ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.05.2024. u 23:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
24.181
1,860
12,95
13,30
-2,63%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Novinari ssmo prenose promjene u top10 bez neke detaljnijr analize i bezveze stavljaju bombasticne naslove….imas pred par stranica ninov post u kojemu jako dobro objasnjava te promjene

...

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/xfYNsnlMQVB7d91QmNOHeg==.pdf

Pa si malo pročitajte tko je kupio i koliko:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

po ESOP programu članovi Uprave i No kupili su cca 50% od ukupne količine ESOP-a…
http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/ostale_propisane/382/2011-11-07-11182.pdf


Zbog čega rasprodaju znači imaju pouzdane informacije Vaš link

Pouzdane informacije? Šta se toga tiče ja bih više vjerovao ovima šta kupiše po 120 kn:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=37977

7.11.2011 12:34:07 AD Plastik d.d. – Stjecanje dionica
Stjecanje dionica Društva od strane upućenih osoba


/izrezano/
…Uprava već ima dionice ADPL-r-a kao i djelatnici koji nisu prodali, naime 2001.g.je proveden ESOP program kupnjom od fonda za privatizaciju, na sličan način kao i sada. Poznam djelatnika koji ima oko 1600 komada kao radnik je kupio, odbijali su mu od plaće u periodu od 2001. do 2006.godine, samo su tada dionice sa kreditom koji je tvrtka digla, te popust od strane HFP i na godine staža dionice stjecane po 30 kuna(iako je pisalo da su 100 kuna, privilegija), tako mi je prenio(rekla-kazala, nije sigurno).

Ako je suditi po ovome, vjerovatno ni sada nije cijena koju će zaista platiti jednaka objavljenoj cijeni od 120kn, ali svejedno ovom kupnjom Uprava pokazuje uvjerenost u nastavak dosadašnjih uspjeha. [thumbsup]

Zna li tko barem okvirno po kojim cijenama će ekipa iz ove obavijesti zaista plaćati dionice?



/izrezano/
…Uprava već ima dionice ADPL-r-a kao i djelatnici koji nisu prodali, naime 2001.g.je proveden ESOP program kupnjom od fonda za privatizaciju, na sličan način kao i sada. Poznam djelatnika koji ima oko 1600 komada kao radnik je kupio, odbijali su mu od plaće u periodu od 2001. do 2006.godine, samo su tada dionice sa kreditom koji je tvrtka digla, te popust od strane HFP i na godine staža dionice stjecane po 30 kuna(iako je pisalo da su 100 kuna, privilegija), tako mi je prenio(rekla-kazala, nije sigurno).

Ako je suditi po ovome, vjerovatno ni sada nije cijena koju će zaista platiti jednaka objavljenoj cijeni od 120kn, ali svejedno ovom kupnjom Uprava pokazuje uvjerenost u nastavak dosadašnjih uspjeha. [thumbsup]

Zna li tko barem okvirno po kojim cijenama će ekipa iz ove obavijesti zaista plaćati dionice?
[/quote]

Po 120 kn – tako piše u obavijesti.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Da, ali kao što nagađam gore, to je vjerovatno početna cijena, koja se onda smanjujem raznim povlasticama i privilegijama (godine staža i slični sustavi internog nagrađivanja vjernosti i uspješnosti).
No možda su i zaista platili 120kn, ja to ne znam.


Da, ali kao što nagađam gore, to je vjerovatno početna cijena, koja se onda smanjujem raznim povlasticama i privilegijama (godine staža i slični sustavi internog nagrađivanja vjernosti i uspješnosti).
No možda su i zaista platili 120kn, ja to ne znam.

Jasno. Ipak i Nino je napisao da je vjerojatno rekla – kazala, a na obavijesti piše 120 kn. Sve ostalo su nagađanja i pretpostavke, nepoznanice.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Da, ali kao što nagađam gore, to je vjerovatno početna cijena, koja se onda smanjujem raznim povlasticama i privilegijama (godine staža i slični sustavi internog nagrađivanja vjernosti i uspješnosti).
No možda su i zaista platili 120kn, ja to ne znam.

