ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ante909, 16.11.2023. u 13:55

 





plavi01, 27.10.2023. u 18:14



 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/evo-kako-su-poslovali-adris-cromaris-i-croatia-osiguranje/2507304.aspx

https://www.adris.hr/odnosi-s-javnoscu/vijesti/adris-grupa-i-grupacija-encro-potpisale-ugovor-o-zajednickom-ulaganju/

 

sve Adrisove investicije od prodaje duhana do danas (500 M eura) nisu donijele veći povrat novaca na uloženo. Cromaris se pokriva sa nešto plusa. Maistra ne znamo koliko je uloženo u hotele. Hup-z je dobro ulaganje ali sada se puno ulaže u obnovu hotela koji su na dobrim pozicijama. Investicija u kupnju/rušenje/gradnju hotela Marjan u Splitu predugo traje i koliko sveukupno košta nemam pojma. Sada se ide u dobar posao sa energijom rezultati isto kroz par godina.

Novac od duhana je popušen kroz sve ove godine jer prave akvizicije koja bi odmah vračala novac nije bilo. ( taj posao možemo pratiti na Tplovidbi/turisthotel/atpl/i vjerojatno jdpl.)

upravljanje adrisom je spaljivanje novaca koji ionako nije njihov.

 



 

Vi poprilično lupetate pa što bude. Mislim jasno je da vas nervira što dionica tavori ali to je druga priča.

Adris je do prodaje duhana isplaćivao 7 kn divke, a te godine 50 kn. Kupnja Crosa je vrhunska investicija. Tu je i Hup. Cros zarađiva više od duhana zadnjih godina i to samo Adrisov dio. I udjele u Slo osiguranjima je netko kupio. Adris ne doživljava male dioničare , možda dijelom jer je prevelik. Pa ni Ht na mari za male. Biste li vi?

Adris samo treba investirati u vlastite dionice, to bi bila najbolja akvizicija. Naravno to treba biti agresivno kupovanje vrijednosti do jedne cijene, a onda te dionice poništiti.

Da nije Slo politika stavila šapu Adris bi danas bio vlasnik Save.

Zadnjih godina je i divka ok, covid je to poremetio ali vraća se ubrzano na uzlazni trend. Mali ovdje ne mogu dizati cijenu, a trejderi nemaju što tražiti. Ovdje je igra velikih brojki.

Ako malo bolje pratite ipak i Adris za vrijeme turbulencija padne 100 kn, tada treba koristiti takve poklone.

Slazem se s ovim u potpunosti.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Cijena na burzi odgovara očekivanim prinosima. 

Tako piše analitičar koji je kratko i sažeto napisao sve o adrisu.

Bilo bi dobro da netko objavi cijeli text.

Moje zapažanje je da nečije lupetanje je da ne vidi dalje od nosa.

HALLO,

JL, magazin JL +delo, CO je po prihodima za oko trećinu manje od druge najveće slovenske osiguravajuće kuće Save Re. 

Kako posluje Triglav možda ima netko podatke.

Koliko love je ulupano u hotel Marjan u splitu u posljednjih 10 godina a sada je tek u fazi rušenja/gradnje do 2026.

 

 

plavi01, 16.11.2023. u 14:49

Cijena na burzi odgovara očekivanim prinosima. 

Tako piše analitičar koji je kratko i sažeto napisao sve o adrisu.

Bilo bi dobro da netko objavi cijeli text.

Moje zapažanje je da nečije lupetanje je da ne vidi dalje od nosa.

Nije Adris za djecu, to je za portfolio od 7 znamenki pa na više. Cijena na burzi je stvar ponude i potražnje i uglavnom ne odražava vrijednost, zato znalci uvijek kupuju kad je panika i prodaju kad je euforija. Usput pokupe i koju dividendu. TK Adrisa je smiješan i to svaki iskusan investitor zna.

Kad se druka na ovakvoj mrcini od firme, za Hr pojmove, to je kao kad frustrirani Hrvati govore kako je SAD ekonomski gotov jer eto dolazi Brix.

Sjećam se histirije po forumu kad se gradio Hotel Park, da je preskup, a zapravo je to bila super investicija koja je pored toga podigla cijelu destinaciju na viši nivo.

Maistra je ove godine rasturila, a i laiku je jasno da će ubrzo imati cjelogodišnji turizam. Zagreb, Rovinj, Dubrovnik, Split.

Ante Vlahović neće živjeti vječno, a jednom kad ode to će biti pozitivan okidač za ovu dionicu .

Adris će biti 100% vlasnik Crosa. Pogledajte tamo fin. imovinu. Na ovoj cijeni i niže Adris se kupuje, očekivana divka oko 4,5 – 5 % . Poslije cijena uvijek odradi 15-20 % rasta pa se može i kapitalno zaraditi ( ja npr kratim polako kako cijena potegne gore).

Stvari se mijenjaju na dnevnoj razini, svaki tjedan neka nova kriza ali treba malo iskustva i love u svemu tome.

Kad je dionica u pandemiji pala sa 510 kn na 300 samo neiskusni nisu nakupovali.

Sad cijena pada, a dobit , ebitda, prihod raste. Raj za investitore.

