VLHO (Valamar grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VLHO (Valamar grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

malo mi je to blesavo ali na burzi ionako nema logike

Nije bolest sve što boli

pa i postoji neka logika. Korf je uvijek bio znatno skuplji od vlho-a, a sada im je cijena približno jednaka. Valjda misle da će oni i nakon javne ponude dionice korfa nastavit skupljat i da će cijena gore

Meni je logicnije da ce cijena vlha gore i da je trenutni omjer skoro 1 za 1 povoljniji za ulaz u vlho nego u korf. Kad pogledamo omjere izdanih dionica i cijene mislim da je bolje biti u skupljacu nego u skupljanome. Vlho je svojevremeno pokusao otkupiti svoje dionice, a potom ih je i delistirao s burze i to je glavni problem sto nitko ne zeli ulaziti u vlho. Isto tako sad bi mogao i delistirati korf.

Nije bolest sve što boli


pa i postoji neka logika. Korf je uvijek bio znatno skuplji od vlho-a, a sada im je cijena približno jednaka. Valjda misle da će oni i nakon javne ponude dionice korfa nastavit skupljat i da će cijena gore

Kolega, nešto ste pobrkali.
Nominala KORF je 100 KN a VLHO 50 KN

Uhhh kolega mislim da krivo razmišljate. Pa korf je znatno vrijedniji od vlhoa, a korf se još kako kažete i skuplja, te bi mu po tome cijena trebala samo rasti


Uhhh kolega mislim da krivo razmišljate. Pa korf je znatno vrijedniji od vlhoa, a korf se još kako kažete i skuplja, te bi mu po tome cijena trebala samo rasti

Slažem se – trenutni NAV KORF-a ravnih 200 KN!!
Shodno tome je VLHO – trenutno usporedbe radi – naspram KORF-u, debelo preplaćen.



pa i postoji neka logika. Korf je uvijek bio znatno skuplji od vlho-a, a sada im je cijena približno jednaka. Valjda misle da će oni i nakon javne ponude dionice korfa nastavit skupljat i da će cijena gore

Kolega, nešto ste pobrkali.
Nominala KORF je 100 KN a VLHO 50 KN

[/quote]

Nominala VLHO je 10 KN. Kakve to ima veze?!

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Isto tako sad bi mogao i delistirati korf.

Kad skupe dovoljno – a trenutno nemaju. Niti vjerujem da ce uskoro imati.

Delistirali su i VLHO pa je bilo zainteresiranih koji su ga vratili na burzu.

I KORF i VLHO su ispod realne cijene samo zbog vecinskih dioncara je cijena tu gdje je.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

jasno dokupljuje se jeftino i uvjeren sam da će ih opet rušiti na 3x kn




pa i postoji neka logika. Korf je uvijek bio znatno skuplji od vlho-a, a sada im je cijena približno jednaka. Valjda misle da će oni i nakon javne ponude dionice korfa nastavit skupljat i da će cijena gore

Kolega, nešto ste pobrkali.
Nominala KORF je 100 KN a VLHO 50 KN

[/quote]

Nominala VLHO je 10 KN. Kakve to ima veze?!

[/quote]

Dionice VLHO-a su bez nominale, samo je uplaćeni temeljni kapital po dionici 10kn, ja točno neznam kakva je razlika između tog dvoje ali ona postoji, barem po SKDD-u…

Mala je šansa da VLHO skupi 75% KORF-a ako ga zele delistirat sa ZSE…

Usporedivanje nominala izmedu KORFA i VLHO je glupost samo takva, mislim, što vam to govori? Što iz toga mozete zakljuciti? Jedno je pricati da KORF ima veci potencijal za rastom od VLHO ali mi totalno nije jasno zasto usporedivati nominale, zar je nominala ogledalo buduceg poslovanja neke firme?

Ovo su danas dogovorene transakcije, kao i sve ostale na VLHO kada ima puno prometa, nitko se nije zapitao kako je ELTZ bas prije ponude usao u VLHO??? I to opet dogovorenom transakcijom?!
Prije napunih mjesec dana kad je bila skupstina dionica je dosla na 28kn, našao se netko tko je htjeo prodavati a nije se sa nikim dogovorio i cijena je pala, a ovdje danas odjednom tisuće i tisuće prometa a cijena je i dalje stoji… Što se od onda promjenilo!? Baš nista, VLHO je samo u obvezi predaje ponude, jos ne znamo ni kolika je ponuda, a ni koliko je dionica uspio ulovit u ponudi!

Ma mislim da nece vise od kojih 1-2% ako da minimum minimuma, ako da vise, a u to sumnjam, vjerujem da bi oko 5% mogao ulovit!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ljudi ipak ste malo pretjerali,vlho je u 15 dana skočio 30-40%,meni izgleda da ste vi nezadovoljni,pa ovo je tek početak?Nitko se ne pita sa čime valamar ide u kupnju korf-a jer za to im treba veliki novac?Ako vam to nije jasno otiđite na zse i pogledajte nekonsolidirano izvješće valamara 2009g i stavku zadržana dobit,pa oni su skupili u dvije tri godine 137mil. kn zadržane dobiti i time danas podebljavaju porfelj u korf-u.

kolega osmo, meni vlho čini 25% portfelja i to već jako dugo vremena. Prodao sam cijeli snho i korf i uložio ovdje. Netko je govorio da se u te dionice ne isplati ulagati, a ja sam na svakoj zaradio 50%. No i dalje mislim da je korf bolja kupovina nego vlho, no i vlho će jednog dana vrijediti puno više i ukoliko cijena ponovno padne na razine 35kn podebljavat ću ga i dalje. Ove dionice isto tako neće previše rasti ili će rasti, ali će im se cijena uvijek vratiti, jer veliki tako žele. Za mene je to idealno, jer redovito hvatam valove

New Report

Close