Jasno. Ipak i Nino je napisao da je vjerojatno rekla – kazala, a na obavijesti piše 120 kn. Sve ostalo su nagađanja i pretpostavke, nepoznanice.
[/quote]

zaista su platili 120 kn, ja to znam

u Obavijesti pise i ovo:
‘.., uz druge uvjete definirane tim programom za sve zaposlenike …’.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.




Da, ali kao što nagađam gore, to je vjerovatno početna cijena, koja se onda smanjujem raznim povlasticama i privilegijama (godine staža i slični sustavi internog nagrađivanja vjernosti i uspješnosti).
No možda su i zaista platili 120kn, ja to ne znam.

Jasno. Ipak i Nino je napisao da je vjerojatno rekla – kazala, a na obavijesti piše 120 kn. Sve ostalo su nagađanja i pretpostavke, nepoznanice.
[/quote]

zaista su platili 120 kn, ja to znam
[/quote]

tnx [thumbsup]



Da, ali kao što nagađam gore, to je vjerovatno početna cijena, koja se onda smanjujem raznim povlasticama i privilegijama (godine staža i slični sustavi internog nagrađivanja vjernosti i uspješnosti).
No možda su i zaista platili 120kn, ja to ne znam.

Jasno. Ipak i Nino je napisao da je vjerojatno rekla – kazala, a na obavijesti piše 120 kn. Sve ostalo su nagađanja i pretpostavke, nepoznanice.
[/quote]
Krivo, rekao sam kako je bilo kad se tvrtka privatizirala prije 10 godina, samo je nije kupio stranac ili tajkun već radnici i uprava od HFP, imali su popuste (kao i npr.radnici LKPC po 400 kuna, dokapitalizacija po 850 kuna po dionici, radnici(branitelji) DDJH po 27 kuna po dionici) na godine staža, diskont na cijenu, beneficije, povlaštene uvjete.

Sada provode ESOP na sličan način, samo po onom što vidim nema popusta već je opcijska kupnja 120 kuna po dionici, možda za 5-10 godina ovo bude "odlična kupnja", ne treba gledati kako je sada cijena dionice 100-njak kuna a oni kupuju skuplje već treba imati na umu ESOP program gdje im tvrtka omogućava stjecanje dionica po fiksnoj cijeni za narednih 5 godina jer oni ne daju odmah kune već otplaćuju. Za 5 godina možda dionica bude 300 kuna/komad a oni stječu po 120KN/komad.

Nema igre, sve je jasno, uprava je iskoristila pravo kupnje dionica kao i radnici, pitanje jest da hoće kupiti 166.200 komada bi li mogli kupiti prosječno po 120 kuna/komad na ZSE bez obzira imali oni cash ili kredit za kupnju. Ovdje je psihološka igra, radnici vjeruju upravi, kad znaju da uprava drži(dionice već 10 godina) i kupuju ponovo onda "radnici kao krdo" svi potpisuju ugovore te hoće sudjelovati, nije im bitna cijena dionice trenutno.

Dakle, moje mišljenje jest da nema igre, nema nagađanja i nepoznanica, sve je jasno, osobno vjerujem upravi te da su sa ovim pokazali da im je stalo do tvrtke i ne gledaju kratkoročno.

Štednja je mudrost trošenja.

@nino

Slažem se, tnx na doprinosu, kao i uvijek 🙂

Uostalom, ESOP se valjda dogovarao dok su cijene bile više, pa je i cijena od 120kn bila posve prihvatljiva. Također, pitanje je i po koliko su otkupili od Paktora onaj paket, odnosno kako je išao deal s njima.
Sve u svemu, najbitnija je poruka povjerenja u budućnost firme koju nam ponovo šalje ekipa iz Uprave. Iskreno se nadam da će zaraditi ovom kupnjom hehe.

http://www.business.hr/hr/B.HR-danas/Aktualni-broj/Broj1009/Drzava-gluha-za-AD-Plastik-jednog-od-najvecih-domacih-izvoznika

najnovije vijesti
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Drzava-gluha-za-AD-Plastik?homesrclink=carousel

New Report

Close