ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Korektno izvješće, ekstra porez će platiti naravno.

Ali ova godina bi mogla biti već osjetno lošija, inflacija će jako nagristi profite.

Od rekordne objave adrisa cijena povlastene dionice  je skočila nesto manje od 2e,sta i nije neki skok.Danas je trgovina isla do 54.40 ali bid je puno više ojača.S obzirom da će i skupština i vjerovatno veća divka od 2e tako da se očekuje dobar porast jos s obzirom da opravda fi i divku.Ask je vidno popustija.Bacite oko malo na adris2 i najinteresantnije da je redovna puno visa od povlastene sta u proslosti i nije bas slucaj.U svakom slucaju povlastena ima jako puno razloga za rast.Mozda pretjerujem ali tako mislim i instikt me rijetko vara.

Adris grupa iskazala je dobit od 12,5 milijuna eura, 54 puta veću nego u prethodnoj godini. Pritom treba upozoriti da je ovdje riječ o nekonsolidiranim rezultatima, odnosno o matičnom društvu Adris grupa d.d. (bez Cromarisa te Croatia osiguranja – koje je na petom mjestu među pojedinačnim tvrtkama – i Maistre na 11. mjestu). Inače, cijela grupacija ostvarila je 16 posto rasta prihoda i 36 posto rasta dobiti.

 

piše lider

U travnju je NO i prijedlog skupštini za dividendu.Ako je prosle godine bila 2 eura ove godine realno je očekivati 2,5-3 eura.Nadam se da će mo se do tada  stabilizirati na 60e a za to opravdava FI koje je na rekordnoj razini.Predviđanja za ovu sezonu su odlična tako da se mora dionica odključati .

Ne zna se tko je kilaviji Icapital kao održavatelj adrisa i ETF 7CRO ili uprava adrisa (AV) kojoj se baš i fučka kolika je cijena dionice jer se očekuje divka i nagrada u dionicama za menađment. Icapital se čudi kako nitko ne kupuje ETF 7cro gdje je naših 10 lidera sa zse dok prodaja etf 7bet rumunjska ide dobro kao i 7slo.

adris kao jedna od glavnih sastavnica crobexa i ETF cro ponašaju se kao pijani miljonjeri.hoteli gradnja i rekonstrukcija košta kao sv.Petra kajgana a pitaj boga koliko košta Marjan,agrokor i koliko love curi kroz nagrade,bonuse i zaklade.

Adrisovi hoteli zaista kostaju kao Sv Petra kajgana, ali su stalno puni. Firma je očajna za male dioničare investitore.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Glavna skupština Adris grupe: Rezultati iznad pretkriznih

Dionica je jeftina. Dividenda je manja od 4 %.  Da je 100 eura dionica s ovakvim rastom ne bi bila skupa. Ali….

Status Quo: Roll Over Lay Down

Upravo tako, book je već preko 73 EUR, tako da mi nije jasno zašto se uopće i trguje ispod njega, ako već ne oko 100EUR?

Ove godine vjerojatno stižu rekordne zarade i to u svim segmentima / djelatnostima.

Možda je sad vrijeme da se napokon odlijepi od 60 EUR (P/A), jer je u ove 3 godine od onog pada zbog Covida 2019. porasla vjerojatno najmanje od svih dionica, te je još daleko od 67 EUR iz 2019/2020 koliko je bila prije Covida.

forumas., 27.06.2023. u 09:02

Upravo tako, book je već preko 73 EUR, tako da mi nije jasno zašto se uopće i trguje ispod njega, ako već ne oko 100EUR?

Ove godine vjerojatno stižu rekordne zarade i to u svim segmentima / djelatnostima.

Možda je sad vrijeme da se napokon odlijepi od 60 EUR (P/A), jer je u ove 3 godine od onog pada zbog Covida 2019. porasla vjerojatno najmanje od svih dionica, te je još daleko od 67 EUR iz 2019/2020 koliko je bila prije Covida.

 

R-A je i dalje 72 -73 € a P-A na cca 57,8 €

 

Prije je bilo uobičajeno da je redovna skuplja od povlaštene 10-12% ali ovo sad je 25% !!!

 

Bilo bi lijepo tumačiti da to pokazuje podcjenjenost povlaštene 😉

 

 

A kako tumačiti da R ima na kupnji preko 7000 kom a P par stotina kom.

Toliko kupnje na maistri kao danas nije bilo nikada pa imamo dobro zelenilo što nije bilo godinama.

Toliko kupnje na maistri i zelenila nije bilo godinama

Što se događa sa Adrisom?

https://zse.hr/hr/profili-turistickih-kompanija-na-zse-hr/2690

Evo malo zivota za tuirzam na zse. Za sada jedino sto sam sluzbeno novo vidio uz jos jedan clanak posvecen MAIS.

Ono sto mi je jako sumnjivo je da su volumeni jako mali za ovakve skokove dionice tipa ADRS. Nagadanja su od toga da im je rijesen spor za Agrokor ili da ih kupuje neko.

Da oni kupuju (LPLH ili RIVP), prije bi bio vatromet na tim dionicama. Ali ovo je zse, sve je moguce.

Ono sto zanima je sto mozemo ocekivati priblizavanjem Q3 rezultata na turistickim dionicama. A vidim da je NB poceo sve vise pisati i javno pise o tome koje su mu najvece pozicije…

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/51409

Ma naravno…

New Report

Close