ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Adris od Agrokora je dobio jamstva koja je država zakonima jamčila. Onda se država predomislila
Da su prodali dug, diskontno, Kingheadu oni bi i od Plenkovića osobno naplatli, ako treba
Sve je igra ucjene !

***mislil sam da nikad neću ovo napisati, ali svaka čast Vlahoviću što nije potpisao nagodbu…sad treba nadalje vrlo pametno odigrat kao u šahu barem 5 poteza unaprijed

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!


***mislil sam da nikad neću ovo napisati, ali svaka čast Vlahoviću što nije potpisao nagodbu…sad treba nadalje vrlo pametno odigrat kao u šahu barem 5 poteza unaprijed

Kao da je imao izbora? Dobio bi 0 ovako ili onako.

Ignore: KressoM, delux



***mislil sam da nikad neću ovo napisati, ali svaka čast Vlahoviću što nije potpisao nagodbu…sad treba nadalje vrlo pametno odigrat kao u šahu barem 5 poteza unaprijed

Kao da je imao izbora? Dobio bi 0 ovako ili onako.
[/quote]

Adrisu se nudilo 450mil…

Jadan ti sa takvim znanjem…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Kao dioničar ADRS sam izrazito ljut na nepotpisivanje nagodbe. Moglo se povratiti 450M HRK od ukupno uloženih 1.1B HRK, i zatvoriti ta priča te se okrenuti novim stvarima. Ovaj lov u mutnom sa tužbama u pravno neefikasnoj državi mi apsolutno nije jasan, koga oni sad tu planiraju tužiti i kada će se to realizirati? 2158? Tko će onda imati ikakve koristi od takvog poslovnog plana? Ako je stvarno istina da zbog 100M HRK nisu htjeli potpisati nagodbu onda su kompletni id**ti. Moje mišljenje


Kao dioničar ADRS sam izrazito ljut na nepotpisivanje nagodbe. Moglo se povratiti 450M HRK od ukupno uloženih 1.1B HRK, i zatvoriti ta priča te se okrenuti novim stvarima. Ovaj lov u mutnom sa tužbama u pravno neefikasnoj državi mi apsolutno nije jasan, koga oni sad tu planiraju tužiti i kada će se to realizirati? 2158? Tko će onda imati ikakve koristi od takvog poslovnog plana? Ako je stvarno istina da zbog 100M HRK nisu htjeli potpisati nagodbu onda su kompletni id**ti. Moje mišljenje

Ja kao dionicar apsolutno podrzavam nepotpisivanje.


Kao dioničar ADRS sam izrazito ljut na nepotpisivanje nagodbe. Moglo se povratiti 450M HRK od ukupno uloženih 1.1B HRK, i zatvoriti ta priča te se okrenuti novim stvarima. Ovaj lov u mutnom sa tužbama u pravno neefikasnoj državi mi apsolutno nije jasan, koga oni sad tu planiraju tužiti i kada će se to realizirati? 2158? Tko će onda imati ikakve koristi od takvog poslovnog plana? Ako je stvarno istina da zbog 100M HRK nisu htjeli potpisati nagodbu onda su kompletni id**ti. Moje mišljenje

Nije 450 miliona nego 20 % od posudjenog se adrisu nudilo. A i to je puno obzirom da je to posudjivanje i prodaja agrokora za kredite izgleda bio zajednicki plan IT i AV.

Status Quo: Roll Over Lay Down




***mislil sam da nikad neću ovo napisati, ali svaka čast Vlahoviću što nije potpisao nagodbu…sad treba nadalje vrlo pametno odigrat kao u šahu barem 5 poteza unaprijed

Kao da je imao izbora? Dobio bi 0 ovako ili onako.
[/quote]

Adrisu se nudilo 450mil…

Jadan ti sa takvim znanjem…
[/quote]

Daj ne pričaj bedastoće, kakvih crnih 450 milijuna!?!

Ignore: KressoM, delux

***valja spomenuti da je Adris, unatoć nepotpisivanju nagodbe, postao vlasnik 1,4% udjela u novom Agrokoru

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Adrisov udjel u novom Agrokoru,a prema sadasnjim procjenama, vrijedi cca 300 M kn.

ljudi slabo čitaju naše portale i novine već one slovenske pa su ne informirani.
danas je lijepo pisalo da su potraživanja adrisa 1,1 milijarda kuna a u pregovorima mu je nuđeno isplata 300mil.kuna u 100% iznosu kao r.vjerovniku i između 18-23% naplate od preostalih 800 mil. kao i 15 mil.eura kroz 5 godina.sada vi izračunajte koliko mu je nuđeno a po meni je to oko 600 mil.kuna.

Da je Adris prihvatio nagodbu + udio od 1,4% koji će moguće vrijediti puno više za 2-3 god., mogao je imati skoro potpuni povrat. Zanimljivo je da se ne spominje nikakva tužba nego se kao eto dovodi u pitanje zakonitost. Meni ovo izgleda kao da Adris želi nešto veće, a to vjerojatno pokušava direktno riješiti upravo sa onima čija je potraživanja osporio. Budući je teret sudovanja na fondu kao i činjenica da isti ne može raspolagati svojim udjelom do okončanja mogućeg dugogodišnjeg spora, Adris će vjerojatno igrati na tu kartu. Fond nije tu dugoročno i ako misli prodati morati će “zamoliti” Adris da povuče osporavanja, a to ima svoju cijenu.
Adris možda baci i oko na Jamnicu jer je financijski može poklopiti, a upravo bi mu fond bio lobist uz uvjet da se maknu osporavanja.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Inače moram reći da osobno ne podržavam ovaj ortački LEX i da je jasno da ovdje glasaju i oni koji su isplaćeni 100%, kao i činjenica da prednost imaju neosigurani vjerovnici u odnosu na osigurane i sve ono što Kolakušić kaže, a čovjek je ipak mjerodavan u odnosu na političare pa i nas koji ovdje pišemo.
Imam ADRS-P-A

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


ljudi slabo čitaju naše portale i novine već one slovenske pa su ne informirani.
danas je lijepo pisalo da su potraživanja adrisa 1,1 milijarda kuna a u pregovorima mu je nuđeno isplata 300mil.kuna u 100% iznosu kao r.vjerovniku i između 18-23% naplate od preostalih 800 mil. kao i 15 mil.eura kroz 5 godina.sada vi izračunajte koliko mu je nuđeno a po meni je to oko 600 mil.kuna.

Vi ocito ne znate racunati. Kako ste dosli do 600 miliona kuna ? I u kojem vremenskom periodu ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Adris ima dobre odvjetnike i dovoljno novca da se upusti i u dugoročno sudovanje. MIslim da će se oni na kraju naplatiti u daleko većem iznosu nego da su pristali na ove uvjete koji su im nuđeni. Njima ne gori pod nogama kao npr. Francku pa da moraju pristati na ucjenu. Osobno pozdravljam ovaj potez Adrisa jer su u pravu da će vrijeme pokazati da ovakva nagodba nije dobra ni za državu.

New Report

Close