ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 23:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
56,19
2.922
52
55,00
56,50
-0,88%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Conan: ” Prijedlog Moderatoru da za ovu temu ATGR prepusti mederiranje kolegi Matrix90 s obzirom da je samo on napisao pola postova na ovom topicu !!!?[thumbsup] ” Nije pola, ali ja sam i pokrenuo ovu temu. [proud]

matrix, jel postoji negdje projekcija RD i G za idućih 10 godina ili još bolje 15 za ATGR. Ako postoji daj ju molim te pošalji. Nisam puno pratio ovu dionicu pa nemoj zamjeriti ako ovi podaci veće negdje postoje.

živio.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Kolega Mika. Imate to u prospektu koji je izdan prilikom IPO-a. Ne sjećam se više točno, ali mislim da nije bilo za idućih 10 godina nego nešto manje. Čini mi se do 2013.g.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Target.
Gle, mislim da ce kao i lani fondovi lupati prinose u prvih 3-5 mjesecu i tu mi je target oko 1100.
To je oko 26%.
S tim da je to cijena ako danas gledamo, dakle, + WACC od 8.5% i to je oko 34%, nesto vise jer je baza drukcija, nije 2007, vec 2008, ispravi me vipy, i rodc(sori ak sam fulao nick, dosta mi je tezak). I perpetuity je veci onda pa mozda i nesto vise.
Uglavnom da ne duljim, ja mislim da ce napraviti sve po prospektu, ustvari mislim da ce biti i puno bolji jer im cash u prospektu od IPO-a stoji kao mrtvi kapital a sigurno ce ga znati upotrijebiti. Isto mislim i za INGRA, MAGMA (s tim da MAGMA ima najmanje casha od IPO, koliko znam).
Meni je 30% godisnje na ovakvom bluechipu mrak. Niti jedan Private equity nebi odbio ovakav IRR, a valjda oni znaju..
MOzda ima i boljih dionica, ali tu barem imam prospekt i mogu koliko toliko pratiti kako stoje.

Da se razumijemo, nije meni ATGR veci dio portfelja, stovise dosta je mali kojega namjeravam povecati, vjerovatno prodajom HT-a.

Zaboravite na ovoj dionici 50% bez nekih vijesti.
ako vam je to malo u godinu dana, imate crveno i crno..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Teško vas pratim

Teško vas pratim

[color=blue]Atlantic grupa: 40 posto veća dobit iz poslovanja[/color]

Kompanija je u prvih šest mjeseci 2007. godine ostvarila ukupni prihod od 847 milijuna kuna, veći za 21%

Dobit iz poslovanja je u prvih pola godine iznosila 39,5 milijuna kuna, odnosno 40 posto više nego u prvoj polovici 2006. godine. Sve poslovne divizije ostvarile su pozitivne rezultate, a najveći udio u ukupnoj dobiti ima divizija Zdravlje i njega, pri čemu se Cedevita ističe kao najprofitabilnija članica te divizije. Samo u prvih šest mjeseci ove godine proizvedeno je 4200 tona Cedevite što je dvostruko više u usporedbi s ukupno ostvarenom prodajom i proizvodnjom 2005. U ukupnoj prodaji Atlantic grupe hrvatsko tržište sudjeluje sa 60 posto, a međunarodna tržišta sa 40 posto. Vlastite robne marke sudjeluju u prodaji sa 52 posto, distribucija proizvoda robnih marki internacionalnih principala sudjeluje u prodaji sa 39 posto, dok proizvodi koje Atlantic grupa proizvodi kao privatne robne marke za velike poslovne sustave u zemlji i inozemstvu čine 9 posto prodaje. Prvu polovicu godine obilježile su tri akvizicije važne za daljnji poslovni rast i strateški razvoj kompanije. U travnju je Atlantic grupa kupila Fidifarm, proizvođača vitaminskih proizvoda i dodataka prehrani u čijem je sastavu brend Dietpharm, vodeći u ovoj kategoriji na hrvatskom tržištu. Time je uz vodeću poziciju u vitaminskim napicima u kanalu široke potrošnje Atlantic grupa stekla lidersku poziciju i u kanalu ljekarni. Krajem svibnja Hemofarm je preuzeo Multivitu, vodećeg srpskog proizvođača vitaminskih instant-napitaka u granulama i šumećim tabletama, čime se dodatno osnažila Atlanticova pozicija vodećeg proizvođača vitaminskih napitaka na tržištu jugoistočne Europe. Konačno, Atlantic grupa je početkom srpnja preuzimanjem makedonske tvrtke Vičiški komerc, jednog od vodećih distributera na tamošnjem tržištu, zaokružila svoj distribucijski sustav u regiji jugoistočne Europe. Tako kompanija danas međunarodnim principalima osigurava distribucijske usluge najvišeg standarda na svim regionalnim tržištima – u Hrvatskoj, Sloveniji, BiH, Srbiji i Makedoniji.

http://www.kupujmo-hrvatsko.hr/atlantictrade/atlantic.htm

S tim da je ovo sve preuzeto bez love od IPO-a.
IPO-om je skupljeno oko 50 mil. EUR.
Uz pretpostavku da veci sio ide na naku akviziciju sto ne sumnjam uz ajmo reci sektorsku EBITDA marzu od 20%, i multiplu od 10, ATGR moze preuzeti firmu od nekih 150-180 mil kn salesa.

