ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 02:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,98
16.104
1,241
12,95
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

IMHO nece naci kupca za te dionice. Potencijalni kupac bi tada morao dati obvezujucu ponudu po srednjoj vrijednosti u zadnja 3 mj. Uprava tvrdi da ne vide tog neprijateljskog preuzimatelja jer da postoji sigurno bi im se javio. Nekako ne vidim da bi to utjecalo na cjenu dionice, osim mozda kratkorocno, ali vidjeti cemo kroz par dana.
Jucer nadokupio, da nebi bilo zabune.


IMHO nece naci kupca za te dionice. Potencijalni kupac bi tada morao dati obvezujucu ponudu po srednjoj vrijednosti u zadnja 3 mj. Uprava tvrdi da ne vide tog neprijateljskog preuzimatelja jer da postoji sigurno bi im se javio. Nekako ne vidim da bi to utjecalo na cjenu dionice, osim mozda kratkorocno, ali vidjeti cemo kroz par dana.
Jucer nadokupio, da nebi bilo zabune.

ADPL se trenutno jako dobro drži s obzirom na mač iznad glave. Ako ne bude ponude za kontrolni paket 8koji se prodaje po 109,xx kn po dionici), utjecaj će, naravno, biti negativan.

No, čudi me što nitko od dioničara ADPL nije postavio sljedeće pitanje:

Što će biti s kontrolnim paketom ako 1. krug propadne? Hoće li na burzu ili u novi krug po nekoj nižoj cijeni?

Kako će to utjecati na cijenu dionice?

Previše neizvjesnosti za ovu razinu cijene. Srećom, utorak je blizu. Sretno svim dioničarima, dabogda se već u srijedu obogatili.


IMHO nece naci kupca za te dionice. Potencijalni kupac bi tada morao dati obvezujucu ponudu po srednjoj vrijednosti u zadnja 3 mj. Uprava tvrdi da ne vide tog neprijateljskog preuzimatelja jer da postoji sigurno bi im se javio. Nekako ne vidim da bi to utjecalo na cjenu dionice, osim mozda kratkorocno, ali vidjeti cemo kroz par dana.
Jucer nadokupio, da nebi bilo zabune.

Moglo bi biti svašta.
Oglas je objavljen u Financial timesu, u pisanom izdanju Business.hr-a stečajni upravitelj slovenaca je još prije mjesec dana izjavio da ima 2 zainteresiranih.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

2007. godina:

Prihodi Ad Plastike – 608 milijuna
Dobit – 15 milijunaž

Cijena dionice – preko 200 kuna

2010. godina ( rekordna godina ) :

Prihodi Ad Plastike – 793 milijuna
Dobit – 54 milijuna

Cijena dionice – 134 kuna

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


2007. godina:

Prihodi Ad Plastike – 608 milijuna
Dobit – 15 milijunaž

Cijena dionice – preko 200 kuna

2010. godina ( rekordna godina ) :

Prihodi Ad Plastike – 793 milijuna
Dobit – 54 milijuna

Cijena dionice – 134 kuna

lp


dobro ali ne mozemo zanemariti cinjenicu da je crobex 2007 bio 5000 a sad je 2200, ipak je povezano donekle

slažem se da je povezano, ali AD Pl je bazično opako dobra firma (za suvislu FA obratiti se nekom drugom..). da nema paranoje oko 22/02, pitanje je gdje bi danas bila cijena, ovako se samo odbija od razine cca 130kn
P. S. Što je s ovlaštenjem da steknu 419.000 vlastitih dionica do kraja 07/2011? Mislim, imaju lufta [smiley]

Iako fizički još nije ustrojena zgrada u kojoj će djelovati norveško-hrvatski pomorsko-inovacijski centar, već su sklopljeni prvi poslovi. – NCP je već isporučio dva katamarana za norveško tržište. S kaštelanskim AD Plastikom dogovorena je gradnja stotinjak turističkih brodova i glisera, a pregovara se i sa splitskim BSO-om o narudžbi specijalnih plovila – kaže Baranović.

