ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 17:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
6.504
499
12,95
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Nije li toliki bonus prevelik, da ne kazem megalomanski? Kovacevickin bonus u ERNT-u je 200 dionica.

Bonus je sramotno velik. 10 000 dionica su platili svi ostali suvlasnici – dioničari. Lagano je čovjeku kapnilo 1 800 000 kuna.



Nije li toliki bonus prevelik, da ne kazem megalomanski? Kovacevickin bonus u ERNT-u je 200 dionica.

Bonus je sramotno velik. 10 000 dionica su platili svi ostali suvlasnici – dioničari. Lagano je čovjeku kapnilo 1 800 000 kuna.
[/quote]
ADPL je privatna firma i vlasnici sami odlucuju kako ce alocirati sredstva. U tome sudjeluju srazmjerno vlasnickom udjelu.
Da budem konkretan, mojih 400 komada cini 0,009% vlasnista pa je moj osobni trosak bonusa PU oko 170kn. Obzirom na isplacenu dividendu, rast cijene dionice i poslovanja drustva u tekucoj godini iznos bonusa je opravdan. Tko misli da nije neka proda, dionicarstvo je slobodan izbor.
Ako se mene pita, neka mi sve investicije do kraja zivota budu kao ADPL u 2018. godini…

Rastimo zajedno...

1000 zaposlenika u Hrvatskoj, 1000 kunica svakom radniku jednako je milion kuna. Drugu direktoru skoro 2 miliona kunica. Pošteno da ne može poštenije.

Parica
Upravo tako treba sagledavati stvari.
Vaš trošak po dionici je 0.425 kn, što je 40% manje od minimalne brokerske provizije za kupnju ili prodaju iste.
Ovdje će ključan biti Q4. Ako on bude dobar dionica će opravdavati cijenu od 250 kn.

P.S.
Ne volim licitirati brojevima jer može zvučati navlakački, ali sadašnji P/E je malo veći od 8 što bi se moglo i dodatno smanjiti, a to je doista smiješno.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Što treba napraviti kakav hvalospjev možebitnih dobitaka i probitačnih informacija da bi se moderatoru smanjio ego u prijevodu kako mu se uvući u analni otvor.


Bonus je sramotno velik. 10 000 dionica su platili svi ostali suvlasnici – dioničari. Lagano je čovjeku kapnilo 1 800 000 kuna.

– ovo je jako loše za tržište kapitala ZSE.hr.
– kad do ove inf. dođu i ostali direktori preduzeća s ZSE.hr. pa se počmu takmičiti komu će više kapnuti ode ovo naše tržište u 3…..
– a veliki je problem što je trenutno tržište u velikoj banani.

– I love this game.
Pozdrav !




Nije li toliki bonus prevelik, da ne kazem megalomanski? Kovacevickin bonus u ERNT-u je 200 dionica.

Bonus je sramotno velik. 10 000 dionica su platili svi ostali suvlasnici – dioničari. Lagano je čovjeku kapnilo 1 800 000 kuna.
[/quote]
ADPL je privatna firma i vlasnici sami odlucuju kako ce alocirati sredstva. U tome sudjeluju srazmjerno vlasnickom udjelu.
Da budem konkretan, mojih 400 komada cini 0,009% vlasnista pa je moj osobni trosak bonusa PU oko 170kn. Obzirom na isplacenu dividendu, rast cijene dionice i poslovanja drustva u tekucoj godini iznos bonusa je opravdan. Tko misli da nije neka proda, dionicarstvo je slobodan izbor.
Ako se mene pita, neka mi sve investicije do kraja zivota budu kao ADPL u 2018. godini…
[/quote]
To bi bilo OK ako bi ti direktori isto tako kada ostvare minus za firmu na kraju godine vraćali dio novca iz vlastitog džepa sukladno minusu koji su ostvarili. Ovako oni uzimaju bonuse bila firmu i u minusu ili u plusu. Samo je razlika u visini bonusa. To nikako ne valja, jer nisu nikada na gubitku. Minus je samo vaš minus a moj je dobitak bio to i minus ili plus. Ma bravo!

