ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 06:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
6.504
499
12,95
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

HaoRen mislim da je uprva zasluzila da im vjerujemo ali ako si skeptican uvijek mozes prodati dionice.

Oni su u drugom kvartala ostvarili 30-ak % vecu neto dobit
nego lani,a edison im je poceo u manjem obujmu tek krajem lipnja. Znaci sa troskovima koje imaju zbog pogona koji ne proizvode su ostvarili takvu dobit.

Sto se tice 5% dionica koje bi mogle doci na burzu ni to po meni nije probkem.
To je cca 220k dionica. Imali smo u srpnju nekoliko dana u kojima je prodavano po 10-20k dionica dnevno,a cijena je cak i rasla.

Hao ren,
nemoj me krivo shvatiti.
Igrom slucaja posao mi je detaljno citati izvjesca kompanija iz 1. kotacije.
A gdje si to vidio da je uprava najavila ranijih godina vecu dobit??
Kazes prosle godine,mozes dokumentirati??
Prosle godine najavi su povecanje prihoda 5 %.
Na kraju je povecanje bilo skoro 10%.
????
Lock up je besmisleno spominjati.
Vecinu je kupila uprava koja ima dionice i od ranije.
Ako zele mogu danas prodavati.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

zašto uvijek kad netko posta nešto što se kosi sa vašim uvjerenjem spominjete jal? možda extruzer želi objasniti potencijalni problem! i djeluje kao tip ( koji je za razliku od većine vas ovdje ) vrlo dobro upućen u neke stvari!

@ plavi

Svaka ti ptica pjevala, još uvijek imaš entuzijazma za objašnjavanje! [emo_cool]

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ma nema jala dok god je razgovor kvalitetan.

EDISON projekt koji je krivac svih ovih ulaganja i pada dobit(najvećim dijelom) tek je krenuo sramežljivo prije 3 mjeseca… dakle niti jedan puni kvartal za vrijeme projekta nismo vidjeli.

To rečeno, profitabilnost ovisi o mnogo faktora i sam veci revenue nije nuzno i veci profit. Ja očekujem pravo iskazivanje dobiti tek 2015. Edison + Eu car market izgledaju dobro.

Tada se moze vidjeti do 80-90 milijuna kuna dobiti kada sve bude bez većih problema(tu uračunavami Ukrajinu)..

Normalno, svako je vlasnik svog novca i izbora.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Zasto se svi dignu na zadnje noge ukoliko netko napise post koji nije samo hvaljenje firme. Imam ovu dionicu od mislim 2010.g , nakomunicirao sam se dosta s njima (nije citanje FIa jedini nacin komunikacije s tvrtkom), i samo sam prokomentirao da mi je polako dosta price i vise bih volio rezultate.

Na zalost ne vjerujem previse Upravi kada kazu da ih Rusija nece ostetiti jer ce sankcije ostetiti sve koji posluju s Rusijom, a ADPLu Rusija sudjeluje u prihodima s cak 42%. Mozda ce im naskoditi manje, mozda vise, to ne mozemo znati no siguran sam da ce nastetiti.

Ne mislim da je ADPL losa firma, dapace dugo sam vlasnik ADPL dionica (nekad manje, nekad vise) i vjerujem u dugorocnu perspektivu firme, no mislim da Uprava koja je u posjedu znatne kolicine dionica ADPLa mozda previse gleda svijet kroz ruzicaste naocale sto smatram rizikom za poslovanje.

...

A fino ignorira vijesti ova dionica…

Kolega Haoren, do nedavno ste pisali sljedeće:

13.01.2014.


zar je moguce da su ljudi vec zaboravili na ogromne investicije koje su obiljezile ovu godinu i koje su direktna posljedica pocevanja rashoda i “losijeg godisnjeg rezultata” ???
Inace rublja je trenutno na razinama na kojima je bila 2012g, ne sjecam se da je tada to ikome smetalo.. Malo je cudno da se “dugorocni investitori” odjednom igraju forex investitora…

11.07.2014.


Sve gledam trgovanje ovih dana i pitam se, da nam se ne vraca gospodin koji je bio jako zabrinut s rubljom pa prodao cijeli paket na oko 129kn krajem prosle godine?

17.07.2014.


Ukrajinci ili Rusi srusili civilni avion iznad Ukrajine… Stvari bi se mogle ponovno jako zakuhtati tamo..

