ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 02:09
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
6.504
499
12,95
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Machete….da ti prikazem situaciju…

Trenutno je tu kod mene veče, skoro noć, lagano odmaram od dana u Sturbucksu i malo sam dosao baciti pogled na poslovni…Pročitam tvoj post i toliko sam se nasmijao da sam pao s klimave stolice na kojoj sjedim i mislim da sam mozda slomio prst u padu ( pisem ovo s jednom rukom)..

Ako sam ga slucajno slomio i ako mi putno osiguranje ne pokrije troskove, mogu li poslati fakturu iz bolnice tebi jer necu imati cim platiti posto cu izgubiti sve novce na ADPLu po tvojim rjecima???

Za kraj bi te samo zamolio ako nije problem na kojim činjenicama temeljis svoje predvidanje? Siguran sam da ce me tvoji arumenti oraspoloziti unatoc natecenom prstu (tvojom krivnjom!!!) i rado bih ih cuo kao i ostali diskutanti..

...



Mislim da je najviši vrh do kraja godine 150 kn.

Ne piši gluposti već prodaji dok je ovako visoko jer gdje ovo ide trebat će Vam boce s kisikom da izronite. Pogotovo kad je dosta špekulanata ovdje, poput PLAVOG, IVANE7, DELUX-a.
A dobro znamo kako dionice njihovog tipa prođu! Primjeri su ERNT, DLKV, LKPC.
Ovdje nema 150kn idućih 25.g.
[/quote]
Prijatelju, svoja jeftina neargumentirana uvjeravanja drukanja drži za druge teme, ovo je firma( ne gledamo je samo kao špekulativnu dionicu sa pomacima 1 posto simo tamo) , molim VAS da ne trujete ovu temu, osim ako imate argumente(članci, izračuni, statistike, dokazi). Hvala Vam na razuimjevanju!

D.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Mislim da je najviši vrh do kraja godine 150 kn.

Ne piši gluposti već prodaji dok je ovako visoko jer gdje ovo ide trebat će Vam boce s kisikom da izronite. Pogotovo kad je dosta špekulanata ovdje, poput PLAVOG, IVANE7, DELUX-a.
A dobro znamo kako dionice njihovog tipa prođu! Primjeri su ERNT, DLKV, LKPC.
Ovdje nema 150kn idućih 25.g.
[/quote]
I ajde kada već pričamo Machete, da i ostane na 120 kn slijedećih 25 godina, sa normalnom stopom inflacije cijena bi za 25 godina bila 210 hrk po dionici. Tako da… ajde ajde:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Kolega Machete… kao i mnogi drugi, ne bih se složio s vašom analizicom.

Naime, izostavimo sada Plavog, Deluxa i Ivanu7 kao špekulante i njihovu usporedbu s DLKV i LKPC budući da istoimene dionice ne kotiraju loše zbog njih već zbog niza drugih razloga… stanje u građevinarstvu, dokapitalizacija po znatno nižim cjenama, pad prihoda i sl.

ADPL pak s druge strane je sasvim druga priča; rast dobiti, smanjenje obveza, širenje, općenito oporavak autoindustrije i sl… tako što se tiče toga da ADPL neće dosegnuti 150 kn idućih 25 godina… hmm, reći ću to na ovakav način, toliko sam siguran u ADPL da bih i gaće sa sebe prodao i uložio u istu dionicu![thumbsup]

Lijep pozdrav!

@MACHETE
Ovdje nema 150kn idućih 25.g.

Ovo je tvoja tvrdnja, sjetitću te se na 150 kn

Ma razumijem ja i strah od nekih velikih "investitora" koji sada drukaju za ADPL (sjetim se kako je samo jedan od njih zdušno navijao za Varteks pišući čas dubokoumne analitičke postove, a ponekad stavljajući priglupe linkove namijenjene impulsnim kupcima). Nije ni meni drago da su oni sad tu jer ovoj dionici oni ne trebaju. Ali… zar cemo nekome nesto zabranjivati dok je u okviru zakona? Ovo je jedna od dionica kojoj je trenutna cijena ispod moje prosječne cijene ulaza, a ja opet niti malo ne strepim dok ona pada. I ne kupujem je još jer znamo do koje razine može pasti pri trenutnom poslovanju, zar ne? Lijepo ću do desetog mjeseca smanjiti svoju ulaznu cijenu i gledati uzlet. Ako ga i ne bude nije bitno, lijepo je primati dividendu, zar nismo prevazišli držanje dionica od nekoliko dana, tjedana, mjeseci… Nisam za bezuvjetno doživotno držanje dionice ali meni ADPL nalikuje na dugu dugu ugodnu vezu.

