ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 13:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
6.504
499
12,95
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ima razloga gledati ali gledati na nacin koliko je zaradjeno i na to dodati nekakav proslogodisnji rast nema smisla bez da se zna na koji nacin je nesto zaradjeno bez da se udje u problematiku malo dublje nema nikakvog smisla to je samo kako se kaze ubodem prstom u g… pa sta ispadne, ljepo sam vam napisao da pogledate prijasnje postove ali naravno da je vama to prekomplicirano pa vam je jednostavnije spustat drugome iako nista konkretno niste rekli nego evo bacio sam oko dobit je bila takva sad ce bit tolika vrhunac kako ste rekli puno zujite, a nista niste rekli, a onda se nadjete jos drugome prigovorit za nesto sta ocigledno vi prvi radite samo tako nastavite.

Niko nikome ne prigovara niti ja radim procijene za vas niti vi za mene, tako da mi je bas sve jedno sta vi mislite da ce biti. Ali nema teoretske šanse da dobit q2 bude viša od 20M, mozemo se okladiti za šta god želite!
Pitali ste koja su očekivanja, ja sam rekao svoje i neznam u čemu je sad problem.
Kad kazete da je nekome nesto prekomplicirano to onda kao da ste rekli pre g… si da to skuzis, ja smatram da nisam g… nego da mi se neda trositi vrijeme da prelistavam da vidim vase teorije, jer kad vidim brojku 30 jasno mi je da neznate uopče o kojem se redu veličina radi u 2Q kad govorimo o ADPL.
Znači Q2 2017 dobit 15,3M a vi prognozirate za Q2 2018 dobit od 30M to je rast od 100%.

p.s. ne moraju rasprave proci u ovakim tonovi, svi smo tu da nesto naucimo, samo treba imati razumjevanja za drugu stranu i paziti kakve im epitete dajete


Usporediti kvartal q1 2017 i q1 2018.

Ako po izvješću tu nije bilo jednokratnih velikih odljeva ili priljeva i ako razlozi koju su doveli tu do rasta, razumno se mogu pretpostaviti da će trajati i u q2, sigurnost radi srezati na 2 / 3 tog rasta ostvarenog u q1 , i bog t eveselio

jel može tako. q1 je bio prva liga. zašto!. i može li ti razlozi preslikati i na q2 – NISKI TROŠKOVI KAMATA, PUNA ZAPOSLENOST KAPACITETA, KOIKO TOLIKO STABILAN TEČAJ ITD.

Ako i dalj eplaćaju niske troškove, ako i dalje rade kapacitetm akao u q1, ako rublaj ne divlja – onda q2 mora bit na razini q1 – to je industrijska proizvodnja – ne mogu linije u recem mjesecu raditi, pa onda us vibnju ne raditi, nije to turizam


Jel vi smatrate da kad se napravi neki proizvod da su odmah novci na racunu ADPL? ili da su na racunu kad se taj proizvod pošalju kupcu? ili kad ADPL dobije te novce?



Usporediti kvartal q1 2017 i q1 2018.

Ako po izvješću tu nije bilo jednokratnih velikih odljeva ili priljeva i ako razlozi koju su doveli tu do rasta, razumno se mogu pretpostaviti da će trajati i u q2, sigurnost radi srezati na 2 / 3 tog rasta ostvarenog u q1 , i bog t eveselio

jel može tako. q1 je bio prva liga. zašto!. i može li ti razlozi preslikati i na q2 – NISKI TROŠKOVI KAMATA, PUNA ZAPOSLENOST KAPACITETA, KOIKO TOLIKO STABILAN TEČAJ ITD.

Ako i dalj eplaćaju niske troškove, ako i dalje rade kapacitetm akao u q1, ako rublaj ne divlja – onda q2 mora bit na razini q1 – to je industrijska proizvodnja – ne mogu linije u recem mjesecu raditi, pa onda us vibnju ne raditi, nije to turizam


Jel vi smatrate da kad se napravi neki proizvod da su odmah novci na racunu ADPL? ili da su na racunu kad se taj proizvod pošalju kupcu? ili kad ADPL dobije te novce?
[/quote]

Adpl fakturira, adpl knjiži – tako rade sve pravne osobe u rh, osim obrtnii, oni mogu i po naplati. to je pučka matematika i javna stvar, da ne trosšimo riječi o tome.

