ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 03:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
16,86
22.403
1,329
16,85
16,90
1,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Škegro… vama očito još nije jasno da svaki dioničar, po prijedlogu Uprave (a sam Luković ima 54.000 i kusur dionica), dobiva 80 kuna dividende po dionici, u dionicama… dakle planirana isplata dividende ne ide u nepovratnu potrošnju! već se reinvestira kroz dokapitalizaciju radi budućih kapitalnih dobiti… ako se ne varam ZABA je od 2008 god. do danas povećala svoj kapital za preko 4 milijade kuna ili cca 35%… dakle, prije ću vjerovati mudrim odlukama Uprave (radi njihovih kako poslovnih tako privatnih interesa) nego vama, koji jučer nije ni znao osnove matematike…

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran (Albert Einstein).

Albert je svog sina Leiserl-a učio ;

Da su svi ljudi nastali od majmuna [lol]

P.S. Znati li da je Albert na burzi bankrotirao ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Bez puno filozofiranja dionicu treba držati sve dok raste, bez obzira na datum Skupštine u srpnju. Kad stane, PRODATI.

S ovim se slažem. Može se tu nagađati koliko hoće. dionica se kreće prema gore.


Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran (Albert Einstein).

Albert je svog sina Leiserl-a učio ;

Da su svi ljudi nastali od majmuna [lol]

P.S. Znati li da je Albert na burzi bankrotirao ?

[/quote]

Pa ovo je očit primjer da su ljudi nastali od majmuna. Možda vide banane u zabi????????? – pitanje za psihologe i filozofe!!!! Čuj samo ovoga: dakle, prije ću vjerovati mudrim odlukama Uprave (radi njihovih kako poslovnih tako privatnih interesa) nego vama, koji jučer nije ni znao osnove matematike… Sine, uprava radi da napuni svoj džep. Dakle, nečiji se onda mora isprazniti!!


Škegro… vama očito još nije jasno da svaki dioničar, po prijedlogu Uprave (a sam Luković ima 54.000 i kusur dionica), dobiva 80 kuna dividende po dionici, u dionicama… dakle planirana isplata dividende ne ide u nepovratnu potrošnju! već se reinvestira kroz dokapitalizaciju radi budućih kapitalnih dobiti… ako se ne varam ZABA je od 2008 god. do danas povećala svoj kapital za preko 4 milijade kuna ili cca 35%… dakle, prije ću vjerovati mudrim odlukama Uprave (radi njihovih kako poslovnih tako privatnih interesa) nego vama, koji jučer nije ni znao osnove matematike…

Ajd pročitaj još jednom šta si napisao. I lepo te molim da ne spamaš ovaj topic nepotrebnim glupostima, za to ti je dovoljan i Validus. Prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...



Bez puno filozofiranja dionicu treba držati sve dok raste, bez obzira na datum Skupštine u srpnju. Kad stane, PRODATI.

Kolega,
dionica mora na cca 250, a dokle će ovaj fond s tuđim novcima klatiti u obrani cijene za TOP 10 dioničare ZABE bumo vidjeli, a i možda se samo želi iskrcati na višim razinama ( napad najbolja obrana ! )

[/quote]

Zašta bi morala na 250? Tehnički Zaba ne izgleda loše, posebno posle jučerašnjeg gep-apa i natprosečnog volumena. Ako probije razinu od 295 odnosno 300 dinara onda bi mogla nastaviti da raste prema 350 odnosno 400 dinara na duge, duge staze (no za takva šta je potrebno mnogo više od nepouzdanih očekivanja i spekulasija). Ako ne probije, onda je to druga pesma i onda bi zaista mogla kopniti prema pomenutim razinama.

S jedne strane ja vidim ove računovodstvene pretumbasije kao mogućnost da banka krene sa isplatama redovnih dividendi ili da povuče značajniji deo kapitala kroz isvanrednu dividendu odnosno njezin većinski vlasnik. Naravno ovo su samo moja razmišljanja i ne moraju da imaju nikako uporište u realnosti i stvarnim dogadjanjima. Ako se takva šta i desi, za spekulante dušu dalo, no za dugoročne ulagače to bi mogla biti loša vest. Naime, tada bi mogla stajati pretpostavka kako banka ne očekuje značajniji rast kreditne aktivnosti i poslovanja na lokalnom tržištu u dogledno vreme (šta i nije nelogično obzirom na stanje u privredi) i da je preostali kapital dostatan za normalno poslovanje. U tom smislu na dugi rok cena bi mogla i da stagnira pod pretpostavkom daklem da se ne desi neki turnaround u ekonomiji i na berzi.