Preživljavamo od onoga što dobijemo, a živimo od onoga što dajemo.

ja ne mogu vjerovat koliko vas komentira post onog klauna mačetea…ne znam kaj mi je smješnije to ili njegovi postovi [lol]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...




Mislim da je najviši vrh do kraja godine 150 kn.

Ne piši gluposti već prodaji dok je ovako visoko jer gdje ovo ide trebat će Vam boce s kisikom da izronite. Pogotovo kad je dosta špekulanata ovdje, poput PLAVOG, IVANE7, DELUX-a.
A dobro znamo kako dionice njihovog tipa prođu! Primjeri su ERNT, DLKV, LKPC.
Ovdje nema 150kn idućih 25.g.
[/quote]
I ajde kada već pričamo Machete, da i ostane na 120 kn slijedećih 25 godina, sa normalnom stopom inflacije cijena bi za 25 godina bila 210 hrk po dionici. Tako da… ajde ajde:)
[/quote]

Moja prognoza: do kraja godine cijena minimalno 150 kuna.
Živi bili pa vidili!


Machete….da ti prikazem situaciju…

Trenutno je tu kod mene veče, skoro noć, lagano odmaram od dana u Sturbucksu i malo sam dosao baciti pogled na poslovni…Pročitam tvoj post i toliko sam se nasmijao da sam pao s klimave stolice na kojoj sjedim i mislim da sam mozda slomio prst u padu ( pisem ovo s jednom rukom)..

Ako sam ga slucajno slomio i ako mi putno osiguranje ne pokrije troskove, mogu li poslati fakturu iz bolnice tebi jer necu imati cim platiti posto cu izgubiti sve novce na ADPLu po tvojim rjecima???

Za kraj bi te samo zamolio ako nije problem na kojim činjenicama temeljis svoje predvidanje? Siguran sam da ce me tvoji arumenti oraspoloziti unatoc natecenom prstu (tvojom krivnjom!!!) i rado bih ih cuo kao i ostali diskutanti..


ne drukaj na rast kad ga nema a ni na zastoj jer će cijena tamo gdje je gospon Loris govorio a si ste ga pljuvali…bravooooo…LORIS..



Machete….da ti prikazem situaciju…

Trenutno je tu kod mene veče, skoro noć, lagano odmaram od dana u Sturbucksu i malo sam dosao baciti pogled na poslovni…Pročitam tvoj post i toliko sam se nasmijao da sam pao s klimave stolice na kojoj sjedim i mislim da sam mozda slomio prst u padu ( pisem ovo s jednom rukom)..

Ako sam ga slucajno slomio i ako mi putno osiguranje ne pokrije troskove, mogu li poslati fakturu iz bolnice tebi jer necu imati cim platiti posto cu izgubiti sve novce na ADPLu po tvojim rjecima???

Za kraj bi te samo zamolio ako nije problem na kojim činjenicama temeljis svoje predvidanje? Siguran sam da ce me tvoji arumenti oraspoloziti unatoc natecenom prstu (tvojom krivnjom!!!) i rado bih ih cuo kao i ostali diskutanti..


ne drukaj na rast kad ga nema a ni na zastoj jer će cijena tamo gdje je gospon Loris govorio a si ste ga pljuvali…bravooooo…LORIS..
[/quote]
Gdje? na 150 HRK do kraja godine? Pa nije to govorio!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Zanimljivo pišete kada je gospodin tržište u depresiji i rasprodaje dionice jeftino.
Umjesto da ste sretni što možete dionice kupiti jeftinije, vi tu plačete jer nemate keša.

Inteligentni investitor bi sada bio pohlepan. 😉

izašao ujutro, ne sluti na dobro. CASH is KING

Ma ja se ne brinem, idem na minimalno godinu dana, ušao na oko 120, sigurno mi se vraća fino kroz godinu dana kada mislim razmisliti.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Tek sada sam vidio da je cijena na 115 kn.
Svaka čast prodavaču koji je dao dionice po 115 kn…. Mislim da ću ipak reinvestirati dividendu u Ad Plastik.
Ovo je super cijena 🙂

Točno to, samo polako, neka se situacija iskristalizira:) Tko god dugo drži ovu firmu biti će zadovoljan.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close