Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BabaLuji, 09.04.2024. u 21:16

Najbolje se na podravci zaradi.

https://www.index.hr/mobile/vijesti/clanak/martina-dalic-ima-placu-od-34800-eura-bruto-to-nije-najveca-u-podravci/2554970.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_m

 

Kate Šmajser:

– nemoguće da

– Martina Dalić vrijedi

– 40 puta više od radnica u pogonu.

Rijeke poreza dolaze.

 

– uočila sam tri tipa rijeke poreza koje nam dolaze.

tip 1.

– tip 1. je ujedno jedna od najgorih rijeka.

– tu vam obećavaju da će 1% stanovništva u koje i ja spadam drakonski oporezovati.

– to će biti jedan stvarno rasistički zakon ako nam ovi dođu na vlast.

– što da ja radim, da emigriram ???

– pitam se zašto naš zakonodavac te bisere koji to predlažu ne iseli u Kubu ili Koreju, a mogu i u Jemen ili Somaliju.

tip 2.

– tip 2. je malo blaži ali je još dosta radikalan kod tih rijeka pravde.

– ovi bi nam uveli porez na firmu, porez na kapital, porez na dividendu, porez na stanove, porez na hotele, kuće, apartmane…..

– ovi su mi dosta nezgodni jer bi oni sve prihode zbrajali pa onda udri s porezom kumulativno.

– a ti što se pravu pametni s tim tipom 2. poreza nisu sposobni riješiti smeće u jednom jedinom gradu.

– tip 3., u sljedećem postu ću o njima pisati.

Rijeke poreza dolaze – tip 3.

 

– i tako i ta rijeka dođe i u moje selo, jednom za svake izbore.

– vidim imaju na štandu upaljače, ne pušim, ali mi doma treba taj upaljač, pitam mogu li ga uzeti, a gospođa meni da upaljač i hrpu propagandnog materijala.

– ja kažem toj gospođi baš sam za vas mislila glasati, bilo joj stvarno drago to čuti.

– i onda ja s pitanjima, zašto tip vaše stranke koji misli biti ministar financija prva rečenica, uvesti ćemo porez na veliki profit…

– odgovor gospođe političarke: to mislimo uvesti porez ovim stranim bankama koje ostvaruju veliku dobit.

– ja: to nisu strane banke, to su hrvatske banke kojima su većinski vlasnici državljani iz EU a i mi smo državljani EU, ujedno i ja sam suvlasnica tih banaka, ličim li vam na strankinju, vidite da nisam ni mala ni škura.

– i tako sam ja zainteresirala tu političarku na jedan malo duži razgovor.

– dala sam joj prijedloge da može i njihova stranka osnovati banku i ostvarivati te velike prihode.

– pa sam ju uputila kako RH ima većinsko vlasništvo HPB, i dala joj prijedlog da plaće svih uhljeba idu upravo preko te banke.

– ta banka HPB bi na tržište mogla plasirati kredite s najnižim kta. a na štednju uvesti najveću kta., država bi trebala povećati količinu obveznica, i s tim jednostavnim mjerama vi ćete zasigurno tim “stranim” bankama uništiti te njihove ekstra profite.

– bilo je tu još razgovora o stanovima….

– vozim se autom i gledam kako mi se ta gospođa političarka smiješi s đambo plakata.

 

Nemam pojma dali rijeke poreza dolaze i što obečaje oporba ali svih ovih  godina CRO spada u države sa najviše sive ekonomije, kriminala i dozvoljenog lopovluka koji završava i u lijevim i u desnim džepovima. Ni naša burza nije imuna od kriminala. Porez predlažu i druge zemlje/bogataši a EU nas traži da uvedemo porez na nekretnine.

Obećanja ludom radovanje jer kriminal vlada.

Burza se črleni a vjerojatno je razlog dan pred izbore pa eto prilike danas za kupnju nekih dionica. Možda turisti, zaba, ht

Nemojmo se bojati demokracije, odgovornosti, dosljednosti i nepotkupljivosti. Najlošije što nam se može desiti je Plenkovićev tip stabilnosti i sigurnosti, takvu stabilnu vlast ima Sjeverna Koreja, Rusija, Mađarska, Srbija. Mi se trebamo opustiti i relaksirati, i ništa nije loše u talijanskom, belgijskom, slovenskom iskustvu u razvoju demokracije. Nećemo daleko stići ako budemo imali premijera koji vlada 12 godina, ako promjeni 30 ministara i ne osjeća vlastitu odgovornost za izabrane ministre, a društvo ga nije ustanju prisiliti da podnese ostavku. Kao i u politici tako se moramo malo relaksirati i opustiti po pitanju tržišnih pravila, moramo više vjerovati tržištu kapitala, ukupno kapitalističkom načinu razmišljanja, a pomalo izlaziti iz klasičnih nekretnina u koje volimo ulagati samo zato što ih vidimo pa im se možemo diviti, dok vrijednosni papir nije uobičajno pokazati susjedu da ga napravimo ljubomornim.

Izgleda da su se neki prepali smjene vlasti pa rasprodaju vruć kontrolni paket u Jadran tvornici čarapa..

Je li to netko javno bježi od obveze javne ponude ? : )

 

Best buy :

I dalje naravno  ERICSSON NIKOLA TESLA .

 

Informanka.

 

– ponovno tjedan s padom portfelja od -0.9%.

– godišnji prinos je fenomenalno dobar i zaokružio se točno na +40.0%.

– KODT, jedna serija rast druga pad, kod mene manji rast jer ove što raste imam više.

– ZABA, ex.div. i stvarno veliki pad dionice, možda poraste kada vidimo 1Q24.