Na kraju, moguće je i da se ništa bitna ne dešava, već da neki akcionari iskorišćuju ovu priliku i ovake vesti za malo spekulativne aktivnosti i ostvarenje kratkoročnog profita. No, to će se verovatno veoma brzo videti, pogotovo kada "zaslužni" akcionari dobiju akcije na konto u SKDD.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Poštujem "drukere", samo im je psihologija za pučkoškolce.
Kako su dionice ZABE u vlasništvu :
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D./UNICREDIT BANK AUSTRIA AG 54.104.686 84,52%
2. ALLIANZ SE 7.504.639 11,72%

tako je iluzorno očekivati drastičan pad, možda koji postotak nakon podjele dodatnih dionica, a nakon toga … [thumbsup] [proud]

Lijepo su to osmislili, mogu izbaciti ostale kada im to bude odgovaralo.

obožavam strvine-posebno ovce

Pa upravo o tome ja i pričam, ako Uprava predlaže odluku podjele dobiti u obliku dionica, a da napuni svoj džep (kako vi sami kažete), ne vidim nimalo razloga da i ostali dioničari ne iskoriste tu priliku tj. povećaju svoju sadašnju nominalnu vrijednost dionica ZABE za 400%…


Pa upravo o tome ja i pričam, ako Uprava predlaže odluku podjele dobiti u obliku dionica, a da napuni svoj džep (kako vi sami kažete), ne vidim nimalo razloga da i ostali dioničari ne iskoriste tu priliku tj. povećaju svoju sadašnju nominalnu vrijednost dionica ZABE za 400%…

Nemaju oni šta iskorišćavat priliku jer će većinski donet odluku i tada svi po defaultu takodjer dobijaju nove akcije. Nominalna vrednost akcije odje nema nikake veze, jer suštinski se jedna kapitalna stavka zamenjuje drugom, a kapital deli na 4 odnosno 5 puta veći broj hartija. Formalno nije dividenda u akcijama, iako tako izgleda, šta bi narod reko, "Nije šija nego vrat"…. Prema HNB-u temeljni kapital jest verovatno jača stavka od zadržang profita i u tom smislu Zaba na neki način garantuje da neće povući profit van zemlje, barem ne u delu njegova preobilikovanja iz zadržanih profita u temeljni kapital. A šta će da se desi sa preostalim delom kapitala odnosno zadržanih profita, to ćemo tek videti. Lep pozdrav svima i prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

@fotije
"Dionica Zagrebačke banke našla se u rijetko viđenom fokusu ulagača na domaćem tržištu kapitala. Cijena joj je samo u ponedjeljak skočila 6,8 posto, a u posljednjih tjedan dana ukupno gotovo 10 posto.

Kako nam je rekao jedan fond menadžer, dionica raste jer se očekuje da će najveća banka u Hrvatskoj u budućnosti dobro poslovati. Takvo dnevno kretanje inače nije uobičajeno za dionicu Zabe, a posljednji je puta ovako visok dnevni skok zabilježen početkom rujna prošle godine.Pojačani interes ulagača, koji je bio vidljiv u iznadprosječnoj razini prometa koji je u ponedjeljak iznosio 5,7 milijuna kuna, lansirao je cijenu dionice do najviše razine …"
http://www.poslovni.hr/vijesti/dionica-zabe-najskuplja-od-2009-181417.aspx

ljudi su skužili da su se jučer zahebali s kupnjom pa je sad krenulo masovno iskrcavanje po bidu? [bye]

sve što pišem je osobno mišljenje te nije investicijski savjet niti poziv na kupoprodaju dionica!

kolega ZZtop,

ovim potezom dokapa ZABE iz šupljega u prazno, ZABA je samo piznala pokrivanje gubitaka odnosno loših plasmana kredita ( danas čitam i Renoprom je out odnosno Tehnomax ).

S druge strane krenuli su u čišćenje bilance za ulazak u EU, akoji će im nametnuti znatno manje provizije i zarade nego sada, te vrlo nerealno je očekivati veću dobit. U nabolju ruku može biti jednaka, ali uz puno veći plasman kredita ……

Pozdravite mi tog fond managera !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Loris, očekuješ li ti da će ZABA imati manji kapital i rezerve?


Loris, očekuješ li ti da će ZABA imati manji kapital i rezerve?

Eno Luković prodaje svoje po 13.500.

počeli su lupati po bidu nije dobro prevelik otpor a samo je narsla 20 % od dna 238.240
pa nije to loš prinos u mjesec dana kad se uzme u obzir

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close