ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon ove eksplozije adris je cjenovno tamo gdje je bio 2019 g. na 80 eura I sada povlaštena može na 70 eura isto tamo gdje je bila 2019 g. A tolika cijena je za sada nekako i u redu. U 2019 g. ja sam očekivao da će prema 100 eura.

Danas čak i prodao po toj cijeni.

Živi bili pa vidjeli.

Pusa svima a naročito ivani

Treba pisati i danas prodano po toj cijeni.

Kada gledamo maistru IC ima sve više postotaka maistre pa ako je to sve u režiji adrisa/možda postane potpuni vlasnik a to nije ni u Hupz, maistri a hotel u splitu postaje teško breme za ovu upravu.

Adris grupa u nekakvom restrukturiranju. Izašli su iz cros-p a isto tako i rba je izašao.

plavi01, 09.10.2023. u 14:48

Adris grupa u nekakvom restrukturiranju. Izašli su iz cros-p a isto tako i rba je izašao.

Nisu izašli nego su ono što su imali pod svojim računom i pod RAIFFEISENBANK skrbničkim sve stavili na jedan skrbnički (INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O./ADRIS GRUPA)

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Fala Krešo na nadopuni. Adris/Icapital su u ozbiljnom poslu u grupi adris što je poslovni cilj možda se najavi u izvještaju za 3q.  Rovinj je tabu tema.

Krešo sjedni 1

To je ocjena od malih dioničara. Pogledaj malo bolje

Au. Maistra u crvenom 10 tak posto. Mora da su loši rezultati za 3q ili je zalutala neka raketa iz Izraela. Hahaha ko i onaj dron o kojem još nitko ne zna kako je došao do zagreba. 

Adris grupa David coperfild američki izulionist gleda: AV u zabi, PC u hita papirima, mon perin u adrisu i hita, Icapital je MM. Ja sam se zgubil. Halo, Krešo jel to tak ili je nekak drukčije. To jedino možda zna samo AŽ iz investiramo .com. Moj stari pc to više ne može pratiti.

plavi01, 11.10.2023. u 14:26

Au. Maistra u crvenom 10 tak posto. Mora da su loši rezultati za 3q ili je zalutala neka raketa iz Izraela. Hahaha ko i onaj dron o kojem još nitko ne zna kako je došao do zagreba. 

Adris grupa David coperfild američki izulionist gleda: AV u zabi, PC u hita papirima, mon perin u adrisu i hita, Icapital je MM. Ja sam se zgubil. Halo, Krešo jel to tak ili je nekak drukčije. To jedino možda zna samo AŽ iz investiramo .com. Moj stari pc to više ne može pratiti.

Ne znam… Ne pratim ja to… Meni je bitno da vrijedi… Neka padne još sve 10-20%, da mogu jeftinije kupiti.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Croatia osiguranje

66,719 % ima adris a 33 % ima cerp.

Udjeli u Slo osiguranjima

Skoro 100 % vlasništvo u Maistri i Hupz. Hotel u Dubrovniku a u splitu je započela izgradnja hotela.

Dividenda iz Slovenije dolazi a u crosu stoji neubrana.

Adris je financijski jak. Dali je država spremna na daljnju suradnju a adris na akviziciju.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/evo-kako-su-poslovali-adris-cromaris-i-croatia-osiguranje/2507304.aspx

https://www.adris.hr/odnosi-s-javnoscu/vijesti/adris-grupa-i-grupacija-encro-potpisale-ugovor-o-zajednickom-ulaganju/

 

sve Adrisove investicije od prodaje duhana do danas (500 M eura) nisu donijele veći povrat novaca na uloženo. Cromaris se pokriva sa nešto plusa. Maistra ne znamo koliko je uloženo u hotele. Hup-z je dobro ulaganje ali sada se puno ulaže u obnovu hotela koji su na dobrim pozicijama. Investicija u kupnju/rušenje/gradnju hotela Marjan u Splitu predugo traje i koliko sveukupno košta nemam pojma. Sada se ide u dobar posao sa energijom rezultati isto kroz par godina.