Ja samo kazem – treba vidjeti zasto j eq1 bio tako dobar i da li nosivi razlozi postoj i dalje. po meni je stvar u ovome

1. 50 posto nose niži trsokovi zadizivanja
2. 30 posto nosi veći volumen prodaje
3. 20 posto nosi daljne poboljsanje učinkovitosti – sve više zuje, ali bome sve vise meda daju

ni 1 ni 2 ni 3 ne dolaze preko noci , ani nestaju preko noći.

Osobno se kladim ana 15ak psoto vecu prodaju no polugodište 2017, i neto dobit oko 10 posto bolju. puna šaka brade

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Ima razloga gledati ali gledati na nacin koliko je zaradjeno i na to dodati nekakav proslogodisnji rast nema smisla bez da se zna na koji nacin je nesto zaradjeno bez da se udje u problematiku malo dublje nema nikakvog smisla to je samo kako se kaze ubodem prstom u g… pa sta ispadne, ljepo sam vam napisao da pogledate prijasnje postove ali naravno da je vama to prekomplicirano pa vam je jednostavnije spustat drugome iako nista konkretno niste rekli nego evo bacio sam oko dobit je bila takva sad ce bit tolika vrhunac kako ste rekli puno zujite, a nista niste rekli, a onda se nadjete jos drugome prigovorit za nesto sta ocigledno vi prvi radite samo tako nastavite.

Niko nikome ne prigovara niti ja radim procijene za vas niti vi za mene, tako da mi je bas sve jedno sta vi mislite da ce biti. Ali nema teoretske šanse da dobit q2 bude viša od 20M, mozemo se okladiti za šta god želite!
Pitali ste koja su očekivanja, ja sam rekao svoje i neznam u čemu je sad problem.
Kad kazete da je nekome nesto prekomplicirano to onda kao da ste rekli pre g… si da to skuzis, ja smatram da nisam g… nego da mi se neda trositi vrijeme da prelistavam da vidim vase teorije, jer kad vidim brojku 30 jasno mi je da neznate uopče o kojem se redu veličina radi u 2Q kad govorimo o ADPL.
Znači Q2 2017 dobit 15,3M a vi prognozirate za Q2 2018 dobit od 30M to je rast od 100%.

p.s. ne moraju rasprave proci u ovakim tonovi, svi smo tu da nesto naucimo, samo treba imati razumjevanja za drugu stranu i paziti kakve im epitete dajete
[/quote]

Pa kolega sami ste poceli raspravu u tom tonu omalovazavajuci drugoga s tim vise sta se niste ni potrudili svatit razlog i onda kazete jos da necete trosit vrijeme na to al bitno je da ste nekoga spustili jer vi sigurno znate, a iz vaseg izlaganja je vidljivo da zakljucke donosite iz petominutnih observacija jer je to za vas trosak vremena. Meni ako dobit bude manja od 23 ce bit razocarenje, a ocekujem vece od 25 do 30.

Ignore : renči

Jel se sijeća tko kad su objavili za 2Q izvjesce prosle godine?

@zgbik
http://www.adplastik.hr/hr/14-osnovne-informacije/

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Veliko odmjeravanje preko nišana – 292 na kupni, 292 na prdaji – razlika 1 kn.

To je to , dečki, nakon angodbe bit ce puno manje prosipača, najgore je prošlo i ak je istina da agrokor dionicarima predstoje teski dani, sito tako je istina DA ADPL DIONICARIMA PREDSTOJE DOBRE DIVKE I DOBRI DANI.