AD brodovi nisu dio ad plastike to je prodano

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/volkswagen-i-gaz-planiraju-zajednicku-proizvodnju-u-rusiji,105706.html

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]

FAURECIA (EO:EN Paris) – poslovni partner u Rusiji/Rumunjskoj sa većim udjelom u vlasništvu operacija na području navedenih zemalja.
http://investing.businessweek.com/research/stocks/charts/charts.asp?ticker=EO:FP
FAURECIA (EO:EN Paris)
LAST €28.73 EUR
CHANGE TODAY +0.055 0.19%
VOLUME 360.8K
EO On Other Exchanges

Prije 5 mjeseci je cijena dionice bila 19 eura kad sam radio usporedbu sa AD plastikom(cijena AD plastike je bila 105 kn).
Na stranici 552 ove teme možete pogledati što sam pisao.
Moram li reći da se Faurecia trži na P/E 15 i P/B oko 4.
Od dna je rasla preko 400% i visoko je zadužema tvrtka.

p.s.ne uspoređivam ove 2 tvrtke samo prikazujem sa kojim partnerom surađuje AD Plastik, uz kretanja cijene dionice se vidi da francuski ulagači puno očekuju od Faurecia pa bi valjda i mi na ZSE trebali očekivati dobre rezultate iz poslovanja u narednom periodu od AD Plastika.

Štednja je mudrost trošenja.

http://www.poslovni.hr/vijesti/ford-i-ruski-sollers-osnivaju-joint-venture-172528.aspx
Američki Ford Motor dogovorio je osnivanje joint venturea u Rusiji s tamošnjim autoproizvođačem OAO Sollers.

Brojne kompanije, poput Forda, Volkswagena i Toyote, povećavaju proizvodnju u Rusiji jer tamošnje tržište snažno raste. Isporuke vozila u Rusiji u prošlom su mjesecu skočile na godišnjoj razini za 72 posto, dok se u cijeloj 2011. očekuje rast prodaje od 16 posto na 2,2 milijuna vozila.

Očekuje se da će rusko tržište automobila do 2020. postati šesto najveće na svijetu s isporukama većim od 4 milijuna vozila godišnje.

[lol]

Štednja je mudrost trošenja.


IMHO nece naci kupca za te dionice. Potencijalni kupac bi tada morao dati obvezujucu ponudu po srednjoj vrijednosti u zadnja 3 mj. Uprava tvrdi da ne vide tog neprijateljskog preuzimatelja jer da postoji sigurno bi im se javio. Nekako ne vidim da bi to utjecalo na cjenu dionice, osim mozda kratkorocno, ali vidjeti cemo kroz par dana.
Jucer nadokupio, da nebi bilo zabune.

Nije mi baš jasno ovaj dio u kojem tvrdite da bi se "neprijateljksi preuzimatelj" trebao javiti upravi,tj da bi im se sigurno javio.

Tko su oni(uprava) da bi im se netko trebao javljati? Koliko oni imaju udjela u vlasništvu? Koliko vidim njihov je udio zanemariv. Njima bi se trebale tresti gaće da im se to ne dogodi jer bi ih novi vlasnik u tom slučaju mogao skinuti sa pozicija i postaviti svoje ljude,a ne da bi im se netko trebao javljati.

Ili vi mislite da bi ih neprijateljski preuzimatelj trebao nazvati na telefon sa "dobar dan gospon upravitelj, znate… mi smo vaši neprijetaljski preuzimatelji, pa evo samo da znate sutra bumo vas preuzeli, i mislim da bi bio red da vam se javimo.. nego jeste za kavicu možda neku?"

Nitko se nikome ne treba javljati, a to što Boban priča neka okači mačku o rep.

To sve naravno ne znači da će se na dražbi dogoditi nešto spektakularno. Možda paket ode,možda ode po nekoj visokoj cijeni, možda po nekoj nižoj, a možda uopće ne ode.Ono što je najbitnije vrijedi li ova tvrtka trenutnu cijenu ili ne? Vrijedi li li možda više ili možda manje? Svatko neka izračuna za sebe i donese investicijsku odluku da li prodati, držati, kupiti, ili od kupnje se suzdržati.

New Report

Close