VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Otvoren-novi-Valamarov-hotel-Sanfior-u-Rapcu

posjetio sam Lacromu ****,
ukupan dojam jako dobar

slijedi nam precesija

Čini se ništa od poreza na nekretnine. Barem trenutno…dobra vijest za nas.

http://danas.net.hr/novac/linic-je-izgubio-bitku-ostaje-mu-rat-oko-bankarskih-marzi

Meni je stalno interesantna razlika između tržišne kapitalizacije KORF i VLHO na burzi..

Tako danas ispada :

vlho je vlasnik 56,74% KORF ( 2.903.776 + 1.131.615 + 373.648*(0,5404) =4.237.310 dionica )

VLHO ima izdanih 6.295.636 dionica

KORF ima izdanih 7.467.235 dionica

ispada da vlho samo po osnovi udjela u KORF vrijedi :

152*4.237.310 = 644.071.120 kn

ili ti po dionici VLHO = 102kn

da ne ulazimo u priču tko je na vrhu piramide i gdje će se izvlačiti dobit.. Pomalo čudno stanje za koje očekujem da se iznivelira ubrzo.



152*4.237.310 = 644.071.120 kn

ili ti po dionici VLHO = 102kn


Racunaj samo KORF * 0.7 = VLHO. To je negdje oko 106Kn na 152 za KORF.

Medjutim, problem je likvidnosti, free floata i neatraktivnosti VLHO-a kao dionice.
Da netko sada zeli na burzi uloziti 1.000.000 Kn u VLHO – sto bi napravio? Treba nekih 10.000 dionica i to bi skupljao mjesecima ispod 100Kn, ili tjednima na razini ispod 110-120Kn. Kome se to isplati?

KORF za milijun kuna moze kupiti za 5 minuta.

A ostala imovina? Ostale imovine ima barem jos 100mil kn…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.




152*4.237.310 = 644.071.120 kn

ili ti po dionici VLHO = 102kn


Racunaj samo KORF * 0.7 = VLHO. To je negdje oko 106Kn na 152 za KORF.

[/quote]

Kolega, možete li samo objasniti kako ste došli do 0,7?
Ne kažem da ste u krivu, samo me zanima.

Tko kaže da ovdje nema likvidnosti? Da uđe u fokus kao Korf eto likvidnosti. Ni Korf nije bio neš likvidan ispod 100 kn.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Kolega, možete li samo objasniti kako ste došli do 0,7?
Ne kažem da ste u krivu, samo me zanima.

Zaokružio je. Vjerojatno je od oka bacio da imovina izvan dionica KORF-a vrijedi još tih par postotaka.Vrijedi vjerojatno i više. Da se samo gleda dionice KORF-a to je nekih 0,67-0,68

Epima koja je u vlasništvu VLHO ima 1 131 000 dionica Korfa nemojmo zaboraviti.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Kolega, možete li samo objasniti kako ste došli do 0,7?
Ne kažem da ste u krivu, samo me zanima.

Par postova prije sam napisao:
… Ako zelite pratiti cijenu VLHO-a kroz cijenu KORF-a potrebno je samo cijenu KORF-a pomnoziti sa 0,7. Tu se gleda SAMO vlasnicki udio VLHO-a u KORF-u!
Znaci, cijena KORF-a od 149 Kn daje cijenu VLHO-a od 104 Kn.

Koeficijent 0.7 je dobijen preracunavanjem udjela uz “ponistavanje” trezorskih dionica VLHO-a i reciprocnim udjelom VLHO-a i Epime u KORF-ovim trezorskim dionicama. Sve jasno 😉

Tu se nisu uracunavali bilo koji drugi pozitivni i negativni prihodi VLHO-a

Sada se tu jos moze dodati ovih 38 mil. od prodaje Bugevilie i sl. (jos 6 kn po dionici)…


… uz “ponistavanje” trezorskih dionica VLHO-a

Ops, to sam bio zaboravio uvrstiti u račun.. 4,7% trezorskih dionica VLHO-a stvarno povećava koeficjent na 0,706.

@jure i worlock

ispod 100 kn ova dionica je bagatela[emo_namigusa],
jedino joj fali malo likvidnosti,
mogli bi reći da je srednje likvidna
jer danas je pokazala da ima i kupnje ali i prodaje tako da kad bi ušla u fokus bila bi investibilna i za one dubljeg džepa.[emo_palacg]

Quatro Mpn Ltd

http://www.jutarnji.hr/dok-sve-u-zemlji-tone–njima-dobit-skocila-za-cak-60-posto/1061453/

ovako je bilo prošle godine a ove može samo još bolje.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

sa bloga: Puntižela je kupljena 2007. po 30 mil. kn (http://www.parentium.com/prva.asp?clanak=14944#axzz2W4hUHWlL), što bi po tadašnjoj cijeni kupnje bilo oko 5 kuna po dionici VLHO
– Valamar hoteli i ljetovališta su 2012. imali oko 100 mil. kn prihoda i oko 20 mil. kn dobiti, što bi uz (rekao bih, konzervativan) P/E od 8 vrijedilo oko 160 mil. kn, odnosno oko 40 kn po dionici VLHO

dakle pomnožiti o,7 Korfa i dodati cca 40 kn po dionici[emo_palacg]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close