Zašto sam išao od početka godine na ovamo s vašim citatima? Zato što na početku godine jasno i nedvosmisleno iskazujete vjeru u ADPL i slabije rezultate u vidu dobiti dovodite u vezu s velikim investicijama koje bi se trebale početi vraćati u narednim godinama. Još do pred mjesec dana ste bili dosta zadovoljni i sigurni, a tek nedavno okrenuli situaciju. Nažalost, netočno ste naveli kako je uprava za prošlu godinu predviđala veću dobit i tom netočnom (dez)informacijom ih pokušali diskvalificirati. Za prošlu godinu, lako se uvjeriti, uprava je prognozirrala rast prihoda što je i ostvareno, a za ovu godinu predviđa rast prihoda i dobiti. Čak niti ne pokušava prodati alibi priču i za svaki slučaj se ograditi od prognoza budući da je situacija u Ukrajini takva kakva jest. Pokušajte sebe postaviti na njihovo mjesto pa razmislite koliko oni zapravo sigurni moraju biti da će ove godine dobit biti veća od prošlogodišnje da tako nešto prognoziraju u ovom trenutku kada je dobit još uvijek puno manja nego prošlogodišnja. Nitko živ im ne bi mogao zamjeriti da su u polugodišnjem izvješću smanjili očekivanja i ogradili se jer postoje neizvjesnosti oko sankcija i slično. U slučaju da dobit bude manja, imali bi alibi, a u slučaju da bude veća bili bi jednoglasno proglašeni najboljom mogućom upravom i o njima bi se govorilo u hvalospjevima. Ja im čestitam na dosljednosti i uživam biti dioničar takvog poduzeća. Koliko shvaćam,iz citiranog, vaš strah se razbuktao nakon rušenja malezijskog aviona bez obzira tko ga je srušio budući da je to izazvalo određene sankcije u oba smjera. Naravno da će poslovanje AD Plastika eventualnim pogoršanjem sankcija biti ugroženo ali ugroza je zaista minorna budući da ono što Ad plastik uvozi u Rusiju služi za proizvodnju u Rusiji gdje rade, pretpostavljam, Rusi. A da ne govorimo o tome da ono što se proizvede u Rusiji je zapravo samo za rusko tržište. Znači AD Plastiku mogu štetiti sankcije jedino tako što će se ekonomska situacija uslijed dugoročnih sankcija u Rusiji pogoršati pa će Rusi kupovati manje automobila. Za sada smo još vrlo daleko od toga i cijela ta teorija je na vrlo labavim nogama i zato apsolutno podržavam upravu koja tome ne pridaje osobiti značaj.
Mislim da nemate razloga za nezadovoljstvo upravom i savjetujem vam da ostanete mirni pa na kraju godine ili barem sljedećeg kvartala opet iznova proučimo novo izvješće pa vidimo tko je bio u pravu. Nemojte post shvatiti kao provokaciju, smatram da ste izrazito konstruktivni forumaš i cijenim vaše pisanje.

NevenS

Da ADPL nema dvije tvornice u Rusiji vaš optimizam bi imao smisla.
Povečanje sankcija će valjda smanjiti potražnju za automobilima u Rusij,pad standarda,strah od rata bi dodatno trebao smanjiti tu potražnju.
ADPL u ovom trenu treba prihvatiti kao ratnu zonu,barem na 50 % proizvodnje i više od 50% prodaje pa samim time rast dobiti u trećem kvartalu je iluzija.Sada će se malo diuonicu napucati da bi se pripoemio izlazak pred FI 3Q.
Do Nove godine bi mogli u dvoznamenkastu zonu!!!!!!

U očewkivanju ispijanja čaša pelina!!!!!!


plavi, hvala na odličnim postovima!

Nema na ćemu.
Hvala i lopini na javljanju, zadnji puta se javio na cijeni od 105 kuna,taman smo tada počeli rasti, i narasli preko 20 % + još ca. 4 % dividende što daje izvanrednih skoro 25 % u manje od 2 mjeseca. Hoće li se povijest ponoviti??

Ja sam nedavno bio u toj “ratnoj zoni” , moram priznati skoro sam glavu pogubio kada sam vidio tko radi u njihovim tvornicama.[emo_smijeh]

Što se tiče kolege Haorena, moram priznati i mene je neugodno izenadilo njegovo odjednom tendenciozno pisanje i iznošenje stvari kojima nema istine poput krivih procjena Uprave društva u prošlosti.
Koliko ja znam procjene jesu bile malo krive, ali u korist nas dioničara ( projicirano je manje nego što je ostvareno ), a i ticale su se prihoda a ne dobiti.

