ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 01:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,88
110.509
8,580
12,70
12,90
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ova situacija s ukrajinom valjda ulijeva strah u investitore, ali sumnjam da je to ista vise nego dobra prilika za kupovinu po 110kn.
Za rezultate sumnjam da ce dobit krenut u negativnom smjeru, nakon vecih ulaganja trebali bi osjetit pozitivan pomak u tom smjeru, posebice s rastom kupovne moci u europi (no mogucim padom u Rusiji ako dodje do ostrih snakcija)

Kriza u Ukrajini i nije tako bezazlena kao što se to može isčitati kroz novine ili TV. Nisam baš siguran da će Putin popustiti Zapadu i SAD kako to većina očekuje. Sjećam se dobro jednog njegovog govora na Konferenciji u Muenchenu prije nekoliko godina u kojoj kao da je znao da će se ovakve stvari dogoditi. S jedne strane to je i razumljivo jer Ameri zakuhavaju ispred njegovih vrata a Putin nije tip koji će odstupiti ako zaigra mečka.

Ja sam skratio ADPL za pola sa 7% gubitka upravo zbog sukoba. Nisam pogrijesio jer sam na drugom ulogu u plusu.

Ako se sukob rijesi vracam se opet tu jer cemo u narednoj godini ostvarit dosta dobre rezultate.

Sto se tice sankcija Rusiji tjesi me jedino sto nam je najveci vlasnik iz Rusije. Ne znam ni sam koliko je to bitno ali lose nije.

Revoz će zapošljavati, uskoro proizvodnja novog Twinga. Članak na seebiz.eu

Ja sam skratio ADPL za pola sa 7% gubitka upravo zbog sukoba. Nisam pogrijesio jer sam na drugom ulogu u plusu.

Ako se sukob rijesi vracam se opet tu jer cemo u narednoj godini ostvarit dosta dobre rezultate.

Sto se tice sankcija Rusiji tjesi me jedino sto nam je najveci vlasnik iz Rusije. Ne znam ni sam koliko je to bitno ali lose nije.

kolega koje sankcije? vi znate da su rusiji namtnute nekakve snakcije? nije priča tako jednostavna…..ova kriza u ukrajini će potrajati, dugo. rusi imaju strpljenja, njihova strategija je evidentna. alternativa je otvoreni sukob, ali to onda nikako ne može ostati lokalizirani problem, onda nastaje opći lom. ako nastane opći lom vrijednost dionice adpl je namjmani problem…..zapravo vrijednost dionica kao takvih postaje najmanji problem…..

Neka se međusobno sankcioniraju… ne mogu se više nervirati zbog nečega na što ne mogu utjecati. Uopće.
Podebljeo maloprije za 92 komada po 109 kn. Pa ako će Svijet otići k vragu, prigrlit ću rado sudbinu… u međuvremenu, nadam se najboljem i nastavljam skupljati. [emo_palacg]

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Nisam dugo bio i čim dođem što vidim – puno priče, lamentiranja.

ajmo mi na konkretno:

1. dobit od poduzetnika sa Istoka je bio 40 milijuna kuna
2. Prihodi bi trebali rasti prema službenim očekivanjima do 50% u matici od novih projekata
3. smanji Ruski dio 20% i povećaj matični dio 50% i prebaci u bottom line opet si na 70+ milijuna kuna dobiti.
4. to je koliko posto više nego lani a koliko je manja cijena nego lani?
5. Rusija nece popustiti ali USa firmama a ne EU firmam koje niti ne vrse toliko pritisak
6. Uskoro će izvješće pa ćemo vidjeti sto se kaze u kuci a ne na CNBC-u

Sada prodavati nakon tolikih ulaganja prije realizacije(koja je cijela u EU ne u Rusiji) i u firmi koja je diverzificirana na EU i Rusiju je smiješno.

Po ovoj prici bolje bi bilo da je ADPL vezan za jedno trziste pa ako Rusija raste on raste ako EU pada on pada. Zapravo super je diverzificiran sa proizvodima po trzistu. Rusija ne moze nikako pasti koliko EU trziste i Revoz sada mogu i budu rasli.

Ali, jasno mi je da CNBC potencira priču kao i Reuters. They have mouth to feed. A činjenica je da prodaju oni koji su nesigurni i umjesto da uzmu izvješće više se bave možebitnim situacijama u Ukrajini koje nitko nezna kako ce djelovati na firmu niti ima realnu viziju.

Sada samo kupnja prije realizacije, a Ukrajina će kao i Grčka nestati sa kadra kada se pojavi druga vijest. Tako svejedno.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Zato sam ja i podebljala portfelj[emo_namigusa][emo_namigusa][emo_namigusa]

@ domach

Mislim da previše nade polažeš u dobro izvješće za 1. kvartal ADPL.
Edison tek mora krenuti, a ulaganja se još plaćaju, amortizacija, prihodi posredno i dobit tek trebaju doći u narednim razdobljima.

Ne bi me iznenadio čak i negativni rezultat za 1. kvartal, naravno u granicama normale ( čitaj minus od par milijuna ).

Pod tom pretpostavkom ( lošeg izvješća ) cijena bi mogla prema 100 kuna, buy signal koji bi valjalo iskoristiti.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Domach

Ukrajina i Grčka priča nemaju veze jedna s drugom. Grčka je čista priča love a Ukrajina je geostrategija na Ruskoj granici. Malo ti to prejednostavno shvaćaš.
Ovo što si naveo pod 1, 2 i 3 je dobro ako je tako, to ćemo vrlo skoro vidjeti.
Moje mišljenje je da neće biti jačeg utjecaja ako kriza ne potraje. U protivnom će sigurno biti značajnog utjecaja a to znači siguran daljni pad cijene. Koliko, to je drugo pitanje.

@Plavi – nisam niti mislio na prvi kvartal(ako se krece u 4 mjesecu tek u drugom i kasnije).

@andy
– smplificiram jer ovo je forum ali razumijes poantu. Ionako se igra prepucavanja i asset freezea igra na relaciji USA Rusija ne USA EU.

Pokusavam gedati sve racionalno i ova panika – ne vidim ju. Jednostavno ne.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

prvu poziciju kupio na 110, nadam se da cu moc malo i na 105, a na 100 itekako puno…

neznam sto se promijenilo od 10 mjeseca kad je cijena bila 130kn. ako bi mi neki “medvjed” mogao molim bih objasnit. Mislim u smislu da ce nesto utjecat na firmu u narednih 5 godina.

New Report

Close