Brat bratu, neg dignu malo kredita i mogu uzeti 75% Bosnalijeka.
To sam brezveze laprdnuo, iako zasto ne…
Uz postojeci d/e od 50% imau prostora za jos duga….
Sto je vise gledam to mi vise vrijedi…
Inace, malo sam kalkulirao, njihov ke je uzet od 10%, sad da li je to malo uz kd od 6.25, jel ima tu neki risk premium??MOzda ima ali sitni.

Vipy, comments?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Rekao sam ja ranije o ATGR sto mislim, davno prije je izasla na kotaciju…, nije bas pozitivno

Frima je slozena k’o beba. Medjutim, ono sto ja vidim kao problem je mogucnost rasta. Imaju cedevitu koja im je zlatna koka, sve ostalo mi se ne svidja, pogotovo ova ideja s Multipowerom. Dugorocno, ne vidim da ce distribucija opstati, odnosno, mislim da tu mogu imati samo negativan rast, zavisno od toga koliko TODA bude to dozvolio… Ipak, ono sto bi je napravio na mjestu mr. T je da bi pokrenuo logisticki business, sada su jako blizu, ali jos nisu krenuli u tu pricu. Ne smatram da je T do sada napravio nesto spektakularno (ne mislim da je los kao manager, ipak firma funkcionira kao po spagi), tako da ja jos ocekujem neke poteze koji ce ATGR stvarno naprviti velikim. Mozda ova sutnja u zadnje vrijeme ipak govori da se sprema nesto veliko i da su imali jasan cilj s lovom koja je dosla od IPO-a (ionako su oni imali i ranije dosta casha)

Btw, ne kazem da je ATGR pre ili potcijenjen, nego zasto do sada nisam usao te zasto cu jos malo pricekati

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Za distribuciju se slazem no za Multipower ne, no nema veze, zato uvijek netko kupuje dionicu a netko prodaje, zar ne?, to je samo stvar preferencija.
To je ono o cemu drvim na svim dionicama sa IPO-a, ne izlistavanje na burzi vec dokapitalizacija.
Rijec je o 50 mil. EUR, kao sto kazes casha su imali i prije, sada sa ovim d/e im je 50% tako da mogu jos uzeti kredita.
Nadzorni odbor im je samo takav tako da price o losoj strukturi su bezvezarije.
JA to gledam ovako:
Firma je dobra, poslozena, IPO nije bio napravljen radi Svetozara to sigurno.
Dobili su cash, cijena je trenutna i bez ovog casha ako ga gledamo kao mrtvi kapital potcijenjena (sad koliko, neka si svi sebi izracunaju, da li je fer 850-1150, svatko neka vjeruje onoliko koliko misli da je realno, mozda je istina negdje izmedju sto opet daje jednu trenutnu potcijenjenost), a sto ce napraviti sa tih 50 mil. EUR + barem jos toliko mogu uzeti…

JA sam voljan uloziti svoje pare u nesto sto ima smek, pricu, a moguce je da se nesto sprema, MAGMA cash upotrebljava za nove ducane, OK, ATGR ipak ne otvara ducane a i sam Emil prica o preuzimanjima sve u 16, nekako mu je omiljena ta tema, prije nego da se kockam sa ostalim dionicama.

Dobiti se moze puno, izgubiti se nemoze toliko…

Svako preuzimanje je rizicno naravno, i 80% akvizicija u svijetu (ako ne i vise) na kraju ne ispadne kako se htjelo, odnosno, post akvizicijski troskovi ispadnu preveliki, neznam ja sam optimista u svezi ove firme.

E sad da li ce distribucija puknuti, moguce je, cini 50% salesa, sad da ce padati, neznam, koliko ja kupujem u zadnje vrijeme nebih rekao (zezam se)..

A vidjet cemo…

Previse sam se raspisao..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

I ja sam se raspisao… i previse [proud], btw imas temu fundamentalna analiza, pa (do)daj doprinos [smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Gospodo, šta nije večina novca od IPO-a otišla kao isplata ocu Emila T.?

tanga je centar svemira!


Gospodo, šta nije večina novca od IPO-a otišla kao isplata ocu Emila T.?

Nije.
Otišla je za daljnja ulaganja u poslovni kadar, potencijalne akvizicije, te ulaganje u sadašnje, ali i buduće proizvode.

New Report

Close