VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa da, to velim… ili je netko imao već nešto na skrbničkom, ili su oboje "prodali" dionice nekom trećem, ili su sve prebacili na neku firmu (koju npr. netko od njih ima), u svakom slučaju, broj dionica je veći od njihovog zbroja.

Ali kako su skupili razliku od skoro 20 000 komada??? Na Burzi nije prošlo, netko treći nije jer bi i on bio u Top10, ili ih je vise od 3, ili je to netko novi tko je poslao ponude na kucne adrese ajmo reci Top20 pa su neki prihvatili ponudu, neki nisu…

Ali lijepo je vidjet da se neko malo jači interesira za Valamar, baz obzira sto je situacija na ZSE takva kakve je, mislim da je ovo vise dobro nego lose… A mozda sam subjektivan…

Postoji li sansa da je ovo N.B.?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Da, doista, ova razlika je više nego što je 11. imao dionica. Očito je bio nekakav ugovor s više dioničara, ili su dionice bile na nekim skrbničkima, tko bi znao. U svakom slučaju neobično.

1. EPIC, GOLDSCHEIDER UND WURMBOCK M.B.H. 3.123.733 49,62 Osnovni račun BEČ, AUSTRIJA
2. SCAPUS D.O.O. 1.331.564 21,15 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SATIS D.O.O. 483.095 7,67 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. ENITOR D.O.O. 226.640 3,60 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. VALAMAR GRUPA D.D. (1/1) 148.021 2,35 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 76.150 1,21 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 50.282 0,80 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ELTZ GEORG 45.581 0,72 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. PERČIN ANTUN 8.680 0,14 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
10. BAŠIĆ DAVOR 6.744 0,11 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 87,3

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

bid je nekud pobjegao… što sam propustio?

slijedi nam precesija

Mi se pitamo to isto… [undecid]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

grof eltz se podebljao

Da, RBA skrbnicki umanjen za 28 362, a grof podebljan za istu kolicinu.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Zadnji dan za prijavu na GS.

Najzanimljiviji dio odnosi se na promjenu statuta.

Članak 19a Statuta Društva mijenja se u cijelosti i sada glasi:

(1) Ovlašćuje se uprava Društva da jednokratno ili u više navrata izdavanjem novih dionica poveća temeljni kapital Društva, ali najviše s iznosa od 62.956.360,00 (slovima: šezdeset i dva milijuna devetsto pedeset i šest tisuća tristošezdeset) kuna za iznos od 31.478.180,00 (slovima: trideset jedan milijun četiristo sedamdeset osam tisuća sto osamdeset) kuna na iznos od 94.434.540,00 (slovima: devedeset četiri milijuna četiristo trideset četiri tisuće petsto četrdeset) kuna. Uprava je ovlaštena izdavati dionice za uloge u stvarima i pravima.

(2) Ovlast upravi iz prethodnog stavka ovog članka daje se na razdoblje do pet godina od dana upisa u sudski registar izmjene Statuta kojom je dana ovlast.

(3) Uprava može izdavati nove dionice uz isključenje prava prvenstva upisa novih dionica dioničarima Društva.

Znaci, dokap bi mogao ici po 10kn za novu dionicu s omjerom za dvije postojece jedna nova.

Pitanje jel’ se iskljucivanje odnosi na drugi ili vec na prvi krug.
I koja je namjera iza ovog: "Uprava je ovlaštena izdavati dionice za uloge u stvarima i pravima."

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Znaci, dokap bi mogao ici po 10kn za novu dionicu s omjerom za dvije postojece jedna nova.

Pitanje jel’ se iskljucivanje odnosi na drugi ili vec na prvi krug.
I koja je namjera iza ovog: "Uprava je ovlaštena izdavati dionice za uloge u stvarima i pravima."

1. Da, mogao bi ići, tu ima 1000 mogućih scenarija… Najgore bi bilo ako bi dokapitalizacija isla po nekoj full maloj cjeni, onda smo u k…

2. To bi bilo nesto tipa da EPIC posjeduje neki hotel(donice, prava, obveznice), unese ga u vlasnistvo VLHO i dobije protuvrijednost dionica…

To sam ja tako razumio, ako netko ima neku drugu ideju neka podjeli…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Da, slažem se s točkom 2.
Npr. ZTNJ je tako izdavao novu seriju dionica 2006. ili 2007. godine unosom nekih zemljišta, tj. dokapitalizacijom istim (i izdavanjem dionica temeljem toga).

E sad, da li i ovi imaju takvo što na pameti, vjerojatno da, pitanje je samo da li je to teorija, ili već imaju u pripremi takvo što za realizaciju.

Ista stvar se nalazi u izmjenama Statuta KORF-a, a skupština nam je za par dana. Veći broj dioničara KORF-a (ne zna se koliko), a koji neće biti nazočni skupštini slalo je punomoći gosp. NB jer je isti imao protuprijedloge koji bi trebali rješiti neizvjesnost o kojoj pričate. Nadamo se pozitivnom rezultatu sa skupštine KORF-a, pa bi isto rješenje trebalo biti primjenjeno i na VLHO.

New Report

Close