Novac od duhana je popušen kroz sve ove godine jer prave akvizicije koja bi odmah vračala novac nije bilo. ( taj posao možemo pratiti na Tplovidbi/turisthotel/atpl/i vjerojatno jdpl.)

upravljanje adrisom je spaljivanje novaca koji ionako nije njihov.

Ali AV može svog frenda Todu pozvat da dođe kod njega malo u Rovinj u hotel s 5 zvjezdica. To je super.

JL, next busines

Financ. holding Adris čiji je većinski vlasnik AV zbog raspršenih ulaganja teško je realno ocijeniti poslovanje. Burzovna cijena predstavlja oko 40% knjiga. vrijednosti. cijena na burzi odgovara očekivanim prinosima. Divka cca 3%.vlasništvo maistre 90%, CO 70%.čiji su prihodi manji od druge Slo osig. tvrtke.

Moje zapažanje je da je duhan prodana za 500M eura i proizveo financ. efekt nula a bio je financ. top. Perpetum mobile AV melje i dalje.

Inače, Adris ima dug 0,7 ebitda. Roe je slab ali ga zato možete kupiti za 0,6x book. Pogledajte omjer cash/ cijena. Čak i neto dobit polako ide gore, ekonomija volumena ipak radi.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

plavi01, 27.10.2023. u 18:14

https://www.index.hr/vijesti/clanak/evo-kako-su-poslovali-adris-cromaris-i-croatia-osiguranje/2507304.aspx

https://www.adris.hr/odnosi-s-javnoscu/vijesti/adris-grupa-i-grupacija-encro-potpisale-ugovor-o-zajednickom-ulaganju/

 

sve Adrisove investicije od prodaje duhana do danas (500 M eura) nisu donijele veći povrat novaca na uloženo. Cromaris se pokriva sa nešto plusa. Maistra ne znamo koliko je uloženo u hotele. Hup-z je dobro ulaganje ali sada se puno ulaže u obnovu hotela koji su na dobrim pozicijama. Investicija u kupnju/rušenje/gradnju hotela Marjan u Splitu predugo traje i koliko sveukupno košta nemam pojma. Sada se ide u dobar posao sa energijom rezultati isto kroz par godina.

Novac od duhana je popušen kroz sve ove godine jer prave akvizicije koja bi odmah vračala novac nije bilo. ( taj posao možemo pratiti na Tplovidbi/turisthotel/atpl/i vjerojatno jdpl.)

upravljanje adrisom je spaljivanje novaca koji ionako nije njihov.

Vi poprilično lupetate pa što bude. Mislim jasno je da vas nervira što dionica tavori ali to je druga priča.

Adris je do prodaje duhana isplaćivao 7 kn divke, a te godine 50 kn. Kupnja Crosa je vrhunska investicija. Tu je i Hup. Cros zarađiva više od duhana zadnjih godina i to samo Adrisov dio. I udjele u Slo osiguranjima je netko kupio. Adris ne doživljava male dioničare , možda dijelom jer je prevelik. Pa ni Ht na mari za male. Biste li vi?

Adris samo treba investirati u vlastite dionice, to bi bila najbolja akvizicija. Naravno to treba biti agresivno kupovanje vrijednosti do jedne cijene, a onda te dionice poništiti.

Da nije Slo politika stavila šapu Adris bi danas bio vlasnik Save.

Zadnjih godina je i divka ok, covid je to poremetio ali vraća se ubrzano na uzlazni trend. Mali ovdje ne mogu dizati cijenu, a trejderi nemaju što tražiti. Ovdje je igra velikih brojki.

Ako malo bolje pratite ipak i Adris za vrijeme turbulencija padne 100 kn, tada treba koristiti takve poklone.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

New Report

Close