu, ako je to dno.

– moram se i ja malo zabaviti, puno te KODT mi je starije od 2g. pa mogu bez nekih poreznih briga prodavati.

– za razliku od KODT da idem prodavati ZABU bi me doslovno porezno očerupali.

– ovaj pad KODT su uzrokovala dva najveća investitora, ali izgleda njima se ne ide ispod neke cijene, a tu je i OTP koji može ići i puno niže od njih.

– dodatni pad su uzrokovali paničari, trejderi i par većih kao ja.

– kolika je trenutna cijena KODT mene ne brine, znam da to vrijedi dugoročno, kratkoročno će sigurno biti velikih cjenovnih problema odnosno oscilacija.

– zbog toga mi je KODT 2/3 portfelja odnosno 65.0%.

– KODT je stvarno win-win situacija.

– na tržištu imamo desetak dobrih investicija, neke je gospon Y. spomenuo.

– ali daleko najbolja investicija od svih je KODT.

– KODT bi mi bila i 100% portfelja, ali to nije pametno raditi s velikim portfeljom, dionice spadaju u rizična ulaganja, KODT, može ju srušiti potres, uništiti požar i još sto drugih rizika, zbog toga investiramo i u neke druge dionice.

– zbog toga sam disperzirala rizik s bankama (IKBA i ZABA) i MDKA, stvarno dobra firma, znam, nelikvidna, cijena joj neće rasti kao KODT ali je odlična zbog disperzije rizika.

– imala sam i dosta drugih dionica, ali sam sve to po malo prodala i stalno dokupljivala KODT.

 

 

Zvecevo prije par dana.

da, sigurno…. odlična firma na zdravim temeljima bez ikakvih dugova!!!??? sigurno bude ponuda vrlo izdašna

Informanka.

 

– u tjednu 25 – 28/3 promjena trenda i blagi rast portfelja od +0.9%, a u ovoj godini solidnih +35.8%.

– izgleda se zaustavio strmoglavi pad KODT, ali na nekoj cijeni će se ponovno aktivirati veći prodavači.

– u ovom tjednu malo se podigla cijena KODT2 i IKBA, kod IKBA nam dolazi ex.div. a to znači u idućem tjednu i pad cijene dionice.

– ovaj pad KODT sam iskoristila za kupnju par dionica te mi je trenutno u portfelju 65.8% KODT, to svakako nije pametno, tolika količina jedne dionice u portfelju, ali ja jednostavno vjerujem u tu KODT.

– je li pametno to što radim vidjeti ćemo uskoro kolika će biti div., i kakav će biti 1Q24.

ivana7, 01.04.2024. u 13:39

Informanka.

 

– u tjednu 25 – 28/3 promjena trenda i blagi rast portfelja od +0.9%, a u ovoj godini solidnih +35.8%.

– izgleda se zaustavio strmoglavi pad KODT, ali na nekoj cijeni će se ponovno aktivirati veći prodavači.

– u ovom tjednu malo se podigla cijena KODT2 i IKBA, kod IKBA nam dolazi ex.div. a to znači u idućem tjednu i pad cijene dionice.

– ovaj pad KODT sam iskoristila za kupnju par dionica te mi je trenutno u portfelju 65.8% KODT, to svakako nije pametno, tolika količina jedne dionice u portfelju, ali ja jednostavno vjerujem u tu KODT.

– je li pametno to što radim vidjeti ćemo uskoro kolika će biti div., i kakav će biti 1Q24.

Uh… Ne puno jaja u jednu košaru, mislim i meni ke 37 posto u jednoj, ali isto toliko mi je kontrateža u bluchipsu…Naručito ako je to puno za izaći brzo… Navuče te ta ideja zarade, nadam se da će se isplatiti

misterno, 04.04.2024. u 21:06

 





ivana7, 01.04.2024. u 13:39



 

Informanka.

