ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.06.2024. u 20:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
1.300
100
12,95
13,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


mene čude oni koji kupuju na 130 kn obzirom da će se paketić moći kupiti za 110 kn ili par kuna više [thumbsup]

Kada bih imao preko milijun kuna na raspolaganju i ja bih kupio jedan od tih paketića. Ali s obzirom da je moj portfelj za par redova veličine manji od toga, preostaje mi burza. Osim, naravno, ako očekujem da će mi neki od kupaca tih "paketića" prodati isti za samo kunu-dvije više nego ga je platio.

Budimo realni, ponuda je napravljena na način da pobudi interes samo ozbiljnijih igrača, za koje je razumno očekivati da neće odmah drugi dan izletjeti na burzu s nalogom 10.000 kom x 110 kn.


Sve ste krivo interpretirali, katastrofa. Ovo je samo ispitivanje tržišta .

Potpisujem. Čak se i pitam: koju novu informaciju su dioničari dobili, a da je izazvala ovakvu paniku? I prije se znala cijena ponude pa je cijena rasla. Iako se čini da su paketići za prodaju mali, je li tko izračunao da za svaki paketić treba preko milijun kuna? Pa nije to trokut bureka za naše burek-investitorre!



mene čude oni koji kupuju na 130 kn obzirom da će se paketić moći kupiti za 110 kn ili par kuna više [thumbsup]

Vi imate milijunčić u džepu za 10.000 dionica? [proud]
[/quote]

Što je to problem???Pa ne trguju svi sa 10 000 HRK.
Ja sam danas kipao na 136,xx.

Idem i ja na dražbu, a ne samo g. XY.Samo da ne pop. od mirovinaca ili nekih drugih fondova, pa da paketi prođu po 140 ili više.

[lol]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Za odluku o preuzimanju tvrtke treba nekoliko mjeseci, a oni su tada dali rok od nekoliko tjedana samo.
Nije to mala stvar.

lp


to stoji ali i dodatni argument je što nije isto kad jedan kupac mora kupiti cijeli paket (bez obzira na ponudu za preuzimanje) i dati 120 milijuna kuna od situacije kad se može skupiti 100 kupaca od kojih će svatko kupiti jedan paket od milijun kuna. Moje osobno mišljenje je da će cijena biti veća od minimalne jer je kupnja i po 115-120 kuna odličan posao. A pogotovo ako bi kupcu pripala i dividenda (za tako nešto bi prodaja trebala biti obavljena najkasnije 11.07., ne znam da li je moguće u tom roku sve obaviti.
uglavnom kako ste vi to već i rekli, kolega ,mogla bi biti gužva na dražbi…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Pa ljudi to je dražba nije fiksirana cijena.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

ispitivanje ne ispitivanje cijena dobro pala…

BTW kaj glumi ovaj sa – 1107 133,99 sad je podigal cijenu za 3 kune znači da sam navlači ljude da prodaju i da ne misli ovo iskrcat.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]




mene čude oni koji kupuju na 130 kn obzirom da će se paketić moći kupiti za 110 kn ili par kuna više [thumbsup]

Vi imate milijunčić u džepu za 10.000 dionica? [proud]
[/quote]

Što je to problem???Pa ne trguju svi sa 10 000 HRK.
Ja sam danas kipao na 136,xx.

Idem i ja na dražbu, a ne samo g. XY.Samo da ne pop. od mirovinaca ili nekih drugih fondova, pa da paketi prođu po 140 ili više.

[lol]

lp
[/quote]

pa naravno da je milijun problem, barem za većinu investitora, kao što uostalom i pokazuje svakodnevni promet na burzi.
osim toga i da imam milijun kuna na raspolaganju ne bih zbog diverzifikacije sve uvalio u jednu dionicu. ovo je igra za velike. mi mali tu malo grebemo sa strane kad se pruži prilika. meni je ovaj pad prilično smiješan, ali dobro, vidjet ćemo kakav će biti rasplet.



PO boldanom mi se čini da se samo opipava bilo. Dosta će još vremena proći dok se taj Preventov dio ne riješi.

Zvao fimu upravo… Dakle do ponedjeljka treba poslat izjavu o iskazivanju interesa, odmah zatim nakon prikupljanja izjava svi koji iskažu zainteresiranost će dobiti neobvezujući poziv da se jave sa svojim detaljnjim ponudama koje moraju stići do četvrtka i odmah zatim se prema pristiglim ponudama ide u prodaju paketa. Tako da izgleda kako se stvarno neće puno čekati.

Ovdje bi se moglo svašta dogoditi, sa paketima od 10 000 kom tu je već omogućeno javljanje i manjim investitorima, ja bih osobno bio puno sretniji da je ponuda išla u većim paketima , bar 50 000 – 100 000 kom . Ali bez obzira na to tu je sada moguće i javljanje nekog većeg investitora, kupovina velikog paketa bez obveze preuzimanja što bi svakako bilo bolje za kratkoročno kretanje cijene dionice na burzi.
[/quote]
Nije ni ovako loše. Ja sam osobo razmišljam da kupim jedan paket ali mi nekako žao bilo šta prodati a toliko slobodne love nemam a niti prakticiram ulagati više od pola portfela u jednu dionicu. Ali onaj tko ima više lole i tko je špekulant zašto ne, mislim da je ovo dobra prilika.
Znači više dionica će biti na burzi a to znači veču likvidnost. Možda će to kratkoročno srušiti cijenu na burz ali dugoročno je sigurno bolje za male dioničare jer će biti veća likvinost a s tim vjerovato i veća cijena. Ovo je u svakom slučaju jedna od boljih kompanija u Hrvatskoj.
Lijep pozdrav !

Teoretski kolega šta ako taj koji izađe van ne uspije kupiti taj paket. Kako će onda nutra kad će mu cijena skočit na tržištu ??? Teoretski možda je već sve prije dogovoreno.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Teoretski kolega šta ako taj koji izađe van ne uspije kupiti taj paket. Kako će onda nutra kad će mu cijena skočit na tržištu ??? Teoretski možda je već sve prije dogovoreno.

To je točno i to je realna opasnost.
Ali to je burza!

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

fakat koja navlakuša ovdje zbog jednog novinskog teksta.
ekipa je prodala pa se nada da će na 120, i ja bi ali teško.

New Report

Close