ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 13:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,99
4.158
320
13,00
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nema vise posla sa Rusijom

http://www.jutarnji.hr/drasticne-sankcije-rusiji-ni-hrvatske-tvrtke-nece-moci-sklapati-nove-poslove-s-rusijom/1209884/

Čitaj malo pažljivije. “svi ugovori koji su dosad sklopljeni biti će realizirani”

kanabis, mislim da je to sve kratkoročno: http://www.jutarnji.hr/potres-u-kremlju-mocni-oligarsi-zbog-sankcija-se-okrecu-protiv-putina—unistit-ces-nas–/1209629/
i da samo treba osmisliti način da se Rusija potpuno makne iz Ukrajine, ali da macho Putin sačuva svoj obraz pred svijetom.

adpl je u izvješću (mislim da za 1Q) rekao da su to ruske firme koje rade za ruske firme i da sankcije ne znače direktno praktično ništa… naravno, znače posredno ako rusi budu recimo 30% manje automobila kupovali ili slično.

‘Budu li se sankcije u konačnici odnosile na cijeli ruski ekonomski sektor, naše će se gospodarstvo urušiti unutar šest tjedana’, upozorio je Aleksej Kudrin, liberal i nekadašnji ruski ministar financija


Čitaj malo pažljivije. "svi ugovori koji su dosad sklopljeni biti će realizirani"

Kakve veze to ima sa adp?
Adp ima poduzece u Rusiji koje radi kao ruska pravna osoba i proizvodi za rusko trziste.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Istina ADPL ima tvrtke u Rusiji i na njih direktno ove sankcije u obliku koje su najavljene ne utijecu

MEDJUTIM

Cilj ovih sankcija je financijski oslabiti Rusiju i poljuljati ekonomsku situaciju u toj zemlji. To ce automatski utjecati na kupovnu moc gradana, dostupnost kredita, cijenu roba i usluga unutar zemlje itd. Sve ove stvari ce itekako imati efekt na poslovanje ADPLa kao i na tecaj rublje. ADPL je profitirao dosta na poslu u Rusiji i na ekonomskom rastu Rusije, i sada je taj rast ugrozen.

Zasada jos nije toliko opasno za ADPL medjutim ne mirise na dobro i ako se jos jace zakuha moglo bi biti gadno. Sto ce biti vidjet cemo

...

baš i nije nešto [emo_beztona]
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ADPL-fin2014-2Q-NotREV-K-HR.pdf

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=ADPL-R-A

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ipak iznenađenje, konsolidirano tromjesječna dobit veća nego lani 11,4 nasuprot 9,9 milijuna kuna.

Međutim zanimljivo je nekonsolidirano koje je kod ADPL bitno jer se iz nekonsolidiranog i dobiti isplačuje dividenda:

Tromjesečje:

2014: 45 milijuna HRK dobiti
2013: 25 milijuna HRH dobiti

Kumulativno:

2014: 40 milijuna HRK dobiti
2013: 31 milijun HRK dobiti

Vidim da nisu isplatili cijelu dividendu od ADP Rumunjska ( 40 milijuna HRK ), tako da nas dio očekuje u idućim kvartalima.

U izvješću napomena da očekuju veću dobit u 2014 u odnosu na 2013.

BRAVO!

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

“U izvještajnom razdoblju AD Plastik Grupa zabilježila je smanjenje prihoda od prodaje za 5,22 % u odnosu na isto razdoblje prethodne godine što je u skladu s planom. Razlog za korekciju prihoda u promatranom razdoblju su manji prihodi od alata u 2014. godini.
S druge strane u drugom u odnosu na prvi kvartal ove godine zabilježen je rast prihoda od prodaje za 23,55%.
Ove godine završava se veliki broj razvojnih projekata proizvoda u našim tvornicama te se AD Plastik Grupa priprema za njihovu serijsku proizvodnju.
Modeli vozila koji se nalaze pri kraju svog životnog vijeka suočeni su sa smanjenom potražnjom, dok su sdruge strane povećane potrebe Grupe za radnicima kao priprema za obuhvat većeg obujma proizvodnje.
Ove okolnosti bi trebale trajati do kraja kolovoza ove godine, kada bi kod većine kupaca trebalo doći do konačnog prijelaza proizvodnje sa starih na nove modele automobila.
Navedeno će rezultirati porastom profitabilnosti u drugom polugodištu u odnosu na prvo. Također, u drugom polugodištu realizirat će se naplata alata po završetku razvojnih projekata što će rezultirati smanjenjem obveza po kreditima do kraja ove godine.”

Kratko i jasno.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


kanabis, mislim da je to sve kratkoročno: http://www.jutarnji.hr/potres-u-kremlju-mocni-oligarsi-zbog-sankcija-se-okrecu-protiv-putina—unistit-ces-nas–/1209629/
i da samo treba osmisliti način da se Rusija potpuno makne iz Ukrajine, ali da macho Putin sačuva svoj obraz pred svijetom.

adpl je u izvješću (mislim da za 1Q) rekao da su to ruske firme koje rade za ruske firme i da sankcije ne znače direktno praktično ništa… naravno, znače posredno ako rusi budu recimo 30% manje automobila kupovali ili slično.

Putin se više ne može potpuno maknuti iz Ukrajine sve i da hoće.
Naime Krim je i službeno pripojen Rusiji i bilo kakva agresija na njega smatrat će se napadom na ruski terirorij.Tu nema natrag.
S druge strane područje Novorusije bi se uskoro moglo riješiti pošto po dostupnim podacima pobunjenici drže još mali dio teritorija.

"Only dead fish swim with the stream"

U drugom kvartalu ako sam dobro racunao ugovoreno 52,5 milijuna eura novih poslova!?

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Prestrašno! Ima li na ovoj zse koja firma koja nije u padu dobiti ili u crvenom?
Gdje živimo.

Pad dobiti AD Plastika u prvom polugodištu gotovo 82 posto

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Izvrsno izvješće, samo potrebno je sagledati širi kontekst. Ukoliko se s Putinom pronađe nekakav kompromis u relativno kraćem roku, super, u suprotnom bit će dugotrajnog taljiganja.

katastrofičari opet dominiraju. 😉

slažem se s plavim, samo u 2Q je neto dobit 11,4m što je više nego prošle godine.

osim toga, treba poštivati zakonitosti ciklusa i slušati što ljudi govore u izvješću (naravno, možete i zaključiti da lažu i da je sve obratno od onog kako kažu, vama na volju)… trebala je početi serijska proizvodnja na nekim linijama već krajem 2Q, sad ispada da će početi krajem 3Q (smart pak piči od srpnja)… ok, mogu živjeti s tim.

s obzirom na dinamiku poslova, na najave i na ovih 11,4m kuna neto dobiti u 2Q, mislim da je realno očekivati oko 15m neto dobiti u 3Q te u 4Q… to bi bilo u skladu i s najavama o većoj neto dobiti u 2014., nego u 2013., što su i posebno naglasili (boldali i potcrtali) u izvješću za 1Q, a ponovili u ovom za 2Q.

naravno, imamo opciju ne vjerovati im i vrtjeti svoje filmove u glavi – ili vjerovati im, jer su dosad to i zaslužili.

ja biram ovo drugo.

New Report

Close