Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zubi su problemi s naplatom, tj kašnjenj 2200, a zubi su puno zdraviji kolegice nego tijekom predstečajne. Portfelj ovog “cige” je 69% u plusu bez potrebe plaćanaja kapitalnog poreza državi.

ivana7, 02.03.2024. u 15:25

 





misterno, 01.03.2024. u 10:35



 

Kolege što mislite o mom konju?

Molim iskrena i konstruktivna mišljenja

 



 

 

– ja pouzdano znam da svaki cigo svoga konja hvali.

– jeste mu gledali zube ???

 

 

ivana7, 02.03.2024. u 16:50

Zaključak.

 

– puno tih izvješća u dva dana.

– ali pretežno su razočaravajuća…

– ali imamo i ona doba, nema ih puno ali ih ima.

– KODT, stvarno jedna daleko najbolja firma kod nas, malo je i u svijetu ovako dobrih firmi kao što je KODT.

– samo kad bi davali malo veću dividendu.

– veliku dividendu je dalo CROS ali ne znam puno o toj firmi.

– veliku dividendu će dati i ZABA, pa cijena pada.

 

– još su tu dobre dionice “Banke”, MDKA, AUHR, HT, neki “Hoteli”.

– sigurno tu ima još pokoja dobra dionica ali na žalost velika većina me je razočarala.

– najvažnije od svega mi je što sam dobre dionice prepoznala na vrijeme i zaradila dobru lovu na ovom ZSE.

 

– zanimaju me vaša mišljenja na temu izvješća  s ZSE ???

KODT i HT su odlični gledano i u retrovizor i kroz dalekozor(KODT mi djeluje dobar čak i gledano kroz teleskop, makar je znanstveno dokazano da je svaki pogled zapravo pogled u prošlost).

VLEN i PLAG su izbacili, uvjetno rečeno, loše kvartale, ali rade odličan posao s cashom. PLAG – moj najdraži turist. Možda i jedini koji mi je drag.

Banke su se pokazale super, a kako će dalje biti, tko zna? Čudno je ponašanje na ZABI. Zašto je uopće išlo tako visoko da bi onda tako naprasno padalo?…

KODT će posla imati cijelu ovu, a i iduću godinu.

VLEN je jako živahan, a kad proradi “jedanajstica”, prihodi će vrlo vjerojatno drastično skočiti. Cijena dionice će gotovo sigurno reagirati i prije toga, ovisno o “broju upita” koje će uprava dobivati.

Što ti nije jasno kod zabe? Bilo je tko zadnji magarac kao i puno puta do sada na puno dionica koje su naglo poraslo. Isto bi moglo biti na kodt.

BEST BUY :

ERICSSON NIKOLA TESLA

Sigurnost,pouzdanost,podcjenjenost.

Zakaj kod ivane ne stoji oznaka PD

plavi01, 06.03.2024. u 19:44

Zakaj kod ivane ne stoji oznaka PD

vjerojatno jer stoji slika Angeline  😀

Crikva1, 06.03.2024. u 17:35

BEST BUY :

ERICSSON NIKOLA TESLA

Sigurnost,pouzdanost,podcjenjenost.

Ernt -budućnost

plavi01, 06.03.2024. u 19:44

Zakaj kod ivane ne stoji oznaka PD

Zato što njoj portfelj raste a ne pada (PD) 🙂

 

spalato33, 06.03.2024. u 23:11

 





Crikva1, 06.03.2024. u 17:35



 

BEST BUY :

ERICSSON NIKOLA TESLA

Sigurnost,pouzdanost,podcjenjenost.

 



 

Ernt -budućnost

 

– kupujte ono što raste u sadašnjosti, sigurno ćemo biti pametniji u toj budućnosti kada u sadašnjosti zaradimo novce.

Informanka.

 

– u ovom tjednu, prinos +4.3%, a u ovoj godini +38.3%.

