ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 12:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
17,11
24.824
1,451
17,00
17,15
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zaba dala neku nejasnu obavijest sa skupštine. Pak se ne kaj prtlja

40.000 dionica po €14,50 OTC. Lijep pocetak trgovanja. Da nije zbog obavijesti?

da, netko je jučer kupio 40 000 kom po 14.50 na OTC. I sad u nekoj normalnoj zemlji i burzi istog trena po otvaranju ili malo iza cijena bi na 14.50.. ali kod nas ne. Kod nas jedva zatvori na 14.10 a danas ce ici i po 14 a mozda i niže. Meni je to stvarno nevjerojatno.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Samo strpljivo. 14,40.

14,80kn. Ne bi me cudilo da do kraja godine poraste jos 20%.

Misljenja sam da je zaba odradila rast jer je jucer u dogovorenoj transakciji prodano 40000 dionica za 14.50 po dionici.Rijesen je taj teret sa aska koji je dosta dugo pritiskao zabu.Mislim da taj koji je kupio toliku količinu po 14,50 da ce se zadovoljit da prodaje na 15 eura.A taj koji je prodao po 14,50 pitanje po kojoj cijeni je ulazio i normalno da je kapitalizirao dobit.Mislim da je sad vrijeme da se zaba odkljuca i da bude fer vrednovana .Sad neznam jeli to ova cijena ili neka druga ali vrijeme ce pokazati.Bitno je da nema utega na aku a na bidu nije problem jer je zaba jedna od najtrhovanijih dionica na zse.Sutra ce biti zanimljiv dan.

Ovom Odlukom Glavna skupština ovlašćuje Upravu Zagrebačke banke dd (dalje: Banka) za stjecanje najviše do 120.000 vlastitih dionica Banke, burzovne oznake ZABA-RA .

II. Uprava Banke ovlašćuje se na stjecanje vlastitih dionica za potrebe nagrađivanja rada zaposlenih u Banci. Stečene vlastite dionice prenosit će se zaposlenicima Banke u skladu s internim pravilima nagrađivanja rada dodjelom vlastitih dionica sukcesivno do 2025. godine.

III. Banka je ovlaštena stjecati transakcije vlastite dionice na Zagrebačkoj burzi, prema cijeni koja se mora kretati u rasponu od najviše 10% ispod do najviše 10% iznad prosječne tržišne cijene dionice ZABA-RA ostvarene na Zagrebačkoj burzi tijekom prethodnog dana trgovanja Ovlast na stjecanje vlastitih dionica vrijedi do 31.12.2023. godine, s kojim datumom ovlasti iz ove Odluke

 

Ovih 40000 protrgovanih je možda bilo zadnji vlak za kupiti u 2023 godini a cijena je stavljena na 14.50 zbog cijene prethodnog dana

Da li je tome tako tek ćemo vidjeti ili j netko ušao s tom količinom -novi

Dzono, 21.12.2023. u 17:47

 

 

Ovih 40.000 protrgovanih je možda bilo zadnji vlak za kupiti u 2023 godini.


Miljenko je izgleda shvatio obrnuto. Da mu je to zadnji vlak za prodati. 😀

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

“Shvatio” je i FL, pa je ipak 5 puta vise prodao do i ispod 12€, a danas smo na blizu 15€. Kvaka je u tome da je kupac ZABA trebala brzo kupiti veliku kolicinu u rasponu do +10%, pa je uskocio gospodin. Aranzman za njega sigurno nije bio nepovoljan. A nece ni za ocekivanu buducu vrijednost njihovih preostalih udjela u istoj dionici. Mene samo zanima koliko brzo, a cini mi se prilicno.

Poštovani,

nastavno na obavijest od 24.2.2023. o namjeri stjecanja vlastitih dionica u svrhu dodjele dionica radnicima Banke, u skladu s člankom 474. Zakona o tržištu kapitala, Zagrebačka banka d.d. prijavljuje stjecanje 40000 vlastitih dionica koje čine 0,0125% temeljnog kapitala.

Namira transakcije izvršena je u cijelosti dana 21.12.2023. kod Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. Nakon navedenog stjecanja Zagrebačka banka d.d. drži 69.001 vlastitih dionica koje čine 0,0215%

 

Nakon ove objave na ZSE stvar je jasna:
ZABA je kupila 40.000 dionica ne bi li ih podijelila radnicima banke, dok je gdin. Miljenko Živaljić iz TOP 5 bio (dogovorni) prodavatelj iste količine.

 

P. S. Lijepo je vidjeti kako netko piše iza zareza (Poštovani,…) malo slovo, rijetko imam(o) priliku vidjeti na tom mjestu ispravno pisanje. Hvala nekome iz ZABA-e.

klaster, 22.12.2023. u 12:23

“Shvatio” je i FL, pa je ipak 5 puta vise prodao do i ispod 12€, a danas smo na blizu 15€.

Da, točno zapažanje. Cijena je u međuvremenu viša.
Možda je FL činjenica da će ZABA kupovati bila prilika za izlazak u zadanoj (većoj) količini, dok je istovreno imao ponudu za kupnju iste ili slične količine dionica RIVP u koju je, sukladno navodima kolege Maro-a kupio od novca dobivenog prodajom ZABA-e. Ne sjećam se nekih velikih prometa u to vrijeme što znači (valjda?) da se radilo o dogovornoj kupoprodaji mimo ZSE, zar ne?

 

https://novac.jutarnji.hr/novac/business-outlook-2024/kamatne-stope-u-hrvatskoj-ce-rasti-kako-ce-se-to-odraziti-na-gradane-i-hoce-li-moci-otplacivati-rate-15408932

“Kamatne stope koje ce rasti idu u prilog profitabilnosti kreditnih institucija (u prvom redu ZABE) i u slijedecem razdoblju.”

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/da-ste-pocetkom-godine-ulozili-u-ove-dionice-sad-biste-brojali-ozbiljan-novac-foto-20231228

Matica odvaljuje!

https://www.mojedionice.com/dionica/ZABA-R-A

 

Neto dobit probila i najoptimističnija predviđanja!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Probijena psihološka granica od 15 eura ,moja prognoza da do objave divke biti cemo na 16,divka oko1 eura,4kvartal se očekuje da će biti najbolji.Ovo treba držati!

New Report

Close