ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.07.2024. u 11:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
18,41
52.094
2,830
18,40
18,55
1,09%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Prodao sam tamo još na 61-62. Računao sam da će pasti, pa bi se vratio. Još uvijek mislim da će biti prilike za povoljniju kupnju. Na ovim razinama ne ulazim. Bar ne dok se ne iskristalizira ovo s frankom.


Bojim se da tek onda neće biti prilike za kupnju, otišlo bi to prema višim razinama bez problema sa frankom.

Da nema problema s frankom ZABA bi mi bila prva u portfelju.
Ono što sam mislio je, da će još biti vraga s frankom i da bi ovo moglo otići na niže razine.
Nekako sumnjam da će ove godine dividenda ići 5,50 – 6,00 kn. Moguće da i neće ići, jer će čuvati keš za eventualne gubitke sudskih tužbi.
Moje mišljenje. Zato i jesam tu gdje jesam. Vani.
Uostalom, kažu da je burza kao i tržnica. Ako ste dovoljno strpljivi, uvijek možete proći povoljnije.
Što će biti, vidjet ćemo. Svatko neka odluči za sebe.

zar nije zaba najmanje izlozena slucaju franak?

ZABA i ADPL – moja dva najbolja ulaganja do sada.
Bez njih, portfelj bi mi riknuo, a moj interes za ZG Baru bi se ugasio, davno, davno…
Ovako, opstao (srećom) u najgorim vremenima, nadokupljivao kad se steklo nešto burzovne pameti i eto – držimo se, još nas uvijek ima!


zar nije zaba najmanje izlozena slucaju franak?

HPB =0%

ex is123456 zbog nečijeg ega

Jel itko pratio TOP 10 u zadnje vrijeme?

https://www.lider.media/poslovna-scena/hrvatska/ugrozen-profit-banke-u-raljama-fintecha-i-regulative-eu-129715?fbclid=IwAR3B83iXmGdG45BWh4XoHIRU3C1bk7qUvRQQu8wox9a7eIWUeMp19lde7lo

Da, ali nas “uvaženi” guverner nije smio dozvoliti oligopol banaka i nemogućnost izbora. Hrvatski je bankovni sustav toliko koncentriran da potrošač i nema vise izbora. Vjerujem da bi EK mogla štošta reci o takvoj konkurenciji i koncentraciji i nametnuti vrlo visoke kazne kada bi se ovakva situacija događala u nekoj od većih članica unije. (kada se ne bi radilo o navodno sistemski važnim bankama i njihovim kćerima).

S time da regulatorno gledano i najmanja banka u nas ima compliance i regulatorni teret isti ili u najmanju ruku sličan kao i najveća banka. Ne postoji sustav pomoći manjim bankama nego ih regulator mjesto da ih uveže u vece sustave ili dopusti koncentriranje manjih banaka u vece sustave, nemilice baca u likvidaciju čim zapadnu u probleme. Naravno, i tu ima izuzetaka, ovisno o tome tko je kome kum… i tko je čiji igrač, politicki interesno gledano.

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/onzArmxn9YaQNikblIMQSQ==.pdf

Osoba koja ima pravi uvid u stanje stvari napušta brod iz “osobnih razloga”.

Jako volim korporativni način komuniciranja.

🙂

La vita e bella!

Priča se da su im je HNB našao određene nepravilnosti i da su vlasnici zatražili odlazak Uprave. Vidjeti ćemo…

nešto se opako zakuhalo
https://novac.jutarnji.hr/karijere/miljenko-zivaljic-dao-ostavku-na-funkciju-predsjednika-uprave-zagrebacke-banke/9877024/

Muke po Burzi.
Nigdje nismo sigurni. Niti u jednom papiru.

New Report

Close