ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.05.2024. u 01:41
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
18,01
98.680
5,479
18,00
18,10
1,68%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bespredmetno je polemizirati o utjecaju ZABE i banaka na državu i društvo, jer po meni dionice banaka su najperspektivnija ulaganja (uz IT sektor) na cijelom svijetu…
Oni su gospodari svega, a biti dioničar takvog nekog je nužnost, uskoro će to biti svima jasno, ako već i nije…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


Bespredmetno je polemizirati o utjecaju ZABE i banaka na državu i društvo, jer po meni dionice banaka su najperspektivnija ulaganja (uz IT sektor) na cijelom svijetu…
Oni su gospodari svega, a biti dioničar takvog nekog je nužnost, uskoro će to biti svima jasno, ako već i nije…

Slažem se, banke drmaju svijetom, a česta su preuzimanja i prodaje. Bude li ZABA prodavana, mogla bi ova cijena lako biti x2, jer radi se o ponajboljoj domaćoj banci, što god neki mislili o tome.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Bespredmetno je polemizirati o utjecaju ZABE i banaka na državu i društvo, jer po meni dionice banaka su najperspektivnija ulaganja (uz IT sektor) na cijelom svijetu…
Oni su gospodari svega, a biti dioničar takvog nekog je nužnost, uskoro će to biti svima jasno, ako već i nije…

Slažem se, banke drmaju svijetom, a česta su preuzimanja i prodaje. Bude li ZABA prodavana, mogla bi ova cijena lako biti x2, jer radi se o ponajboljoj domaćoj banci, što god neki mislili o tome.
[/quote]

Kako drmaju. Pa dionicari su najvise novaca pogubili na financijskom sektoru.

Pa uveli su ima Basel III koji je enorman trosak, pa ogranicili u US debit card fee na 21c, pa tuzbe za sve i svasto, pa surcharge na najvece banke, pa pumpanje 30-godisnje obveznice i peglanje krivulje zaduzivanja.

Ako ovi drmaju svijetom, sta rade tek sa onima koji ne drmaju.

Trenutno veci utjecaj na US politiku ima sindikat ucitelja Nevade nego bilo koja banka.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Bespredmetno je polemizirati o utjecaju ZABE i banaka na državu i društvo, jer po meni dionice banaka su najperspektivnija ulaganja (uz IT sektor) na cijelom svijetu…
Oni su gospodari svega, a biti dioničar takvog nekog je nužnost, uskoro će to biti svima jasno, ako već i nije…

Slažem se, banke drmaju svijetom, a česta su preuzimanja i prodaje. Bude li ZABA prodavana, mogla bi ova cijena lako biti x2, jer radi se o ponajboljoj domaćoj banci, što god neki mislili o tome.
[/quote]

Kako drmaju. Pa dionicari su najvise novaca pogubili na financijskom sektoru.

Pa uveli su ima Basel III koji je enorman trosak, pa ogranicili u US debit card fee na 21c, pa tuzbe za sve i svasto, pa surcharge na najvece banke, pa pumpanje 30-godisnje obveznice i peglanje krivulje zaduzivanja.

Ako ovi drmaju svijetom, sta rade tek sa onima koji ne drmaju.

Trenutno veci utjecaj na US politiku ima sindikat ucitelja Nevade nego bilo koja banka.
[/quote]

Pa ova kriza je i nastala jer su banke drmale svijetom i igrale se hipotekarnim kreditima i kreditima na te kredite. Potom je cijeli svijet sanirao njihove gubitke, a oni su si za nagradu podijelili ogromne bonuse i pokazali da rade što žele. Pa vlast da umiri javnost donosi propise koje prividno ograničavaju i kontroliraju banke.
Dobit banaka je samo njihova, a njihov rizik je na kraju rizik svih nas. Slično je bilo ranije i kod nas npr. s Riječkom bankom, Istarskom bankom – svi smo mi plaćali njihove greške i sanacije, ali nije to bez razloga. Gdje bi recimo bila RH da joj banke unazad 2 godine nisu uskakale s kreditima u pomoć? Ili drugo pitanje, kako će se pokrenuti gospodarstvo ako banke ne budu davale kredite za proizvodnju, tj. ako zavrnu slavine i dužnike jednostavno pošalju redom u stečaj?
Jedini tko danas ima novac su banke..i to brdo slobodnog keša….a bez novca gospodarstvu nema života.
Ili primjer sa švicarskim frankom – ljudi su bili očajni, vlada nije riješila ništa, a banke su pristale na model u kojem se nisu odrekle ama baš ničega nego su samo prolongirale otplatu. Srećom da je sama Švicarska banka fiskirala tečaj jer bez toga naša vlada ne bi riješila ništa. Banke diktiraju uvjete, kako državi tako i građanima, pogotovo u ovako malim zemljama kao naša.
Djelovanje i lobiranje velikih banaka je uvijek u pozadini, ne vidi se javno, a čak i kad se donesu neke mjere kontra njih, uglavnom su to mjere koje su bankari sami smislili i odobrili pa ih je parlament slavodobitno izglasao.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Vaš link [sealed]

