ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 23:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
55,38
1.163
21
55,50
56,00
-0,89%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ma da,to je radi institucionalaca,a i svake godine će se lagano povećavati dividenda što će povećati atraktivnost dionice,dakle investicije up,dividenda up,atgr up……


@ dividenda

nisam očekivao ni toliko, tako da nije loše. Kad se planira širiti i grize na velike mete, i ovo je puno.
Možda čak i previše. Jer ako se može kvalitetnije upotrijebiti, čemu onda i ova sića?
Možda deal sa institucionalnima da se održava politika isplate dividende???

[cool]

Srdačan pozdrav

seljo kaže… možda nekada

PODRAVKA-ATLANTIC
Miroslav Vitković: Tedeschi nije korektan, logičnije bi bilo da Podravka kupi Atlantic

http://www.seebiz.eu/hr/intervjui/vitkovic-tedeschi-nije-korektan%2c-logicnije-bi-bilo-da-podravka-kupi-atlantic,77254.html

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/industrija/usporedba-atlantic-profitabilniji-i-likvidniji%2c-podravka-s-vise-prihoda-i-brendova,77310.html

Emil za index:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/emil-tedeschi-za-index-ne-preuzimam-medils-to-je-suluda-teza/490610.aspx

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

kako bi to bilo logično da Podravkaši kupe Atlantic? Možda tako kao što su kupili i SMS? Jeftino ih je izašla ta transakcija 🙂
Kako i sam Vitkić od Podravke kaže, bilo je tu puno akvizicija, dobrih i loših. Ali sve su bile dobre. Nekome su sigurno bile dobre 🙂
Jer tko je u stvari Podravka? Podravka su Podravkaši 🙂 I neka njima i ostane! Svatko dobije što zaslužuje. Sad Podravkašima ni Ljubo nije dobar. Jasno da nije. Kad nije iz Koprivnice. I zamisli, radi sam i veli da su oni svi ljenčine i neradnici. Stvarno strašno :)))
Nego treba ih pohvaliti. kako su lijepu juhu zakuhali. kako su svi u licu bili rumeni. I kako su zdušno u nadzorne i uprave postavljali prave Podravkaše. Podravkaši su pravi ljudi. Oni ne pitaju puno. I ne odlučuju sami. Nego puste drugima da odluče. A oni samo dignu ruku. i kad bude kasnije sranje, onda vele da ne kuže ništa, da su samo digli ruku jer su bili pravi Podravkaši. i vjerovali sau da njihovi rumeni u licu rade najbolje za Podravku. I za svoj kraj. I pomalo za sebe. Nisu oni znali koliko je to pomalo 😉

Vaš link

Tri tjedna nakon što je Atlantic grupa dala neobvezujuću ponudu za kupnju Droge Kolinske još nema službenih informacija o ponuđačima koji ulaze u drugi krug, ali neslužbeno doznajemo kako nije izgledno da će Atlantic biti među njima.

Nagađa se da su Slovenci zbog straha od Todorića, koji je u dobrim odnosima s Tedeschijem, odlučili eliminirati Atlantic iz daljnjeg procesa nadmetanja.

Eto, moraš biti dobar s Todom, a ne smiješ biti dobar s njim. Pa sad ti radi s njim veliki posao, prodavaj mu robu i nemoj biti dobar??? Očito je taj rat sujeta još prisutan. Slovenski dobavljači definitivno imaju velike probleme s plasmanom u Konzum, situacija se ne popravlja, dapače.

Eto sad je to minus i za ATGR. Nemreš na balkanu ništa kupit lovom. Nije uvjet ni dobra firma ni prava ponuda ni dobar poslovni plan. Očito Droga ima svoje Drogeraše, ako što Podravka ima Podravkaše.

todorić je potpuno izbacio slovenske proizvode sa svojih polica,ja uzimam od njega pa znam,taj rat nikome ne pogoduje,ali mislim da više šteti slovencima nego nama,al ako vole nek izvole,mi smo njima puno veće tržište nego oni nama,mislim da atlantic ništa ne gubi ako ne preuzme drogu…ima atgr svojih skrivenih aduta u rukavu,ali o tom po tom…svakako daljnje akvizicije su na pomolu,sa drogom ili bez droge..

zanimljiva situacija ili bolje rečeno kako dionicu učiniti nezanimljivom…

dobre vijesti –> cijena pada
loše vijesti, kojih u principu i nema –> ništa se ne događa

prometi smiješni, kupnja smiješna, ljudi će se nakupovati firmi koje rade “poslove stoljeća”, građevnara koji ni sami ne znaju što grade i kome će prodati i sl, ali ovdje postaviti nalog…., a ne 🙂

mogu razmijeti da veliki igrači ne žele špekulante u ovoj dionici, pa da cijena raste i pada na temelju članaka u Teenu i OK-u, ali ovako umjetno stvoriti inertnost je za skinuti kapu

postavlja se pitanje kokliko atlantic godišenje košta ta “transparentnost” i prisutnost na burzi zbog nje same i održavanja nekakvog image-a transparentnosti poslovanja

ne kažem da to nije dobro, ali koliko bi to bilo dodatnih kuna dividende ili za razvoj

realno govoreći, top 10 ima ca 90 % dionica, pa da nama ostalima pošalju 2x godišnje u koverti što rade i kako, i kad sjeda dividenda 🙂 ne bi se bunio

ovako stalno obajve za novine, plaćajne market makera, plaćanje vjerojatno nekoga da prati vijesti i dostavlja burzi objašnjenja, očitovanja…. bla bla

a možda je i realnost, da oni koji su ušli entuzijastično ušli su pre visoko, oni koji su ušli na 400 u plusu su dosta i nije ih briga, a velikima nije u fokusu trenutno pa se malo međusobno prodaju i kupuju, a u intermezzu ulove par komada od onih kojima je pukao film 😀

ovo je najsigurnija dionica u nesigurnim vremenima,valjda je to onda dobar razlog da se ne prodaje,zato ne pada,a kupnje ima,mada im se nigdje ne žuri jer to su čvrsti ulagači..burza je 90% psihologija u nekom srednjoročnom razdoblju..u svakom slučaju solidna dionica..za naše prilike