 

 

 

 

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Analitičari, stručnjaci, uvaženi profesori , brokeri su iskusnom investitoru potpuno nebitni jer oni ne zarađuju na TK za razliku od investitora.

Investitor pored fundamenata poznaje i psihologiju masa i koristi volatilnost na tržištu. Ne teži kupnji na dnu jer to ne postoji ali kupuje na jačem padu ili paničnoj rasprodaji.

Malo truda, par autobiografskih knjiga dugogodišnjih investitora, reinvestiranje, strpljenje i mijenjati odluka i portfolia ukoliko se mijenjaju i okolnosti za izabranu dionicu. Ne sva jaja u istu košaru i nikako se zaljubiti u dionicu. Uvijek ima prilike. Nekad je najbolje ne raditi ništa, a casha uvijek imati u nekom postotku u slučaju neočekivanih poklona.

Na Hr tržištu bježati od firmi gdje država kroji, ona će vas uvijek pokušati nasukati jer priprema teren unaprijed određenim likovima, a oni ne žele skupo, a vole badava.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Na seebiz upravo ima članak o sava re gdje adris ima jednu od svojih najboljih investicija u pokušaju kupnje Slo osig. Nisu uspjeli. Slo sada hoće otkupiti adrisovov dio ali malo morgen.

Adrs ra skuplja 183kn od Adrs pa. Mislim da je ovo apsolutni rekord do sada.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Znači 45%

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

ante909, 16.11.2023. u 16:06

Analitičari, stručnjaci, uvaženi profesori , brokeri su iskusnom investitoru potpuno nebitni jer oni ne zarađuju na TK za razliku od investitora.

Investitor pored fundamenata poznaje i psihologiju masa i koristi volatilnost na tržištu. Ne teži kupnji na dnu jer to ne postoji ali kupuje na jačem padu ili paničnoj rasprodaji.

Malo truda, par autobiografskih knjiga dugogodišnjih investitora, reinvestiranje, strpljenje i mijenjati odluka i portfolia ukoliko se mijenjaju i okolnosti za izabranu dionicu. Ne sva jaja u istu košaru i nikako se zaljubiti u dionicu. Uvijek ima prilike. Nekad je najbolje ne raditi ništa, a casha uvijek imati u nekom postotku u slučaju neočekivanih poklona.

Na Hr tržištu bježati od firmi gdje država kroji, ona će vas uvijek pokušati nasukati jer priprema teren unaprijed određenim likovima, a oni ne žele skupo, a vole badava.

E moj Ante, sve je to lijepo napisano i slažem se u svemu.

Međutim ajde objasnite mi Adrs i Adrsp , a nije državna firma –  zašto i kako mogu praviti ovoliku cijenovnu razliku.

Očito nešto rade ispod stola,podižu Adrsr da se vidi 5-ta ponuda na prodaji po 100€ a adrsp spuštaju ispod 53€ i namjerno doslovno pokazuju da će dionica iči prema njihovim zamislima tj.prema dolje. Bilo tko , tko imalo prati AdrsP može lako iščitati taj scenario.

Ima dionica ADRS kupca koji iz njemu znanih razloga kupuje na veliko. Kada se pogledaju nalozi ispred prva dva od 76,5 € i niži od samo 71 € i 71,5 € kao da nema interesa za ostale investitore. Da nema te pojedinačne kupnje dionica bi vjerojatno bila neinteresantna kao i ADRS2. Ovisi dokle će biti te kupnje, kada će stati.

Hahaha, možda je MP dobila pogrešan info ili krivo čula kad je kupovala povlaštene dionice jer tko drži do sebe kupuje redovne. Pošto je kod nas sve moguće moj je prijedlog da se povlaštene dionice ponište ili kak se to već veli delistiraju jer ovak ništ nebu s njima. Prvo treba sredit redovne. Dvije gl. dioničare idu u zaba IC

Kak bu dalje možda zna ANTE

Majo mila kad vidim slike hotela Marjan u splitu takve slike srušene građevine ne vidim ni iz Gaze.

Ja bi molio da me netko informira kaj se to ruši od krova do podruma ili novinari pogrešno pišu. Možda poštovani ante zna nešto više.

plavi01, 10.12.2023. u 14:31

Majo mila kad vidim slike hotela Marjan u splitu takve slike srušene građevine ne vidim ni iz Gaze.

Ja bi molio da me netko informira kaj se to ruši od krova do podruma ili novinari pogrešno pišu. Možda poštovani ante zna nešto više.

Kolega plavi01

Sve je pod kontrolom, bar što se tiče rušenja hotela Marjan.

Paralelno sa rušenjem starog glavnog objekta odrađuju se iskopi za budući objekt te zaštićivanje građevne jame, što je vjerojatno financijski jako izdašno.

Hahaha, dobro ja gatam da tko drži do sebe kupuje povlaštenu redovnu dionicu adrisa koja jedina ima rast u grupi a bid sve jači. Sva sreća da se je kupovala stari uređeni hotel marjan pa se sada ruši a onda će krenuti u izgradnju novog hotela tako da adris bar zna kuda će ulagati novce i prošlih i budućih 5 godina jer dok se ulaže nema zime za firmu.

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/53014

Investicijski ciklus vise od 600 miliona eura u sljedece tri godine

Trzisna kapitalizacija cca 1,142 milijarde eura.

New Report

Close