ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.05.2024. u 22:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,98
16.104
1,241
12,95
13,10
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Za primjere koje se ja sjecam da kad je na ovim manje likvidnima, a i na vecima, kad je bio neki znacajan pretovar, nakon toga lansiranje: sjecam se KOEI prije jedno 2-3 mjeseca (!), VLDS, a nedavno i LEDO i PODR. Vase iskustvo, je li to obicno tako?

ispravak…. htio sam reci KORF umjesto KOEI i staviti (?) jer se ne sjecam najbolje. hoceu reci ono cega se sjecam je KORF, VLDS, LEDO, PODR


Ja imam osjećaj da će sutra, pod uvjetom da index ne krene dolje, ADPL zatiltati.

Ja osobno bih baš volio da index krene dolja, tako da ADPL ne zatilta kako ti to priželjkuješ. Blokada je nisko, tako da bih ja da padne sutra natrag na 47, 48 kuna ;-).



Ja imam osjećaj da će sutra, pod uvjetom da index ne krene dolje, ADPL zatiltati.

Ja osobno bih baš volio da index krene dolja, tako da ADPL ne zatilta kako ti to priželjkuješ. Blokada je nisko, tako da bih ja da padne sutra natrag na 47, 48 kuna ;-).

[/quote]

Što se brineš, blokada može trajati 2 sata maksimalno, a onda je sve opet otvoreno.
Do 16:00 sati, ali prekovremeno se ne radi.REcesija je, premda na izmaku. Dakle umjesto prekovremenih poželjo je zapošljavanje nove radne snage. A nezaposlenih ima dovoljno, vjeruj mi. [wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

povuklo se oko 15.000 komada s kupnje?! očekuje se što? pad cijele ZSE danas ili sam ADPL?

Premješteno iz teme: JNAF (Jadranski naftovod)


da li je kapital od dokapa unešen u bilancu prema sadašnjoj knjigovodsvenoj vrijednosti? dakle sada je BVPS cca 3000kn/dionici. kad se izvrši dokap, koliko će onda biti? nisam baš upoznat po kom ključu ide taj dokap i u koju svrhu pa ako bi mi netko u kratkim crtama to mogo objasnit. Kad je skupština?

Gubi, ako ti je bitan P/B pogledaj ADPL, perspektivna dionica, a upravo mirovinci prekjučer izašli.
Kak si to propustio u srijedu?

ADPL P/B 0,3 P/S 0,3 ( može li bolje? )

JNAF P/B 0,7 P/S 5

Enterpreis value ADPL 313 milijuna kuna
Enterpreis value JNAF 1,63 milijarde kuna

Halo, Gubi?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: JNAF (Jadranski naftovod)



da li je kapital od dokapa unešen u bilancu prema sadašnjoj knjigovodsvenoj vrijednosti? dakle sada je BVPS cca 3000kn/dionici. kad se izvrši dokap, koliko će onda biti? nisam baš upoznat po kom ključu ide taj dokap i u koju svrhu pa ako bi mi netko u kratkim crtama to mogo objasnit. Kad je skupština?

Gubi, ako ti je bitan P/B pogledaj ADPL, perspektivna dionica, a upravo mirovinci prekjučer izašli.
Kak si to propustio u srijedu?

ADPL P/B 0,3 P/S 0,3 ( može li bolje? )

JNAF P/B 0,7 P/S 5

Enterpreis value ADPL 313 milijuna kuna
Enterpreis value JNAF 1,63 milijarde kuna

Halo, Gubi?
[/quote]

Plavi, ne prodaji mi ADPL ovdje jer ja jako dobro znam zašto je neka dionica debelo ispod booka, al za JNAF bogami ne znam razlog. ADPL nije uspjela zaraditi za kokice ni u zlatno doba automobilske industrije, al ako misliš da sada budu OK, onda je dobar value, ne kažem da nema potencijal. Ja se još neću kladiti na ADPL. Kupit ću je kad (i ako ) prorade pa makar platio skuplje. ne bu ona sada neko vrijeme rasla ništa brže od ostalih koje su barem profitabilne…

Ne ložim se pretjerano na P/B jer neke će firme uvijek i zauvijek poslovati zaqurac, jedna ti je u potpisu, a nije ADPL [tongue]

JNAF je ogromna firma, naravno da je EV u milijardama, pa kapital joj je 2,2 milijarde. o čem pričamo? I radi vrlo profitabilno… po meni puno jači value od ADPL.