– taj prinos mi iz tjedna u tjedan pada, prije dva tjedna +12.2%, prošli tjedan +4.6% i ovaj tjedan +4.3%.

– kada gledam godišnje prinose fondovske industrije izgledaju mi stvarno smiješno.

– a tek ovi obvezničari, oni za godinu dana dosta manje nego ja za tjedan dana.

– jedino kockari i kladioničari zarađuju puno više od mene.

– dragi investitori, koja su vaša predviđanja, koliko bi moj portfelj mogao rasti u narednom tjednu ???

 

– a sad, na čemu sam to zaradila ovaj tjedan ???

– KODT, MDKA i ZABA ovaj tjedan rakete, a IKBA u minusu, ujedno te 4 dionice su i moj trenutni portfelj.

– ovaj tjedan sam puno trgovala, prodala sam KOEI s plusom i CROS s minusom, minus je veći od plusa tako da neću morati platiti porez.

– kupovala sam KODT, tako da sada imam i previše te balončine od dionice, trenutno 65.2% (što od porasta cijene, što od dodatne kupnje.

– zanima me mišljenje stručnjaka kad bi ta balončina od KODT mogla puknuti ili se ispuhati ???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne znam kada će se balončina početi ispuhivati ali vjerojatno onda kada mama veli da se novci trebaju više davati materi ako su takvi ugovori jer inaće transformatori idu na nove vrijednosti. Uglavnom svi dioničari u grupi mogu uživati.

Ne znam što kažu ugovori. Pred postavljam da na samom proizvodu postoji pločica na kojoj je ugravirano Končar koji daje garanciju za proizvod. Ispitano u laboratoriju itd prospekt a RK je bio poznat u svijetu i prije 40 g. Ne znam dali sada na proizvodu stoji ime Kodt itd. Garancija/laboratorij košta.

Dogodit će se – najbrži prst najviše zaradi.

Transformatori nisu kruh da se mora neprekidno kupovati.  Naročito ti veliki distributivni koji idu u trafostanice.

Ti trafoi traju i 100 plus godina. Kad se sve te trafostanice popune i napune, stat će narudžbe. Što su narudžbe intenzivnije, a sada jesu i zasičenje robom će nastupiti prije.

trial, 12.03.2024. u 16:53

Dogodit će se – najbrži prst najviše zaradi.

Transformatori nisu kruh da se mora neprekidno kupovati.  Naročito ti veliki distributivni koji idu u trafostanice.

Ti trafoi traju i 100 plus godina. Kad se sve te trafostanice popune i napune, stat će narudžbe. Što su narudžbe intenzivnije, a sada jesu i zasičenje robom će nastupiti prije.

A kad će to biti? 2030. godine?

Tko sad naruči transformatore iz Siemensovih tvornica u Austriji ili Njemačkoj može očekivati isporuku za 4-5 godina. KPT trenutno na tri…

A ako se pogledaju planovi izgradnje vjetroparkova i solarnih elektrana u EU i USA onda potražnja može samo rasti.

I veliki plus je što nitko za ova kapitalna ulaganja ne želi kineze.

KPT je počeo sa proširenjem kapaciteta za 30% i ti kapaciteti će biti spremni početkom 2026.

USA vapi za transformatorima pa je Siemens počeo tamo graditi novu tvornicu…početak proizvodnje 2026-2027.

Dalje zaključke izvedite sami.

 

 





trial, 12.03.2024. u 16:53



 

Dogodit će se – najbrži prst najviše zaradi.

Transformatori nisu kruh da se mora neprekidno kupovati.  Naročito ti veliki distributivni koji idu u trafostanice.

Ti trafoi traju i 100 plus godina. Kad se sve te trafostanice popune i napune, stat će narudžbe. Što su narudžbe intenzivnije, a sada jesu i zasičenje robom će nastupiti prije.

 



 

A kad će to biti? 2030. godine?

[/quote]

 

New Report

Close