KRALJ JE MRTAV, ŽIVIO KRALJ.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Rusija nastavlja u svom pozitivnom tonu s 18.2% rastom u prvih 6 mjeseci, dok je sesti mjesec 10,8% 🙂

In June 2018, sales of new cars and light commercial vehicles in Russia increased by 10,8% compared with June 2017 or by 15 261 sold units, and amounted to 156 351 cars, according to the AEB Automobile

Manufacturers Committee (AEB AMC).
This year in January—June 849 221 cars were sold.
Joerg Schreiber, Chairman of the AEB Automobile Manufacturers Committee commented:
“Pace of market recovery in June softened somewhat relative to what we have seen so far this year. Still, nearly 11% year-on-year improvement is a very respectable result, especially in the light of the ongoing world cup event in Russia. In addition, thanks to strong sales in the preceding months, vehicle inventories are rather lean across the industry, dampening sales growth if only temporarily.
All in all, the first half of 2018 has been successful for the Russian car market, and there is good reason to believe that the positive momentum will continue in the coming months.

Ignore : renči

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/jep5hxDGqdmPw0dTg6mjmg==.pdf

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

260 milijuna kuna novih poslova dogovoreno.
Stvarno šteta da nema više ovakvih proizvodnih tvrtki u Hrvatskoj.

A što ovi koje izjeda ljubomora i zavist stišću palac dolje, svaka im čast !
Još dečki, još stišćite, možda AD Plastik ostane bez posla ako budete više stiskali, možda cijena opet padne na 100 kn !!!
.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Prema posljednja 4 kvartalna izvješća bruto marža ((prihodi od prodaje-materijalni troškovi)/prihodi od prodaje) kreće se u rasponu od 33% do 39%. Najveća bruto marža (39%) zabilježena u q1 2018 i q2 2017. godine.
Prihodi u posljednja 3 kvartala u odnosu na kvartale prethodne godine rastu za minimalno 20% (q4 čak preko 50%), dok je rast prema prethodnom kvartalu u posljednja dva kvartalan izvješća iznosio 22% (q42017/q2017) odnosno 5,4% (q12018/q42017).
Vidimo da rast prema prethodnom (ne prošlogodišnjem) kvartalu usporava (zbog sve veće baze), ali ako se u q2 realiziraju prihodi kao u q12018 rast prihoda na bazi prošlogodišnjeg q2 iznosio bi oko 25% i to bi bilo u skladu sa trendom. Ako bi bruto marža bila 33% (najniža u posljednja 4 kvartala), bruto dobit bi iznosila oko 105.151 mil. kuna. U posljednja 2 kvartala udio neto dobiti u bruto dobiti kreće se oko 27% do 31%, što u slučaju da se nastavi daje neto dobit od oko 28 mil. kuna.
Naravno, na neto rezultat poprilično utječe neto financijski rezultat, a koji prema posljednja 4 kvartalna izvješća kontiniurano opada i to sa -19m kuna (q2 2017) na -10m kuna (q1 2018).
Zaključak, možemo očekivati rast prihoda u odnosu na q2 2017, bruto maržu u rasponu 33% do 39%, te smanjenje gubitka po financijskim rashodima i po meni dobit u rasponu 25-30 mil kuna (bez nekih izvanrednih prihoda/rashoda).

Rastimo zajedno...

ne znam jeste li radili tablice od ugovorenih poslova od sredine 2016 i2015 koje su vezane za 2019 pa dalje u budućnost. Ja sam to sve po pesimističnim kriterijima razvrstavao s obzirom na rokove i inose ugovora i ispada da je 2019 godina zaista blistava po broju ugovora i potencijalnih prihoda koji će sasvim sigurno biti rekordni.

mislim da preko 100 mil kuna neta u 2019 ne bi bilo neočekivano, to je negdje 25 KN EPS, postojećom politikom dividende to bi moglo biti i 15-ak kuna po dionici. To je u7,6 posto dividendnog prinosa po sadašnjoj cijeni. AD plastik uspijeva dobijati nominacije i biti ispred drugih konkurenata koji su u najmanju ruku giganti.

vrlo rijetka lijepa priča na ZSE i nadam se da će biti još blistavija jer je to dobro za RH i hrvatsku proizvodnju koje gotovo i nema.

New Report

Close