I'LL BE BACK

Premješteno iz teme: JNAF (Jadranski naftovod)

Ma daj molim te, JNAF da vrijedi toliko više od ADPL, halo?

Neću dalje, ispast će da reklamiram drugu dionicu na tuđoj temi, ali samo ću napisati, JNAF ima prihode za 2008. 374 mil. kuna, ne vidim projekciju povečanja u budučnosti, sve nas je zaobišlo što se tiče energetskih pravaca, s druge strane ADPL je imao prihode 660 mil. kuna a projekcije su od uprave da će prihodi značajnije porasti po osnovi novootvorene tvornice u Rusiji, uostalom pogledaj slide 2 i 18 AD Plastik Luga je u 100 % vlasništvu našeg ADplastika

http://www.bayern-international.de/dokumente/news/1100/Automobilzulieferindustrie_2.pdf?PHPSESSID=32290c4b

[smiley]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: JNAF (Jadranski naftovod)


JNAF je Edin Džeko za ADPL.

Vidjet ćemo. Ako je Janaf Edin Đeko, iliti Đekica ADPL je , bojim se, u tom slućaju, Messi.

Pišemo startne pozicije, ADPL 46,63
JNAF 2077.

Može i neka oklade dečki, već se dugo nisam kladio, još od one oklade sa onim Nathanomčetrdesetsedam, duguje mi još uvijek većeru.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: JNAF (Jadranski naftovod)


Ma daj molim te, JNAF da vrijedi toliko više od ADPL, halo?

Neću dalje, ispast će da reklamiram drugu dionicu na tuđoj temi, ali samo ću napisati, JNAF ima prihode za 2008. 374 mil. kuna, ne vidim projekciju povečanja u budučnosti, sve nas je zaobišlo što se tiče energetskih pravaca, s druge strane ADPL je imao prihode 660 mil. kuna a projekcije su od uprave da će prihodi značajnije porasti po osnovi novootvorene tvornice u Rusiji, uostalom pogledaj slide 2 i 18 AD Plastik Luga je u 100 % vlasništvu našeg ADplastika

http://www.bayern-international.de/dokumente/news/1100/Automobilzulieferindustrie_2.pdf?PHPSESSID=32290c4b

[smiley]

Raikkonen, opet si počeo? Ja ne vjerujem da ti uspoređuješ JNAFsa ADPL [shocked]

Ne vidiš projekciju povećanja prihoda? Pa samo u prvom kvartalu ove godine su ostvarili 124 milijuna, a za usporedbu u istom periodu lani 83 milje. Dakle povečanje za 50%. Uostalom… kakve veze imaju prihodi i sa čim? oni su tu samo da nam ukažu na trend… koji je kod JNAF-a jasan… A kod ADPL trend prihoda i nije nešto Up Up Up… al dobro ak je uprava najavila onda valjda ne bu lagali (iako ja ne vjerujem pričama nego brojkama). E sad pazi… ovo su samo rpihodi… realne zarade se još nismo ni dotakli. Jer naime, dok JNAF zarađuje pare, za ADPL je to još uvijek u sferi znanstvene fantastike. Ali gle… ja ne kažem da ADPL nema potencijala, ali je i potencijalni čorak… JNAF ima potencijala za rast dionice, a ne može biti čorak ni u teoriji… zato mi je JNAF zanimljiviji.

I'LL BE BACK

Premješteno iz teme: JNAF (Jadranski naftovod)



Ma daj molim te, JNAF da vrijedi toliko više od ADPL, halo?

Neću dalje, ispast će da reklamiram drugu dionicu na tuđoj temi, ali samo ću napisati, JNAF ima prihode za 2008. 374 mil. kuna, ne vidim projekciju povečanja u budučnosti, sve nas je zaobišlo što se tiče energetskih pravaca, s druge strane ADPL je imao prihode 660 mil. kuna a projekcije su od uprave da će prihodi značajnije porasti po osnovi novootvorene tvornice u Rusiji, uostalom pogledaj slide 2 i 18 AD Plastik Luga je u 100 % vlasništvu našeg ADplastika

http://www.bayern-international.de/dokumente/news/1100/Automobilzulieferindustrie_2.pdf?PHPSESSID=32290c4b

[smiley]

Raikkonen, opet si počeo? Ja ne vjerujem da ti uspoređuješ JNAFsa ADPL [shocked]

