ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 31.05.2024. u 15:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
21.281
1,637
12,95
13,05
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Plavi ta info o rastu Dacije je već ukalkulirana u ovaj rast Adpl u zadnjih mjesec-dva od 30%.

Aha… nisam znao, oprostite… pisalo je negdje da je nešto ukalkulirano u cijenu?
Kada je izašla informacija za prodaju u lipnju?
U ožujku?

Slabo pratim izgleda.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ukrajinci ili Rusi srusili civilni avion iznad Ukrajine… Stvari bi se mogle ponovno jako zakuhtati tamo..

...


Ukrajinci ili Rusi srusili civilni avion iznad Ukrajine… Stvari bi se mogle ponovno jako zakuhtati tamo..

Nije potvrđeno da je “srušen” ili “pogođen” vec samo da je pao.
Uzroci nepoznati, obje strane negiraju da su gađale avion.

Ne treba se sa svima zamarati.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Ukrajinci ili Rusi srusili civilni avion iznad Ukrajine… Stvari bi se mogle ponovno jako zakuhtati tamo..

Nije potvrđeno da je "srušen" ili "pogođen" vec samo da je pao.
Uzroci nepoznati, obje strane negiraju da su gađale avion.

Ne treba se sa svima zamarati.
[/quote]

jel se saznao razlog pada?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Ne treba se sa svima zamarati.

pogledaj kako se DAX time “zamara” i tone! bio je neki dan na 10000 bodova, sad je na 9680!

moderatori na forumu provode političku CENZURU, uvode verbalni delikt te krše slobodu govora zajamčenu Ustavom jer brišu forumaške nickove i poruke s čijim se političkim stavovima ne slažu !!!

Opaaaa…10 kila dionica stječeno[emo_cool]
http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ADPL_stjecanje_otpustanje_2014__187201490649.pdf


Opaaaa…10 kila dionica stječeno[emo_cool]
http://zse.hr/userdocsimages/stjecanje_otpustanje/ADPL_stjecanje_otpustanje_2014__187201490649.pdf

Hm, reklo bi se da se ima kad se kupuje …. i to su pogurali cijenu na veselje svih dioničara.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Malo sto mi osobno ulijeva povjerenja u firmu kao:

1. dobro i transparentno izvješće
2. kupovina udjela od strane uprave
3. manjak uplitanja države u poslove firme

Ne očekujem čudo od izvješća ali nikada se nezna – moze ici na obje strane.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ADPL VaR.

Value at risk je jednostavna metoda koja govori koliko gubimo u određenom slučaju vjerojatnosti.

Recimo ja sam uzeo 1 godinu dana trgovanja za ADPL dakle t -365 do t gdje je t 27/07.

Jendostavno, imamo distribuciju varijance kretanja cijene na dnevnoj bazi kroz godinu.

Uzimamo uz 95% vjerojatnosti najgorih 5% dana koje mozemo pogoditi. Dakle ako 5% mozemo pogoditi to znaci da 95% ne mozemo i obrnuto tj postoji 5% sanse da se ti najgori slucajevi dogode.

dakle VaR uz 95% vjerojatnosti govori da pad nece biti veći od – 1,75%.

VaR uz 99% vjerojatnosti govori da pad ne bi trebao biti veći od – 2,75%

Var 95% uz milijun kuna u ADPL govori da ne bi trebali u danu izgubiti vise od 17,5 tisuca kuna
VaR 99% govori da gubitak u danu ne bi trebao biti veći od 27,5 tisuca kuna.

To je historical temeljem zadnjih godinu dana. Ne uracunavaju se driftevi niti ciklike.

Jednostavan model ali indikativan.

Slike su u prilogu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

koliko se sjećam, nikad nije pala niti za iznos dividende, a sad duplo!

bit će ljudi gledaju ukupnu dividendu, a ne samo ovaj ostatak? 😉


koliko se sjećam, nikad nije pala niti za iznos dividende, a sad duplo!

bit će ljudi gledaju ukupnu dividendu, a ne samo ovaj ostatak? 😉

mislim da to ima puno više veze sa sve žešćim sankcijama rusiji od strane EU, nego sa isplatom dividende

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje



Kakvo se izvjesece ocekuje za 2Q?

Zadnja 2 izvješća sam točno prognozirao, pa da probam i ovo.
Očekujem kvartalnu dobit , ca. 6-8 milijuna HRK.
U tom slučaju kumulativno bi bili oko nule ili sitno minus ili plus, konsolidirano.

[/quote]

Kako je krenulo ako ovako bude-puna šaka brade!

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

New Report

Close