 

– u tjednu 25 – 28/3 promjena trenda i blagi rast portfelja od +0.9%, a u ovoj godini solidnih +35.8%.

– izgleda se zaustavio strmoglavi pad KODT, ali na nekoj cijeni će se ponovno aktivirati veći prodavači.

– u ovom tjednu malo se podigla cijena KODT2 i IKBA, kod IKBA nam dolazi ex.div. a to znači u idućem tjednu i pad cijene dionice.

– ovaj pad KODT sam iskoristila za kupnju par dionica te mi je trenutno u portfelju 65.8% KODT, to svakako nije pametno, tolika količina jedne dionice u portfelju, ali ja jednostavno vjerujem u tu KODT.

– je li pametno to što radim vidjeti ćemo uskoro kolika će biti div., i kakav će biti 1Q24.

 



 

Uh… Ne puno jaja u jednu košaru, mislim i meni ke 37 posto u jednoj, ali isto toliko mi je kontrateža u bluchipsu…Naručito ako je to puno za izaći brzo… Navuče te ta ideja zarade, nadam se da će se isplatiti


@ivana7
; @misterno

Kolike dibadanze očekujete na KODTu? Uskoro bi ih mogli najaviti. Ja očekujem ne manje od 30 eura. Da ode cijena na 1.500 do ex div daya, to je yield ravno 2%.

Ide li svijet prema naprijed ili nazad ?🤔

 

Best buy : ERNT

 

ivana7, 23.03.2024. u 15:46

– ovaj tjedan gubitak ono boli glava, pogubila sam ne jedno auto nego cijeli vozni park.

– u ovom tjednu rekordni gubitak od -4.8%.

 

Informanka.

 

– gore sam vam citirala kako je to bilo prije dva tjedna.

– ovaj tjedan čudesni oporavak, i ne samo to, ostvarila sam i dodatnu zaradu, portfelj ponovno na ATH.

– prinos u ovom tjednu +5.5% (fondovska industrija to ne može za godinu dana, koliki su vam ono godišnji prinosi na obveznice ???).

– u ovoj godini +42.3%, (bližim se godišnjem prinosu od +50%, koliki će prinos biti ove godine ne usudim se prognozirati.

– ovaj veliki tjedni rast mi je omogućila KODT sa svojim ludim rastom, prije dva tjedna sam prodavala KODT u padu, pa sam ju ponovno kupovala u rastu, i danas imam nešto malo više KODT nego što sam ju imala prije rasprodaje, danas mi ta KODT čini 67.5% portfelja.

 

Najbolje se na podravci zaradi.

https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/martina-dalic-ima-placu-od-34800-eura-bruto-to-nije-najveca-u-podravci/2554970.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_m

Informanka.

 

– ponovno mi počeo štekati tjedni prinos, tako ovaj tjedan minus od -1.4%.

– ali se ovogodišnji prinos dobro drži +40.9%.

– puno toga ćemo uskoro znati:

– kolika je div. na KODT i MDKA.

– očekujem i kvartalno izvješće 1Q24 o čemu će uvelike ovisiti i cijena dionice (KODT).

– a očekujemo i rezultate parlamentarnih izbora.

– ja sam prva protiv krađa, lopovluka, pogodovanja….

– ali brinu me i rijeke pravde i njihovo oporezivanje ekstra profita.

– ja u investiranju ostvarujem fenomenalne rezultate jer upravo ciljam na firme i banke koje će mi ostvariti veliki profit.

– veliki profiti i velika dividenda u konačnici donose i veliki porast cijene dionica.

– nitko u ovim izborima nije spomenuo kako nam je i ova vlada ove godine povećala poreze kod div. za 20%.

– mi smo jedna zemlja s najvećim poreznim opterećenjem.

– zašto dosta političara u svom izbornom programu želi uvesti još poreza, što mislite da ćete s većim porezima bolje živjeti ???

 

New Report

Close