Ne vidiš projekciju povećanja prihoda? Pa samo u prvom kvartalu ove godine su ostvarili 124 milijuna, a za usporedbu u istom periodu lani 83 milje. Dakle povečanje za 50%. Uostalom… kakve veze imaju prihodi i sa čim? oni su tu samo da nam ukažu na trend… koji je kod JNAF-a jasan… A kod ADPL trend prihoda i nije nešto Up Up Up… al dobro ak je uprava najavila onda valjda ne bu lagali (iako ja ne vjerujem pričama nego brojkama). E sad pazi… ovo su samo rpihodi… realne zarade se još nismo ni dotakli. Jer naime, dok JNAF zarađuje pare, za ADPL je to još uvijek u sferi znanstvene fantastike. Ali gle… ja ne kažem da ADPL nema potencijala, ali je i potencijalni čorak… JNAF ima potencijala za rast dionice, a ne može biti čorak ni u teoriji… zato mi je JNAF zanimljiviji. BTW.. otkud znaš da nemam ADPL u portfelju?
[/quote]

Dobro da prekinemo raspravu, jer opet će me kazniti ili brisati postove, ajd samo za kraj…trebalo je onda kupovati Ingru na 60 000 kaj ne?
Tad je dobit bila najveća.

Kupuješ budučnost, a ne prošlost

I po mogučnosti dionicu koju netko iz Uprave na tim razinama kupuje ( kao u ovom slulaju Boban, predsjednik uprave ADPL ) , isto kako su kupovali i Ingru na 10 000 – 13 000, sjetimo se koliko je cijena porasla u kratkom vremenu. Parsto posto.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: JNAF (Jadranski naftovod)


Dobro da prekinemo raspravu, jer opet će me kazniti ili brisati postove, ajd samo za kraj…trebalo je onda kupovati Ingru na 60 000 kaj ne?
Tad je dobit bila najveća.

Kupuješ budučnost, a ne prošlost

I po mogučnosti dionicu koju netko iz Uprave na tim razinama kupuje ( kao u ovom slulaju Boban, predsjednik uprave ADPL ) , isto kako su kupovali i Ingru na 10 000 – 13 000, sjetimo se koliko je cijena porasla u kratkom vremenu. Parsto posto.

hm…kolko ja vidim boban u zadnjih dva mjeseca nije kupio niti jednu dionicu, dalje unazad nisam gledao… slažem se sa kupovinom budućnosti, naravno, ali ne znam zašto to pišeš na JNAF-u? to mi nije jasno… opet kažem… ADPL je dobar bet, i potencijalni value bet. JNAF je sure bet. nadam se da ti je razlika jasna… odnos rizika i eventualnog kapitalnog prinosa…

I'LL BE BACK

Premješteno iz teme: JNAF (Jadranski naftovod)



Dobro da prekinemo raspravu, jer opet će me kazniti ili brisati postove, ajd samo za kraj…trebalo je onda kupovati Ingru na 60 000 kaj ne?
Tad je dobit bila najveća.

Kupuješ budučnost, a ne prošlost

I po mogučnosti dionicu koju netko iz Uprave na tim razinama kupuje ( kao u ovom slulaju Boban, predsjednik uprave ADPL ) , isto kako su kupovali i Ingru na 10 000 – 13 000, sjetimo se koliko je cijena porasla u kratkom vremenu. Parsto posto.

hm…kolko ja vidim boban u zadnjih dva mjeseca nije kupio niti jednu dionicu, dalje unazad nisam gledao… slažem se sa kupovinom budućnosti, naravno, ali ne znam zašto to pišeš na JNAF-u? to mi nije jasno… opet kažem… ADPL je dobar bet, i potencijalni value bet. JNAF je sure bet. nadam se da ti je razlika jasna… odnos rizika i eventualnog kapitalnog prinosa…
[/quote]

Kupovao je i to koliko i po većim cijenama, nego je sadašnja kao i ostali iz Uprave i NO-a:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=25281

http://www.zse.hr/default.aspx?id=25078

http://www.zse.hr/default.aspx?id=22811

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=ADPL-R-A

http://www.zse.hr/default.aspx?id=21510

http://www.zse.hr/default.aspx?id=21252

http://www.zse.hr/default.aspx?id=21211

O kupnji trezora da i ne govorim, plus odluka skupštine od neki dan, da trezor može na burzi kupiti ni manje ni više nego 419 000 ( četristodevetnaesttisuća ) vlastitih dionica:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=25869

Meni se čini sve to skupa kao buy signal tebi ne?

Uz dužno poštovanje prema Janafu, ne mislim ništa loše o njemu, ali..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close