ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 05:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
55,50
13.931
251
55,50
56,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

islo je i vise od 1 salesa prije…
Islandjani su imali 49%. a ovo ce se vidjeti u cashflowu za Q3 koliko su dali…
znam da su najunosnije one u shopping centrikma, vise od toga neznam

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Blueman, ja sam svoje o toj – akviziciji- napisala na opcenito. Bok.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Obavijest o prekidu suradnje s kompanijom Nestle Purina Pet Care (hrana za kućne ljubimce)

Zagreb, 13. kolovoza, 2009. – Atlantic Grupa je, zbog neispunjavanja ugovorom definiranih uvjeta poslovne suradnje od strane kompanije Nestlé Purina Pet Care, otkazala Ugovor i prestala sa distribucijom njihovog proizvodnog portfelja iz segmenta hrane za kućne ljubimce.

Atlantic Grupa je s kompanijom Nestlé Purina Pet Care, kao ekskluzivni distributer proizvodnog asortimana ove tvrtke, surađivala od 2001. godine, te je u ukupnom trajanju poslovne suradnje kontinuirano zadovoljavala dogovorene distribucijske parametre. Iako je prema ugovoru o suradnji principal preuzeo obvezu marketinškog ulaganja u vlastite brendove u ugovorom definiranim postocima prodaje, Nestlé Purina Pet Care nije ispoštovala navedene ugovorne obveze, čime je Atlantic Grupi kao distributeru nanijela znatnu materijalnu štetu.

U ovakvim uvjetima suradnje, Atlantic je daljnji gubitak u poslovanju sa brendom Nestlé Purina Pet Care mogao izbjeći samo raskidom suradnje s principalom zbog jednostranog kršenja ugovorenih obaveza, uz postavljanje zahtjeva za naknadu dosad pretrpljene štete. Ukoliko kompanije ne postignu dogovor o naknadi, Atlantic Grupa naknadu štete namjerava potraživati sudskim putem.

who dares, wins

Alca Zagreb novi distributer Nestle Purina Petcare

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=c89d87b6-c274-4a61-913a-2f2c99cdb307

Ovo dvoje se baš zaslužuju 🙂



pajo_patak, 24.08.2009. u 17:00
nije dugo bilo…TOP 10 85,29%

85,51% – novi TOP 10
[/quote]

85,52%
[/quote]

85,81%

Kolega picman8, saležem se sa vašom posljednjom tvrdnjom. Ne bi komentirao koji je razlog/zi doveli do prekida suradnje s Nestle Purinom Petcare jer štetnost određenog segmenta proizvoda u distribuciji može biti s estetičke strane negativno perciprano kod ostalih produkata u sustavu.

Što se tiče kretanja na tržištu, mogu kazati, kako je usprkos kriznom razdoblju ova dionica porasla s 320 na 550 kn. Možemo biti zadovoljni ako gledamo kratkoročno, no pravo pitanje je koji mehanizam koči njezin još veći rast i bolju percepciju kod investitora? Prije svega rast su na neki način obuzdali fondovi. To je zapravo ‘ siva vijest’ iz više razloga. Prvi je taj da se na neki način kreira stabilna dionička struktura koja daje impresivnu sliku i na neki način prikazuje pozitivnu reklamu i ulijeva povjerenje sadašnjim i potencijalnim dioničarima. Drugi razlog je da većinski udio drži čovjek koji razumije i poznaje poslovanje vlastite kompanije, te sigurno gaji drukčiji odnos prema onome što posjeduje i prema onima s kojima dijeli radno vrijeme ( zaposlenicima ). Nije ista stvar zrazvijati vlastiti kadar unutar vlastitog dvorišta i dovoditi kadar na temelju postignutog cilja i referenci koje posjeduje/u dotični kandidat/i. Treća stvar je to da na neki način perspektiva kompanije ovisi o tome kojoj će se tržišnoj niši prikloniti komapnija, tj. koju će diviziju najprije razviti i od koje će naravno imati najviše koristi. Treba imati strpljenja i naravno puno entuzijazma i energije kako bi se zacratni ciljevi ostvarili na dobobit svih onoh koji na neki način utječu na kreiranje tog produkta koji će pomoći Atlantic grupi da bude još bolja i još veća.