Navodi u tekstu su isključivo osobni stavovi autora





Bespredmetno je polemizirati o utjecaju ZABE i banaka na državu i društvo, jer po meni dionice banaka su najperspektivnija ulaganja (uz IT sektor) na cijelom svijetu…
Oni su gospodari svega, a biti dioničar takvog nekog je nužnost, uskoro će to biti svima jasno, ako već i nije…

Slažem se, banke drmaju svijetom, a česta su preuzimanja i prodaje. Bude li ZABA prodavana, mogla bi ova cijena lako biti x2, jer radi se o ponajboljoj domaćoj banci, što god neki mislili o tome.
[/quote]

Kako drmaju. Pa dionicari su najvise novaca pogubili na financijskom sektoru.

Pa uveli su ima Basel III koji je enorman trosak, pa ogranicili u US debit card fee na 21c, pa tuzbe za sve i svasto, pa surcharge na najvece banke, pa pumpanje 30-godisnje obveznice i peglanje krivulje zaduzivanja.

Ako ovi drmaju svijetom, sta rade tek sa onima koji ne drmaju.

Trenutno veci utjecaj na US politiku ima sindikat ucitelja Nevade nego bilo koja banka.
[/quote]

Pa ova kriza je i nastala jer su banke drmale svijetom i igrale se hipotekarnim kreditima i kreditima na te kredite. Potom je cijeli svijet sanirao njihove gubitke, a oni su si za nagradu podijelili ogromne bonuse i pokazali da rade što žele. Pa vlast da umiri javnost donosi propise koje prividno ograničavaju i kontroliraju banke.
[/quote]

Kriza je nastala jer zemlje u razvoju, prije svega Kina i Indija, izvoze deflaciju u proizvodacki sektor. Ljudi u zapadnim zemljama gube poslove u manifakturi. Kao odgovor vlade se zaduzuju i/ili podsticu stanovnistvo na zaduzivanje da bi mu odrzale postojeci standard zivota. Nisu banke zaduzene za mortgage origination business regulation nego vlada. Niti banke izdaju trilijune obveznica da bi umjetno pumpali standard i real-estate market. Suluda ideja da svatko mora imati kucu je Clintonova.

Ogromna vecina banka je vratila TARP i drzava je na TARP-u zaradila.

Bonusi su stvar izmedju dionica i uprave. Bonusi se ne dijele iz drzavne kase nego iz dzepa dionicara.

Nije uopce prividno kada ti netko smanji maksimalan iznos po transakciji sa 43 centa na 21 cent. To su desetci milijardi transakcija godisnje. To su milijarde dollara, stvarnih, ne prividnih troskova.

Razlog krize ne moze biti to sto banke daju kredite za kupnju nekretnina. Banke to rade od kada postoje. Ako recimo drzava Kanada kaze da je obvezan polog od 5%, onda niti jedna banka nece dati kredit bez 5%. Ako US kaze da ne trebas nikakav down payement onda ce se krediti izdavati bez down payementa. Nije problem u bankama nego u politici. Iste banke koje su davale sub-prime loans u US, nisu to radile u Kanadi. Ako politika podstice stanovnistvo da se zaduzuje i na taj nacin generira rast ekonomije, onda ne moze kasnije kriviti banke za krah sustava.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

http://www.poslovni.hr/vijesti/italija-od-unicredita-zaplijenila-245-milijuna-eura–188804.aspx

evo što je rezultat EPS za 1-9 2011 bolji za 13,5% od cijelog lanjskog rezultata,
rezervacije manje,
stavarno bolje od očekivanja

može li se zaba pokrenuti nakona ovakve dobiti?
ili će zavladati ona nepoznata pardon poznata bolest hrv burze što firma izlistana na burzi ima gore rezultate to dionica bolje skače
da pun sam zabe ko brod jer sam prodao ono sranje od atpl i dlkv i navijqam za rast
malo me zbunilo jedino to što je pbz mješoviti prodaovao dionice zabe iz svog portfelja ???

mi smo ipak zemlja slučaj

@is123456
pokrenula bi je vijest o isplati dividende.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


@is123456
pokrenula bi je vijest o isplati dividende.

ma zanam što je pisac htio reči, ali dividende ovdije ozbiljnije nema
ali ja računam na trezor prije nove godine kad si ekipa voli podjeliti dionice za nagradu [thumbsup]

mi smo ipak zemlja slučaj


@is123456
pokrenula bi je vijest o isplati dividende.

teško da će se usuditi kraj rohatinskog izvlačiti pare iz zemlje…

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

New Report

Close