Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj što se tiče atpl, mislim da ga je tankerska ubola u dobro vrime, i što nema atpl nagomilane i zadržane dobiti masne neke još od korone…. A tankerska će kroz dividendu izvlačiti što ne? Ja da san ima atpl, a jesan al sitno, ne bi proda za 53 eurića,i nisam, molim mišljenje i o tome gdje će taj brod? A tankerska ode u zd je ono, iznad zakona tvornica para… Turisthotel ili koji ono su uboli, kultna mjesta za ispijanja kava i nekretnine…. Oni plove dobro

Informanka.

 

– lijepi tjedni prinosi se i dalje ostvaruju.

– ovaj tjedan +4.6%.

– u ovoj godini +34.0%.

– je li trebam spomenuti da je i dalje portfelj na ATH.

– ovaj tjedan lijepi prinos su mi ostvarile KODT i IKBA.

– KODT mi raste li ga raste u portfelju, trenutno 63.6%, moj prijatelj Krial i gospon Brankec znaju reći pa dokle će više rasti taj balončina ???

– a ZABA minus za ne vjerovati, veći minus nego što će biti stvarno velika i dobra dividenda.

– ovaj tjedan nisam ništa trgovala, a slabo ću trgovati i u narednim tjednima, nemam keša, a zbog poreza na kapitalnu dobit ništa ne prodajem, klasična “pat” pozicija.

– u dionicama sam preko 100%, to znači da sam dio dionica kupila na dug, kada vratim dug moja pozicija će biti točno 100%.

– ako tržište ili vaš portfelj raste dobro vam je kupovati dionice na dug.

 

nkobe, 26.02.2024. u 11:09

Nakon što sam izašao iz ATPL uz gubitak, ovaj tjedan krećem u slaganje portfelja. Kakvo je Vaše mišljenje o ovome planu kupnje?

 

– vi imate svoj plan, i sigurna sam da nećete poslušati neko drugo mišljenje.

– da pratite temu BB znali bi kad je trebalo prodati ATPL, i još možda zaraditi na njoj.

– i s novcima od prodaje ATPL profitirati na nekim drugim dionicama preko 50%.

– pratite temu BB, jer ponekad tu možete naići i na neke dobre stvari.

 

misterno, 01.03.2024. u 10:35

Kolege što mislite o mom konju?

Molim iskrena i konstruktivna mišljenja

 

– ja pouzdano znam da svaki cigo svoga konja hvali.

– jeste mu gledali zube ???

 

trial, 28.02.2024. u 10:12

Ne znaš niti da se neznam piše odvojeno. Tako da ovo s abecedom i nije neko čudo

 

– rekli bi moj prijatelj Krial i gospon Brankec da taj tip ne zna odnosno nezna da je IGH najbolja dionica na našem tržištu.

 

ZABA.

 

– e tu mi nije ništa jasno.

– prodala bi ja tu ZABA, ali sam tu ostvarila previše veliku dobit.

– a čvrsto sam odlučila da državi neću platiti porez.

KOEI.

 

– kupila sam malo KOEI.

– znala sam da će cijena KOEI porasti na krilima KODT.

– sad bi i taj KOEI prodala, tu sam ostvarila malu dobit.

– ali isto kao i kod ZABE, ne želim plaćati porez.

– taj KOEI ću prodati kad mi dionica dođe u minimalni minus ili za dvije godine kad investicija bude oslobođena poreza.

MDKA.

 

– tu imamo redovno dobro godišnje izvješće.

– rast prodaje, rast tržišnog udjela, rast dobiti, već postaju dosadni, potpuno isto iz godine u godinu.

– cijena je visoka, ali još uvijek su fundamentalno jeftini.

– po mojoj nekoj računici, računam na dividendu 278e.

– dionica je dosta nelikvidna.

– ali sada imamo i kupnje, izložena, 4 dionice od 7.050 do 7.400e.

– prodaja se povukla skroz gore na 8.000e.

– sada mi nije jasno, zadnjih par mjeseci smo imali veći pritisak na cijenu i želju za prodajom, sada kada imamo realnu kupnju ne želite prodavati ???

– ova dionica je sigurno dobra dugoročna investicija, ali sada tu tržiti 10.000e mislim da je previše, za par godina to će biti realno ali za sada nije.

– pisala sam vam da će dionica KODT imati veći rast od MDKA.

– ali zbog neke disperzije dobro je imati obje dionice u portfelju, normalno više KODT, ali je sada i ta KODT skupa.

Banke.

 

– banke su imale očekivano dobra izvješća.

– dobro ih je imati u portfelju.

ADPL, ERNT, SPAN.

 

– nekad sam imala dosta tih dionica.

– ali za razliku od banaka tu sam očekivala loša izvješća i na žalost pogodila, ali je dobra stvar što nemam ADPL, ERNT i SPAN.

– jednog dana kada budu dobro poslovali sigurno ću ih kupiti.

Brodari.

 

– i tu su velika razočarenja, nešto slabo ide našim kapetanima i brodovlasnicima.

– ULPL, čuvajte se te dionice, tu je ušla najiskusnija ekipa drukera sa ZSE, nakrcali se dionica a dionica nikako da krene.

– jedini koji znaju raditi s tim brodovima su ovi iz Tankerske ali njihovih dionica nema na tržištu.

– stvarno rasturaju ovi iz Tankerske, a ovi ostali su totalno neuki za taj biznis.

– moje čestitke znalcima iz Tankerske.

DLKV.

 

– poželimo sreću onoj Zločestoj gospođi koja druka na toj dionici.

AUHR.

 

– dobro izvješće.

IGH.

 

– mensečini da je to ponovno neko poslovanje s gubitkom.

– negdje sam pročitala “poslovno posrnula tvrtka” – što bi to značilo ???

Zaključak.

 

– puno tih izvješća u dva dana.

– ali pretežno su razočaravajuća…

– ali imamo i ona doba, nema ih puno ali ih ima.

– KODT, stvarno jedna daleko najbolja firma kod nas, malo je i u svijetu ovako dobrih firmi kao što je KODT.

– samo kad bi davali malo veću dividendu.

– veliku dividendu je dalo CROS ali ne znam puno o toj firmi.

– veliku dividendu će dati i ZABA, pa cijena pada.

 

– još su tu dobre dionice “Banke”, MDKA, AUHR, HT, neki “Hoteli”.

– sigurno tu ima još pokoja dobra dionica ali na žalost velika većina me je razočarala.

– najvažnije od svega mi je što sam dobre dionice prepoznala na vrijeme i zaradila dobru lovu na ovom ZSE.

 

– zanimaju me vaša mišljenja na temu izvješća  s ZSE ???

New Report

Close