U svakome slučaju očekujem lijepu jesen i puno pobjeda KK Cedevite i NLB-u.

Malo, malo pomalo idemo na 600.
A bilo na 320 ko pljeve.
A ovo nije neka nelikvidnjaca

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

znao sam ja….. [cool]

samo što nije...


Malo, malo pomalo idemo na 600.
A bilo na 320 ko pljeve.
A ovo nije neka nelikvidnjaca

Strašno je likvidna ima samo jednoga kupca koji mjesecima skuplja i da nije njega u mjesec dana bi se protrgovalo 100 dionica tako da je ona jako nelikvidna dionica.



Malo, malo pomalo idemo na 600.
A bilo na 320 ko pljeve.
A ovo nije neka nelikvidnjaca

Strašno je likvidna ima samo jednoga kupca koji mjesecima skuplja i da nije njega u mjesec dana bi se protrgovalo 100 dionica tako da je ona jako nelikvidna dionica.
[/quote]

Oprostite kolega, ali ovo su gluposti što vi pričate.
Jedan kupac ne postoji nego više kupaca ( kao dokaz tražite knjigu dioničara i transakcije u zadnjem periodu, pa zatim usporedite s kolikim je obujmom protrgovano – osobno znam 10-ak ljudi koji su kupovali ATGR posljednjih mjesec dana)
Dionica je jedna od najlikvidnijih na tržištu kapitala, što je lako zaključiti iz dnevnih izvještaja, analiza analitičara…




Malo, malo pomalo idemo na 600.
A bilo na 320 ko pljeve.
A ovo nije neka nelikvidnjaca

Strašno je likvidna ima samo jednoga kupca koji mjesecima skuplja i da nije njega u mjesec dana bi se protrgovalo 100 dionica tako da je ona jako nelikvidna dionica.
[/quote]

Oprostite kolega, ali ovo su gluposti što vi pričate.
Jedan kupac ne postoji nego više kupaca ( kao dokaz tražite knjigu dioničara i transakcije u zadnjem periodu, pa zatim usporedite s kolikim je obujmom protrgovano – osobno znam 10-ak ljudi koji su kupovali ATGR posljednjih mjesec dana)
Dionica je jedna od najlikvidnijih na tržištu kapitala, što je lako zaključiti iz dnevnih izvještaja, analiza analitičara…
[/quote]
Jedini veliki kupac je rajfasen to što pero kupi 10 dionica i mate 12 ako to nazivate likvidnošću onda se mi očiti nismo razumjeli, jedan je samo veliki kupac a brdo prodavatelja a taj jedan je jako blizu 10% što je zakonski maksimum pa se pitam šta će biti kada on ne bude više mogao kupovati i braniti cjenu.

Onda ce kupiti dobrovoljni RBA, ne?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep





Malo, malo pomalo idemo na 600.
A bilo na 320 ko pljeve.
A ovo nije neka nelikvidnjaca

Strašno je likvidna ima samo jednoga kupca koji mjesecima skuplja i da nije njega u mjesec dana bi se protrgovalo 100 dionica tako da je ona jako nelikvidna dionica.
[/quote]

Oprostite kolega, ali ovo su gluposti što vi pričate.
Jedan kupac ne postoji nego više kupaca ( kao dokaz tražite knjigu dioničara i transakcije u zadnjem periodu, pa zatim usporedite s kolikim je obujmom protrgovano – osobno znam 10-ak ljudi koji su kupovali ATGR posljednjih mjesec dana)
Dionica je jedna od najlikvidnijih na tržištu kapitala, što je lako zaključiti iz dnevnih izvještaja, analiza analitičara…
[/quote]
Jedini veliki kupac je rajfasen to što pero kupi 10 dionica i mate 12 ako to nazivate likvidnošću onda se mi očiti nismo razumjeli, jedan je samo veliki kupac a brdo prodavatelja a taj jedan je jako blizu 10% što je zakonski maksimum pa se pitam šta će biti kada on ne bude više mogao kupovati i braniti cjenu.
[/quote]

Ne govorim o malim transakcijama, nego o većim ( za pojedinne privatne inv.)
Što se tiče RBA dobr. – oni su kupovali sve i svašta, tako da , barem meni nisu referentan pokazatelj vrijednosti neke dionice.






