VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u top 10 nema promjena ovaj tjedan.
umorili se i 7 i 8 i 9.
polako se umaraju i prodavaci na 41. izgleda da će se morati dublje posegnuti u škrabicu za povećanje udjela. zna li netko kako stoje stvari s ponudom. nakon one sulude prodaje slovenaca po 45 mislim da i neće skupiti baš previše korfa po 45 kn. ali i ne treba im [lol]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

KORF je potegnuo, šta se čeka… [smiley]

čeka se da netko objevi na naslovnici ovo što svi tu več znamo i zašto smo u ovoj dionici..

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


čeka se da netko objevi na naslovnici ovo što svi tu več znamo i zašto smo u ovoj dionici..

Da, zanimljivo, jel tko od Vas vidio da se negdje spominje VLHO, KORF, ili ponuda? Ja nisam nigdje naletio, možda se čeka cijena ponude…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ukoliko netko ne zna: lani je EPIC za ponudio za VLHO cca 10% višu cijenu od prosjeka – shodno tome ne vjerujem da VLHO (Epic) za KORF ponudit više- moje mišljenje… a da KORF, trenutno s obzirom na stanje na ZSE, po meni puno više od 50-55 KN vrijedi – to svakako… zar im nije BV oko 200 Kn

vjeruje da će ponuditi 46kn, no osobno bih volio da ponude 50kn, jer vjerujem da bi mogli puno više skupiti. Inače ovo su strogo kontrolirane dionice i trenutno ih ne bih kupovao, pošto vrlo lako mogu 20% dolje. Imam dosta dionica vlho-a i sitno korf-a

Teško da će ponuda za Korf biti veća od 45 kn, ipak su to austrijanci koji se ne rasipaju lovom… Mislim da će vjerojatno ponuditi i manje od 45 kn kako ne bi morali kupiti puno dionica korfa jer teško da će skupiti 75%, Mislim da je puno vjerojatnija opcija da isplate dividendu, makar i simboličnu kao prije 3 godina npr. 4kn s obzirom da se vjerojatno sprema promjena vlasti, a socijaldemokrati najavljuju uvođenje poreza na dobit i dividendu… S obzirom da se ove godine većina tvtki odlučuje isplaćivati izdašne dividende (ERNT, HT, VIRO…), mislim da strane tvrtke polako izvlače cash jer su svjesni da ce drzavi nakon promjene trebati puno novaca kako bi se pokusali vratiti na normalan put, a velika količina novaca leži na računu VLHO-a…

Ja smatram da im je imperativ ovih 75% KORF-a jer s time imaju kompletno riješenu situaciju, i mirni su nakon toga, nego mene zanima zasto nebi sad dali ponudu na neku dobru cifru sad dok je jos uvijek sve jeftino nego kasnije kad cijena bude i preko 100kn?!

Koliko VLHO otprilike ima love na računu?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Koliko vidim imaju 330 milijuna. A na korfu se možda svi iznenadimo, iako ja držim da cu cigani i da neće ponuditi ništa više od 46kn

……stari podatak

Neznam, pitam zato što me zanima da li će trebati kredit ili imaju dovoljno keša, a nigdje naći neku noviju informaciju…
Što se tiče KORF-a, to sam si i ja odmah rekao, dati će možda kunu veću ponudu od minimalne, ali što duže razmisljam mislim da im je pametnije dati kakvu-takvu ponudu, ne sad neku "do jaja" ali neka bude pristojna jer KORF zbilja vrijedi mnogo više…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Prema zadnjem konsolidiranom izvješću za 3Q 2010 imaju oko milijardu kn (355 miliona zadržane dobiti, 247 rezerve iz dobiti, 250 na racunu i 165 kratkotrajne financijske imovine), a vjerojatno se nesto zaradilo i tijekom ove sezone…

Ispričavam se, krivo sam napisao, zadnje konsolidirano izvješće je za 3Q 2009. a tijekom sezone 2010. bi trebalo da su nesto jos zaradili jer je sezona bila dobra….

New Report

Close