Kao i drustva tako i radnici/menadjeri jesu ili nisu konkurentni. Mudrujete kao da svatko moze bit PU ovakve, izvozno orjentirane firme i to u jednom od najzahtjevnijih sektora. E pa nemoze!!! Tko ima ovakav rezultat na globalnom trzistu ima moj respekt pa zato i nemam problem sudjelovat u njegovom bonusu.
Osim toga, iznos bonus (oko 1,8 mil kuna) i nije neka cifra.
Nije ovo drzavna prcija pa da se isplacuje bonus kvazi strucnjacima/rodjacima neovisno o rezultatu, ovo je kapitalizam “koliko para toliko muzike”.
U slucaju gubitka nema bonusa, covjek radi samo za placu i osobno najvise gubi.
Stvarno ne razumijem sto nekom smeta, osim iz ljubomore, isplata bonusa uspjesnom PU.
Cak mislim da vecini nas koji smo “unutra” to uopce ne smeta…cudno🤔🤔

Rastimo zajedno...


To bi bilo OK ako bi ti direktori isto tako kada ostvare minus za firmu na kraju godine vraćali dio novca iz vlastitog džepa sukladno minusu koji su ostvarili. Ovako oni uzimaju bonuse bila firmu i u minusu ili u plusu. Samo je razlika u visini bonusa. To nikako ne valja jer nisu nikada na gubitku. Minus je samo vaš minus a moj je dobitak bio to i minus ili plus. Ma bravo!

Dobro zapažanje. Slažem se. PU ne snosi baš nikakav rizik. Čak i da loše vodi poduzeće, otpustit će ga uz zlatni padobran.

Inače, danas dnevni promet 3000 kn. Da nije opet intervenirao trezor u obrani cijene?

Zašto mi je prouka obrisana ako sam iznio teoriju da od ovih Marinkovih, skoro 2 miliona kuna možda nešto ide i na donacije matičnoj stranci?? Pa što je tu čudno ili nemoguće

Ela18, 21.12.2018. u 08:31
Meni je veci problem da ministri upravljaju s milijardama kuna, imaju placu od 18-20k koja definitivno nije stimulativna, a mnogi od njij nemaju pojma sto rade pa se covjek pita da li su i to zasluzili. Dao bih i njima ovakve bonuse kad bi doveli drzavu do te razine da bude medju drzavama ono sto je ADPL medju firmama.

Gle, s ovim se mogu složiti. Ne vidim što ministri koji pojma nemaju imaju tražiti po nadzornim odborima, kako je to zamišljeno novim azakonom.
Međutim, što se bonusa tiče, on treba biti u rangu s bonusima kakve primaju menadjeri sličnih izvozno orijentiranih firmi.

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/5XZ5Ca0V0dJUnRkhahl6Cg==.pdf

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Kao i drustva tako i radnici/menadjeri jesu ili nisu konkurentni. Mudrujete kao da svatko moze bit PU ovakve, izvozno orjentirane firme i to u jednom od najzahtjevnijih sektora. E pa nemoze!!! Tko ima ovakav rezultat na globalnom trzistu ima moj respekt pa zato i nemam problem sudjelovat u njegovom bonusu.
Osim toga, iznos bonus (oko 1,8 mil kuna) i nije neka cifra.
Nije ovo drzavna prcija pa da se isplacuje bonus kvazi strucnjacima/rodjacima neovisno o rezultatu, ovo je kapitalizam "koliko para toliko muzike".
U slucaju gubitka nema bonusa, covjek radi samo za placu i osobno najvise gubi.
Stvarno ne razumijem sto nekom smeta, osim iz ljubomore, isplata bonusa uspjesnom PU.
Cak mislim da vecini nas koji smo "unutra" to uopce ne smeta…cudno🤔🤔

Potpisujem… Unutra sam i ne smeta me ovakav bonus. Jedino bih volio vidjeti da je za navedene dionice ograničeno raspolaganje i uvjetovano ostankom u firmi, a taj podatak nisam vidio…

Unutra sam i ne smeta me bonus, a unutra sam i iz razloga što sam doznao od zaposlenika da su plaće male ali redovne, da su gazde škrte. Iz istog razloga nisam u ERNT. Primili su tehničare na održavanju mreže iz HT i tamo se uz poslove za firmu istovremeno obavljaju i privatne stvari, a osim toga radnici mijenjaju mjesto boravka što dalje od radnog mjesta kako bi dobili što veće putne troškove. Pa sad uočite gdje se gubi i dobija profitabilnost. Treba samo pomnožiti broj radnika sa ovakvim pojavama pa će te doći do daleko većih brojki od bonusa iza kojeg stoje rezultati.

New Report

Close