Kraj vrlo uspješne sezone za KK Cedevitu:

http://www.sportnet.hr/vijesti/397811/kosarka-1-hkl/zadar-tesko-do-finala

Aco se žali suđenje:

http://www.kkcedevita.hr/start.asp?dir=vijest&vijestid=1419

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Veber najavljuje dobre vijesti za AG:

"Stvarno sam zadovoljan kako se razvija Atlantic Grupa a najavljujem i dosta noviteta i dobrih poslovnih vijesti u bliskom razdoblju a sukladno tome bit će nam i planovi u sportskom aspektu."

http://www.kkcedevita.hr/start.asp?dir=vijest&vijestid=1423

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

(31.05.2010)
Erste: Ciljana cijena Atlantica 800 kuna

Analitičari Erste banke postavili su ciljanu cijenu dionice Atlantic grupe na 800 kuna te su joj dali preporuku akumulirati.

Atlantic grupa ima sve preduvjete da i ove godine ostvari pozitivnu stopu rasta te ostavi za sobom konkurente, bez obzira na i nadalje izazovno makroekonomsko okruženje na domaćem i na osnovnim izvoznim tržištima — u zemljama bivše Jugoslavije, ocjenjuju Ersteovi analitičari.

Poslovni rezultati Atlantic grupe za prvo ovogodišnje tromjesečje pokazuju da je neto dobit pripisana imateljima kapitala matice bila 55,4 milijuna kuna, što je 148,4 posto više na godišnjoj razini, a prihodi od prodaje 504,2 milijuna kuna, odnosno bili su 2,6 posto viši u odnosu na prvo tromjesečje 2009.

"Atlantic ispunjava dana obećanja"
Ersteovi analitičari ističu kako su ti rezultati daljnji dokaz da Atlantic grupa, unatoč negativnom utjecaju gospodarskog usporavanja, ispunjava dana obećanja o zdravom rastu prihoda od prodaje, kao i o poboljšanju profitabilnosti.

Prošle godine prihodi od prodaje Atlantica porasli su 9,8 posto, na 2,2 milijarde kuna, a neto dobit je iznosila 85,1 milijun kuna.

U budućnosti Ersteovi analitičari očekuju da će ta kompanija kapitalizirati svoje snažne pozicije na domaćem i tržištima srednje i istočne Europe u segmentu distribucije potrošačke robe te ostvariti koristi od sinergija grupe, kao glavnih pokretača Atlantic grupe u kratkome roku.

Pojačani fokus kompanije na visokoprofitabilne niše (potrošački proizvodi za zdravlje i njegu, vitaminski napici i sportska i funkcionalna hrana), kao i na izvozne aktivnosti, te moguće akvizicije trebale bi ojačati poziciju te kompanije u srednjem i dugom roku, ocjenjuju analitičari.

Profit 122,3 milijuna kuna?
U 2010. Ersteovi analitičari procjenjuju da će neto profit Atlantic grupe dosegnuti 122,3 milijuna kuna, što je 43,8 posto više nego u 2009., u što su uključeni i jednokratni prihodi od prodaje bivših pogona Neve. Prihodi od prodaje pak trebali bi ove godine dosegnuti 2,3 milijarde kuna, što je 4,7 posto više nego lani.

"Vjerujemo da izgledi iznadprosječnog rasta, dobra profitabilnost i transparentnost te dosadašnja solidna ostvarenja menadžmenta još nisu adekvatno uračunati u cijenu te dionice. Prema našem DCF modelu, ciljanu cijenu dionice Atlantic grupe postavljamo na 800 kuna, u što je uključen diskont od 10 posto zbog niske likvidnosti te dionice na domaćem tržištu, te joj dajemo preporuku akumulirati", navode Ersteovi analitičari u svom izvješću o toj kompaniji.

who dares, wins

evo odlično..baš sam radio kvantitativnu analizu Top kandidata za šort godine i rezultati su odlični…ATGR će biti jedna od zvijezdi šort sellinga…ovo je jedna od najpodcijenjenijih šort dionica na skoro 2 i pol buka i P/E 30 sa velikim potencijalom….ima mjesta za lijepu zaradu…još kad vidim da RBA prognozira 800 kuna onda mi je jasno da sam dobro proanalizirao…

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

Vidim ja da ti pare smetaju i odlučio si pod svu silu da se ošišaš na nulu. U tome te nitko ne može spriječiti i ovo ti je idealno mjesto za to. Kad bi sve gazde bile ko Emil i dionice ko Atgr onda bi i mi bili normalna država. Zahvaljujući jednim djelom i Atgr ja sam još uvijek u plusu.

who dares, wins

New Report

Close