– IKBA, i tu cijena po malo klizi prema dolje, ovaj tjedan mi došla lijepa div. od IKBA.

– idućih tjedana očekujem značajan rast portfelja jer ove dionice koje imam će po nekoj mojoj prognozi ostvariti jako dobre rezultate u 1Q24 a to su: KODT (tu najviše očekujem), banke ZABA i IKBA (i tu će biti dobri rezultati), MDKA (tu ide klasično dobro izvješće, uskoro ćemo znati i kolika će biti div., ali na žalost kod investitora nema interesa za tu dionicu.)

Crikva1, 20.04.2024. u 15:46

Best buy :

I dalje naravno  ERICSSON NIKOLA TESLA .

 

 

svaka vam dala kolega. cijena manja nego li prije tri g a vama već duže vrijeme BB. dok masa drugih papira odrađuju rast i preko 100%, ero i uz lijepu najavu divke pada i još uvijek je BB!!?? neki čudni kriteriji…. ali sigurno je, jednom će i on krenuti!

randopph, 22.04.2024. u 10:36

 





Crikva1, 20.04.2024. u 15:46



 

Best buy :

I dalje naravno  ERICSSON NIKOLA TESLA .

 

 



 

 

svaka vam dala kolega. cijena manja nego li prije tri g a vama već duže vrijeme BB. dok masa drugih papira odrađuju rast i preko 100%, ero i uz lijepu najavu divke pada i još uvijek je BB!!?? neki čudni kriteriji…. ali sigurno je, jednom će i on krenuti!

Pozdrav.Eto u Vašem komentaru Vam je i odgovor zašto BB.Sve je odradilo rast počevši od oporavka nakon virusa , nedavnog ulaska RH u bitne EU integracija i ostalih pozitivnih vijesti na šta su druga izdanja reagirala.A da ne spominjem mučenje dionice od strane “pametnih”fondova koje se i trenutno nastavlja.Njima ništa ne valja.Mala divka nije dobro,velika isto .Kada se dobit brutalno poveća u odnosu na godinu prije -nije dobro.Kada prihod naraste-nije dobro.Novčani tijek-negativan-ne valja,pozitivan-ne valja.

A ovo samo stagnira ili bolje reći-pada.Pa mi pričemu u Blue Chipu ,o firmi koja praktički ima monopol ,naš najveći IT izvoznik,koja zapošljava na tisuće ljudi i koja je usko povezana s državom,koja praktički nema duga. A trguje kao da je dioki u danima pred stečaj.Zbog čega? Zbog matice, zbog skidanje Ht-ovog odjela s grbače?

Jel Horvat ili slični osuđeni likovi se zapošljavaju u Ernt pa da Vam to predstavlja problem u povjerenju?

Kupovati nešto šta je odradilo 100% ili više ili šta je na povijesnim vrhovima -ne hvala.Rađe Ero koji je najviše podcjenjen.

Lp

 

pošteno, fer i korektno za razliku od velike većine koja odmah đonom u facu.

i pitanja su na mjestu na koja ne znamo odgovore. barem ne još na većinu njih.

sa zadnjim pasusom se apsolutno slažem, ali mi ipak neobično… ne skupljate valjda sve ovo vrijeme (mislim na posljednje dvije godine) otkako je u padu? ako da, onda vam svaka dala!!

randopph, 25.04.2024. u 21:25

pošteno, fer i korektno za razliku od velike većine koja odmah đonom u facu.

i pitanja su na mjestu na koja ne znamo odgovore. barem ne još na većinu njih.

sa zadnjim pasusom se apsolutno slažem, ali mi ipak neobično… ne skupljate valjda sve ovo vrijeme (mislim na posljednje dvije godine) otkako je u padu? ako da, onda vam svaka dala!!

Pomalo s tim ko će kome dat . Žena zna čitati ponekad. :).

Ne skupljam naravno,nemam ja toliko tih novaca. Skupljam od kad se erste naljutio kao malo dijete i krenuo prodavati jer mu protuprijedlog za dividendu nije prošao .Dakle nekih godinu dana. Sigurnost, povjerenje i dividenda su mi bitne a pogotovo u turbulentnim vremenima.A sad dali će biti 15-20-25 mil.dobiti ne toliko bitno. Jedino HT mogu s Ernt uspoređivati ali on je priča za sebe.Ne reagira na ništa.Nedavno dobiju najveću novčanu kaznu koju je operater dobio i to nema veze itd…Fondovim samo ovo smeta.Al svejedno nisu ni oni simbol znanja već moći jer imaju punu naših novaca pa mogu šta žele.

 

Kolega

Ni ja sam nebi bolje odgovorio iako to sakupljanje kod mene traje i malo duže ali doći će sve na svoje.

P.s. Dlkv isto postaje zanimljiv.

Informanka.

 

– nakon dva tjedna s laganim minusom evo mene ovaj tjedan ponovno u pobjedničkom ritmu, a kako neće kad je izišlo 1Q24 od KODT.

– i tako moj portfelj ovaj tjedan +6.5%.

– u ovoj godini +46.5%, ide to lagano prema 50%.

– dosta sam trgovala, imam jednu likvidnu i to sam prodavala (to će me koštati lijepog poreza za ovu godinu), ali nisam mogla odoljeti a da ne kupujem KODT nakon izvješća po cijeni ispod 1.500e, ako cijena padne ponovno ću kupovati KODT.

– ovo što ja radim s portfeljem nije pametno, tako da vam ne preporučam takav stil investiranja, ja to radim s velikim rizikom, ali mi taj rizik nosi velike prinose.

– a te velike prinose mogu zahvaliti dionici koja se zove KODT i trenutno mi čini 70.5% portfelja.

New Report

Close