ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.05.2024. u 03:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
17,82
45.850
2,573
17,80
17,90
1,70%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.
[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

DarkokraD, 22.07.2011. u 14:02
svaki dioničar Društva na temelju ove Odluke o povećanju temeljnog kapitala
iz sredstava Društva (Odluka) na svaku svoju jednu dionicu Društva stječe četiri Nove dionice
Društva.
I sad jel to znači da će svaki dioničar dobiti još 4 ili će imati ukupno 4? Super su to napisali…

Sada treba iskoristiti priliku i kupiti udjele u crobex fondu. Kada fond dobije nove dionice bit ćete 4% u plusu.

Jel znate da ste danas imali ATH na zabi?

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


Najviše me vesele današnji kupci (naivci), oni koji prije nisu posjedovali dionice ZABE… Gospodo današnji kupci slijedeću srijedu od 10:00, kada skdd pripiše po 4 nove dionice današnjim prodavateljima, cijena dionice će na cca. 62 kn, a vi će te tada ostati u minusu cca 20% i opet se čuditi i prizivati institucije ove države da vas zaštiti od gubitka novaca vlastitom nepromišljenošću [lol]

P.S. Ovo je moje viđenje trenutnog stanja i nije poziv na prodaju ili kupnju dionica ZABE


Koji je zadnji rok za imati dionicu pa da se dobiju te 4??? Iz odluke nije baš precizno razvidan datum. Baš su ga zakukuljili to izvješće o odluci. Hvala za odgovor.

neće uvijek biti ovako.

Zadnji datum je 21.7. tj. jučer…


Sada treba iskoristiti priliku i kupiti udjele u crobex fondu. Kada fond dobije nove dionice bit ćete 4% u plusu.

Ulazna/izalzna naknada, naknada za upravljanje, depozitna banka… i jos rizik daljnjeg pada Crobexa.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Jel znate da ste danas imali ATH na zabi?

Ne samo to,

na ZSE stoji podatak da je referentna cijena 72,85, a promijena u postocima (minus) – 76,5 %

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Zasto je ovo u minusu 76%. Kaj tu ne bi trebala biti pozitivna blokada, pogotovo ovih manijaka ujutro po 218, ako je vrijednost dionice 62 kune. Recimo retoricki da sam imo 35 dionica zabe jucer dal bi danas imao 175 onda ili bih trebo cekati srijedu kako tu neki kazu. Dakle kupio bih ih po 285 i ujutro prodo po 218 sto bi mi bio minus od 2345 kuna plus brokerska naknada, ali bih za 4 dana dobio 4 dionice po dionici i imo bih "novih" 140 komada vrijednih 62 kune sto bi iznosilo 8680 kuna, te kad bi i njih prodao bio bih samo 6000 kuna u dobitku, a ne 28000 kuna ako bi danas dobio tih 4 komada po dionici. Dakle ako bih trebao cekati do srijede, molim da se izjasne ovi koji brbljaju o 300% zarade jel je to nemoguce.

Rusitelj vlade ^_^.

Žele do kraja dana navuči još nekoga na kupnju po 72. To mora pasti barem na 65!


Pa šta imaš zaustavljat.. Sve je jasno.. Svi koji su imali dionicu, dobit će još 4.. Znači ukupno 5.. Zadnja cijena je bila cca 311kn, znači to bi bilo 62,2kn ugrubo.. I šta se tu ima pojašnjavat?!

I ljudi sad kupuju po 75 (375kn).. Sve savršeno jasno.. I logično, naravno.. [lol]

Samo malo – kako ukupno 5???
Piše: … na svaku svoju jednu dionicu Društva stječe četiri Nove dionice
Društva….
Stara dionica odlazi, ne zbraja se – ona se mijenja za 4 nove i imaš 4 nove. Tak da onaj tko kupuje za 75 zapravo kupuje ispod cijene!!! Jedna dionica ovje puno znači jer mijenja sijelu sliku.

Može potvrda da će to biti 4 a ne 5 dionica??? Koja zbrka.

BTW
Kao što je netko gore pitao prije – a šta ako se to ne usvoji i ostane sve kao sada [rolleyes]

SethHka @

U minusu je jer ovo nije klasičan stock split nego dividenda u dionicama, kao KODT nedavno pa je i logično da poslije dividende padne najmanje za taj iznos. Što se tiče zarade od 300% valjda misle na ove što su prodali po 218 jer su to oni zaradili a kupci spušili. Zadnji dan za kupnju i dobivanje novih dionica je bio jučer. Tko je jučer bio vlasnik dionica dobit će 4 nove ali tek na dan skupštine i moći će njima raspolagati u srijedu. Ovi što danas kupuju po 70 i kusur dobit će suze i to u potocima. Ukratko to je to a sve drugo su priče i gluposti kojih ovdje ima više od dionica zabe i ingre zajedno!

New Report

Close