Malo, malo pomalo idemo na 600.
A bilo na 320 ko pljeve.
A ovo nije neka nelikvidnjaca

Strašno je likvidna ima samo jednoga kupca koji mjesecima skuplja i da nije njega u mjesec dana bi se protrgovalo 100 dionica tako da je ona jako nelikvidna dionica.
[/quote]

Oprostite kolega, ali ovo su gluposti što vi pričate.
Jedan kupac ne postoji nego više kupaca ( kao dokaz tražite knjigu dioničara i transakcije u zadnjem periodu, pa zatim usporedite s kolikim je obujmom protrgovano – osobno znam 10-ak ljudi koji su kupovali ATGR posljednjih mjesec dana)
Dionica je jedna od najlikvidnijih na tržištu kapitala, što je lako zaključiti iz dnevnih izvještaja, analiza analitičara…
[/quote]
Jedini veliki kupac je rajfasen to što pero kupi 10 dionica i mate 12 ako to nazivate likvidnošću onda se mi očiti nismo razumjeli, jedan je samo veliki kupac a brdo prodavatelja a taj jedan je jako blizu 10% što je zakonski maksimum pa se pitam šta će biti kada on ne bude više mogao kupovati i braniti cjenu.
[/quote]

Ne govorim o malim transakcijama, nego o većim ( za pojedinne privatne inv.)
Što se tiče RBA dobr. – oni su kupovali sve i svašta, tako da , barem meni nisu referentan pokazatelj vrijednosti neke dionice.
[/quote]
Koji su to koji su kupovali ja pratim stanje u TOP10 mjesecima i nitko osim RBA ne kupuje navedite datum i količinu koju je netko kupio osim njih.







Malo, malo pomalo idemo na 600.
A bilo na 320 ko pljeve.
A ovo nije neka nelikvidnjaca

Strašno je likvidna ima samo jednoga kupca koji mjesecima skuplja i da nije njega u mjesec dana bi se protrgovalo 100 dionica tako da je ona jako nelikvidna dionica.
[/quote]

Oprostite kolega, ali ovo su gluposti što vi pričate.
Jedan kupac ne postoji nego više kupaca ( kao dokaz tražite knjigu dioničara i transakcije u zadnjem periodu, pa zatim usporedite s kolikim je obujmom protrgovano – osobno znam 10-ak ljudi koji su kupovali ATGR posljednjih mjesec dana)
Dionica je jedna od najlikvidnijih na tržištu kapitala, što je lako zaključiti iz dnevnih izvještaja, analiza analitičara…
[/quote]
Jedini veliki kupac je rajfasen to što pero kupi 10 dionica i mate 12 ako to nazivate likvidnošću onda se mi očiti nismo razumjeli, jedan je samo veliki kupac a brdo prodavatelja a taj jedan je jako blizu 10% što je zakonski maksimum pa se pitam šta će biti kada on ne bude više mogao kupovati i braniti cjenu.
[/quote]

Ne govorim o malim transakcijama, nego o većim ( za pojedinne privatne inv.)
Što se tiče RBA dobr. – oni su kupovali sve i svašta, tako da , barem meni nisu referentan pokazatelj vrijednosti neke dionice.
[/quote]
Koji su to koji su kupovali ja pratim stanje u TOP10 mjesecima i nitko osim RBA ne kupuje navedite datum i količinu koju je netko kupio osim njih.

[/quote]
Ne moraju kupovati samo među top 10, dapače, bilo bi vrlo loše za rast vrijednosnice – pogledajte samo top 10 adrs-p-a, što rađe top 10, napravili su od nje fondovsku dionicu kojoj nedaju prostora za rast nego je drže na određenoj razini, koja je smiješna u usporedbi s pravom vrijednosti kompanije ( govorim da je adrs-šp-a bila 650 s naznakom pozitivnoga trenda, ali je korekcija u korelaciji s fonodvima učinila svoje). Bilo bi dobro da bude što više malih dioničara unutar kompanije, kako bi u budućnosti bio omogućen veći protok kapitala i potencijal rasta koji bi bio jednak interesu dioničara…

Top 10 nije najvjerniji prikaz kompanije…

New Report

Close