ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.06.2024. u 11:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
21.281
1,637
12,95
13,05
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Koja buy prilika, a meni novac u HR stize tek sutra..nadam se da ce ovaj pad potrajati jos malo

Da mi je vidjeti tog EU politicara koji uvede sankcije Rusiji…Kakav bi utijecaj na EU gospodarstvo imao nedostatak ruskog plina i nafte? A Rusi se ne moraju brinuti da nece imati kome prodati, eto im susjeda Kineza kojima energenata nikad dosta.

...

“Mnogi Europljani ne žele pretjerati u pritisku na Putina imajući u vidu duboke odnose s Rusijom, uključujući veliku ovisnost o uvozu plina i nafte iz Rusije. Europske sankcije zahtijevale bi i jednoglasje 28 članica, a to je teško očekivati jer neke manje zemlje, poput Cipra, imaju jako bliske odnose s Rusijom.

Rusija je treći najveći trgovinski partner EU-a, poslije SAD-a i Kine, sa 123 milijarde eura izvoza prošle godine. Rusija je također najveći pojedinačni dobavljač energenata za EU.”

Pa sad vi vidite kolike su šanse za sankcije od strane EU. A s druge strane, kolike su šanse da Rusi započnu rat i sankcijama koje bi tad ipak nastupile ugroze svoje gospodarstvo? Kome će onda prodavati plin i naftu?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


A Rusi se ne moraju brinuti da nece imati kome prodati, eto im susjeda Kineza kojima energenata nikad dosta.

Ma ne bi ni s kinezima mogli nadomjestiti svoj izvoz energenata iz jednostavnog razloga što infrastruktura ne bi mogla podnijeti takav izvoz prema Kini. Tek bi je trebalo sagraditi… Tako da bi kratkoročno sigurno došlo do velikog pada u izvozu. Tako da po meni ni Rusi neće previše izazivati vraga i ići na neki otvoreni sukob…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

kako god bilo da bilo što bliže 100tki to bolje. bar iz moje perspektive.

who dares, wins

nekome paše da je sad što niže pa da dokupe, nekome ne. ja sam osobno u drugoj grupi jer trenutačno nemam višak za dodatan shopping (a uložio sam dosta u ovu dionicu jer vjerujem u nju), ali i iz drugih razloga koje većina ignorira jer ne gleda oportunitetni trošak.
svi vi vrli znalci pričate kako vam je super što je cijena pala – to po meni nikad nije dobra vijest, za ni jednog investitora, osim ako se prvi puta kupuje dionica. jer jednostavno na primjeru ove dionice, zašto bi ja kao bedak kupovao dionicu vjerujući da će ona npr. s 120kn ići na 130, a ona završi na 112 i kusur? ok, s jedne strane pitanje je trenutka ulaza, ali s druge strane, imala je ona izlete daleko preko 120… i sad, umjesto da sam u plusu ili najgorem slučaju nuli, ono – minus. oporaviti će se ona opet i to je ok, ali proći će vremena… gdje sam mogao biti u nekoj drugoj (istina takvih je malo!) dionici, malo nešto zaraditi na porastu ili dividendi, i onda ući u ovo po povoljnijoj cijeni.
tako da molim lijepo, svima vama kojima paše niža cijena, malo budite realni po koliko ste kupovali, vjerujem i u mnogo većim iznosima nego što sad dokupljujete…
net-net, sad svi solidno gubimo pare… nakon ovoga s Ukrajinom vidit ćemo gdje će stvari završiti. dugoročno, ok, dobra investicija i vjerojatna zarada, ali dugoročno smo i svi mrtvi tako da molim lijepo.
nemojte mi sad samo pričati priče o dugoročnom investiranju i ulaganju… i kratkoročno treba jako voditi računa o dobiti/gubitku i štimati što niže cijene ulaza ako se to može…

A random walk down Wall Street...

predujam dividende 4 kune…

http://www.adplastik.hr/Portals/0/docs/Najava%20sjednice%20NO%20-%20040314-h.pdf

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort


predujam dividende 4 kune…

http://www.adplastik.hr/Portals/0/docs/Najava%20sjednice%20NO%20-%20040314-h.pdf


Odlična vijest. Nije mogla doći u boljem trenutuku [emo_palacg]

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Očito će i ove godine dividenda biti 8 kuna… U odnosu na trenutnu cijenu, to je skoro 7% prinosa. Iako, kako cijena danas raste, do kraja dana će ta stopa prinosa bit nešto manja! [emo_smijeh]

PS. zanimljivo kako se, čim se pojavla vijest o ove 4 godine, zaboravilo na ruse, ukrajince, nuklearnu zimu, sankcije itd…. sad to nije problem, hehehe…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Hvala ranojutarnjim prodavateljima.

Ćujte, rublja malo pada malo raste, danas je recimo pala ispod 50 EUR opet.
Međutim, kažu u tvrtki da su se osigurali hedgingom, u slučaju fluktuacija rublje, tako da…

Što se tiče tvornica u Rusiji, čujte, kažu da te tvornice plasiraju proizvode isključivo na tržištu Rusije,u slučaju sankcija nema baš negativnog efekta,jel, tako da..

Što se dividende tiče,ćujte, poanta je u tome da se dividenda ( minimalno 50 % dobiti iz prošle godine po statutu društva, a mogu i iz zadržane dobiti ) isplaćuje iz dobiti MATICE a ne konsolidiranog društva, pa pogledajte izvješća, kada pogledate, ne bi vas trebao zaćuditi ovaj predujam, naiume matice je izvrsno poslovala,tako da…

Ova matica, to je ona matica koji kreće u travnju sa projektom Edison, ćime će se u bitnome povećati prihodi ADPL( od Edisona dodatnih 190 milijuna EUR ), a nadamo se i dobit, sukladno tomne i dividenda u budučnosti, valjda bude veća, tako da…

Nije nagovor na kupnju.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Naprosto sjajna vijest.Već sam počeo sumnjati nakon igara g.xx i fondova, + još ova situacija sa Ukrainom. Valjda se vraćamo u stabilne vode.

predujam je znači 4 kn…kako je bilo prošle godine nakon predujma? još toliko, ništa, nešto manje?

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

Prošle godine 4 + 4kune

New Report

Close