Kolko ćujem od brokera imamo jakog sakupljača već par dana na kupnji, tzv. ralicu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


NevenS
Da ADPL nema dvije tvornice u Rusiji vaš optimizam bi imao smisla.
Povečanje sankcija će valjda smanjiti potražnju za automobilima u Rusij,pad standarda,strah od rata bi dodatno trebao smanjiti tu potražnju.
ADPL u ovom trenu treba prihvatiti kao ratnu zonu,barem na 50 % proizvodnje i više od 50% prodaje pa samim time rast dobiti u trećem kvartalu je iluzija.Sada će se malo diuonicu napucati da bi se pripoemio izlazak pred FI 3Q.
Do Nove godine bi mogli u dvoznamenkastu zonu!!!!!!
U očewkivanju ispijanja čaša pelina!!!!!!

Ok, shvaćam, vi mislite da je povećanje dobiti ove godine u odnosu na prošlu iluzija. S jedne strane imamo vas koji tvrdite da je povećanje dobiti iluzija, a s druge strane upravu koja i dalje tvrdi, decidirano, da će dobit i prihodi biti veći. U slučaju da dobit bude veća, valjda vam je jasno i da će cijena dionice biti veća u odnosu na sadašnju. Meni je preriskantno sada izlaziti iz pozicije i navijati za pad cijene (općenito grickanje prstiju i nadanje da će dionica pasti mi je bez veze) kako bi mogao opet unutra. Ako sam nešto naučio do sada o investiranju je to da je rast neke dionice puno teže podnijeti ako nisi unutra, a do pred malo si bio nego pad cijene dok si unutra. Ovo je izrazito dividendna dionica pa mnogi koji je nemaju uopće nemaju stvarni pojam o tome koliko je dobiti zapravo donijela dioničarima zadnjih godina.

Dividendna dionica mora imati visoku likvidnost.
-kratkoročne obveze 530 mil
-krakoročna imovina 410 mil
-koeficijent likvidnosti 0,77..to je očajno loše
-ako se pojačaju sankcije prema Rusiji i dođe do pada planiranih problema problem
postaje sve izraženiji,a ako potraje postaje sve teže
I bez obzira na BV od 169 i potencijalnu vrijednost dionice od 2xx kn.Da to je bila potencijalna vrijednost prije ukrajinske krize,sada je to rizična investicija.
Najgore od svega je zaboraviti realnost.Okolnosti se mjenjaju i treba brzo djelovati,naročito mali špekulanti,jer prostora za rast nema.Dapače!!!!!

Med i mlijeko se lako pretvori u pelin i bez alkemije.

U prvih 6 mj su dogovorili novih poslova za 2015 i 2016. godinu vrijednih nekoliko stotina milijuna kuna od kojih vecina nema veze s Rusijom.
Usto poceo edison. Rusija bi stvarno morala jako stradat da Adpl razocara sa rezultatima.

Razumijem kriticare i ova politicka kriza se sve vise prelijeva i na ekonomiju ali sam nekako uvjeren da nece jako utjecat na adpl.

Svatko odlucuje za sebe. Izvjesca su na mojoj strani za sada,a ona su najvaznija.

Sad nam samo još pojasni kakve veze imaju izvješća (tempi pasatti) i buduće sankcije?

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Politicke napetosti traju vec jako dugo i na forumu je to argument za rusenje cijene vec neko vrijeme a vidimo koliko to ima (tj nema) utjecaja na prognoze koje je uprava dala za prihode i dobit za ovu godinu.

Sto se tice Putina i njegovih igrica nikako ne mozemo znati sto je u njegovoj glavi ali da mu je lako nije.
Oligarsi iznose lovu iz drzave jer se boje nestabilnosti. Pomocnik ministra financija se ispricava narodu jer trose njihovu lovu iz drugog mirovinskog stupa za financiranje separatista. Ulaganja manja,investicije nikakve,strane firme iznose iz drzave enormne kolicine deviza,sredisnja banka dize stalno kamate ali bez veceg uspjeha.Procjene BDPa se smanjuju. Inflacija na rubu katastrofe. Sad ce ju jos povecat sa svojima sankcijama zapadu (lol)…

Jedino sto mu je pozitivno je popularnost koju si je podigao pristranim drzavnim medijima. Ali svakim
potezom si novi metak u nogu puca. Jos nije kasno da uzme Krim,odustane od drugih regija i spasi si ugled i financije zemlje. U svakom slucaju ne mislim da ce potrajat ova njegova avantura.Posebno jer i ukrajinska vojska ne miruje,vecinu podrucja su osvojili natrag.

New Report

Close